Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 27.03.2018 15:58

piwinka napisał(a):Witam wszystkich Miłośników Wyspy Brac. To jest mój pierwszy wpis na forum. W tym roku odwiedzę tę wyspę i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Po przeczytaniu Waszych relacji już się w niej zakochałam, a wybór na noclegownię padł na Villa Valparaiso w Sutivanie. Może ktoś tam był i może podzieli się opinią?
W ubiegłym roku wakacje spędziliśmy w Starim Gradzie na Hvarze. Do tej pory czuję zapach lawendy i rozmarynu. Czy na takie atrakcje również mogę liczyć na Braciu? Jedziemy pod koniec sierpnia i tylko dzięki Waszym relacjom mam nadzieję, że dotrzymam do tej pory :wink:
Pozdrawiam serdecznie :D


Witaj w naszym klubie :)

Lawenda na Braču jest :) pachnie przecudnie :D i nawet pod koniec sierpnia jeszcze coś znajdziesz :D choć nie wątpliwie w czerwcu zapach jej jest najbardziej intensywny :evil: :twisted: :D
piwinka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piwinka » 04.04.2018 09:17

Dziękuję AdamZ za informację.
ELIMAR przeczytałam Twoją relację. To jest właśnie to, czego szukam w Chorwacji. Podobnie, jak Ty chłonę ją wszystkimi zmysłami. Wiem, że sierpień to nie pora na kwitnącą lawendę, ale liczę, że chociaż zapach po niej zostanie. Chcieliśmy w tym roku zasmakować Cro w nieco innej, późniejszej odsłonie, kiedy woda jest bardziej podgrzana i owoce wiszą na drzewach. Minus jest taki, że trzeba dłużej czekać;)
A teraz z innej beczki - czy ktoś może wie, czy w okolicach Sutivanu można zjeść dobrą pekę z ośmiornicy?
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 04.04.2018 22:05

Nmzc :) Niestety z hobotnicą nie pomogę ale jak pamięcią sięgnę to kojarzę że swego czasu o okolicznych Sutivanowi kulinariach rozpisywała się Malwina w relacji https://www.cro.pl/czy-znajdziemy-bra-na-dusze-relacja-na-zywo-2017-t52323.html
Ze swojej strony mogę jedynie polecić świetne ryby podawane na różne sposoby w konobach Dora i Bokuncin w Sutivanie.
piwinka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piwinka » 05.04.2018 15:08

Dzięki za informację, na pewno skorzystam. Dobra rybka też jest super :D Kolejną relację też chętnie przeczytam, każda wnosi coś nowego :)
radkul
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkul » 12.04.2018 11:39

Cześć!
Moje przygody z wyspą Brać ograniczają się jak na razie do wizyty na mega komercyjnej plaży w Bolu czego nie wspominam zbyt dobrze. Sam Bol jako miejscowość bardzo mi się podobał. Wyspę kojarzę jako nudną i średnio atrakcyjną, ale planuję dać jej szansę.
Otóż w czerwcu spędzę z rodziną cudowny tydzień w Zavali na Hvarze, a drugi chciałbym spędzić na....Brać'u.

Pytanie do znawców wyspy gdzie szukać bazy na przyjemny wypoczynek w okolicy miasteczka, które będzie przyjemne jak Bol i będzie miało dostęp do ładnych plaż.
Plaże ustronne będziemy mieli na Hvarze, a na Braciu chcielibyśmy mieć i czystą plażę i ładne miasteczko.
O tłumy się zbytnio nie martwimy, bo jedziemy w pierwszej połowie czerwca.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.04.2018 12:47

Drugiego takiego miasteczka jak Bol - z kilkoma plażami na obrzeżach i sporą ilością knajpek - raczej nie znajdziesz. Pewnie zjawi się tu zaraz kółko miłośników Sutivanu i będzie Cię zachęcać do plażowania 2m od ulicy, którą jeżdżą wzdłuż nabrzeża samochody. Przypuszczą też na pewno atak mniej liczne, lecz dobrze zorganizowane armie zwolenników Povlji - pamiętaj, że w porównaniu do Bola, Povlja to dziura. Sympatyczna, ale dziura. Podobnie jak Sumartin, choć tej lokalizacji najbliżej chyba Bolowi - jest parę plaż niekoniecznie usytuowanych w samej miejscowości, za to życia w miejscowości zdecydowanie mniej. A, na koniec może odwiedzić Cię ktoś, kto poleci Postirę, ale pamiętaj, że plaża to tam jest tylko pod hotelem, w dodatku musisz mieć szczęście, żeby nie wiało od przetwórni ryb.

Mam nadzieję, że pomogłem :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 12.04.2018 15:35

Ja z tych polecających Povlję, ale skoro podobało Ci się w Bolu to po co szukać gdzieś indziej ?
Mi Bol o dziwo też bardzo się spodobał pomimo dużych tłumów, których nie cierpię, ale ma coś w sobie :wink:
W Sumartinie nie chciałabym mieszkać 8)
radkul
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkul » 12.04.2018 16:16

Dzięki za odpowiedzi. Z waszych wypowiedzi wynika że poza wrażeniami płynącymi z naturalnego otoczenia nie mamy co liczyć na jakieś zachwyty nad miejscowościami czy miasteczkami. Co doboru to mam wrażenie że tłumy Tam są tylko do 17:00 kiedy odpływają statki do makarskiej i tak dalej. Czy może ktoś potwierdzić jak tam jest wieczorami?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 12.04.2018 22:39

Marsallah napisał(a):Przypuszczą też na pewno atak mniej liczne, lecz dobrze zorganizowane armie zwolenników Povlji
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Marsallah napisał(a):pamiętaj, że w porównaniu do Bola, Povlja to dziura.

i to jest fakt :D
ale w czerwcu to i ja bym mógł jechać do Bolu :roll: a w pobliżu plaże takie jak np. Murvica :D
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 12.04.2018 23:52

Marsallah napisał(a):Drugiego takiego miasteczka jak Bol - z kilkoma plażami na obrzeżach i sporą ilością knajpek - raczej nie znajdziesz. Pewnie zjawi się tu zaraz kółko miłośników Sutivanu i będzie Cię zachęcać do plażowania 2m od ulicy, którą jeżdżą wzdłuż nabrzeża samochody. Przypuszczą też na pewno atak mniej liczne, lecz dobrze zorganizowane armie zwolenników Povlji - pamiętaj, że w porównaniu do Bola, Povlja to dziura. Sympatyczna, ale dziura. Podobnie jak Sumartin, choć tej lokalizacji najbliżej chyba Bolowi - jest parę plaż niekoniecznie usytuowanych w samej miejscowości, za to życia w miejscowości zdecydowanie mniej. A, na koniec może odwiedzić Cię ktoś, kto poleci Postirę, ale pamiętaj, że plaża to tam jest tylko pod hotelem, w dodatku musisz mieć szczęście, żeby nie wiało od przetwórni ryb.

Mam nadzieję, że pomogłem :D


To ja trochę z innej strony, tak Bol jest fajny ale dla "kolesi" lubiących lans, cwaniactwo i stadne życie... pewnie znajdzie się zaraz kilku fanatyków BMW, Krupówek i innych podobnych miejsc ale cóż, Bol to miejsce typowo komercyjne dla snobów ze złotymi łańcuchami :D .

Niech nikt tego nie bierze do siebie, tak jakoś miałem ochotę napisać coś w opozycji do wpisu powyżej, styl również starałem się zachować podobny aczkolwiek na co dzień mam zupełnie inny 8) .
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.04.2018 08:08

Marsallah napisał(a):Drugiego takiego miasteczka jak Bol - z kilkoma plażami na obrzeżach i sporą ilością knajpek - raczej nie znajdziesz.

Ja bym dodał jeszcze Supetar, ale tam ciężko o miejscówkę z widokiem na morze.
W czerwcu może być tam bardzo ciekawie. Plażom też niczego nie brakuje, zwłaszcza tym na obrzeżach miasta.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.04.2018 08:15

yzedef napisał(a):To ja trochę z innej strony, tak Bol jest fajny ale dla "kolesi" lubiących lans, cwaniactwo i stadne życie... pewnie znajdzie się zaraz kilku fanatyków BMW, Krupówek i innych podobnych miejsc ale cóż, Bol to miejsce typowo komercyjne dla snobów ze złotymi łańcuchami :D .


Wiesz, jak byłem pierwszy raz w na Braču, kwaterę miałem właśnie w Bolu i poznawałem wyspę głównie przez pryzmat tej miejscowości, która faktycznie jest tym, czym dla Tatr są Krupówki, dla Pomorza Gdańskiego Władysławowo, itd. Sporo obwieszonych złotymi ketami Ruskich, (jak się potem okazało) w knajpach o 30% drożej niż w Supetarze czy Pučiščy, do tego ten obciachowy Zlatni Rat...

Dlatego też, planując drugie wakacje na Braču, kwaterę wybrałem w północnej części wyspy. Jak się później okazało, najczęściej jeździłem...do Bola właśnie (a to w końcu godzina jazdy). Przynajmniej wtedy, kiedy chciałem poplażować w ładnych okolicznościach przyrody, ale jednocześnie bez konieczności przedzierania się przez pół godziny ścieżynką o spadzie 30% w kierunku mikroplażyczki, która w większości przypadków okaże się zajęta przez dwójkę leciwych niemieckich naturystów. Oczywiście trzymałem się z daleka od Zlatniego Ratu i całego tego bulwaru z budami. Natomiast jedna z plaż pod klasztorem + zwykła konoba (np. Dalmatino albo coś w tym stylu) załatwiały sprawę bez konieczności przemieszczania się samochodem.

Także, samemu stroniąc od miejsc popularnych wśród turystów i brzydząc się wręcz blichtrem i modą, jeśli planowałbym jeszcze kiedyś zawitać na największą wyspę Dalmacji, pewnie wybrałbym za siedzibę jeśli nie Bol, to miejsce, z którego miałbym do Bola w miarę blisko. Tyle w temacie :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.04.2018 09:37

Marsallah
Pewnie zjawi się tu zaraz kółko miłośników Sutivanu i będzie Cię zachęcać do plażowania 2m od ulicy, którą jeżdżą wzdłuż nabrzeża samochody


:mrgreen: A ja polubiłam Sutivan nie koniecznie za jego plaże przy szosie :wink:
Knajp trochę za mało, jak na mój gust, ale za to jakie światło pod wieczór 8O ...i widok Splitu nocą :hearts:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 14.04.2018 13:02

Katerina napisał(a):Knajp trochę za mało, jak na mój gust, ale za to jakie światło pod wieczór 8O ...i widok Splitu nocą :hearts:


To ja może zamiast gadania coś wstawię na temat :)
sutivan wieczor.jpg


split nocny.JPG
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.04.2018 09:35

Katerina napisał(a):Marsallah
Pewnie zjawi się tu zaraz kółko miłośników Sutivanu i będzie Cię zachęcać do plażowania 2m od ulicy, którą jeżdżą wzdłuż nabrzeża samochody


:mrgreen: A ja polubiłam Sutivan nie koniecznie za jego plaże przy szosie :wink:
Knajp trochę za mało, jak na mój gust, ale za to jakie światło pod wieczór 8O ...i widok Splitu nocą :hearts:


No widzisz, ja między innymi po to jeżdżę na wyspy, żeby z kwatery nie widzieć stałego lądu, zwłaszcza jeśli jestem na jakiejś nieodległej od niego wyspie. Lepiej wtedy wypoczywam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 118
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone