Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DorotaF
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) DorotaF » 16.01.2018 13:48

bo tutaj nie uzyskałam takiej odpowiedzi
ale widze ze moje pytanie zostało usunięte
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 16.01.2018 13:56

Janusz Bajcer napisał(a):
DorotaF napisał(a):Wstepnie zarezerwowalismy sobie apartament w tej wili http://anni.hr/index.php?lang=en czy podpowie mi ktos czy przy niej sa fajne plaze dla rodziny z dziecmi a moze ktos juz tam byl i powie mi swoje wrażenia. Bede wdzieczna za kazde warunki

Na czym polega wstępna rezerwacja :?:

ja myślę , że na rozmowie telefonicznej .Zawsze jakiś dzień wynajmujący przytrzyma nasz termin . Ja też w tym roku "wstępnie" zarezerwowałem przez telefon a po 4 dniach wpłaciłem zaliczkę . Kwesia zaufania . Maruś-Man
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.01.2018 14:19

DorotaF napisał(a):bo tutaj nie uzyskałam takiej odpowiedzi
ale widze ze moje pytanie zostało usunięte

Nie zostało usunięte tylko przeniesione tutaj.
Proszę czytać uważnie wątek, bo o plażach w pobliżu zarezerwowanego wstępnie apartamentu było sporo informacji i i zdjęć.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.01.2018 16:24

concerto777 napisał(a):elka21, 7-14 lipca

To będziecie cały miesiąc przed nami.
Myślę, że skrobniesz coś potem, o warunkach pobytu tam, lub pozwolę sobie, zapytać Cię o nie, na PW :papa:
DorotaF
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) DorotaF » 16.01.2018 21:21

Pewnie pytaj. A Was co skusilo na Sutivan? Polecil Wam ktos?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.01.2018 21:24

DorotaF napisał(a):Pewnie pytaj. A Was co skusilo na Sutivan? Polecil Wam ktos?

bitwa-o-sutivan-na-wyspie-brac-t32097.html#p724657
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.01.2018 21:44

DorotaF napisał(a):Pewnie pytaj. A Was co skusilo na Sutivan? Polecil Wam ktos?

Nie, po prostu przyszedł na nie czas :roll: . Było już trochę na stałym lądzie, w zeszłym roku była Metajna na Pagu (w tym również), pora zacząć zwiedzać pozostałe wyspy :lol: teraz Brač, a za rok, to się dopiero zaplanuje co dalej :roll: :papa:
Wega
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wega » 24.01.2018 01:44

Moi Drodzy... jako że szukam odwyku od Hvaru, w tym roku rozważamy wyjazd na Brać. Szukamy sobie kwatery i rozważamy następujące opcje: domek położony przy zatoce Ostibova albo w Splitskiej. Wybór trudny, lubimy raczej spokój i urokliwe miejsca do plażowania. Na Hvarze bardzo podobała nam si,e Vrboska, ale mieszkaliśmy w Ivan Dolac i generalnie lubimy małe mieścinki, spokój. Tak jak o Splitskiej jeszcze udało mi się znaleźć trochę informacji na forum, tak Uvala wydaje mi się być niepoznana. Bardzo proszę forumowiczów o opinie.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 24.01.2018 09:32

Wega

Splitska na pewno się nada, choć nie wiem, czy znajdziesz tam coś, co podchodzi pod "urokliwe miejsce do plażowania" (takie są wg mnie w zupełnie innych częściach wyspy - głównie między Pucisca a Povlja, koło Sumartina oraz między Bolem a Farską). Patrz, żeby brać (hehe) domek po wschodniej stronie zatoki w Splitskiej, inaczej będziesz mieć cień od 12:00 (także na skałkach w czyściutkiej zatoce Splitska, bo tam jest duży spadek terenu przy brzegu).

Co do Uvali Osibovej, to wiele nie pomogę, ale zacytuję swoją własną relację:

Marsallah napisał(a):Lądujemy w Uvali Osibovej, która nie zachwyca czystością wody - jej część to przystań dla łodzi i motorówek, co wyjaśnia mętną strukturę wody. Ponadto, choć nie jest zimno, to pogoda jest mało plażowa, więc ze skałek do wody wchodzę tylko ja. Za chwilę wracam po maskę i rurkę i snurkuję przez kilkanaście minut. Wracając, cieszę się, że wchodząc nie nadziałem się na jednego z licznie występujących tu jeżowców.
Załączniki:
100.jpg
Uvala Osibova
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 24.01.2018 09:51

Wega napisał(a):Moi Drodzy... jako że szukam odwyku od Hvaru, w tym roku rozważamy wyjazd na Brać. Szukamy sobie kwatery i rozważamy następujące opcje: domek położony przy zatoce Ostibova albo w Splitskiej. Wybór trudny, lubimy raczej spokój i urokliwe miejsca do plażowania. Na Hvarze bardzo podobała nam si,e Vrboska, ale mieszkaliśmy w Ivan Dolac i generalnie lubimy małe mieścinki, spokój. Tak jak o Splitskiej jeszcze udało mi się znaleźć trochę informacji na forum, tak Uvala wydaje mi się być niepoznana. Bardzo proszę forumowiczów o opinie.

W Splitskiej spokój jest w pakiecie z apartamentem,a do urokliwych zatoczek i tak zazwyczaj trzeba dojechać.
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 24.02.2018 12:33

No to wygląda na to, że się między innymi klub miłośników wyspy postarał w latach poprzednich.... Bowiem komentarz do poniższych wyników:
http://www.agencija-zolpp.hr/Portals/12/download/Promet_putnika_i_vozila_2017.pdf
Można znaleźć tutaj
http://www.braconline.com.hr/bracke-vijesti/18524-promet-putnika-i-vozila-u-2017-godini.html i wyczytać

Wyniki pokazują, że transport pasażerów i pojazdów na liniach w żegludze morskiej na Adriatyku wzrasta w porównaniu z 2016 r. Dla 4,3% pasażerów i 6,2% pojazdów.

Na liniach promowych najbardziej ruchliwą linią pod względem liczby pasażerów jest linia Supetar - Split i odwrotnie (1 965 373), a następnie linia Preko - Ošljak - Zadar / Gaženica i odwrotnie (1 072 959). Według liczby pojazdów najbardziej obciążoną linią jest Valbiska - Merag i vice versa (449.352), a następnie linia Supetar - Split i odwrotnie (387.074).

Na drogach najbardziej ruchliwych znajduje się linia Lastovo - Vela Luka - Hvar - Split i na odwrót z 134 639 pasażerami, a następnie linia Korčula - Prigradica - Hvar - Split i na odwrót z 125.566 pasażerami.

Na liniach (klasycznych) większość pasażerów została przewieziona na linię Preko - Zadar i odwrotnie (619,800), a następnie linia Suđurađ - Lopud - Koločep - Dubrownik i odwrotnie (242 005).

Największe obroty osiągają statki Jadrolinija, które w 2017 r. Przewiozły 87,0% pasażerów i 89,8% pojazdów.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.02.2018 09:34

Abakus68 napisał(a):Na drogach najbardziej ruchliwych znajduje się linia Lastovo - Vela Luka - Hvar - Split i na odwrót z 134 639 pasażerami, a następnie linia Korčula - Prigradica - Hvar - Split i na odwrót z 125.566 pasażerami.


Pozwolę sobie na mały wtręt. To katamarany, nie promy - na liczbę pasażerów w znacznej mierze przekładają się codzienni komuterzy, podróżujący z wysp do szkół i zakładów pracy w Splicie i okolicach.
piwinka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piwinka » 26.03.2018 10:15

Witam wszystkich Miłośników Wyspy Brac. To jest mój pierwszy wpis na forum. W tym roku odwiedzę tę wyspę i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Po przeczytaniu Waszych relacji już się w niej zakochałam, a wybór na noclegownię padł na Villa Valparaiso w Sutivanie. Może ktoś tam był i może podzieli się opinią?
W ubiegłym roku wakacje spędziliśmy w Starim Gradzie na Hvarze. Do tej pory czuję zapach lawendy i rozmarynu. Czy na takie atrakcje również mogę liczyć na Braciu? Jedziemy pod koniec sierpnia i tylko dzięki Waszym relacjom mam nadzieję, że dotrzymam do tej pory :wink:
Pozdrawiam serdecznie :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.03.2018 13:04

piwinka napisał(a):W ubiegłym roku wakacje spędziliśmy w Starim Gradzie na Hvarze. Do tej pory czuję zapach lawendy i rozmarynu. Czy na takie atrakcje również mogę liczyć na Braciu?


Nie, no co Ty - lawenda i rozmaryn tylko na Hvarze. Gdzie indziej tego nie znajo :lol:

Witaj na forum :papa:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 26.03.2018 22:07

piwinka napisał(a): Do tej pory czuję zapach lawendy i rozmarynu. Czy na takie atrakcje również mogę liczyć na Braciu? Jedziemy pod koniec sierpnia i tylko dzięki Waszym relacjom mam nadzieję, że dotrzymam do tej pory :wink:
Pozdrawiam serdecznie :D

Powitam również :) Jako zagorzały Braciofan nie mogę pozostawić bez odzewu powyższego żarciku o wyłączności Hvaru na lawendowe krzaczory. :mrgreen: Na forum można znaleźć np. jedną z kilku klimatycznych relacji Elimar pod niewiele mówiącym tytułem: "Gdzie zapach lawendy, szum fal i smak białego wina – Povlja" :oczko_usmiech:
https://www.cro.pl/gdzie-zapach-lawendy-szum-fal-i-smak-bialego-wina-povlja-t41301-135.html
Poza tym wujek Gugl podszepnął mi delikatną sugestię Nero
nero » 21.06.2011 08:54
Gdyby ktoś szukał lawendy na wyspie Brać to znajdzie ją w okolicach miasta Selca.
Byliśmy tam wczoraj :) zapach i odgłos tysięcy pszczół niesamowity.

Ponadto w przydomowych ogródkach z pewnością też się coś znajdzie do powąchania. Tu przykład z Sutivańskiego ogrodu naszych Gospodarzy
DSC02622.JPG

Tylko pora Waszego wyjazdu nie wróży dobrze. Z tego co pamiętam lawenda kwitnie w czerwcu ale może i na Was poczeka :)
Udanego wyjazdu życzę :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 117
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone