Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marco75
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco75 » 19.10.2017 11:31

Marsallah napisał(a):
marco75 napisał(a): Milna czy Postira? Z tego co zobaczyłem z kilku relacji Milna jest bardzo ładna, jednak według opinii innych forumowiczów nie ma ładnych miejsc do plażowania na miejscu. Postira mniejsza i trochę mniej malownicza. Jednak jej zaletą są pobliskie plaże. No i co tu wybrać?


Jeśli już mamy wybierać spośród tych dwóch...

Nie wiem, co masz na myśli "miejsca do plażowania". Bo wiesz, np. mnie wystarczają skałki, a te masz i w Milnie. Ale fakt, to głównie przystań dla jachtów. Natomiast klasyczna plaża to już w Postirze. No i w okolicach Postiry też masz więcej klasycznych plaż niż pod Milną. Jak Ci nie przeszkadza, że w centralnym miejscu głównej plaży Postiry panoszy się hotel i czasami (jak powieje) wali tam rybami z miejscowej przetwórni, to uderzaj do Postiry.

Aha, główną zaletą Postiry wg mnie jest bliskość Dola :papa:


Dzięki za info. Po dłuższym zastanowieniu wybraliśmy jednak Postirę, ze względu na bliskość plaż i centralne położenie na Brać. Szukam apartamentów. Czy był ktoś w apartamentach Karampija lub MM Mansion. Proszę o opinię :papa:
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 22.10.2017 19:50

W Postirze polecam apartamenty Banic (apartmani-banic.com). Byłam tam kilka lat temu.
Pozdrawiam, Ewa
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.10.2017 21:53

Witam miłośników wyspy :papa:

Planując swój 4 pobyt na Hvarze którego jestem niezmiennym miłośnikiem i pamiętając widoki z jego szczytu Sv.Nicola w strone wyspy Brac przyszedł mi do głowy pomysł wycieczki jednodniowej katamaranem do miasteczka Bol bo takowy pływa z Hvaru, lecz nie chciałbym całego dnia spędzić na plaży więc przyszło mi do głowy wypożyczenie skuterka i zobaczenie czegoś na wyspie, mam pomysł na wjechanie nim na Vidovą Górę lecz nie wiem czy w ogóle jest to możliwe jeśli tak to ile ewentualnie potrzebowałbym czasu na taką wycieczkę. Liczę na Waszą pomoc i wszelkie wskazówki :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.10.2017 22:17

Wjechanie skuterkiem na Vidovą jest możliwe i wielu turystów tak robi. Bardziej jednak zamiast skutera polecam wypożyczyć qada i pojechać z Bolu na Vidovą przez Murvicę https://goo.gl/maps/Ts1J3bGf9Mz Od Murvicy droga szutrowa więc autem nie polecam a skuter raczej za słaby. Co do czasu to na dojazd z Bolu na Vidovą skuterkiem musisz liczyć co najmniej godzinę.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 26.10.2017 23:25

Kto poradzi gdzie w Povlji lub okolicach wypożyczyć rowery w sezonie? Sumartin? Supetar? Orientacyjna cena bo żadnej wypożyczalni nie znalazłem
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.10.2017 23:50

magos
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magos » 27.10.2017 18:02

Ja się chwalę, że mamy założony hak i kupiona przyczepkę na rowery:)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.10.2017 10:29

Pierwszy raz wybieram się na Brač...jako miejsce docelowe biorę pod uwagę Sutivan lub Povlję...co lepsze ? Wiem, że to dwie zupełnie różne miejscowości...która lepsza na pierwszy raz?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.10.2017 10:59

Ja osobiście wybrałbym Sutivan.
Povlja:
- teren bardziej górzysty
- większość apartamentów na wzniesieniach
- centrum otwarte dla ruchu samochodowego
- mniej atrakcji w miasteczku
- piękne plaże w pobliżu
- mniej ludzi

Sutivan:
- duża szansa na znalezienie ap. przy samym morzu
- bardzo klimatyczna starówka (zamknięta dla ruchu samochodowego)
- blisko (Supetar, Postira, Splitska, Milna, Skrip, Dol)
- piękne plaże w pobliżu
- nie odczuwa się tłoku kurortu (jak np w Supetarze), jest taki w sam raz, nie za duży i nie za mały.

Dla mnie Sutivan wygrywa ciekawszą starówką.
Gdybym jeszcze w Povlji apartament wylosował gdzieś na płaskim, przy plaży, to mógłbym się skusić, ale nie dłużej niż na tydzień.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.10.2017 11:08

Habanero napisał(a):Ja osobiście wybrałbym Sutivan.
Povlja:
- teren bardziej górzysty
- większość apartamentów na wzniesieniach
- centrum otwarte dla ruchu samochodowego
- mniej atrakcji w miasteczku
- piękne plaże w pobliżu
- mniej ludzi

Sutivan:
- duża szansa na znalezienie ap. przy samym morzu
- bardzo klimatyczna starówka (zamknięta dla ruchu samochodowego)
- blisko (Supetar, Postira, Splitska, Milna, Skrip, Dol)
- piękne plaże w pobliżu
- nie odczuwa się tłoku kurortu (jak np w Supetarze), jest taki w sam raz, nie za duży i nie za mały.

Dla mnie Sutivan wygrywa ciekawszą starówką.
Gdybym jeszcze w Povlji apartament wylosował gdzieś na płaskim, przy plaży, to mógłbym się skusić, ale nie dłużej niż na tydzień.


Dzięki Habanero...czytam sobie po raz drugi Twoją relację i szkoda tylko, że awaria zabrała z niej zdjęcia...odczucia co do Sutivanu mam podobne i chyba postawię jednak na niego...pozdrawiam
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.10.2017 11:20

słoma79 napisał(a):
Dzięki Habanero...czytam sobie po raz drugi Twoją relację i szkoda tylko, że awaria zabrała z niej zdjęcia...odczucia co do Sutivanu mam podobne i chyba postawię jednak na niego...pozdrawiam

Powoli uzupełniam 8) Trzy strony już zrobione. Do wiosny mi zejdzie :wink: :papa:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 28.10.2017 12:05

Habanero napisał(a):
słoma79 napisał(a):
Dzięki Habanero...czytam sobie po raz drugi Twoją relację i szkoda tylko, że awaria zabrała z niej zdjęcia...odczucia co do Sutivanu mam podobne i chyba postawię jednak na niego...pozdrawiam

Powoli uzupełniam 8) Trzy strony już zrobione. Do wiosny mi zejdzie :wink: :papa:

I potwierdza się, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Nie będziesz się nudził, przez długie zimowe wieczory :wink: :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.10.2017 15:06

Cześć Michał. Piszę tu bo nie mogę wysłać Ci mapki na pw. :(
Ze swojej strony polecam rejon zakreślony na czerwono. Cała ul. Domovinskog Rata jest godna polecenia. Im bliżej brzegu tym lepiej, wiadomo. Jednak druga linia też nie jest zła, bo jest w miarę płasko. Im dalej od morza tym wyżej.
Na żółto plaże które miałbyś w zasięgu max 10 min. spaceru po płaskim. Pierwsza z prawej najbardziej zatłoczona. Druga i trzecia to małe plaże i skałki (nasze ulubione ). Im dalej na zachód, bardziej dziko i mniej ludzi :mrgreen:
Do centrum miasta też blisko (10 min.) spacerkiem wzdłuż morza .
Suti.png
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.10.2017 15:30

Konrad ogromne dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź :D właśnie ta część interesuje mnie najbardziej :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 28.10.2017 18:29

Habanero napisał(a):Ja osobiście wybrałbym Sutivan.
Povlja:
- teren bardziej górzysty
- większość apartamentów na wzniesieniach

- centrum otwarte dla ruchu samochodowego
- mniej atrakcji w miasteczku
- piękne plaże w pobliżu
- mniej ludzi

Sutivan:
- duża szansa na znalezienie ap. przy samym morzu
- bardzo klimatyczna starówka (zamknięta dla ruchu samochodowego)
- blisko (Supetar, Postira, Splitska, Milna, Skrip, Dol)
- piękne plaże w pobliżu
- nie odczuwa się tłoku kurortu (jak np w Supetarze), jest taki w sam raz, nie za duży i nie za mały.

Dla mnie Sutivan wygrywa ciekawszą starówką.
Gdybym jeszcze w Povlji apartament wylosował gdzieś na płaskim, przy plaży, to mógłbym się skusić, ale nie dłużej niż na tydzień.


Myślę, że ile ludzi tyle opinii :) I dla mnie właśnie w Povlji teren mniej górzysty ( może to też przez to, że jest jednak o wiele mniejsza od Sutivanu więc nie ma też aż tyle chodzenia ) przynajmniej ja kompletnie nie odczuwałam :wink: Faktycznie do nas na Brdanjak trzeba było przejść parę schodków, chociaż częściej szliśmy wzdłóż morza więc po płaskim, ale już np. Ci co mają apartmany na Puncie to mają już całkowicie płasko :)
I znowu będąc w Sutivanie ja się zmachałam chodząc uliczkami, bo zamotaliśmy się i wracając z centrum do auta stojącego pod konzumem zawędrowaliśmy na cmentarz i potem trzeba się było wracać :mrgreen: Pewnie okolice, które zaznaczyłeś na mapie są świetne do mieszkania, niestety nie dotarliśmy tam, zostanie na kolejny raz :D
I na pewno z Sutivanu bliżej do innych miejsc, co jest dużym plusem :)

Ale ja jestem zakochana w Povlji i miejscu gdzie wieczorem na ławeczce podziwialiśmy zachód słońca całkowicie SAMI ! Dziwiło mnie każdorazowo, że w takim miejsu nikt nie przebywał, ale tym lepiej dla nas :D ( i najprawdopodobniej tam wrócimy :mrgreen: )

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 106
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone