Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 29.09.2017 23:43

wiolek_lp napisał(a):Krzysiek a Wy gdzie w przyszlym roku ? Powrót na Hvar czy jednak coś innego ? ;) ( zaczęłam podczytywać Twoją relację z Peljesacza :papa: )


Hmmmmm :roll: Hvar kusi niesamowicie ....i na 90 procent jest aktualny :D
dzisiaj nawet kolega ( z forum mi napisał ) po Hvarze już nic nie będzie takie samo i ma sto procent racji :D
Brać też fajny ,Peljesac na kiedyś jak się odrodzi po pożarach :cry:
a może Korcula (bo byłem tylko na pizzy ) .....i ten nieszczęsny Pag :roll: ale tylko na parę dni (co tam dają :?: ) :wink:

Do relacji oczywiście zapraszam , nawet miałem Ci wysłać linka ale widzę że już znalazłaś :D :papa:
magos
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magos » 02.10.2017 18:17

Witam, bardzo chciałabym zapisać się do klubu MWB. W następnym roku postanowiliśmy spędzić wakacje na Braczu. Jeśli ktoś chciałby podzielic się namiarem na fajny, sprawdzony nocleg w Povlji i Supetarze lub Sutivanie, będę wdzięczna bardzo.
Pozdrawiam :papa:
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 02.10.2017 19:26

magos napisał(a):Witam, bardzo chciałabym zapisać się do klubu MWB. W następnym roku postanowiliśmy spędzić wakacje na Braczu. Jeśli ktoś chciałby podzielic się namiarem na fajny, sprawdzony nocleg w Povlji i Supetarze lub Sutivanie, będę wdzięczna bardzo.
Pozdrawiam :papa:

Wysłałem na priv do Povlji
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 08.10.2017 21:39

Zaliczka wysłana, czekam na potwierdzenie rezerwacji .Ktoś poradzi czy lepiej jechać promem przez Split-Supetar czy przez Makarską - Sumartin? Port i dojazd w Splicie znam. Makarską nie.Z Supetaru mamy z 30km po wyspie, Z Sumartinu z 10km do Apartmana w Povlji. Będziemy zapewne około południa po noclegu tranzytowym, i 1400 km trasy. Jak w sezonie dojazd z autostrady do Portu w Makarskiej, nastawić się na godzinne przebijanie się z autostrady, kto z autopsji poradzi teoretycznie najkorzystniejszą w Niedzielę w sezonie godzinę wjazdu na prom? Powiedzmy że możemy zwolnić nocleg wieczorem i być o świcie w porcie. Lub nie nocować na trasie. Skłaniam się do noclegu w okolicy granicy H-Cro np. Varazdin. To 500 km od Splitu,900 od Wrocławia. Poleci ktoś jakiś nocleg tranzytowy? Piotrek
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 08.10.2017 22:00

Zdecydowanie ze Spirytusem do Supetaru. Prom większy, częściej pływa.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 08.10.2017 22:17

Ja tam wolę z Makarskiej :roll:
Wysiadasz z promu i zaraz Povlja , nie trzeba się tłuc przez całą wyspę :D
Korków po zjeździe z autocesty nie zauważyłem :wink:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.10.2017 09:24

Przyjmując, że celem jest wygoda/oszczędność czasu, w życiu nie wybrałbym trasy z promem Makarska-Sumartin. Po co? Brać ma dobre drogi, tylko pojedź z Supetaru główną drogą - przez środek wyspy (Nerezisca), a nie przy północnym wybrzeżu, którą to drogą przewala się większy ruch (no i sama droga jest kręta i długa).

Tłok na lądzie jest zawsze większy, zwłaszcza w rejonie Makarskiej. Czy Jadranką ze Splitu, czy nową drogą, możesz liczyć na dłuższą podróż niż po wyspie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.10.2017 09:47

Zdecydowanie prom ze Splitu - wygodniejszy to raz, a dwa, ostatnio prom z Makarskiej mi "uciekł", gdy stałam w korku na magistrali przed miastem... :x Już nie mówiąc o rozmiarach i wjeździe na prom... :roll:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 09.10.2017 09:49

Marsallah napisał(a):Przyjmując, że celem jest wygoda/oszczędność czasu, w życiu nie wybrałbym trasy z promem Makarska-Sumartin. Po co? Brać ma dobre drogi, tylko pojedź z Supetaru główną drogą - przez środek wyspy (Nerezisca), a nie przy północnym wybrzeżu, którą to drogą przewala się większy ruch (no i sama droga jest kręta i długa).

Tłok na lądzie jest zawsze większy, zwłaszcza w rejonie Makarskiej. Czy Jadranką ze Splitu, czy nową drogą, możesz liczyć na dłuższą podróż niż po wyspie.

Dokładnie jak wyżej, prom z Supetar to inna liga w stosunku do tego z Makarskiej, jest barrrdzo duży i nie będzie problemu z miejscem a z Makarskiej ?, malutki prom na jakieś 15 samochodów w dodatku pływa bardzo rzadko (jakieś 4 razy w ciągu dnia?). Tak więc nadkładasz drogi do Makarskiej, płacisz za tunel i nie masz żadnej gwarancji że się zmieścisz na prom + dochodzi tobie zabawa z parkowaniem na promie (nie jest przelotowy jak ten z Supertar). Jazda na samej wyspie do Povlja to jakieś 40 minut i przy okazji trochę (nie za dużo) ale zerkniesz na wyspę :).
Jedynie w Splicie jest zamieszanie bo promów stoi sporo i trzeba trochę poszukać i popytać a i dojazd w samej końcówce upierdliwy (sporo świateł i wąsko).
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 09.10.2017 21:42

piotrekbeti napisał(a):Zaliczka wysłana, czekam na potwierdzenie rezerwacji .Ktoś poradzi czy lepiej jechać promem przez Split-Supetar czy przez Makarską - Sumartin? Port i dojazd w Splicie znam. Makarską nie.Z Supetaru mamy z 30km po wyspie, Z Sumartinu z 10km do Apartmana w Povlji. Będziemy zapewne około południa po noclegu tranzytowym, i 1400 km trasy. Jak w sezonie dojazd z autostrady do Portu w Makarskiej, nastawić się na godzinne przebijanie się z autostrady, kto z autopsji poradzi teoretycznie najkorzystniejszą w Niedzielę w sezonie godzinę wjazdu na prom? Powiedzmy że możemy zwolnić nocleg wieczorem i być o świcie w porcie. Lub nie nocować na trasie. Skłaniam się do noclegu w okolicy granicy H-Cro np. Varazdin. To 500 km od Splitu,900 od Wrocławia. Poleci ktoś jakiś nocleg tranzytowy? Piotrek


Jeśli chodzi o nocleg tranzytowy to polecam małe miasteczko Lenti na Węgrzech .
Jakieś 10 km przed granicą ze Słowenią. Przyzwoite apartamenty za około 30-35 euro za dobę.
A podróż promem zdecydowanie ze Splitu.
Raz płynęliśmy z Sumartinu do Makarskiej i to poza sezonem i to był nasz pierwszy i ostatni raz na przeprawę autem. Ciasno, mały prom , wjazd autem tyłem i koszmarny zjazd z promu w Makarskiej, że o kiepskiej częstotliwości kursów ( 4 dziennie ) nie wspomnę.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.10.2017 23:05

lotnikwsk napisał(a):Hmmmmm :roll: Hvar kusi niesamowicie ....i na 90 procent jest aktualny :D
dzisiaj nawet kolega ( z forum mi napisał ) po Hvarze już nic nie będzie takie samo i ma sto procent racji :D
Brać też fajny ,Peljesac na kiedyś jak się odrodzi po pożarach :cry:
a może Korcula (bo byłem tylko na pizzy ) .....i ten nieszczęsny Pag :roll: ale tylko na parę dni (co tam dają :?: ) :wink:


Pag koniecznie ! Chociaż byliśmy tylko od niedzieli do środy- czwartek rano rany wyjazd, to dla mnie było cudnie ! Mimo, że zobaczyliśmy mało czyli takie minimum nie czuje takiego niedosytu jak po Braci ;) I chociaż Pag sam na wakacje dla mnie nie koniecznie ( brakło by mi cudownych miasteczek do zwiedzania ) to nie załuję i z chęcią powtórzyłabym go :mrgreen: Ale w tej samej lokalizacji, cudnej Bosanie :hearts: ( ps. podobno Maslina w tym roku robią remonty i będą wyższe ceny ale też wyższy standard- ktoś tak pisał na grupie na FB ) Ale tak jak na Brać- tylko do Nady tak na Pag tylko do Masliny mimo, że warunki inne ( były ) :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 11.10.2017 21:42

wiolek_lp napisał(a): Ale tak jak na Brać- tylko do Nady tak na Pag tylko do Masliny mimo, że warunki

Możesz kiedyś podesłać mi na PW tą Maslinę , jak będziesz miała chwilę czasu , może się przyda :roll:
Od Nady chyba dostałaś zaproszenie na 2018 :idea:
My jeszcze nie wiemy kiedy pojedziemy :roll:
Tak jak gdzieś napisałaś , sierpień kosmiczne ceny a czerwiec nie wiem czy rezerwować bo nie wiem jak to jest z rekrutacją do liceum :roll: (córka kończy gimnazjum) :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.10.2017 21:50

lotnikwsk napisał(a):.......
Tak jak gdzieś napisałaś , sierpień kosmiczne ceny a czerwiec nie wiem czy rezerwować bo nie wiem jak to jest z rekrutacją do liceum :roll: (córka kończy gimnazjum) :wink:

Moja też kończy gim., a ja już zarezerwowałem Pag od 10.07. :P
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 11.10.2017 22:11

Habanero napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):.......
Tak jak gdzieś napisałaś , sierpień kosmiczne ceny a czerwiec nie wiem czy rezerwować bo nie wiem jak to jest z rekrutacją do liceum :roll: (córka kończy gimnazjum) :wink:

Moja też kończy gim., a ja już zarezerwowałem Pag od 10.07. :P

Do10 lipca to wszystko zdążysz załatwić :D
Ja bym chciał zarezerwować od 23 czerwca :D ale to chyba nie wypali bo później trzeba dowozić papiery :roll:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 11.10.2017 22:20

Krzysiek tak dostałam zaposzenie do Nady, zobaczymy czy skorzystam :mrgreen:
Do Masliny zaraz wyślę namiary na priv :)
To córa już duża !! Trzeba się dowiedzieć jak wygląda rekrutacja i rezerwować. Mi tak bardzo się chce jechac w czerwcu, chociaż 1 tydzień żeby zachaczyło no i trafia mnie, że nie znam terminu urlopu :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 105
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone