Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 15.07.2017 11:13

Jak to piszą, ile głów tyle opinii.
Szukamy czasem niesamowitych plaż w zatoczkach, otoczonych górami itp. a dla nie i dla mojej rodziny w tym roku najlepsza i najpiękniejsza i z najbardziej przezroczystą wodą była ta... w samym centrum Supetar :) (na koncu galerii) ( a byłem na wszystkim przepięknych możliwych plażach Braća). Od razu przy porcie 100 m , ale nie w stronę cypla z kościółkiem, a w drugą w stronę Lidla :) W samym centrum miasta luz i spokój w szczycie sezonu.
No jeszcze zaskczyły mnie pozytywnie plaże Povlji, na końcu miasteczka, taki Zlatni Rat w miniaturce :) , pusta i cudowna oraz
ciut dalej (autem w górę) kameralna i widokowo cudna Tićija Luka.
Załączniki:
IMG_20170708_123338.jpg
IMG_20170708_131152.jpg
IMG_20170708_135911.jpg
IMG_20170708_140125.jpg
IMG_20170708_140151.jpg
IMG_20170706_141721.jpg
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 15.07.2017 11:27

Katerina napisał(a):

1. W którym z tych miejsc łatwiej o apartman w 1 lub 2 lini brzegowej z pogledem?

Mieszkanie w centrum Bol to totalne nieporozumienie, nuda.
W Supetar trochę się w porcie dzieje, sporo konob. Apartamenty w 1 , 2 linii w starych zabytkowych domach w centrum,
w nowoczesnych ciut na zachód.

Katerina napisał(a):2. Jadę tylko na 5 dni... :oops: (aby zwieńczyć urlop nieznanym mi jeszcze miejscem), a chciałabym oczywiście zobaczyć to co najlepsze w pigułce :smo: Wiem już ,że najlepsze plaże są bliżej Bolu, no więc?

Najlepsze plaże bliżej Bolu... zobacz u góry.
Pozostaje jeszcze Sutivan z plażami np. Modrulj. i piekne plaże Murvicy.
Załączniki:
IMG_20170710_123617.jpg
IMG_20170710_123850.jpg
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.07.2017 16:54

Bahama napisał(a):Jak to piszą, ile głów tyle opinii.
Szukamy czasem niesamowitych plaż w zatoczkach, otoczonych górami itp. a dla nie i dla mojej rodziny w tym roku najlepsza i najpiękniejsza i z najbardziej przezroczystą wodą była ta... w samym centrum Supetar :) (na koncu galerii) ( a byłem na wszystkim przepięknych możliwych plażach Braća). Od razu przy porcie 100 m , ale nie w stronę cypla z kościółkiem, a w drugą w stronę Lidla :) W samym centrum miasta luz i spokój w szczycie sezonu.
No jeszcze zaskczyły mnie pozytywnie plaże Povlji, na końcu miasteczka, taki Zlatni Rat w miniaturce :) , pusta i cudowna oraz
ciut dalej (autem w górę) kameralna i widokowo cudna Tićija Luka.


Och, oh, och :oczko_usmiech: Na to liczyłam :D Jutro narada z mężem i lecimy... chyba na Supetar :papa:

P.S. Murvicę i tak , nawet w huraganie odwiedzę :mrgreen:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.07.2017 21:54

Na Braću w Selcy - Puntinaku dzisiaj potwornie wieje. Trochę mniej wiało wczoraj na Bol. Plaża fajna, ale jak dla mnie jeden raz wystarczy.☺☺
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.07.2017 00:39

Czy ktoś wie czy pływają promy na Brac, ponoć wzmaga się bura :(
Rano zamierzamy się ładować na prom yyyyy
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 16.07.2017 00:55

Z tego co widać z prognoz to ok 10-11 godz. wiatr już ma słabnąć :wink:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 16.07.2017 01:02

......teraz wieje max 35 kn, jutro ma wiac 15-17 , wiec będą plywac: Saturday, 15 July 2017 at 00-00 GMT - Ferry Service Status in Croatia


All ferries and catamarans are operating according to schedule
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 16.07.2017 22:35

gusia-s napisał(a):Czy ktoś wie czy pływają promy na Brac, ponoć wzmaga się bura :(
Rano zamierzamy się ładować na prom yyyyy


Mam nadzieję, że się załadowaliście na prom zgodnie z planem i że w Supetarze winko popijacie :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.07.2017 08:44

AniaJ. napisał(a):
gusia-s napisał(a):Czy ktoś wie czy pływają promy na Brac, ponoć wzmaga się bura :(
Rano zamierzamy się ładować na prom yyyyy


Mam nadzieję, że się załadowaliście na prom zgodnie z planem i że w Supetarze winko popijacie :papa:

Yes! Prom kursował i meldujemy się w Supetar na Beach Village. Na razie leniwie popijamy poranną kawę. Mamy super miejscówkę z widoczkiem na Jadran :) z czego się bardzo cieszę, bo sądziłam że nie uświadczymy widoku na morze z parceli a jednak jest!
Cykady szaleją tak, że żaden dźwięk przejeżdżających aut nie jest w stanie się przebić! Kolejna obawa wyeliminowana :)
Jest pięknie ... co tu gadać :)

Pamiętam że mam zlustrować dla Ciebie kemp. Pod kątem namiotu.
Po powrocie wrzucę fotki. Tymczasem tak... namiotowcy mogą rozbijać się w lasku bliżej morza, jest tam prąd i widok na morze. Do sanitariatów trzeba się cofnąć mniej więcej do połowy kempingu. Stan bdb, porobili takie boksy w ktorych jest brodzik, kibelek, umywalka... jest ich kilka. Mieszkańcy domków mają swoje wiec z ogólnych nie korzystają. Jest aneks kuchenny przy zmywalni, kuchenka elektryczna na 2 płytki, grill gazowy. Stoją tam jakieś gary, patelnie, przyprawy, oliwy, wino itd. Wszyscy goście dostają opaski na ręce i mogą korzystać z kompleksu hotelowego po przeciwnej stronie miasta.
To tak na szybko :)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 17.07.2017 09:09

gusia-s napisał(a):
AniaJ. napisał(a):
gusia-s napisał(a):Czy ktoś wie czy pływają promy na Brac, ponoć wzmaga się bura :(
Rano zamierzamy się ładować na prom yyyyy


Mam nadzieję, że się załadowaliście na prom zgodnie z planem i że w Supetarze winko popijacie :papa:

Yes! Prom kursował i meldujemy się w Supetar na Beach Village. Na razie leniwie popijamy poranną kawę. Mamy super miejscówkę z widoczkiem na Jadran :) z czego się bardzo cieszę, bo sądziłam że nie uświadczymy widoku na morze z parceli a jednak jest!
Cykady szaleją tak, że żaden dźwięk przejeżdżających aut nie jest w stanie się przebić! Kolejna obawa wyeliminowana :)
Jest pięknie ... co tu gadać :)

Pamiętam że mam zlustrować dla Ciebie kemp. Pod kątem namiotu.
Po powrocie wrzucę fotki. Tymczasem tak... namiotowcy mogą rozbijać się w lasku bliżej morza, jest tam prąd i widok na morze. Do sanitariatów trzeba się cofnąć mniej więcej do połowy kempingu. Stan bdb, porobili takie boksy w ktorych jest brodzik, kibelek, umywalka... jest ich kilka. Mieszkańcy domków mają swoje wiec z ogólnych nie korzystają. Jest aneks kuchenny przy zmywalni, kuchenka elektryczna na 2 płytki, grill gazowy. Stoją tam jakieś gary, patelnie, przyprawy, oliwy, wino itd. Wszyscy goście dostają opaski na ręce i mogą korzystać z kompleksu hotelowego po przeciwnej stronie miasta.
To tak na szybko :)


Wiedziałam, że musi być dobrze :D
Niech Brać będzie z Wami 8)
Odpoczywacie, odpiszesz wszystko po powrocie, brzmi obiecująco :roll:
Może jednak mamy szansę na powtórkę w Supetarze...kiedyś tam :wink:
Pozdrawiam :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 17.07.2017 12:05

Wróciłam niedawno z Sutivanu ,bardzo zadowolona .Piękne miasteczko ,w którym jest co robić .Polecam rodzinkom z małymi dziećmi mini zoo,Pizza w Bracera pyszna ,plaże wszystkie mi się podobały ,nawet te w samym miasteczku .Trafiliśmy również na wieczór z Klapą Šufit ,wspaniałe przeżycie posłuchać na żywo,gdzie w koło miejscowi śpiewają razem z klapą .
Oczywiście Murvicę też odwiedziliśmy i natrafiliśmy na pożar w okolicy .Do katakumb nie udało nam się wejśc od strony kapliczki,ponieważ była zamknięta,szkoda :/
Podobało mi się miasto Bol ,widoki zapierające dech z Vidovej Góry ,wspaniałe opowieści chorwackiego przewodnika w Blacy,w wiosce Dol kawka i Hrapoćuša obowiązkowo ;) Fajnie było!polecam :hearts:
page2.jpg

page1.jpg

page.jpg

bn.jpg
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.07.2017 12:29

andeo napisał(a):Wróciłam niedawno z Sutivanu ,bardzo zadowolona .Piękne miasteczko ,w którym jest co robić .Polecam rodzinkom z małymi dziećmi mini zoo,Pizza w Bracera pyszna ,plaże wszystkie mi się podobały ,nawet te w samym miasteczku .Trafiliśmy również na wieczór z Klapą Šufit ,wspaniałe przeżycie posłuchać na żywo,gdzie w koło miejscowi śpiewają razem z klapą ....
Potwierdzam, byliśmy w Sutivanie do 08.07., mamy takie same odczucia, urokliwe miejsce, a wieczór z Klapą Šufit zostanie długo w naszej pamięci :D :papa:
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 18.07.2017 13:36

Byliśmy 2 lata temu na Bracu i bardzo fajna zatoczka jest jak się idzie z Mircy (tam gdzie spaliśmy) do Supetaru wybrzeżem - plaza mala przy tej zatoczce, ale idealna dla małych dzieci - trochę w cieniu, długo płytko, ciepla woda :)
paczo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) paczo » 19.07.2017 04:37

Witam miłośników wyspy Brać. Planuję się pojawić na tej oto wyspie za 1,5 tygodnia. Jak wygląda sprawa z kwaterami? Da się zauważyć miejscowych oczekujących na turystów? Jadę z żoną w ciemno, pierwszy raz na wyspę i trochę mnie naszly obawy czy znajdziemy lokum, w końcu to nie stały ląd.
Może być też camp na którym można rozbić namiot, są szanse na wolne miejsca?
Interesuje mnie północna strona wyspy
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.07.2017 07:16

Miejscowi oczekujący na turystów? Przy przystani promowej w Supetarze tak, ale już dalej nie. To nie stały ląd :P Kwaterę jednak na pewno znajdziecie, Brač, zwłaszcza północny ma tego towaru od groma...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 98
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone