Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 17.02.2017 16:55

Magdzik napisał(a):
Jędrula napisał(a):
ELIMAR napisał(a):
Jędrula napisał(a):Więc kwatery na Braci już zarezerwowane, cały dom dla nas :) Tak myślimy o pysznym winie i raki. Jedziemy do Postiry i tu prośba :) Jeżeli ktoś z forumowiczów ma dobre miejsce, gdzie możemy kupić trunki i świeże rybki, to prosimy o namiary :)


Jeśli będziecie w Postirze to świeże ryby codziennie w sklepie obok przetwórni ryb - to sklep firmowy :)
Co do trunków się nie wypowiadam bo nie wiem .
No i lody w Postirze polecam - najlepsze na wyspie :)





Dziękuję serdecznie. Jeżeli ktoś będzie miał sprawdzony wodopój w innym mieście, to też chętnie przyjmiemy do wiadomości.





Hej, my w tym roku też Postira, duża grupa 3 rodziny + samotny kolega :) koniec czerwca do 7 lipca. Pierwszy raz na Brać (tak na dłużej)
Dziękuję za info. A jak tam z knajpkami ? Trochę się martwię, że ta Postira trochę duża i może być tłoczno ?
Pozdrawiam


Potwierdzam, Postira jest super. Na pewno końcem czerwca i początkiem lipca nie będzie tłoczno, ja byłam początkiem sierpnia i wcale nie dało się odczuć tłoku. Knajpek jest sporo, my chodziliśmy do Bracera, bo była najbliżej miejsca zakwaterowania.
A stosowne napoje kupowaliśmy tu:
IMG_2715..jpeg

Gdyby było trzeba to pytać, postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam, ewa-irena
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 18.02.2017 00:50

:D moi znajomi zastanawiają się w tym roku nad Splitską, Twoja mapa Janusz na pewno się przyda...




Janusz Bajcer napisał(a):Nie wiem czy było - może się przyda.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.02.2017 01:08

Mapa nie jest moja :wink: - teraz jest Wasza :idea: :lol:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1710
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.02.2017 21:52

Mam pytanie do miłośników Brać :) Mój mający lęk wysokości małż poinformował mnie właśnie, że chciałby polatać na parasailingu ( lecieć parasalingiem) ? ;) Może w klubie już o tym było ale nie zwróciłam uwagi, więc jeśli ktoś wie proszę o info czy na Braci jest taka możliwość ? I jeśli tak to gdzie i w jakiej mniej wieciej cenie ?
Obstawiam, że jeśli już to w Bol ale wolałabym gdzieś na północy ze względu na widoki na Biokovo, i jeżeli już byśmy się zdecydowali to chcielibyśmy w 4 osoby z 2 dzieci, nie wiem czy jest taka możliwość czy tylko mogą 2 osoby na raz ? :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.02.2017 23:05

Obrazek

No no no, idziesz na całość... Obrazek
:wink:

Why don't you contact Ante?... Obrazek
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1710
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.02.2017 00:15

Mikromir jak to jest, że Ty wiesz WSZYSTKO ? :mrgreen: Ja rozumiem, doświadczenie ale żeby aż tak :?: :):):) Aż mi głupio po raz kolejny dziękować Tobie, bo gdyby nie Ty to wiesz ... ;)
a tak serio to sprawdzę i dzięki po raz kolejny :oczko_usmiech:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 25.02.2017 00:22

Od siebie dodam że warto się z nimi na miejscu targować mocno (oczywiście ze spadochroniarzami :) ). 3-lata temu mieszkaliśmy w kwaterze gdzie przyjechali przemili Słowacy, 4-osbowa rodzina... Słowak głowa rodziny miał naprawdę gadane i chwalił mi się, że tak się targował że za cała rodzinkę dostał cenę jak za 1-dną osobę (jakoś taniej o 100% jak nie lepiej) więc warto walczyć i się targować na jego przykładzie :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.02.2017 09:16

wiolek_lp napisał(a): jak to jest

Secret Intelligence Service / MI6 - my name is Bond, James Bond... Obrazek
:wink:

A serio, stacjonując w Povlji można też przecież pokombinować w Makarskiej, gdyby ceny były korzystniejsze (biorąc pod uwagę prom tylko dla pieszych bez auta).
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 25.02.2017 15:19

yzedef napisał(a):Od siebie dodam że warto się z nimi na miejscu targować mocno (oczywiście ze spadochroniarzami :) ). 3-lata temu mieszkaliśmy w kwaterze gdzie przyjechali przemili Słowacy, 4-osbowa rodzina... Słowak głowa rodziny miał naprawdę gadane i chwalił mi się, że tak się targował że za cała rodzinkę dostał cenę jak za 1-dną osobę (jakoś taniej o 100% jak nie lepiej) więc warto walczyć i się targować na jego przykładzie :)

.... czyli za darmo , albo mu jescze doplacali , ze u nich nocowal? :D
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 26.02.2017 01:20

lew napisał(a):
yzedef napisał(a):Od siebie dodam że warto się z nimi na miejscu targować mocno (oczywiście ze spadochroniarzami :) ). 3-lata temu mieszkaliśmy w kwaterze gdzie przyjechali przemili Słowacy, 4-osbowa rodzina... Słowak głowa rodziny miał naprawdę gadane i chwalił mi się, że tak się targował że za cała rodzinkę dostał cenę jak za 1-dną osobę (jakoś taniej o 100% jak nie lepiej) więc warto walczyć i się targować na jego przykładzie :)

.... czyli za darmo , albo mu jescze doplacali , ze u nich nocowal? :D


Nabijaj się nabijaj, ale to są fakty :), przemili ludzie pozytywnie nastawieni do innych i to procentowało, a "spadochroniarze" no cóż jak mają przestój i brak klientów to lepsze i 200 kun niż nic.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1710
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 27.02.2017 11:32

Mikromir napisał(a):A serio, stacjonując w Povlji można też przecież pokombinować w Makarskiej, gdyby ceny były korzystniejsze (biorąc pod uwagę prom tylko dla pieszych bez auta).

yzedef napisał(a):Od siebie dodam że warto się z nimi na miejscu targować mocno (oczywiście ze spadochroniarzami :) ). 3-lata temu mieszkaliśmy w kwaterze gdzie przyjechali przemili Słowacy, 4-osbowa rodzina... Słowak głowa rodziny miał naprawdę gadane i chwalił mi się, że tak się targował że za cała rodzinkę dostał cenę jak za 1-dną osobę (jakoś taniej o 100% jak nie lepiej) więc warto walczyć i się targować na jego przykładzie :)


Myślałam właśnie o Makarskiej ale chyba będzie mi szkoda dnia :twisted:
Targować się trzeba będzie jak coś :wink:
Bo jak wynika ze strony wpisując jakąkolwiek rezerwacje niezależnie czy 1 czy 4 osoby koszt wynosi 214$ więc trochę kasy jest.

Zobaczymy jeszcze czy się w ogóle zdecydujemy, zależy pewnie ile uda nam się jeszcze uskładać nadprogramowej kasy, ale już krąży mi po głowie pomysł, żeby zostać na Brać 2 dni dłużej niż planujemy jeśli nie wypłuczemy się do zera :twisted: :twisted:
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 03.03.2017 13:48

Witam wszystkich serdecznie,
Nie zaglądałam dość długo do klubu, ale już nadrobiłam wszelkie zaległości :)
Dużo osób pisało ostatnio o Povlji, więc spieszę, aby poinformować, że w tym roku my też wybieramy się tam, 3 raz zresztą :) Ponownie będziemy w App. Nada.
W tym roku również myślałam sobie: "A może zobaczylibyśmy coś innego...?", "Kiedyś nie wracaliśmy w to samo miejsce...", "Co ja na tym Braču jeszcze zobaczę, skoro widziałam wszystko :D ?", ale... zakochaliśmy się w Povlji i zwyczajnie za tym miejscem tęsknimy. A jakieś nowe miejsca do zwiedzenia pewnie też się znajdą :)
Mikromir - Czy zostawialiście samochód na noc obok koparki? Nie ukrywam, że parkowanie i ruszanie spod apartamentu to dla mnie duże przeżycie, szczególnie odkąd właściciel sąsiedniej willi postawił ogrodzenie...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.03.2017 14:03

Mieszkałam jeszcze niżej niż Nada, więc nawet nie próbowałam zjeżdżać na dół. :wink:
Parkowaliśmy cały czas koło koparki, tam jest miejsce na kilka samochodów. Ewentualnie gdyby nie było, to trochę wcześniej przy drodze z murkami jest inny niewielki szutrowy parking ogólnodostępny.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 03.03.2017 14:38

Piszesz o tym parkingu zaraz za murkami? Nie wiedziałam, że jest ogólnodostępny! Myślałam, że to parking wyłącznie dla gości apartamentów po drugiej stronie ulicy. Dzięki za informację :)
Gdy jechaliśmy gdzieś rano i wiedzieliśmy, że wieczorem znowu będziemy wsiadać w samochód to zostawialiśmy auto obok koparki, ale na noc trochę się obawialiśmy. Nada w zeszłym roku dość sporo opowiadała nam o problemach związanych z ustaleniami odnośnie prawa do własności poszczególnych gruntów w tej okolicy. Podobno niektórzy właściciele bardzo nerwowo reagują na to, że ktoś parkuje, albo nawet na chwilę wjeżdża na ich teren podczas wykręcania (stąd chociażby siatka wzdłuż drogi).
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.03.2017 15:19

Parkowaliśmy przy koparce - 4 samochody - nie było problemu. :wink: Nie sądzę, żeby ten parking był prywatnym terenem naszych gospodarzy, widziałam jak parkowały tam też inne auta, nie tylko nasze.
Zawsze można zostawić auto przy zatoce, wydaje mi się, ale nie w tych prywatnych miejscach pod daszkami, tam rzeczywiście pilnują.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 76
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone