Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Szkocji

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3270
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 19.04.2012 12:27

Uzupełniłem mój pierwszy wpis o zdjęcia, póki co tyle, będziem więcej napewno. Byłem w styczniu 2011, okolice Edynburga i trochę na północ Saint Andrews było najdalej na północ poznane przeze mnie
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.04.2012 13:24

longtom napisał(a):I ja też tam byłem,


A masz jakiś dowód? :lol:

longtom napisał(a):A tą książkę znasz?


Słyszałem o niej wiele dobrego. Dobrze, że mi przypomniałeś. Trzeba będzie zacząć oszczędzać.

:wink: :lol:


MRK napisał(a):Ech Szkocja...plan nr.3. Najpierw Kanada, potem Norwegia:)


Podobno ostatni będą pierwszymi. :)


labusm napisał(a):...


Dobrze by było, jak byś napisał co jest na zdjęciu.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 19.04.2012 16:05

Moje wkupne jako dowód pobytu na ziemi Szkotów
Obrazek
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.04.2012 16:40

leopantera, a co to za zamek? Tak go ukryłeś, jakby to miała być zagadka. :lol:
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 19.04.2012 17:03

Ciekawy temat;) Na pewno będę tutaj zaglądał.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3270
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 19.04.2012 17:29

1. Zamek w miejscowości Dollar
2. Monolit Pomnik Williama Wallace'a w Stirling - tego Wallace'a :)
Obrazek
3. wiadomo, wszystkim, że to zamek w Edynburgu
4. Początek Highlandów niedaleko Stirling
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 19.04.2012 18:09

Ja się wkupię takimi obrazkami:
Gdzieś na Royal Mile w Edynburgu, pełno tam takich atrakcji:
Obrazek

Owieczki na wzgórzach Pentland Hills:
Obrazek

Urquhart Castle nad Loch Ness
Obrazek

Scone Palace
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 19.04.2012 22:18

jan_s1 napisał(a):leopantera, a co to za zamek? Tak go ukryłeś, jakby to miała być zagadka. :lol:

Miejscowość z nazwy podobna do tej z tajemniczym kręgiem (jednak nie ma z nią nic wspólnego) a pisze się to STONEHAVEN.
Mamy szczęście mieć niedaleko rodzinę i średnio co 4 lata robimy wypad na północ zamiast na południe.
Zamiast zamku z Loch Ness mam takie
Obrazek
a samego potwora nikt nie ma...
Obrazek
i jeszcze jak się wyleguje na plaży w ABERDEEN
Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 20.04.2012 06:27

jan_s1 napisał(a):W Szkocji nigdy nie byłem ...

Ja również ... ale syn ją "zjechał" ;) ... więc trochę jakbym był ! ;) 8)

jan_s1 napisał(a):Myślę, że w tym roku około września mój zamiar w końcu się powiedzie ...

... i tego Tobie serdecznie życzę ! :)

Pozdrawiam.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 20.04.2012 09:20

wawerek, witaj w Szkocji.

labusm napisał(a):... tego Wallace'a :)


Ten Wallace wygląda bardzo wiarygodnie. :)


helen napisał(a):Urquhart Castle nad Loch Ness


Ładnie Ci wyszedł.


leopantera napisał(a):Zamiast zamku z Loch Ness mam takie


No, to jest całkowite przeciwieństwo potwora. :lol:
Ale widzę, że jest i bestia. :wink:


mariusz-w napisał(a):
jan_s1 napisał(a):W Szkocji nigdy nie byłem ...

Ja również ... ale syn ją "zjechał" ;)


A Ciebie tam nie ciągnie?


Widzę, że jak na razie, jako punkt docelowy wygrywa Edynburg.


A to jest mój punkt docelowy
http://streetmap.co.uk/map.srf?x=197500 ... +and+Bute+[City/Town/Village]&searchp=ids.srf&mapp=map.srf

Nawiasem mówiąc bardzo fajna mapa.

Ps. Nikt nie napisał ani słowa na temat prezentacji, do której zamieściłem adres w pierwszym poście. Zachęcam do obejrzenia, bo choć nie pierwszej świeżości, na mnie zrobiła duże wrażenie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.04.2012 23:25

Prezentacja Piotra Czechowskiego na mnie też zrobiła wrażenie . Szkocja piękna jest i chociaż mało jej jeszcze widziałem , a cały Highland wart jest odwiedzin ( Góry Kaledońskie i Grampiany :) ) , że o Orkadach , Szetlandach i Hybrydach nie wspomnę :) - w planach na przyszłość jest to wszystko i mam nadzieję że zostanie zrealizowane :wink: :lol: przynajmniej w 50 % :lol:

Janie , życzę Ci realizacji planów i wspaniałego pobytu , zobacz jak najwięcej , zrób mnóstwo pięknych zdjęć :D ( ja zbyt wielu nie mam :? ), a potem podziel się nimi z nami w relacji :D


Pozdrawiam
Piotr
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 22.04.2012 00:30

jan_s1 napisał(a):Bałem się, że nikt się nie odezwie (oprócz Wojtka - bo przyznam, że Jego wizyty oczekiwałem :D ) bo szukanie entuzjastów Szkocji na forum chorwackim to trochę karkołomne przedsięwzięcie. Tym bardziej mnie cieszy, że jednak są osoby czułe na piękno tego kraju.

Nie jest karkołomne.
Jeden taki obiecywał, że coś napisze. Fata mu było.
:lol: :wink:

Wydałem zarządzenie, że napisanie choćby jednego zdania w tym wątku skutkuje automatycznym przyjęciem do klubu. :lol:
A zdjęcia? No, między innymi dlatego mnie tam tak ciągnie. :)

Dobra, rób Pan legitymację członkowską dla mnie. :wink:

adikos napisał(a):Faktycznie Szkocja jest ladnna szczegolnie Edynburg...

To nieco inny rejon. Moje ewentualne miejsce zakotwiczenia powoduje, że szczególnie interesuje mnie Argyll and Bute, oraz Highlands.


Albo miasta i Edynburg, albo krajobraz i.... te wymienione.

Esencją Szkocji nie jest Edynburg- on jest jej stolicą kulturalną i historyczną.
Esencja zawiera się w Highlands... :D

Dobra, w wieeeeelkim skrócie.

Punkty obowiązkowe: Nie Loch Ness (moim zdaniem poza fajnym jeziorem i mitem o potworku g...o tam jest- za to są tłumy, podniecające się resztami zamku Urquart- wg. mnie niewartymi uwagi) ale Loch Lomond, Wyspa Skye, okolice Ben Nevis, trasa z Loch Lomond przez Fort William na Skye lub do Oban- skąd promem można na Skye (bardzo fajne są te rejsy przy dobrej pogodzie!), koniecznie nie pominąć osławionego widokami Glen Coe o niemal tatrzańskim charakterze, najsłynniejszy z zamków czyli Eilean Donan, Torridon (Upper i Lower), Loch Loyne i na deser któraś z wysp na Hebrydach Wewnętrznych (Uig lub Mull czy Jura).

Sława szkockich zamków dorównuje sławie szkockich jezior.
Poza Eilean Donan sławne i warte obejrzenia są: Kilchurn, Ballindalloch.
Reszta- cały wykaz jest tu;
http://www.castlexplorer.co.uk/maps.php


Odnośnie tanich noclegów- bo to jest najlepsza opcja- hostele i hostele młodzieżowe- ceny najniższe, standard naprawdę dobry.
http://www.independenthostelguide.co.uk/

http://www.syha.org.uk/hostels-in-scotland.aspx

Proponuję to sobie zapisać i dobrze przechowywać. :wink:

A teraz kilka zajawek...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Loch Lomond
Obrazek

Glen Coe
Obrazek

Rannoch Moor
Obrazek

P.S. Prośba do ewentualnych "Adasiów".
Nie próbujcie przypadkiem "rąbnąć" jakiegoś zdjęcia- zwłaszcza tego ostatniego.
:wink: :twisted:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 22.04.2012 12:31

piotrf napisał(a):
Janie , życzę Ci realizacji planów i wspaniałego pobytu ...


Wielkie dzięki. :D

Co do mojego wrześniowego wyjazdu, myślę, że coś się wyklaruje na początku czerwca.

Tereny, jakie na początek chciałbym zobaczyć nie są aż tak rozległe i o wymienionych przez Ciebie Orkadach , Szetlandach i Hybrydach nawet nie myślę.


Fatamorgana napisał(a):
Jeden taki obiecywał, że coś napisze. Fata mu było.
:lol: :wink:


Hm, na tą okoliczność wymyśliłem porzekadło: Co miałeś zrobić wczoraj, zrób jutro. :lol:


Fatamorgana napisał(a):Dobra, rób Pan legitymację członkowską dla mnie. :wink:


Masz Pan legitymację honorową. :)


Fatamorgana napisał(a):
Esencja zawiera się w Highlands... :D


Masz 100% racji, chociaż jest mnóstwo innych miejsc wartych zobaczenia.


Fatamorgana napisał(a):Punkty obowiązkowe:


Moje punkty obowiązkowe trochę odbiegają od Twoich. Pewne rejony odrzuciłem automatycznie z powodu zbyt dużej odległości od mojego miejsca stacjonowania (Minard), które pokazałem na mapce.

Nr 1 to oczywiście tereny od Rannoch Moor, poprzez Glen Etive do Glencoe - czyli rejon drogi nr 82. Pisałeś kiedyś, że są miejsca w Szkocji, które fotografują wszyscy, a prawdziwą sztuką jest znaleźć fajną miejscówkę zupełnie nieznaną. To oczywiście prawda, ale... Buachaille Etive Mor, czy Kilchurn Castle widnieje na milionie zdjęć, jednak każdy (ja też) chce zrobić milion pierwsze - nic nie szkodzi, że mniej lub bardziej podobne do innych, ale za to własne. :lol:

Nr 2 to czworokąt Inveraray - Lochawe - Oban - Lochgilphead. Obejrzałem to sobie przy pomocy pana Google'a Eartha i zapewniam Cię, że jest tam kupa ciekawych miejscówek zupełnie nieznanych.

Nr 3 - Niesamowity rejon Glen Croe

To już jest bardzo dużo - jak się uda mam jeszcze na uwadze Glen Shira, Glen Fyne i drogę nr 828 od Connel do Ballachulish.



Fatamorgana napisał(a):Odnośnie tanich noclegów...


Ten punkt na szczęście mnie nie dotyczy, bo w Minard zamieszkuje moja córka, zięć i takich dwóch małych łobuzów. :D



Fatamorgana napisał(a):A teraz kilka zajawek...


Zajawki pierwsza klasa.
A propos - nie wiedziałem, że jest tyle znaczń tego słowa. Jeśli używasz go w znaczeniu: zwiastun (a wszystko wskazuje na to, że tak właśnie jest), to przed nami jeszcze sporo oglądania. :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.04.2012 13:08

Szkocja kojarzy mi się z filmem Waleczne Serce i jak dla mnie piękną ścieżką dźwiękową i z ... zamkami :)

Będę tutaj obecna, bo jeżeli wszystko pójdzie po Twojej myśli, to będzie relacja pierwsza klasa.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 22.04.2012 15:10

Pisałeś kiedyś, że są miejsca w Szkocji, które fotografują wszyscy, a prawdziwą sztuką jest znaleźć fajną miejscówkę zupełnie nieznaną. To oczywiście prawda, ale... Buachaille Etive Mor, czy Kilchurn Castle widnieje na milionie zdjęć, jednak każdy (ja też) chce zrobić milion pierwsze - nic nie szkodzi, że mniej lub bardziej podobne do innych, ale za to własne.



Pojechać zobaczyć te miejsca obfotografowane przez wszystkich, zrobić swoje zdjęcia, zachwycić się Szkocją i wrocić szukać własnych zakątków...

My pojechaliśmy spontanicznie, bez planów, wskoczyliśmy na wolne miejsca na nauczycielskiej wycieczce z zaprzyjaźnionym biurem podroży. Mieszkaliśmy w ośrodku skautowskim Bonaly Camp, żywiliśmy się głównie na bazie produktów zabranych z Polski, sami gotowaliśmy i zmywaliśmy, prawie jak na młodziezowym obozie, miało być tanio.

Nie zapomnę jak wjechaliśmy na teren Szkocji, nasz przewodnik (zakochany po uszy w tym kraju mlody czlowiek) przerwał swoje trajkotanie, włączył płytę i powiedział: Witajcie w Szkocji. Przy dźwiękach Amazing Grace chłonęliśmy migające za oknem wzgórza, wrzosowiska, owce... a Edynburg powitał nas pokazem sztucznych ogni. I chociaż wciąż byliśmy "na smyczy" i nie bardzo mogliśmy poruszac się na wlasną rękę, cieszę się, że ktoś umiejętnie pokazał nam te najważniejsze miejsca, odpowiednio je komentując. Jednak ogrom godzin spędzonych w autokarze skutecznie zniechęcił nas do wycieczek autokarowych ;)

Jak znajdę płytę z oryginałami zdjęć cos tam jeszcze powrzucam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
Klub Miłośników Szkocji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone