Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Sarajewa

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 02.01.2016 14:03

Świetne fotki Dziewczyny .
W 2015 roku niestety nie odwiedziłam Bośni ,choć było w planie zahaczyć o Jajce i Banja Lukę ,na zdjęcia Sarajewa tęsknie spoglądam.W konkursie na zdjęcia z podróży cromaniaków ,tylko jak oceniłam zdjęcie z uliczki sarajewskiej ;) moim zdaniem bardzo ciekawe i zabawne :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.01.2016 14:09

andeo napisał(a):tylko jak oceniłam zdjęcie z uliczki sarajewskiej ;) moim zdaniem bardzo ciekawe i zabawne :)

zauważyłem Twój głos :wink: ja głosowałem na nocne ujęcie Kovaci :) to ujęcie niezmiennie robi na mnie wrażenie
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 02.01.2016 17:08

To prawda ,robi wrażenie .
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 02.01.2016 21:12

Gdy za oknem -10 to człowiek tak po prostu wraca myślami do wakacji i już planuje tegoroczne. Właśnie zarezerwowałam nocleg w Sarajewie i jakoś tak od razu mi lepiej, i za oknem już jakby +10.
Pozostawiłam wkleić kilka zdjęć. Pierwsze -jedna z przecznic w centrum, niestety szeroki kąt odmówił posłuszeństwa :( , szkoda, bo na chodniku widać mnóstwo sarajewskich róż, fajniej byłoby ując całość
Obrazek
drugie, trochę z dystansem - w PL chyba nikt by się nie odważył palić papieroska siedząc na cokole pomnika Jana Pawła II, podeszłam co tych chłopaków i spytałam, czy wiedzą kogo to jest pomnik - usłyszałam - "jakiegoś księdza - czy kogoś takiego"
Obrazek
i trzecie - jest coś niesamowitego w tych mizarach, zwłaszcza dla nas, ludzisk z Europy mimo wszystko wschodniej
Obrazek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.01.2016 21:17

przyjemne takie nieszablonowe ujęcia,
jak wrócisz to pamiętaj, by coś wrzucić do klubu, bo ja do Saraj się nie wybieram w 2016
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 02.01.2016 21:43

jak wrócisz to pamiętaj, by coś wrzucić do klubu, bo ja do Saraj się nie wybieram w 2016

obiecuje że dodam :)

jeszcze ulica Logavina, dla tych co czytali "W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 03.01.2016 09:40

te kiero napisał(a):przyjemne takie nieszablonowe ujęcia,
jak wrócisz to pamiętaj, by coś wrzucić do klubu, bo ja do Saraj się nie wybieram w 2016


Saraj = saray (turecki) = pałac
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.01.2016 09:48

mirko napisał(a):
te kiero napisał(a):przyjemne takie nieszablonowe ujęcia,
jak wrócisz to pamiętaj, by coś wrzucić do klubu, bo ja do Saraj się nie wybieram w 2016


Saraj = saray (turecki) = pałac


tak dokładnie Mirko :wink: używam czasem takiego skrótu, który kojarzy mi się z Sarajewem (i m.in. Hotelem w nim o takiej nazwie) :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 03.01.2016 13:29

ewa-inga ,wspaniałe zdjęcia ,świetne ujęcia .Przykra sprawa z tymi młodzianami ,którzy nie słyszeli o JP II 8O ,ciekawe jakiej narodowości byli .
Dzięki za ulicę Logavina ,kiedy ja byłam w Sarajewie ,jeszcze nie czytałam o historii jej mieszkańców,teraz po lekturze i ja z chęcią bym tam zajrzała .
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.01.2016 20:07

andeo napisał(a):ewa-inga ,wspaniałe zdjęcia ,świetne ujęcia .Przykra sprawa z tymi młodzianami ,którzy nie słyszeli o JP II 8O ,ciekawe jakiej narodowości byli .

lub wyznania, jak wychowani w kulturze i wierze muzułmańskiej, mogli nie przywiązywać uwagi, ale tego pewno się nie dowiemy, pod pomnikiem oczywiście byłem :)
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 03.01.2016 20:28

lub wyznania, jak wychowani w kulturze i wierze muzułmańskiej, mogli nie przywiązywać uwagi, ale tego pewno się nie dowiemy

Nie wiem niestety jakiego byli wyznania, na pewno byli z Sarajewa
Jakoś tak, jako Polacy, żyjemy w przekonaniu, że wszyscy znają Jana Pawła II. Na tym pomniku jest oczywiście napis kto to jest i że był w Sarajewie w 1997 r. Tylko że ci chłopacy mieli 16-18 lat i na swoje szczęście wtedy nie żyli.
ehhhhhhh, tam mi się nostalgicznie-wakacyjnie zrobiło że musiałam naruszyć żelazne zapasy czerwonego wina przywiezionego z Chorwacji
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 05.01.2016 12:07

To prawda ,nam się wydaje ,że wszyscy znają Jana Pawła II i dlatego dziwi taki brak poszanowania ,jakby siedzieli w podrzędnym pubie ,albo w parku na ławce .
Przypomniał mi się jeden odcinek programu Wojciecha Cejrowskiego,kiedy to na Drodze Krzyżowej w Jerozolimie pewne Niemki jadły falafelki ,a inna dama puszczała bańki mydlane 8O .Ja rozumiem ,że nie każdy rozumie gdzie jest ,ale trochę szacunku się chyba należy i podstawowa wiedza .Od nas wymaga się zakładania chust kiedy wchodzimy np do synagogi i respektujemy to ... To tak na marginesie tylko ,bo mnie to wkurza :wink:
ps .Ewa_inga ,na zdrowie ;)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 05.01.2016 12:21

W wątku o filmotece bałkańskiej dowiedziałam się, o być może ciekawej książce, "Powtórnie narodzony" Margaret Mazzantini ,właśnie sobie zamówiłam :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.01.2016 21:08

andeo napisał(a):W wątku o filmotece bałkańskiej dowiedziałam się, o być może ciekawej książce, "Powtórnie narodzony" Margaret Mazzantini ,właśnie sobie zamówiłam :)

Opis wygląda całkiem zachęcająco, może kiedyś po nią sięgnę, bo teraz brak czasu, jest na liście 1str wątku; (film widziałem), ciekawe jak oddaje książka
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 05.01.2016 21:42

O widzę ,że jedną z głównych ról gra aktor z innego bardzo ciekawego filmu," Into the wild" ,również polecam ,choć z Bałkanami nie ma nic wspólnego ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina



cron
Klub Miłośników Sarajewa - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone