Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Sarajewa

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 23.06.2016 13:27

tataalka napisał(a):cześć :)

Mnie też skusiło to miasto. Będę tam 14 lipca, mam nocleg w Apartament Kaya ( 400 m od Bascarsija), znaleziony na Booking.
Wasze opisy potwierdzają to co czuję przez skórę, że mój pierwszy raz w tym mieście i kraju ( i tylko droga Peljesac, Mostar, Sarajewo) nie będzie ostatnim.
Wiem że powinienem poszukać na forum, ale może ktoś mi podpowie co powinniśmy zobaczyć aby choć trochę poczuć klimat tego miasta. Mamy tylko jeden wieczór na zwiedzanie, do tego jedziemy w dwie rodziny z gromadką chłopaków od 3 do 10 lat.
Czy jest szansa zobaczyć Meczet Gazi Husrev-bega od środka i czy rygorystycznie przestrzegane są zasady ubioru w meczecie ( nigdy nie byłem w meczecie)?

Pozdrawiam wszystkich zakochanych w Bałkanach i obiecuję zdjęcia i wrażenia po powrocie :)

Jarek


Cześć :)
Myślę, że skoro macie tylko wieczór na zwiedzanie to aby poczuć klimat miasta skupcie się na Starym Mieście- Baščaršija :)
Na zwiedzenia meczetu szansa oczywiście jest, są wyznaczone godziny, ( podczas modłów zwiedzanie jest zabronione).
Tak są przestrzegane zasady ubioru, zakryte ramiona i na pewno nie mini czy kuse spodenki, (chociaż widziałam turystkę bardzo skąpo odzianą :/) wchodząc do wnętrza meczetu dostajesz chustę na głowę - kobiety (podaję przykład z innego zwiedzanego meczetu, bo Gazi Husrev-Bega nie udało nam się zwiedzić w środku :( )

Pozdrav :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.06.2016 20:56

tataalka napisał(a):Czy jest szansa zobaczyć Meczet Gazi Husrev-bega od środka i czy rygorystycznie przestrzegane są zasady ubioru w meczecie ( nigdy nie byłem w meczecie)?

jest dokładnie jak opisała Ci Sylwetka..., my niestety przy dwóch podejściach trafiliśmy na czas modłów, nie było możliwości;
liczę na zdjęcia lub małą relację
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 18.07.2016 15:44

Sarajewo dopiero przede mną, ale już chyba jestem miłośniczką ;)
Nie mogę się doczekać, na szczęście już bliziutko :lol:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.07.2016 19:07

jo-asia napisał(a):Sarajewo dopiero przede mną, ale już chyba jestem miłośniczką ;)
Nie mogę się doczekać, na szczęście już bliziutko :lol:

po powrocie liczymy na jakieś wpisowe, gdyż awansem :wink: dopisuję Cię do Klubowiczów, skrobnij coś po powrocie, bo od pewnego czasu posucha
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 18.07.2016 21:53

te kiero napisał(a): bo od pewnego czasu posucha


W oczekiwaniu na wpisowe "jo-asia", może czas trochę ożywić tą posuchę :oczko_usmiech: mały spacer :?: niestety stare ....

_DSC5945.jpg
_DSC5941.jpg
_DSC5904.jpg
_DSC5902.jpg
_DSC5881.jpg
_DSC5877.jpg
_DSC5873.jpg
_DSC5864.jpg
_DSC5852.jpg
_DSC5849.jpg
_DSC5846.jpg
_DSC5814.jpg
_DSC5736.jpg
_DSC5862.jpg
_DSC0256.jpg
_DSC0254.jpg
_DSC0248.jpg
_DSC0247.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.07.2016 07:16

Sylwetka... napisał(a): niestety stare ....

stare, ale jare... jak można ukrywać takie skarby :x dzięki Tobie odbyłem wspaniały spacer z rana :D
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 19.07.2016 12:30

te kiero napisał(a):
jo-asia napisał(a):Sarajewo dopiero przede mną, ale już chyba jestem miłośniczką ;)
Nie mogę się doczekać, na szczęście już bliziutko :lol:

po powrocie liczymy na jakieś wpisowe, gdyż awansem :wink: dopisuję Cię do Klubowiczów, skrobnij coś po powrocie, bo od pewnego czasu posucha



Skrobnę i pokażę na pewno, bez obaw :)
serciu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) serciu » 03.08.2016 08:18

Witam wszystkich miłośników :)
Wracając z Czarnogóry zamierzamy ekipą zachaczyć o Sarajewo, nocleg mamy znaleziony przez airbnb, 3 minuty od starego miasta :) będziemy mieć 24 godziny na zwiedzanie tego wspaniałego miasta (z przerwą na c chwilę spania ;)) co możecie polecić jako punkty obowiązkowe, bo podejrzewam że przy tak krótkim czasie nie ma możliwości zobaczyć wszystkiego
Pozdrawiam wszystkich :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.08.2016 08:28

serciu napisał(a):Witam wszystkich miłośników :)
Wracając z Czarnogóry zamierzamy ekipą zachaczyć o Sarajewo, nocleg mamy znaleziony przez airbnb, 3 minuty od starego miasta :) będziemy mieć 24 godziny na zwiedzanie tego wspaniałego miasta (z przerwą na c chwilę spania ;)) co możecie polecić jako punkty obowiązkowe, bo podejrzewam że przy tak krótkim czasie nie ma możliwości zobaczyć wszystkiego
Pozdrawiam wszystkich :)

Absolutne "must see" masz w pierwszym poście tego wątku, tylko czy zdążycie z wszystkim :?: lub wybierzcie co może Was zainteresować
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 18.08.2016 12:29

Na pewno Bascarsija, spacer Ferhadiją, Zuta Tabija jako punkt widokowy.
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 04.09.2016 21:45

To i ja się zapisuję, pozdrawiam juz z Buljaricy po dwóch nocach spędzonych w Sarajewie.
Załączniki:
2016-09-03 20.13.30.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.09.2016 08:07

karolekw napisał(a):To i ja się zapisuję, pozdrawiam juz z Buljaricy po dwóch nocach spędzonych w Sarajewie.

Widoczek zacny, a i Miljacka ma normalną barwę, może jeszczę coś wrzucisz i skrobniesz, bo nie uwierzę, że z 2 dni pobytu nie masz wrażeń i zdjęć :) :?

Oczywiście jesteś już pełnoprawnym klubowiczem :D
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 11.09.2016 18:15

Ja się stanowczo domagam (czytaj. proszę ;-)) jakiejś relacji z Bośni i Sarajewa. W tym roku przerwa po pięciu latach podróży na Bałkany...i czuję brak :-( Serdecznie zachęcam do podzielenia się wrażeniami.
Chyba że już jakaś była, a ja przegapiłem?
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 12.09.2016 08:25 przez BraveSirRobin, łącznie edytowano 1 raz
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 11.09.2016 22:17

te kiero napisał(a):
karolekw napisał(a):To i ja się zapisuję, pozdrawiam juz z Buljaricy po dwóch nocach spędzonych w Sarajewie.

Widoczek zacny, a i Miljacka ma normalną barwę, może jeszczę coś wrzucisz i skrobniesz, bo nie uwierzę, że z 2 dni pobytu nie masz wrażeń i zdjęć :) :?

Oczywiście jesteś już pełnoprawnym klubowiczem :D


Napiszę coś więcej po powrocie do Polski (po 18.09), tu mam tylko tablet a edycja na tym nie jest za wygodna. Napisze tylko, że zbliża się koniec pobytu w MNE, jedziemy do Dubrovnik, Mostar, Rogoznica i Pakostane (2 ostanie z sentymentu po wcześniejszych wyjazdach), ale z chęcią jednak wracałbym przez Sarajewo (chociażby z tego powodu, że nie widzieliśmy tunelu...).
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 11.09.2016 22:21

Aaa i znany wszystkim hotel utracił przyrostek "Inn" i nazywa się po prostu "Holiday" (fotkę wrzucę po powrocie).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina



cron
Klub Miłośników Sarajewa - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone