Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 16.05.2018 17:01

Mikromir napisał(a):
krzygaj napisał(a):...

Wiem - jest duuuużo spokojniej - akcja jak w Polskim filmie - tj nic się nie dzieje - ale tak ma być, tak chcemy 8)
Chciałem jeszcze się dowiedzieć o tą zatoczkę Ticija Luka - czy tam od razu jest głęboko, czy zejście jest raczej łagodne - pytam pod kątem dzieciaka, który jeszcze nie umie pływać.

Jeszcze mam pytanie czy ktoś korzystał z kampingu/domków mobilnych Antonia: http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... i-antonia/

Z góry dzięki
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.05.2018 17:16

krzygaj napisał(a): Chciałem jeszcze się dowiedzieć o tą zatoczkę Ticija Luka - czy tam od razu jest głęboko, czy zejście jest raczej łagodne - pytam pod kątem dzieciaka, który jeszcze nie umie pływać.

Jeszcze mam pytanie czy ktoś korzystał z kampingu/domków mobilnych Antonia: http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... i-antonia/


W relacjach przecież są opisy zatoki, niejeden zresztą, dałam Ci link do mojego, gdzie o tym pisałam... 8) Z opisów wszelkich wynika, że:
- kamulce w zatoce są ostre różnej wielkości
- z jednej strony cypla (od portu) był drobniejszy żwirek, ale szybko głęboko
- z drugiej strony dłużej płytko, ale kamulce wielkie i śliskie, ciężko wejść
- nie przewidzisz jak będzie w nadchodzącym sezonie, bo dosypują kamienie na nowo

Antonia jest dość daleko od wody.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 13.07.2018 16:34

Ktoś jest w tym roku w Povlji ?. jakaś tu cisza nastała straszna...
Ciekawi mnie jakie są w tym roku ceny w knajpach takich jak Kala ?, Jurova makina. Stara Uljara w ogóle w tym roku czynna jest?.
Pytam mnie bo w tym roku był Hvar ale ciągnie mnie do powrotu za rok na stare śmieci...
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 13.07.2018 17:31

hmmm ja również ,,zdradziłem'' Povlje w tym roku na rzecz Hvar-Jelsa.
Moim zdaniem dwa rózne klimatyczne miejsca, Povlja spokojna, romantyczna, czas jak by tam płynął wolniej, Jelsa wesoła, pełna życia, energiczna.
Jedno i drugie miasteczko zostanie długo w mojej pamięci.
Też jestem ciekawy jak w tym roku Povlja się prezentuje w oczach cropeeloeców :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.07.2018 17:42

Byłem w Povlji tylko poplażować i na przejażdżce skuterem, wiec restauracji nie sprawdzałem. Sporo aut na polskich rejestracjach stało, ale żadnego z naklejką cro.pl nie widziałem :wink:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 13.07.2018 20:12

Tayla napisał(a):hmmm ja również ,,zdradziłem'' Povlje w tym roku na rzecz Hvar-Jelsa.
Moim zdaniem dwa rózne klimatyczne miejsca, Povlja spokojna, romantyczna, czas jak by tam płynął wolniej, Jelsa wesoła, pełna życia, energiczna.
Jedno i drugie miasteczko zostanie długo w mojej pamięci.
Też jestem ciekawy jak w tym roku Povlja się prezentuje w oczach cropeeloeców :)

Ja byłem w Zavala, coś zupełnie innego, Masz rację. W Zavala piękny spacerniak, dużo klimatycznych zatoczek, ogólnie zupełnie inne miejsce. Jednak sentyment Mam większy do Povlji może dlatego, że jest tam dużo więcej przestrzeni, logistyka prostsza i na puncie równo i płasko. Miałem jechać trochę dalej czyli Albania, Grecja ale sam nie wiem czy warto aż tak daleko się tłuc i znosić trudny podroży jak mam już sprawdzone i idealnie relaksujące naszą rodzinę miejsca. Daleko to można się wybrać z jakiegoś lasta samolotem.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 13.07.2018 23:04

Mój pierwszy raz w Chorwacji to była Zavala (2010), a drugi Povlja (2012). Za rok na 99% będzie z powtórka z Povlji.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 14.07.2018 00:13

yzedef napisał(a):Ja byłem w Zavala, coś zupełnie innego, Masz rację. W Zavala piękny spacerniak, dużo klimatycznych zatoczek, ogólnie zupełnie inne miejsce. Jednak sentyment Mam większy do Povlji może dlatego, że jest tam dużo więcej przestrzeni, logistyka prostsza i na puncie równo i płasko......


Dla mnie Povlja też jest najcudowniejszym miasteczkiem w jakim byłam, jednak na Brać brakuje mi wspaniałych zatok typu Pokrivenik, M. Stiniva, albo ja takich nie znalazłam. Ogónie Hvar robi na mnie duużo większe wrażenie, może przez to, że byłam na nim 2 raz :wink: W zatunelowej części oprócz tajemniczego cliffbase ( przez mojego męża uznanego za najlepsze miejsce plażowania ) nie było mi dane być, brak czasu :cry:
Za Povlją tęsknię, nie wiem co będzie jak ochłonę za jakiś czas, gdzie znowu będę chciała najbardziej być :wink:

Tayla napisał(a):hmmm ja również ,,zdradziłem'' Povlje w tym roku na rzecz Hvar-Jelsa.
Moim zdaniem dwa rózne klimatyczne miejsca, Povlja spokojna, romantyczna, czas jak by tam płynął wolniej, Jelsa wesoła, pełna życia, energiczna.
Jedno i drugie miasteczko zostanie długo w mojej pamięci.
Też jestem ciekawy jak w tym roku Povlja się prezentuje w oczach cropeeloeców :)


Mimo, że byliśmy na tej samej imprezie, nie było dane poznać się osobiście :) A gdzie w Povlji wy mieszkaliście ? Jakieś porównania do Jelsy ? Co do miasteczka ja wolę Povlję, co do wyspy to na Hvarze w małej odległości - dla mnie mała to ok 30 km ;) - są przecudowne plaże czego brakło mi na Brac :oczko_usmiech:
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 14.07.2018 08:11

wiolek_lp napisał(a):Mimo, że byliśmy na tej samej imprezie, nie było dane poznać się osobiście :) A gdzie w Povlji wy mieszkaliście ? Jakieś porównania do Jelsy ? Co do miasteczka ja wolę Povlję, co do wyspy to na Hvarze w małej odległości - dla mnie mała to ok 30 km ;) - są przecudowne plaże czego brakło mi na Brac :oczko_usmiech:


Ja Was pamietam bo sprytnie sobie wymyśliłem że rozdając pamiątki będę miał możliwość każdego zobaczyć i się w ten sposób przywitać :) ale fakt czasu było mało wiec go brakło na pogawędki :(
W Povlji mieszkalśmy w Sv Ana https://www.google.com/maps/place/Povlja,+Chorwacja/@43.3396697,16.8317232,195m/data=!3m1!1e3!4m8!1m2!2m1!1ssv+ana+povlja!3m4!1s0x134a93cb3fb90aed:0xa00ad52d0af7a50!8m2!3d43.3341683!4d16.8379211 - te apartamenty przy morzu.

W Jelsa https://www.google.com/maps/@43.1690849,16.6955345,161m/data=!3m1!1e3 Apartament Sara - również zaraz przy morzu wiec miejscówki porównywalne z tym że Jelsa wygrała :) duży ogród z bezpośrednim zejściem do morza ( psiak był najbardziej z tej logistyki zadowolony )

Zgodze się z tym że Hvar ma przepiękne plaże ( okolice Jelsa, Vrboska no i druga strona Zavala, ID i oczywiscie Sveta Nadjelja) niezapomniane widoki z Fortica na port i Wyspy Piekielne!, tajemnicze miejsca jak Malo Grablje, no i zapach lawendy szczególnie odczuwalny w okolicach Brusje gdzie znaleźliśmy już nieliczne piękne pola lawendowe....wyjątkowa wyspa.

Brać z swoimi widokami Zlatni Rat z Vidowej Gory - rewelacja, Povlja i Ticjia Luka chyba jedna z piękniejszych plaż i zatok jakie widziałem, miasteczka -Puciśća czy tez Postira tworzą wyjątkową mieszankę która zostaje w pamięci.
Povlja spełniała wszystkie moje oczekiwania:cisza, spokój, plaża, knajpiki na kolacje i wieczorne piwo no i najlepsze lody na świece !:)

Jesteśmy tego typu turystami że co rok szukamy innych ciekawych miejsc na wypoczynek ale Povlje na pewno jeszcze chociaż na krótki pobyt zaliczymy:)

ps.
czekam na jakąś nową, tegoroczną relacje z Povlji!
...dajcie chociaż jakieś zdjęcie bo moje już pożółkły z przeglądania :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.07.2018 00:01

Tayla napisał(a):
Ja Was pamietam bo sprytnie sobie wymyśliłem że rozdając pamiątki będę miał możliwość każdego zobaczyć i się w ten sposób przywitać :) ale fakt czasu było mało wiec go brakło na pogawędki :(
W Povlji mieszkalśmy w Sv Ana ..........


Ja właśnie mało osób "ogarnęłam" :( Ale za pamiątkę po raz kolejny bardzo dziękuję :hearts:
Sv. Ana kojarzę, wiele razy przeglądałam i zastanawiałam się nad tym app :)
W Jelsie znowu po raz KOLEJNY nie udało mi się dotrzeć do Vrtarnji i przejść tą drogą do Vroski :( Cóż, brakło czasu. Raz tylko plażowałam z dzieciakami pod hotelem, na tym długim podeście, masakra :?
Znowu tych wymienionych plaż nie znam. Na południowej stronie było tylko cliffbase w SN, tak to wszystko strona północn, ale na prawo od Jelsy, na więcej niestety nie wystarczyło czasu :?

Na Brac Puciśća bardzo mi się spodobała, niestety poświeciliśmy jej tylko chwilkę. Postiry nie zdążyliśmy zobaczyć :(
Vidova Gora przegrywa u mnie z Sv. Nikolą, duże tłumy, ale to pewnie przez to, że dużo łatwiej dostępna :)

Povlja też spełnia wszelkie moje wymagania :wink: Kiedyś lotnikwsk pisał, że dla niego to najładniejsze miasteczko w Cro, podzielam tą opinie :lol: Bardzo mnie zauroczyła, nie ukrywam nasz wygodny apartman za dobrą cenę też był dużym plusem :lol:
Też lubię nowe miejsca, ale wracając w tym roku na Hvar czułam się "jak w domu", ciekawe czy w innych miejscach też by tak było :wink:

Ciekawa jestem Povlji teraz, jak tam T.L bardziej ludna niż rok temu ?
redrak
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) redrak » 17.07.2018 13:25

W terminie 28 lipca - 7 sierpnia jadę po raz pierwszy do Povlji, zaczynałem w Jelsie, ostatnie dwie wizyty w CRO to Postira i przyszła pora na zmianę. Padło na Povlję i już nie możemy się doczekać. Dzieciaki (7 i 6 lat) zakochały się w Postirze, ale z tego co czytam w tym wątku wkrótce będą miały nową miłość :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.07.2018 22:33

wiolek_lp napisał(a): Kiedyś lotnikwsk pisał, że dla niego to najładniejsze miasteczko w Cro, podzielam tą opinie :lol:

:D :D Podtrzymuję tą opinię :wink:
Zobaczymy czy po tym roku się coś zmieni :roll:
zakładam że teraz plaże będą ładniejsze ale miasteczko już nie koniecznie :mrgreen:
pozdrawiam :papa:
PS nie mogę się doczekać :cry: bo jadę prawie w zimie :evil:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.07.2018 22:36

lotnikwsk napisał(a):
wiolek_lp napisał(a): Kiedyś lotnikwsk pisał, że dla niego to najładniejsze miasteczko w Cro, podzielam tą opinie :lol:

:D :D Podtrzymuję tą opinię :wink:
Zobaczymy czy po tym roku się coś zmieni :roll:
zakładam że teraz plaże będą ładniejsze ale miasteczko już nie koniecznie :mrgreen:
pozdrawiam :papa:
PS nie mogę się doczekać :cry: bo jadę prawie w zimie :evil:


Eee tam będziesz mieć gorąco, u nas już będzie jesień ! Mam ndzieję, że Pisak będzie super, zresztą na kajakach nie może być inaczej :wink: Mnie Riwiera strasznie rozczarowała :|
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.07.2018 22:44

wiolek_lp napisał(a): Mnie Riwiera strasznie rozczarowała :|

A co na niej było nie tak?...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.07.2018 23:08

Mikromir napisał(a):
wiolek_lp napisał(a): Mnie Riwiera strasznie rozczarowała :|

A co na niej było nie tak?...


:roll: no właśnie, też mnie to zastanawia...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone