Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 18.03.2018 23:09

Bankomat Euronetu widzę. Szukam bliskiego banku żeby wymienić Euro na cały pobyt na Kuny. Cała trasa dojazdu w weekend.Najwyżej dokupię jeszcze z kilka tysięcy kun zamiast brać Euro. Do Dragicy nad Ticja Luka najlepiej dojechać autem dookoła przez port prosto i w prawo koło Ticja L czy skręcić w górę zaraz przed portem? Chyba Sumartin jest oddział bankowy
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.03.2018 23:55

piotrekbeti napisał(a): ... Szukam bliskiego banku żeby wymienić Euro na cały pobyt na Kuny. Cała trasa dojazdu w weekend.Najwyżej dokupię jeszcze z kilka tysięcy kun zamiast brać Euro ...
Po kiego, że tak spytam? Chyba tylko po to by przepłacić.
Masz mnóstwo miejsc do wymiany euro czy wypłaty kun z bankomatu począwszy od np. portu w Splicie lub zjeździe z promu w Supetarze.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 19.03.2018 00:15

Bankomaty tak, ale nie banki w sobotę czy niedzielę w nocy
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.03.2018 00:32

piotrekbeti napisał(a):Bankomaty tak, ale nie banki w sobotę czy niedzielę w nocy
Przecież pisałeś, że prom rano ze Splitu do Supetaru to jakie w nocy? Kantory są czynne również w niedzielę i różnica żadna praktycznie, na 100 euro gałka loda.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.03.2018 10:07

W Sumartinie nie kojarzę oddziału banku. Euro można wymienić na poczcie tyle że tam są "dziwne" godziny otwarcia :wink:
Można też wymienić w sklepie z pamiątkami naprzeciw portu, zaraz koło biura "Jadrolinii". Gdzieś tutaj https://goo.gl/maps/YkGfY1jyBEK2 Otwarte 7 dni w tygodniu. W ubiegłym roku kurs wymiany mieli lepszy niż na poczcie. :papa:
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 02.04.2018 09:20

piotrekbeti napisał(a): Do Dragicy nad Ticja Luka najlepiej dojechać autem dookoła przez port prosto i w prawo koło Ticja L czy skręcić w górę zaraz przed portem?

Wg mnie lepiej "przez port", uliczki są bardzo wąskie
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 04.05.2018 13:09

Ja chyba w podobnej sprawie. Wprawdzie byłem w Povlji w 2012 całe 2 tygodnie, ale nie zapuszczałem się za zatoczkę Ticja Luka - w sensie w stronę apartmanów Doda, Nada czy Villa Renata (widoczne w google maps). Pytanie mam takie - czy normalną, ale nisko zawieszoną osobówką da się tam przejechać i jak jest lepiej - od strony Gracinów i dalej koło zatoczki (czerwona trasa) czy też od kościoła w prawo (czarna)? Konkretnie chodzi mi o punkt zaznaczony na mapie jako "povlja".
povlja.jpg
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.05.2018 16:21

Hercklekot napisał(a): Pytanie mam takie - czy normalną, ale nisko zawieszoną osobówką da się tam przejechać i jak jest lepiej - od strony Gracinów i dalej koło zatoczki (czerwona trasa) czy też od kościoła w prawo (czarna)? Konkretnie chodzi mi o punkt zaznaczony na mapie jako "povlja".

Ten punkt to ap. Dragica?
Samochodem IMO najlepiej czerwoną trasą od strony zatoki (choć dłuższe parkowanie najlepiej przy zatoce, nie pod samym domem, brak miejsca). Przy zatoce był kawałek szutru, ale spokojnie do przejechania osobówką, a potem znów w miarę normalna droga.
Ta czarna trasa jest miejscami dość wąska, odcinek bliżej Dragicy wyglądał np. tak:

P1240173.JPG


Przejechać przejedziesz, ale nie wyobrażam sobie tam mijanki...

Od strony zatoki jest jednak mniej klaustrofobicznie:

droga do plaży.JPG


P1230782.JPG


P1230728.JPG
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 04.05.2018 16:36

Dzięki Danko, rozwiałaś moje wątpliwości - nie wiedziałem, że koło Ticji Luki da się przejechać i zrobić takie "kółko". To dobrze. A jeżeli chodzi o apartman to jest to ten (bardzo tani swoją drogą) - klik
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.05.2018 18:39

Hercklekot napisał(a): A jeżeli chodzi o apartman to jest to ten (bardzo tani swoją drogą)

Hmmm... położenie ok, ale upewnij się czy aby na pewno dysponują własnym miejscem parkingowym przy zatoce. Dragica (obok) i inni mają swój wyznaczony parking przy zatoczce dla łódek, być może oni też. W przeciwnym razie zostaje ogólnodostępne miejsce przy plaży, czyli dalej.
Odcinek szutrówki jest najmniej ciekawą częścią tej drogi nad zatoką, ale jechałam tamtędy kiedyś pod samą Dragicę i osobówka dała radę.

P1240299.JPG


Widok na te okolice:

aaP1230690.JPG


aaP1230725.JPG
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 05.05.2018 19:09

Tak z czystej ciekawości bardzo tanio to 45 czy 50 E w sezonie za 2+2? Bo to chyba apartman dopiero 1 raz wystawiony na wynajem?

coastal-vacation-house-in-nature.pl.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 10.05.2018 15:30

Wszystko co jest w Povlji w granicach 50 euro w sezonie to dobra cena. Dla naszej dwójki wystarczy. Apartman faktycznie nowowystawiony, właściciel sympatyczny (już się kontaktowałem).
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 10.05.2018 19:02

Po 2 letnim moim targowaniu 50E to cena rewelacja. Bardziej 65E w lipcu sierpniu za 2+1 lub 2+2
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 14.05.2018 11:32

Witajcie,
W tym roku pierwszy raz wybieramy się na wyspę. Do tej pory głównie byliśmy na stałym lądzie tj kilka razy Tucepi :lol: .

Tym razem chciałem spokojniej i zarezerwować coś wcześniej. W oko wpadła mi kwatera http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... ent-milka/ - czy ktoś coś może o niej powiedzieć?

Będzie nas 3 (2+1) czy 50E za noc(2-ga połowa sierpnia), to dobra cena czy się targować? 8)

Z góry dziękuję za pomoc
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.05.2018 15:20

krzygaj napisał(a):Witajcie,
W tym roku pierwszy raz wybieramy się na wyspę. Do tej pory głównie byliśmy na stałym lądzie tj kilka razy Tucepi :lol: .

Tym razem chciałem spokojniej i zarezerwować coś wcześniej. W oko wpadła mi kwatera http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... ent-milka/ - czy ktoś coś może o niej powiedzieć?

Będzie nas 3 (2+1) czy 50E za noc(2-ga połowa sierpnia), to dobra cena czy się targować? 8)

Z góry dziękuję za pomoc


Ale wiesz, że Povlja BARDZO różni się od Tucepi?... :mrgreen: :oczko_usmiech:

Wydaje mi się, że ten dom jest położony tuż nad Nadą, zatem to co w klubie odnosi się do dojazdu do Nady, Renaty, Croatii i okolic, będzie też dotyczyło Milki. Warto te wpisy dokładnie przeczytać i uważnie obejrzeć zdjęcia (Milka też na nich jest) oraz upewnić się, gdzie możesz zaparkować samochód. Np. to i dalej:
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626-1050.html#p1801783
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626-1065.html#p1802314
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626-1170.html#p1832693
etc.
Jeśli masz na myśli studio 2+1, to sądzę, że przy pobycie w 2 połowie sierpnia możesz się próbować delikatnie targować. Podobna Nada jest wtedy w cenie 45E, ja w Renacie za 2+1 w opcji last minute płaciłam 40E, choć cena wywoławcza była chyba 50E. Nawet w Croatii 2+2 może zeszliby z ceną pod koniec sezonu. Spróbować nie zaszkodzi, bo ceny na stronach bywają właśnie wywoławcze. :wink:

Przeczytaj uważnie relacje z tych okolic oraz opisy zatoki Tičja Luka, szczególnie:
odkrywanie-kolejnej-wyspy-tym-razem-brac-t50751.html
wakacje-ktorych-mialo-nie-byc-pag-i-bra-para-idealna-t53272.html
wakacje-w-kamieniolomie-czyli-povlja-2017-t53358.html
i inne
z pierwszej strony tego wątku.

Czy Ty aby na pewno wiesz, w co się chcesz wpakować?... :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone