Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.12.2017 21:39

To zależy, jak wysoko na Brdanjaku to jest. Podaj nazwę kwatery, to będzie można coś więcej powiedzieć. Parę osób tam mieszkało, ale w różnych domach. Wypowiedzieli się na temat lokalizacji w relacjach i KMW Brač.
W zatoce Tičja Luka komercji nie ma. Cienia też nie. :oczko_usmiech:
Plażę wraz z rodzajem podłoża itd. opisałam i pokazałam w relacji, do której dałam link. Zwróć uwagę na opisy kamieni także w innych relacjach, szczególnie u loverosy. :mrgreen: Najświeższe informacje znajdziesz u wiolek_lp.
Co do zagęszczenia ludzkości na plaży na przełomie czerwca / lipca nie pomogę, moje zdjęcia robiłam od 5 do 20 lipca 2015. Niedzielne popołudnia w drugiej połowie lipca na samym cyplu były wtedy dość tłoczne, pozostałe dni ok. Zależy co rozumiesz przez skupisko ludzi, bo dla każdego to coś innego. Najlepiej oglądaj zdjęcia z datami. Sama miejscowość jest spokojna. W porównaniu do tych po drugiej stronie kanału - nawet bardzo. :wink:
Brdanjak też spokojny. Zdjęcia z góry:
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626-1065.html#p1802314
w komplecie z ostrzeżeniami. :wink:
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626-1155.html#p1832564
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626-1170.html#p1832693
inka 777
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 25.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) inka 777 » 03.12.2017 22:46

Witam wszystkich miłośników Povlji, ja już zaklepałam ville Gracin w sierpniu :D :D :papa:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 03.12.2017 22:58

Widzę Zbyszku że zdążysz dalej :wink:
Drąż, bo warto.
Jak już Tobie wspominałem, Povlja to najspokojniejsze miejsce na jakie do tej pory trafiłem i to pod każdym względem.
Oceniam i porównuje tylko podczas pobytów w sezonie, bo poza sezonem z relacji Eli wynika, że jest tam tylko ona z mężem :oczko_usmiech:
Na plaży w sezonie jest spokojnie, a mieście nie ma tłumów. W konobach nie czeka się na stolik mimo że jest ich ... jak dobrze liczę bodaj trzy.
Jesli bedziesz szukał miejscówki to jedynie unikaj centrum, bo tam wszędzie będziesz miał blisko wody, ale tej portowej, a do plaży zawsze kawałek.
Najlepsze miejsca to koniec cypla, czyli końcówka Punty, tam gdzie my byliśmy, albo przeciwna strona, czyli okokice TL.
Z cieniem niestety nie jest łatwo, na plaży miejskiej na końcu Punty wszyscy zawsze mieli jakieś parasole, podobnie jest na TL bo to otwarty kamieniołom :wink:
My za to mieliśmy fantastyczne drzewko, dlatego też to miejsce bym Tobie polecił w mojej subiektywnej ocenie jako najlepsze :wink:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.12.2017 09:57

He obejrzałem już sporo i okazuje się ze apartament "Nada" jest na duzym wzniesieniu...i do tego ten wąski podjazd. My mamy w Lokvie miejscówkę z też mega podjazdem ale mało uczęszczanym, na plaże jedziemy autem bo wracać z całym ekwipunkiem te 300 metrów to moje dziewczyny nie dają radę:). Powiedzcie czy z tego apartamentu jest do morza 100m bo tak utrzymuje właścicielka?. Jak mam zamieniać kwatere z jednej górki na druga i do tego drożej to chyba odpuszczę...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.12.2017 12:15

Jak na mój gust do plaży jest ok. 200m, w tym tylko część (jakieś 50m?) jest zdecydowanie pod górkę: schodki, a potem koło Renaty niewielki odcinek pod górkę Brdanjakiem. wiolek_lp tam mieszkała z dwójką maluchów, zerknij do relacji albo zapytaj. Najkorzystniej byłoby w tej kwaterze, którą polecał sdolas. Ewentualnie willa Dragica jest dość korzystnie położona, nie masz tej całej drogi pod górkę. Także Croatia nie była zła - tylko trochę schodków, które pokazałam w relacji, a potem już po prawie płaskim.
Parkuje się koło koparki na górze, nie na samym Brdanjaku - no chyba, że ktoś jest odważny, jak niektórzy forumowicze z KMWB. :mrgreen: Po Brdanjaku mało kto chodzi i jeździ. :mrgreen:
Nie namawiam, bo górka jest, ja nawet nie odważyłam się wjechać w tę uliczkę w dół i parkowałam koło koparki, rzadko pod górkę szłam do centrum, natomiast z Croatii, czyli 2 domy poniżej Nady, albo potem wyżej z Renaty, spokojnie szliśmy na plażę z dziećmi 4, 6, 7 etc. letnimi. Poza tym to jest rodzaj plaży, gdzie zostawialiśmy nasze rzeczy w namiocie plażowym , przywalaliśmy wszystko kamieniami, żeby wiatr nie porwał i tyle. Komu by się chciało to wszystko codziennie nosić?... :wink:
Masz masę zdjęć i relacji, wszystko opisane, poczytaj i pooglądaj z mapą, oblicz odległości i zobacz czy pasuje. Sam znasz swoje dziewczyny. Jednak atmosfera TL i Povlji jest inna niż plaż i miejscowości po drugiej stronie kanału. 8)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.12.2017 12:29

amatus1 skoro Mikromir mnie tu tak reklamuje :mrgreen: to muszę dodać od siebie, że dla nas Nada była idealnym miejscem ( chcieliśmy nawet wrócić w przyszłym roku ale nie zgrał nam się termin z rezerwacją na Korčuli ).
Co do noszenia rzeczy tak jak pisze Danusia- wszystko zostawało w namiocie plażowym, więc nieśliśmy tylko raz z góry :wink: bo przy pakowaniu to mąż podjechał autem..
Parkowanie nie takie strasznie, stromo ale mój mąż bez problemu zawsze zjeźdżał ale można jak najbardziej koło "koparki".
Jeśli chcesz mogę wstawić Ci filmik drogi z domu na plażę, zobaczysz dokładnie jak stroma i długa jest droga, dla nas ta trasa nie była w ogóle uciążliwa ;)
W Lokvie nie byłam ale Povlja jest cudowna :hearts:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.12.2017 13:00

Lokva to mieścina, "urokliwa dziura"....chodz niestety coraz bardziej oblegana:(. Dzięki za info
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.12.2017 14:34

amatus1 napisał(a):Jak mam zamieniać kwatere z jednej górki na druga i do tego drożej to chyba odpuszczę...

Tak z ciekawości zapytam ile Nada chce w tym terminie? Jak w cenniku czy da się negocjować? I czy pisałeś też do naszych "Żelków" w Croatii? Oni byli dość elastyczni cenowo... No i niżej do Dragicy pisałeś?

BTW, jak chcesz mieć płasko, poszukaj też na Puncie między Sv. Aną a TL . Tak jest sporo domów, miejscami także jakiś spokojny zakątek do plażowania wysypany żwirem / kamykami.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.12.2017 15:31

Nie no mega płasko nie musi być...ja codziennie bujam się w Lokvie na zakupy do sklepiku 250 metrów w dół i żyje:), na plażę tak jak pisałem jeździmy autkiem i nie na najbliższą bo mamy swoją ulubioną 500 metrów dalej z sosnami i atrakcjami do nurkowania i skakania:). Jak już zjeżdżamy autem to te 500 metrów dalej nie robi nam różnicy. My chcemy 14 dni od bodajże 26 czerwca i woła chyba tak jak w cenniku bo 45 euro za 2+1.Jeszcze nie negocjowałem bo oglądam okolicę.Do Twoich żelków chyba nie pisałem, pisałem do innych od soldas ale cenę mieli jednak jak dla nas za wysoką...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.12.2017 15:51

Żelki za to małe studio 2+2 z widokiem na TL biorą normalnie 40E w czerwcu i 50E w lipcu, ale z tego co wiem, są zazwyczaj skłonni do negocjacji, mogą sami zaproponować upust przy dłuższym pobycie.
U Renaty w opcji last minute w sierpniu płaciłam 40E za 2+1.
Dobrze położoną Dragicę na dole schodków masz za 50E (2+2, 2+1).
Z Brdanjaka w dół już nie zjedziesz, to ślepa uliczka. Na plażę trzeba by okrężną drogą przez centrum jechać, to nie ma sensu przy tych odległościach. Podejrzewam, że Lokva może być dużo bardziej stroma. Ale na te sosny w TL nie masz co liczyć, nie wyrosną do następnego sezonu. ;-) Za to brak magistrali, co jest bezcenne. :)
Można bardziej w centrum szukać kwater, mogą być niedrogie, ale stamtąd kawał drogi do kamienistych plaż, nie licząc tych betonowych po drugiej stronie zatoki Povlja. Z Punty i Brdanjaka dojdziesz do plaży i do centrum na nogach. Jak u Renaty mieszkałam w ogóle nie miałam samochodu, wszędzie chodziłam pieszo bez problemu z siedmioletnim dzieckiem.
http://www.visitbrac.com/accommodation- ... nation=176
Ale jak lubisz więcej zieleni, to może trzeba gdzie indziej szukać. Gdzieś w Sutivanie może. Za Likvą są miłe zatoczki. Tylko statystycznie drożej niż w Povlji.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.12.2017 17:33

amatus1 tych odległości nie ma się co bać ;) ponawiam propozycję, że mogę ci pokazać całą trase na filmiku jeśli chcesz ;)
Wiadomo, że nie jest to plaża 5 m od domu pod nosem, ale spacer do T.L dla nas był przyjemny i nawet powroty nie były męczące :wink:
Który app bierzecie pod uwagę ? Myślę, że przy dłuższym pobycie coś byście stargowali, ja jak chciałam na tydzień to myślałam, że z racji bycia 2 raz dali by jakąś zniżkę, ale zawołali cenę cennikową, a ja się nie umiem targować ;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.12.2017 18:26

Dzięki dziewczyny:). Jesteście bardzo pomocne:). Mozesz wysłać na maila:zbigniewpawlowski@poczta.onet.pl. Co do żelków to nie pisałem, gdzieś mi umknął namiar do nich...A Nada proponowala nam zielony pokój.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.12.2017 19:14

Wstawiam link do yt, bo nie wiem nawet, czy na maila można przesyłaś takie pliki wideo, poza tym może kiedyś ktoś jeszcze skorzysta :wink:

Było to nasze pierwsze zejście do zatoki więc właśnie z wszystkimi plażowymi rzeczami. Kolejne razy szło się już szybciej ;)
Proszę tylko nie zwracać uwagi na efekty dźwiekowe :lool: Nie chciało mi się wgrywać filmiku w program i podkładać muzykę 8)
Za to w którymś momencie słychać cykady, szkoda tylko, że nie czuć zapachów z tych ostatnich schodów, za każdym razem zatrzymywałam się tam wdychać te cudne zapachy :hearts:
Droga zaczyna się od parkingu Nady i dalej można iść prosto tak jak pobiegli chłopcy allbo w prawo za strzałkami na schodki :wink: Chodziliśmy różnie w zależności od nastroju :wink:



My też byliśmy w zielonym apartamencie. Był jeszcze lepszy niż na zdjęciach, a za cenę 45 e to już całkowicie bajka, my w sierpniu płaciliśmy 57 i uważam, że jak za to miejsce i standard to i tak bardzo mało :wink:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.12.2017 19:19

Spróbuj jeszcze poszukać, jak sugerowała Danka, czegoś w tej okolicy
Cienia nie znajdziesz, ale duża szansa na super widok z apartmana na Biokovo :wink: no i do plaży blisko, plaży raczej kamienistej, blisko będzie do miejskiej na końcu Punty.
Co do cen.
Sv. Ana ma najmniejszy apartament 2+2 wiec bardzo możliwe że będzie on droższy niż 2+1 w innym miejscu, w szczególności taki na sporej górce jak pokazuje Wiola :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 04.12.2017 19:53

Zbyszek ja też mieszkałem u Nady w zielonym, apartament bardzo dobry (dużym plusem jest pralka których w Cro mało :evil: )
można negocjować Nada zawsze coś tam upuści :D
Do plaży też naprawdę blisko. Moim zdaniem z dojazdem do apartmana nie ma żadnego problemu ( w Cro po większych górkach już jeździłem) :roll:
Jeżeli Wam nie przeszkadza sama specyfika plaży to o resztę nie musisz się martwić :D
tylko rezerwować a będziesz zadowolony :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone