Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.08.2017 20:43

Sporo gotowalismy w swoim zakresie.
W Makinie dobre jest mieso wszelakie, kurczaka jadły dzieciaki, próbowałem, smaczne.
Za to brdzo dobrą robią pizze :wink:
Tematu Uljary nie zgłębiałem, od naszego przyjazdu zawsze było tam mało ludzi, raz jedliśmy tam, na jedzenie czekalismy niemilosiernie długo, do tego podane kalmary były.... delikatnie mówiąc przeciętne :roll:
Ostatnie 3 dni pobytu knajpa była zamknięta.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 19.08.2017 20:50

Zobaczymy na miejscu :)
może remont jakiś się szykuje :) w Uljarze.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 19.08.2017 21:55

No dobrze.....zachęcaliście, zachęcaliście....W ubiegłym roku nie wypaliło, w tym zarezerwowany nocleg, więc chyba trzeba jechać...Sprawdzę , ocenię, podzielę się wrażeniami . Za wszelkie rady dziękuję i miłośników pozdrawiam :papa:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 20.08.2017 08:01

Iwona75 napisał(a):No dobrze.....zachęcaliście, zachęcaliście....W ubiegłym roku nie wypaliło, w tym zarezerwowany nocleg, więc chyba trzeba jechać...Sprawdzę , ocenię, podzielę się wrażeniami . Za wszelkie rady dziękuję i miłośników pozdrawiam :papa:


Dzięki za pozdrowienia :)
Czekamy na opinie i wrażenia .
A kiedy wyjazd i jak długi pobyt?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.08.2017 21:52

Niestety nasz urlop dobiegł końca :cry:
Kilka zdań podsumowania pobytu :wink:
Povlja spodobała nam się na tyle że na pewno tam jeszcze wrócimy.
Z jednej strony małe miasto, kameralne, zaskakująco mało w nim turystów, puste plaże, puste konoby w porze obiadowej.
Z drugiej strony jest w nim wszystko co potrzeba, jest gdzie się stołować, są lody :lol:, większe zakupy można zrobić w Selcy, łącznie z świeżymi rybkami na targu :wink:
Miejscówka też nam bardzo przypadła do gustu.
Tak blisko wody jeszcze nie mieszkaliśmy :lol:
Bliskość wody i codzienna sielanka tak nam się spodobały, że z planów objazdowych wyspy zaliczyliśmy tylko Supetar, Pucziszczę i Vidową górę.
Woda krystalicznie czysta mimo że to zatoka.
Po pierwszej burze okazało się, że zatoka jest sporym plusem, bo temperatura wody nie spadła jak to po burze bywa.
W pierwszym tygodniu woda miała ok 28 st :lol:
Na kajaku udawało się popływać niemal codziennie, wyjątkiem było kilka dni jak wiała bura.
Niestety kolejny wyjazd najwcześniej za rok :cry:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 21.08.2017 07:46

sdolas napisał(a):Niestety nasz urlop dobiegł końca :cry:
Kilka zdań podsumowania pobytu :wink:
Povlja spodobała nam się na tyle że na pewno tam jeszcze wrócimy.
Z jednej strony małe miasto, kameralne, zaskakująco mało w nim turystów, puste plaże, puste konoby w porze obiadowej.
Z drugiej strony jest w nim wszystko co potrzeba, jest gdzie się stołować, są lody :lol:, większe zakupy można zrobić w Selcy, łącznie z świeżymi rybkami na targu :wink:
Miejscówka też nam bardzo przypadła do gustu.
Tak blisko wody jeszcze nie mieszkaliśmy :lol:
Bliskość wody i codzienna sielanka tak nam się spodobały, że z planów objazdowych wyspy zaliczyliśmy tylko Supetar, Pucziszczę i Vidową górę.
Woda krystalicznie czysta mimo że to zatoka.
Po pierwszej burze okazało się, że zatoka jest sporym plusem, bo temperatura wody nie spadła jak to po burze bywa.
W pierwszym tygodniu woda miała ok 28 st :lol:
Na kajaku udawało się popływać niemal codziennie, wyjątkiem było kilka dni jak wiała bura.
Niestety kolejny wyjazd najwcześniej za rok :cry:


Rok szybko minie i znów będziesz mógł podziwiać piękno Povlji . :D :D :D
Bo jak mi się wydaje będziesz chciał tam wrócić :oczko_usmiech:
Jest jeszcze tyle do obejrzenia :hut: :hut: :hut:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.08.2017 08:37

Co prawda byłem dawno temu bo to zaraz będzie już dwa miesiące :), ale też mam pewne spostrzeżenia co do wyżywienia.
Niestety Stara Uljara w tym sezonie poległa, ruch znikomy prawie zerowy w niej był, pisałem już o tym.
Na początku nie było w ogóle menu, dopiero po 3 dniach się pojawiło... menu było stare ale miejscami miało naniesione nowe ceny przez przekreślenie starych i tak np. mięsna plata - stara cena 160 kun a nowa 250 kun :).
Tak naprawdę raz tam jedliśmy, zamówiliśmy dwie porcje spagetti (żona i ja), jedno firmowe stara uljara czy jakoś tak z owocami morza a drugie już nie pamiętam ale jakieś zwykłe... po jakimś czasie kelner przyszedł i powiedział że brakuje już nie pamiętam kalmarów czy krewetek ale ok no co zrobić. Po jakimś czasie przynosi jedną dużą porcję i mówi że nasze zamówienie połączyli. Przyjęliśmy ten fakt bo co będę się awanturował... zjedliśmy no i po prostu już więcej tam nie jedliśmy. Inna sprawa że tam było najdroższe piwo, bodajże po 20 kun ?.
Na moje oko to zmienił się tam właściciel, był inny niż rok temu, taki starszy Pan o kulach który całe dnie siedział i gadał przez telefon.

Co do Makiny to byłem do niej zrażony bo jednak pizze mieli słabą, jednak pod koniec wyjazdu poszliśmy na mięsko i mięsna plata to było coś wypasionego, bardzo dobrze zrobione mieska i duża porcja (nie daliśmy rady we dwoje) w bardzo niskiej cenie 150 kun. Tak więc ja też polecam stamtąd mięsa.
Oczywiście Kala też za mojego pobytu stała na bardzo wysokim poziomie z super obsługą, bardzo mili pomocni kelnerzy wręcz biegający.
Jest jeszcze Jadran, który serwuje jedzenia głównie typu fastfood ale nie tylko, też godny polecenia... bardzo dobre mają hamburgery :).
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.08.2017 08:52

Może kucharz ze Starej Uljary dał się podkupić i przeszedł do Jurowej Makiny?.... :oczko_usmiech:

A serio, coś musiało się zmienić z właścicielami w Uljarze, bo zmiany, jak widzę, drastyczne. :(
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 21.08.2017 09:18

yzedef napisał(a):Co prawda byłem dawno temu bo to zaraz będzie już dwa miesiące :), ale też mam pewne spostrzeżenia co do wyżywienia.
Niestety Stara Uljara w tym sezonie poległa, ruch znikomy prawie zerowy w niej był, pisałem już o tym.
Na początku nie było w ogóle menu, dopiero po 3 dniach się pojawiło... menu było stare ale miejscami miało naniesione nowe ceny przez przekreślenie starych i tak np. mięsna plata - stara cena 160 kun a nowa 250 kun :).
Tak naprawdę raz tam jedliśmy, zamówiliśmy dwie porcje spagetti (żona i ja), jedno firmowe stara uljara czy jakoś tak z owocami morza a drugie już nie pamiętam ale jakieś zwykłe... po jakimś czasie kelner przyszedł i powiedział że brakuje już nie pamiętam kalmarów czy krewetek ale ok no co zrobić. Po jakimś czasie przynosi jedną dużą porcję i mówi że nasze zamówienie połączyli. Przyjęliśmy ten fakt bo co będę się awanturował... zjedliśmy no i po prostu już więcej tam nie jedliśmy. Inna sprawa że tam było najdroższe piwo, bodajże po 20 kun ?.
Na moje oko to zmienił się tam właściciel, był inny niż rok temu, taki starszy Pan o kulach który całe dnie siedział i gadał przez telefon.

Co do Makiny to byłem do niej zrażony bo jednak pizze mieli słabą, jednak pod koniec wyjazdu poszliśmy na mięsko i mięsna plata to było coś wypasionego, bardzo dobrze zrobione mieska i duża porcja (nie daliśmy rady we dwoje) w bardzo niskiej cenie 150 kun. Tak więc ja też polecam stamtąd mięsa.
Oczywiście Kala też za mojego pobytu stała na bardzo wysokim poziomie z super obsługą, bardzo mili pomocni kelnerzy wręcz biegający.
Jest jeszcze Jadran, który serwuje jedzenia głównie typu fastfood ale nie tylko, też godny polecenia... bardzo dobre mają hamburgery :).

A ja polecam pizzę w Makinie, mi smakowała a moje dzieci wręcz ją uwielbiały :-D pojechaliśmy na pizzę do poleconego Dalmatino w Supetarze, dla mnie pizza ok ale dzieci nie chciały jeść, bo prsut nie był przypieczony i im nie smakował. Mięso w Makinie też polecam. W Kali jedliśmy raz, ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji stolika, dużo jeździliśmy po wyspie i właściwie często nie wiedzieliśmy o której wrócimy. Mąż jadł w Kali małże i były hmm poprawne, ja doradę z grilla i była przepyszna.
yzedef pozdrawiam ;-) szczególnie Tomaszek śle całuski dla Patrycji ;)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 21.08.2017 09:36

W Povlji konoba raczej na miejscowych turystach nie przeżyje.
Każdego dnia przypływało sporo statków wycieczkowych, rezerwacje dla podróżujących były tylko w Kali i Makinie.
W Uliarze zawsze pustki, umowy z właścicielami statków raczej są tu sednem problemu.
Kala nas niestety zniechęciła cenami, jak na knajpę w małej mieścinie to ceny mają za wysokie, tym bardziej że kawałek dalej w Makinie jest sporo taniej, smacznie, i masa miejsca w cieniu w fajnym klimacie.
Nawet jeśli w Makinie było większość stolików zarezerwowana, to zawsze dla naszych dwóch rodzin miejsce było.
Ogólnie ruch miejscowy w konobach umiarkowany, nie ma czegoś takiego jak czekanie na stolik :wink:
W Uljarze załapałem się jeszcze na ulubione kalmary, ale niestety były co najwyżej przeciętne.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.08.2017 13:10

My też codziennie chodziliśmy do J. Makiny , zjedliśmy wszystkie rodzaje pizzy :mrgreen: bo były dobre
poza tym jakieś mięsa , kalmary itp (porcje były naprawdę duże )
polecam jeszcze Jadran , mają dobre sałatki i prażene lignije :D
W Starej Uljarze nikogo nie było to i my nie zaglądaliśmy :roll:
no i Kalle , byłem tylko dwa razy bo był problem z rezerwacją :D
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.08.2017 15:07

joso79 napisał(a):yzedef pozdrawiam ;-) szczególnie Tomaszek śle całuski dla Patrycji ;)


Też serdecznie pozdrawiamy całą waszą rodzinkę :), przekaże całuski córce :) :), ciekawe co powie :).

Wracając do tematu, dobrze jest że każdy ma swoje smaki i każdy lubi coś innego. Dzięki temu każda knajpa znajdzie swojego amatora. Uljara tak jak pisałem w tym roku była cieniem tego co wcześniej, znajomi byli w Povlja w drugiej połowie lipca... bywały dni np. że brakowało w tych dwóch sklepach w Povlji piwa a w Uljarze cały czas pustki. Aż mi pisali co to za knajpa, że nikt tam nie stołuje się. Według mnie to wina nowego właściciela, ale naprawdę aż się dziwię że to można spieprzyć...

Dla mnie Jadran to najfajniejsza knajpka była ale to z racji że minimum raz dziennie tam byliśmy na piwko, lody i przepyszne ciasteczka.
Bardzo mili ludzie to prowadzą, cała duuuuża rodzina która mieszka zimą w Macedonii.
Mówili nam, że na zimę w Povlji pozostaje tylko około 50 osób.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 21.08.2017 20:44

Tak zachwalacie Jurovą Makinę ,ze chyba będę musiała ulec Waszym namowom i spróbować się przekonać czy macie racje :)
Żal mi tylko Starej Uljary :( i pysznej kawki :(
Trzeba będzie na kawę aż do Selcy jeździć ;)
Ale przecież na wakacjach można się rozpieszczać :) :) :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 21.08.2017 20:51

Dobra kawa była w barze na Puncie, więc do Selcy nie koniecznie :wink:
Tylko czy we wrześniu będzie jeszcze czynny :roll:
Jakby co mogę zaczerpnąć informacji u źródła.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 21.08.2017 21:11

sdolas napisał(a):Dobra kawa była w barze na Puncie, więc do Selcy nie koniecznie :wink:
Tylko czy we wrześniu będzie jeszcze czynny :roll:
Jakby co mogę zaczerpnąć informacji u źródła.


Jak byłam poprzednimi razy w Povlji to baru na puncie nie było :(
Otworzył się tam chyba ze 4 lata temu w czerwcu na Śv,Ivana ale przetrwał tylko kilka dni -było drogo i nie było chętnych bo słabo go reklamowali.
W zeszłym toku wyremontowali pokoje hotelowe (bungalowy) ale bar w czerwcu nie funkcjonował :(
Jeśli w tym roku we wrześniu będzie czynny ( jeśli to nie problem to poproszę o info ) to chętnie na kawusię tam zawitam :) :) :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone