Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 20.07.2017 14:06

sdolas napisał(a):Jeszcze jedno pytanko mnie naszło, w temacie owoców lokalnych.
Jak byliśmy w Tribunj to niemal codziennie na uliczce obok plaży zatrzymywał się miejscowy z przyczepą i sprzedawał owoce i warzywa, raczej swoje z plantacji. Arbuzy, ogórki, ziemniaki, pomidory ....wszystko w bardziej atrakcyjnych cenach niż gdziekolwiek indziej :wink:
W Povlji, lub bliskich okolicach, też można coś takiego spotkać?


W Povlji bazarek rozkłada się niebywale rzadko :(
Ale w Selcy jest i całkiem dobrze zaopatrzony.
My już nie raz z niego korzystaliśmy więc myślę ,że spokojnie coś sobie wybierzecie :)
A do Supetaru jeździć po warzywa i owoce to dla mnie absurd ( tak około 50 km w jedna stronę ).
Można zakupy zrobić u miejscowych gospodarzy :) Popytaj swoich oni podpowiedzą gdzie, co i za ile :) :) :)
W Bolu jest też bazarek więc po drodze z jakiejś wycieczki warto skoczyć ale żeby specjalnie jechać to też się nie kalkuluje .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2017 14:34

Popołudniu w Puntinaku koło baru "Krtolina" rozkłada się zawsze gościu z warzywami i owocami. Mały straganik ale podstawowe warzywa i owoce są. :oczko_usmiech:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.07.2017 21:02

:D fakt, mnóstwo owoców i warzyw np. na grilla tam kupowaliśmy. Ceny ok, wybór bardzo duży, na pewno nie trzeba jeździć wówczas do Selcy, czy Sumartinu.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.07.2017 21:56

Mnie najbardziej zależy na lubenice miejscowej :lol: :lol:
winogrona miejscowe też mile widziane, choć nie wiem jak jest z tym owocem na wyspie :roll:
Smokva świerza z drzewa, uwielbiam :lol: , w rejonie Szybenika rosła na każdym rogu ulicy, w Povlji jest podobnie ?
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 20.07.2017 22:09

sdolas napisał(a):Mnie najbardziej zależy na lubenice miejscowej :lol: :lol:
winogrona miejscowe też mile widziane, choć nie wiem jak jest z tym owocem na wyspie :roll:
Smokva świerza z drzewa, uwielbiam :lol: , w rejonie Szybenika rosła na każdym rogu ulicy, w Povlji jest podobnie ?


Winogrona i smokvy rosną w Povlji w przydomowych ogródkach ale najlepsze są dopiero we wrześniu :)
Czasem też rosną dziko ;)
Ja tam będę w tym czasie i na pewno skosztuję :)
Wiem gdzie szukać :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2017 22:16

ELIMAR napisał(a):Winogrona i smokvy rosną w Povlji w przydomowych ogródkach ale najlepsze są dopiero we wrześniu :)
Czasem też rosną dziko ;)
Ja tam będę w tym czasie i na pewno skosztuję :)
Wiem gdzie szukać :)

Dlatego żałuję że nie mogę we wrześniu :? W przyszłym roku chyba znów koniec czerwca, bo jednak mniejszy tłok iż koniec sierpnia a młody musi do szkoły. Trochę głupio by było jakby prze Chorwację i smokvy edukację na siódmej klasie skończył :oczko_usmiech: :mrgreen:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.07.2017 22:34

Pierwsze smokvy jedliśmy podczas pierwszego wyjazdu już w lipcu :roll:
Może nie było tego wiele ale coś tam się zjadło :wink:
W zeszłym roku byliśmy w drugiej połowie sierpnia to i winogrona już słodkie a smokve to w sporej ilości już miejscowi suszyli.
Może na lądzie owoce wcześniej dojrzewają :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2017 22:37

Jest odmiana fig które dojrzewają już pod koniec czerwca i w tym roku udało mi się takich trochę zjeść. Zwykłe jeszcze dojrzewały :wink: W ubiegłym oku byłem od drugiej dekady sierpnia i winogrona już prosto z pergoli nad balkonem jadłem :oczko_usmiech: :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.07.2017 23:10

Dziś Povlja zaliczona i Ticja Luka też ale powiem, że d...y nie urwało. Jak na tak maleńki zakątek ludzi gromada, szczególnie na cypelku. Zapewne jak jest mniej ludzi jest lepszy klimat. Jadąc po drodze rzucił mi się znak na jakiś kemping ale nie zdążyłam zlustrować. Prośbę mam zatem do stacjonujacych tam, gdyby ktoś mógł zerknąć i zdać relację :)
Pozdrawiam miłośników :)
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 21.07.2017 09:04

gusia-s napisał(a):Dziś Povlja zaliczona i Ticja Luka też ale powiem, że d...y nie urwało. Jak na tak maleńki zakątek ludzi gromada, szczególnie na cypelku. Zapewne jak jest mniej ludzi jest lepszy klimat. Jadąc po drodze rzucił mi się znak na jakiś kemping ale nie zdążyłam zlustrować. Prośbę mam zatem do stacjonujacych tam, gdyby ktoś mógł zerknąć i zdać relację :)
Pozdrawiam miłośników :)


Stacjonować na campingu to nie stacjonowaliśmy ale parę razy udało sie nam koło niego przechodzić.
I to on dopiero d..y nie urywa :(
Mały , ciasny a do morza jakieś 800 metrów :(
Jeśli chodzi o ludzi to w sezonie są tłumy bo Povlja stała się modnym miejscem na wypoczynek i wakacje ( dzięki nam forumowiczom :D :mrgreen: :oczko_usmiech: ) . Poza sezonem jest luzik. Jeśli oprócz Ciebie na plazy są jeszcze 4 osoby to juz jest tłum ogromny :mrgreen: :oczko_usmiech:
Miłego wypoczywania :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.07.2017 11:07

ehhh kurcze my do Povlji wpadamy 17 sierpnia i trochę martwią mnie te tłumy :evil: mam nadzieję, że z każdym dniem będzie coraz mniej bo klamoty rozwalamy właśnie w T.L i tam będziemy stacjonarnie a nie wyobrażam sobie w dużym tłumie plażować, zaraz będę chciała gdzieś uciekać :hut:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.07.2017 11:48

wiolek_lp napisał(a):ehhh kurcze my do Povlji wpadamy 17 sierpnia i trochę martwią mnie te tłumy :evil: mam nadzieję, że z każdym dniem będzie coraz mniej bo klamoty rozwalamy właśnie w T.L i tam będziemy stacjonarnie a nie wyobrażam sobie w dużym tłumie plażować, zaraz będę chciała gdzieś uciekać :hut:


Bez przesady, wiadomo że na samym cypelku jest mało miejsca ale można się rozłożyć po jego drugiej stronie (a tam duużo więcej przestrzeni jest) lub przed nim, gdzie też jest spora przestrzeń. Do tłumów jakie wynikałyby z nazwy takich jak nad Polskim morzem i na riwierze Makraskiej to jednak daleko w T.L :)
dph
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dph » 21.07.2017 12:11

Jesteśmy w aktualnie w Povlji mamy widok na T.L. Tłumów nie ma - jest raz mniej raz więcej ludzi ale tłumami bym tego nie nazwała. Tłumy to były wczoraj na Bolu ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.07.2017 12:13

Jasne, tylko pojęcie "tłumy" każdy odbiera inaczej :mrgreen:
Dla mnie jest już tłum gdy na małej powierzchni jest 20 osób, niestety pod tym względem zeszłoroczny Hvar rozbestwił mnie, gdzie oprócz nas było 2-4 osoby a najwięcej to chyba z 15 się naliczyłam ;)

w takie praawdziwe tłumy chodźby mi płacini nie poszłabym :evil:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.07.2017 12:50

wiolek_lp napisał(a):Jasne, tylko pojęcie "tłumy" każdy odbiera inaczej :mrgreen:
Dla mnie jest już tłum gdy na małej powierzchni jest 20 osób, niestety pod tym względem zeszłoroczny Hvar rozbestwił mnie, gdzie oprócz nas było 2-4 osoby a najwięcej to chyba z 15 się naliczyłam ;)

w takie praawdziwe tłumy chodźby mi płacini nie poszłabym :evil:


Myślę że w Povlji będziesz mieć podobnie, wszystko zależy też od miejsca (bo na plaży miejskiej może być ciaśniej) i godzin w jakich będziesz (w porze obiadowej to chyba wszędzie jest pusto) :).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone