Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 18.05.2017 09:33

anakin napisał(a):Jedynym minusem Povlji jest to, że.......wszędzie z niej daleko. :wink:

A tak poza tym to:
yzedef napisał(a):W Povlji jest cisza, spokój i totalne wyciszenie


Na miłośnika raczej się nie nadaję, ale przynajmniej nie nienawidzę.....a to już coś. :oczko_usmiech:


Oj jednak byś trochę sympatii okazał, wszak z rakijowego wodopoju to chyba jednak byłeś zadowolony ?:)
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 18.05.2017 10:13

P9080266.JPG
P9080232.JPG
ELIMAR - super pomysł! tylko Ty, jako stała bywalczyni w Povlji, mogłaś o tym pomyśleć :hearts:
będę tu zaglądać :D
pozdrawiam
Janka
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 18.05.2017 10:18

No właśnie,jeśli nie ELIMAR to kto???
Pozdrawiam więc wszystkich Miłośników oraz Povlję, w której spędziłam swój pierwszy chorwacki urlop :hearts:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 18.05.2017 10:25

To na dobry początek dodam jeszcze jedno :)
Załączniki:
P9080289.JPG
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.05.2017 10:33

yzedef napisał(a):Oj jednak byś trochę sympatii okazał, wszak z rakijowego wodopoju to chyba jednak byłeś zadowolony ?:)

Nie no sympatycznie jest i owszem. :oczko_usmiech:
A wodopój jest jednym z lepszych jakie napotkałem w Cro. :wink:

Coś dorzucę i od siebie.. :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 18.05.2017 11:47

janka.mik.
CroAna
anakin

Super ,że jesteście z nami :)
Zapraszamy do Povlji :)
Pozdrawiamy wszystkich sympatyków :)
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 18.05.2017 23:06

Ooo, ale trafiłam :D
Pytania mam do Miłośników Povlji - wszystko w celu zostania również jej miłośniczką ;)

Apartament mam na oku, ale jest przy ulicy tej:
https://www.google.pl/maps/@43.333943,1 ... 312!8i6656
żeby do niego dojść, trzeba jeszcze z 5 domów po lewej minąć :)
I problem mam natury takiej: parking jest wzdłuż drogi (nawet nie wiem, czy tej, bo wąska jakaś ;) ...), ogólnodostępny, właściciel nie zapewnia miejsca konkretnego. Podpowiedzcie kto pamięta, jak jest z postojem auta w tych okolicach? Jest gdzieś niedaleko parking jakiś ogólny, najlepiej darmowy?Taki żeby po powrocie z wycieczki nie szukać miejsca na drugim końcu mieścinki?

Ja osobiście to już kocham Povlję za spokój o którym piszecie, za brak głośnych promenad i dyskotek, za Ticją Lukę i port za schody między kamieniczkami i stary kościółek - tyle mi potrzeba do szczęścia :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.05.2017 00:12

Nie kojarzę aż tak dokładnie tej drogi ale parking masz zaraz wyżej (prawie dokładnie przy miejscu które podałas w linku).
Zerknij:
https://www.google.pl/maps/@43.3336315, ... 312!8i6656
Nie było on zatłoczony jak my byliśmy, jak nie tu to może coś na przeciw kościoła aczkolwiek dużo tam miejsca nie ma. Ogólnie w tym rejonie to dosyć ciasne uliczki, do plaży będziecie mieli sporo dreptania... nie pamiętam dokładnie ale jakoś z tego miejsca co dałaś link na dół po schodkach jest ich koło 120 sztuk, ładnie to wchodzi w nogi :), po dwóch tygodniach będziecie mieli kondycje ze hoho :). Miejsce te uliczki, schody jest przepiękne... ja bym pewnie wolał jednak bardziej płasko i bliżej wody, stamtąd do plaży będziesz mieć jednak konkretną wycieczkę... można iśc w miarę łagodnie asfaltem jak prowadzi droga koło kościoła jednak jest to pewna odległość. Co do samego apartamentu, spróbój zagadać z właścicielem żeby jednak jakieś miejsce zorganizował... w sumie jest to w jego interesie aby mieć gości :).

To teraz ja wrzucę jakieś fotki.
Załączniki:
DSC01181.JPG
DSC01091.JPG
DSC01083.JPG
DSC00994.JPG
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.05.2017 00:26

Natko_ napisał(a):I problem mam natury takiej: parking jest wzdłuż drogi (nawet nie wiem, czy tej, bo wąska jakaś ;) ...), ogólnodostępny, właściciel nie zapewnia miejsca konkretnego. Podpowiedzcie kto pamięta, jak jest z postojem auta w tych okolicach? Jest gdzieś niedaleko parking jakiś ogólny, najlepiej darmowy?Taki żeby po powrocie z wycieczki nie szukać miejsca na drugim końcu mieścinki?


Primo: na tej uliczce to ja parkowania nie widzę - a konkretnie auta to tam raczej nie stały, bo jak zauważyłaś dość wąsko jest. Ewentualnie może na chwilę jakiś stały mieszkaniec zostawiał auto.

P1240019.JPG


P1240017.JPG


No chyba, że przyjedziesz traktorkiem z przyczepką. :mrgreen:

P1240634.JPG


Parking najbliższy jest uliczkę wyżej, jak pisał yzedef, naprzeciw kościoła, na placu (Lokva) albo kawałek wzdłuż drogi:
https://www.google.pl/maps/@43.3338153, ... 312!8i6656

ale nikt Ci nie zagwarantuje, że tam zawsze znajdziesz miejsce dla siebie.

W ostateczności zostaje parkowanie na dole, w głębi zatoki albo wzdłuż drogi wokół niej - ale wiadomo, że pod domami to też wyglądało na raczej zaklepane przez kogoś miejsca.
https://www.google.pl/maps/@43.332407,1 ... 312!8i6656
https://www.google.pl/maps/@43.3344416, ... 312!8i6656

Tam do w miarę normalnego jeżdżenia autem w centrum to się nadają dwie drogi: ta przy nabrzeżu i ta biegnąca koło kościoła (aż do Punty i wokół niej). W uliczki w centrum nie ma się co pakować, za wąskie, czasem ślepe, często strome. Jeśli gospodarz nie gwarantuje miejsca parkingowego, to w pobliżu domu może być z nim krucho.

A drugie primo, jak mawia mój teść, to z tego miejsca jest kawał drogi do plaży, którejkolwiek. Zgadzam się z tym co yzedef napisał. Pod tym względem w Povlji najlepiej chyba stacjonować na Puncie, ewentualnie w okolicach Brdanjaka, jak najniżej. W centrum to jest albo nabrzeże do cumowania łodzi, albo po przeciwnej stronie zatoki plaża miejska betonowa.
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ch-ratac-1
Z tej strony najpierw też beton... http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ach-povlja
...a kamieniste plaże już dalej na Puncie, np.: http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... -rt-povlja
...albo w Ticjej Luce... http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ticja-luka

W centrum fajnie się spaceruje uliczkami albo ćwiczy zumba step na schodkach, ale z plażowaniem gorzej.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 19.05.2017 10:59

Ok - tak właśnie sie obawiałam, że jakiś kruczek musi być ;)

Czyli zostajemy przy Brdanjaku i nie kombinujemy więcej ;)

A z Brdanjaka do np Starej Uliary to czasowo ile spaceru? 10 min czy 40? Mniej wiecej - próbuję odległości sobie uzmyslowić :D
A jak jest z obejściem cypla - w sensie żeby z Ticja Luka przejść wzdłuż wybrzeża do portu? A powrót np juz górą?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.05.2017 11:09

dziurki-czyli-bra-i-inne-zakamarki-2015-t49493-90.html#p1667657

Moja ulubiona droga do miasteczka - doliną. Czyli schodkami w dół, w prawo za Dragicą i około10min. (mniej więcej 500 - 600m do Starej Uljary) przyjemną betonową drogą z murkami. Jak już dotrzesz do kościoła, to potem codziennie możesz sobie wybrać inne schodki / uliczki w dół do nabrzeża. :)
Powrót - zależnie od fantazji. Można z górki na pazurki Brdanjakiem - ale wtedy musisz się na ten Brdanjak (czyli wzgórze) jakoś wcześniej wspiąć schodkami w centrum. :wink: Moja koleżanka w wieku przedemerytalnym wolała więc wracać okrężną dłuższą drogą wokół Punty. :mrgreen: Bardzo przyjemny spacer brzegiem morza, choć trochę dłuższy niż doliną. W sumie to nie są duże odległości.

Renata mówiła, gdzie mają parking? Bo pod dom nie zjeżdżaj lepiej.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.05.2017 11:49

Mikromir napisał(a):https://www.cro.pl/dziurki-czyli-bra-i-inne-zakamarki-2015-t49493-90.html#p1667657

Moja ulubiona droga do miasteczka - doliną. Czyli schodkami w dół, w prawo za Dragicą i około10min. (mniej więcej 500 - 600m do Starej Uljary) przyjemną betonową drogą z murkami. Jak już dotrzesz do kościoła, to potem codziennie możesz sobie wybrać inne schodki / uliczki w dół do nabrzeża. :)
Powrót - zależnie od fantazji. Można z górki na pazurki Brdanjakiem - ale wtedy musisz się na ten Brdanjak (czyli wzgórze) jakoś wcześniej wspiąć schodkami w centrum. :wink: Moja koleżanka w wieku przedemerytalnym wolała więc wracać okrężną dłuższą drogą wokół Punty. :mrgreen: Bardzo przyjemny spacer brzegiem morza, choć trochę dłuższy niż doliną. W sumie to nie są duże odległości.

Renata mówiła, gdzie mają parking? Bo pod dom nie zjeżdżaj lepiej.


Potwierdza to co pisze Danka wyżej, my też tak chodziliśmy codziennie i ta droga jest najkrótsza i optymalna (no i te śliczne murki), jako ciekawostkę powiem wam że poznani znajomi na miejscu z Polski dwa razy na tej drodze spotkali żmije... my przez 2 tyg. wypatrywaliśmy ale żadnych nie było ale straszak na dzieci był dobry :).
Nie martw się odległościami... tam wszędzie jest blisko i nie są to straszne odległości, naprawdę miło się spaceruje że człowiek czasu nie liczy wcale, na około też chodziliśmy kilka razy zwłaszcza że dzieci miała hulajnogi a droga na około w dużej części asfaltowa i fajne nowe budynki można podziwiać.
Maud
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 20.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maud » 19.05.2017 12:25

Mysmy tez spedzili fantastyczne 10 dni w Povljii. Planowalismy napisac jakas relacje ale proza zycia ( czyt. lenistwo :D ) okazala sie skuteczna zapora :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.05.2017 12:32

Arka...zanim się utopiła.
Obrazek
Ale tam non stop się coś topi.. :wink:
Obrazek

I jeszcze kawałek Povlji...
Obrazek
Obrazek
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 19.05.2017 13:30

Natko_ napisał(a):Ok - tak właśnie sie obawiałam, że jakiś kruczek musi być ;)

Czyli zostajemy przy Brdanjaku i nie kombinujemy więcej ;)

A z Brdanjaka do np Starej Uliary to czasowo ile spaceru? 10 min czy 40? Mniej wiecej - próbuję odległości sobie uzmyslowić :D
A jak jest z obejściem cypla - w sensie żeby z Ticja Luka przejść wzdłuż wybrzeża do portu? A powrót np juz górą?


Wzdłuż wybrzeża to z Ticja Luka do Starej Uljary jest ponad kilometr.
Ale droga fajna , asfaltem nie pod górkę, nowe domki, wspaniała widoki na Jadran no i ... można spotkać znajomych z naszego Klubu :) :) :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone