Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 15.06.2017 22:42

joso79 napisał(a):Ale super :) jak droga? Były korki? Gdzie macie miejscówkę? Czekam na chociaż jedną fotkę:)


Droga ok, korki tylko w Splicie, ale jechałem w nocy i w środku tygodnia. Na granicy wegiersko-chorwackiej też żadnych problemów. Mieszkam na ulicy Punta na końcu Povlji. Piszę na telefonie, jakieś zdjęcia mogę wstawić po powrocie.
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 16.06.2017 11:06

ELIMAR napisał(a):
joso79 napisał(a):
Witam serdecznie w naszym Klubie :)
Zapraszam również do aktywnego dzielenia się z nami wszystkimi spostrzeżeniami i opiniami :)


3 lipca melduję się pierwszy raz w Povlji oczywiście za Waszym przewodem ;) tzn dzięki wspaniałym relacjom ELIMAR, Mikromir, Yzedefa i innych :) uwagi i spostrzeżenia po powrocie będą:)

yzedef napisał(a):Wszystko zależy gdzie będziesz stacjonować, ale jak masz miejsce to bierz.. ja w tym roku też dla dzieciaków je biorę, a żona chyba zdecyduje się na rolki :). Niestety tylko ja będę pieszy bo mój motur do bagażnika nie zmieści się :(.

joso79 jak coś to zapraszamy na spotkanko na miejscu... aczkolwiek nie będzie ono bezalkoholowe :)

No chyba weźmiemy te hulajnogi bo dzieci mi spokoju nie dadzą :) a co do spotkania to mam nadzieję że się uda nam zapoznać a z wyboru napojów mąż będzie zachwycony hahaha
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 16.06.2017 20:57

Adek99 napisał(a):... Mieszkam na ulicy Punta na końcu Povlji. Piszę na telefonie, jakieś zdjęcia mogę wstawić po powrocie.

Pstrykaj coś fonem w okolicy apartmana i wstawiaj :wink:
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 17.06.2017 19:59

ELIMAR napisał(a):
sdolas napisał(a):Czasem się stołujemy w konobach, czasem trzeba zrobić coś na szybko, jakiś makaron, czy ryż, sos gotowy ...itp
Jak w Povlji wygląda wyposażenie małego sklepu ( konzum, studenac ...), czy są takie obiadkowe rzeczy, czy trzeba się wybrać do np. Lidla w Supeterze ?


W Povlji są dwa sklepy :
Nivex i Studenac
Spokojnie zrobisz tu zakupy na obiad.
O warzywa można zapytać miejscowych lub podjechać na mały warzywny targ do Selcy.

W Lidlu to się warto zaopatrzyć zaraz po zjeździe z promu ;)
Z Povlji do Supetaru (Lidla) jest ponad 50 km więc takie jeżdżenie to bez sensu :)

Czy w tych sklepach można płacić kartą,? A W restauracji Stara Uljary?
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 17.06.2017 21:53

W Studenacu można płacić kartą, w Nivexie chyba też, w Uljarni nie byłem to nie wiem.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 17.06.2017 21:58

joso79 napisał(a):Czy w tych sklepach można płacić kartą,? A W restauracji Stara Uljary?


W sudenacu na pewno można bo tam robiłem zakupy, jakoś bardziej mi przypadł. W Starej Ulajara też rok temu płaciłem kartą.
W kiosku obok sudenaca możesz wymienić walutę, facet też wymieniał mi złotówki z czego nie raz korzystałem no i ma bankomat jak koledzy już wcześniej pisali. Spokojnie to zadupie ale jak widać z głodu nie umrzecie :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.06.2017 23:02

:D na pewno również sprawdzę w tym sezonie.


Zawsze płacę kartą w sklepach, jednak w restauracjach wolę płacić gotówką.


p.s. z reguły doliczam kilka % i zaokrąglam rachunek
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 18.06.2017 09:28

Kartą można w Nivexie i w komobach płacić.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 18.06.2017 11:04

ELIMAR napisał(a):Kartą można w Nivexie i w komobach płacić.

Ja rok temu w konobie Kala nie mogłem kartą zapłacić, dlatego też wolałem Uljare i w niej się "stołowałem", aczkolwiek to Kala biła rekordy frekwencji :).
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 18.06.2017 13:42

yzedef napisał(a):
joso79 napisał(a):Czy w tych sklepach można płacić kartą,? A W restauracji Stara Uljary?


W sudenacu na pewno można bo tam robiłem zakupy, jakoś bardziej mi przypadł. W Starej Ulajara też rok temu płaciłem kartą.
W kiosku obok sudenaca możesz wymienić walutę, facet też wymieniał mi złotówki z czego nie raz korzystałem no i ma bankomat jak koledzy już wcześniej pisali. Spokojnie to zadupie ale jak widać z głodu nie umrzecie :)

Dzięki wszystkim za info
A wiesz jaki ten facet ma przelicznik?
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 18.06.2017 15:06

yzedef napisał(a):
ELIMAR napisał(a):Kartą można w Nivexie i w komobach płacić.

Ja rok temu w konobie Kala nie mogłem kartą zapłacić, dlatego też wolałem Uljare i w niej się "stołowałem", aczkolwiek to Kala biła rekordy frekwencji :).


No to nie wiem co Mario wymyślił ? My w Kali zawsze kartą płaciliśmy. Z tego co pamiętam to w Makinie tylko gotówkę brali
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 18.06.2017 21:09

joso79 napisał(a):A wiesz jaki ten facet ma przelicznik?

Facet przelicznik ma niezły, pobiera jakąś tam prowizję (chyba 1,5%), ale i tak wychodzi lepiej niż w kantorach w Bolu.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 18.06.2017 21:17

Adek99 napisał(a):
joso79 napisał(a):A wiesz jaki ten facet ma przelicznik?

Facet przelicznik ma niezły, pobiera jakąś tam prowizję (chyba 1,5%), ale i tak wychodzi lepiej niż w kantorach w Bolu.


Ja też wymieniałem kasę (euro) w pizzeri, płaciłem za pizze i przy okazji zrobiłem drobną wymianę po pamiętam dobrym kursie :).
Można też pytać gospodarzy, w sumie metod jest wiele najważniejsze aby tą kasę mieć :).
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 18.06.2017 21:48

Co do wymiany...
Polecam wymianę w sklepie w Sracincu, przejeżdża się tą miejscowość jadąc z przejścia granicznego w Ormož do Varaždinu.
Co roku tam wymieniam i zawsze był tam lepszy kurs niż gdziekolwiek na miejscu.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 19.06.2017 06:41

Dla mnie najlepiej jest wybrać kas€ w banmomacie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone