Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 11.08.2018 18:49

Aldonka napisał(a):I pozdrawiam gorąco z zalanego słońcem Peljecaca.


No i wietrznego bo od dwóch dni mistral przynosi spore fale popołudniami na plaży w Borku.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 11.08.2018 19:42

AdamBeata napisał(a):
Aldonka napisał(a):I pozdrawiam gorąco z zalanego słońcem Peljecaca.


No i wietrznego bo od dwóch dni mistral przynosi spore fale popołudniami na plaży w Borku.

W tym roku w ogóle wietrznie w borku, takiej burzy jak w tym roku przeżyłem tam to dawno nie widziałem, można ja określić jednym słowem-spektakularna :D

co do jedzenia, każdy ma to co lubi :D , ja nie neguje gotowania w kuchni bo sam lubię 8) , ale na wakacjach jednak wole jadać w knajpach, które o dziwo w większości są klimatyzowane :) a często są usytuowane w malowniczych miejscach z zapierającym dech w piersiach widokami :D ale co ja tam wiem :hut: a i tak ci zazdroszczę ze jesteś w borku a ja już nie :?

#Aldonka fajnie ze wyjaśniłaś :D choć myślę ze wiedzieliśmy wcześniej o tym, to taki skrót myślowy jest 8) i wszyscy wiedza o co chodzi 8)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.08.2018 21:59

Rich napisał(a):
raz az 2h czekalismy na stolik, ale bylo warto.


Ja chyba dwie i pół - Gordan wysłał syna na połów...homarów :oczko_usmiech: i ten syn miał wrócić za 20 minut..BTW, syn Gordana - również Gordan to właściciel konoby w Extravaganzy. To było piękne oczekiwanie, a sałatka z homara - widziana dzień wcześniej w programie Makłowicza to delicja :P
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.08.2018 23:37

Katerina napisał(a):
Rich napisał(a):
raz az 2h czekalismy na stolik, ale bylo warto.


Ja chyba dwie i pół - Gordan wysłał syna na połów...homarów :oczko_usmiech: i ten syn miał wrócić za 20 minut..BTW, syn Gordana - również Gordan to właściciel konoby w Extravaganzy. To było piękne oczekiwanie, a sałatka z homara - widziana dzień wcześniej w programie Makłowicza to delicja :P
A jak my byliśmy na Estravaganzie to homary czekały na klienta w basenie urządzonym między skałami w zatoczce :)
post-7016-0-66495700-1411061936 (1).jpg
Gregoru
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 24.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregoru » 15.08.2018 11:41

Wczoraj burza na półwyspie oglądana z oddali widowiskowa
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 15.08.2018 17:40

Chorwację można poznawać na różne sposoby, jedni wolą degustować po knajpach ichniejszą kuchnię, inni zwiedzać co się da, a jeszcze inni jak my robią zdjęcia plakatom na przystankach autobusowych, gdzie zawsze są ogłoszenia gdzie co będzie i potem co 3-4 dni wpadamy na wiejskie potańcówki przy lokalnej muzyce i dobrym winie..

123.jpg
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 16.08.2018 12:04

AdamBeata napisał(a):Chorwację można poznawać na różne sposoby, jedni wolą degustować po knajpach ichniejszą kuchnię, inni zwiedzać co się da, a jeszcze inni jak my robią zdjęcia plakatom na przystankach autobusowych, gdzie zawsze są ogłoszenia gdzie co będzie i potem co 3-4 dni wpadamy na wiejskie potańcówki przy lokalnej muzyce i dobrym winie..

123.jpg


Świetny pomysł. Podoba mi się.Zwłaszcza, że tam też można często zdegustować lokalną kuchnię :D
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 16.08.2018 13:44

Od kilku lat zaliczyliśmy chyba z kilkadziesiąt takich imprez i tam naprawdę poznaje się zwykłych ludzi ich problemy i to jaka jest zwykła Chorwacja, a nie tylko ta z pięknych widokówek.

Z Postupu wróciliśmy dopiero dziś nad ranem. Muzyka na żywo nad brzegiem morza, przyjemna chłodna bryza, świetne lokalne wina, pleskavica z ajvarem i cebulą, i dodatkowo wygrana butelka wina na loterii fantowej - kwintesencja Chorwacji :)

W sumie nigdy na takich imprezach nie widzieliśmy (nie słyszeliśmy) nikogo z Polski, a naprawdę można świetnie się pobawić.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 17.08.2018 17:32

Koncerty były również w Orebic w marinie ( dwie godziny grania i śpiewania bez przerwy), fajna zabawa, super mili i kulturalni ludzie.
Niestety już musiałem wrócić do codzienności, ale już planuję wyjazd za rok :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.08.2018 18:06

AdamBeata napisał(a):Od kilku lat zaliczyliśmy chyba z kilkadziesiąt takich imprez i tam naprawdę poznaje się zwykłych ludzi ich problemy i to jaka jest zwykła Chorwacja, a nie tylko ta z pięknych widokówek.

Z Postupu wróciliśmy dopiero dziś nad ranem. Muzyka na żywo nad brzegiem morza, przyjemna chłodna bryza, świetne lokalne wina, pleskavica z ajvarem i cebulą, i dodatkowo wygrana butelka wina na loterii fantowej - kwintesencja Chorwacji :)

W sumie nigdy na takich imprezach nie widzieliśmy (nie słyszeliśmy) nikogo z Polski, a naprawdę można świetnie się pobawić.

Hmmm, no popatrz, byliśmy na tej samej imprezie :D

Ja wygrałam flaszkę wina i dwie kolacje dla dwojga :D
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 23.08.2018 00:12

Przy głośnej muzyce ciężko dosłyszeć głosy, a my ciągle i tak na parkiecie pod sceną wywijaliśmy - jakbyśmy się zgadali w kolejce po wino byłoby z kim dzielić stolik :)
simonka
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) simonka » 18.09.2018 09:06

Witam,
już dawno nie było mnie na forum...
Mam pytanie do tych, którzy mieli przyjemność korzystać z agencji turystycznej Sarki. Zarezerwowałam dom Hanjia w Boraku na na lipiec 2019 i Sarka nie chciała zaliczki, napisała,że w listopadzie wyśle umowę z aktualnymi cenami. Nigdzie nie znalazłam złego słowa o tej agencji, ale nie czuje się pewnie nie wysyłając zaliczki :) Czy to norma?
pozdrawiam
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 18.09.2018 09:16

simonka napisał(a):Witam,
już dawno nie było mnie na forum...
Mam pytanie do tych, którzy mieli przyjemność korzystać z agencji turystycznej Sarki. Zarezerwowałam dom Hanjia w Boraku na na lipiec 2019 i Sarka nie chciała zaliczki, napisała,że w listopadzie wyśle umowę z aktualnymi cenami. Nigdzie nie znalazłam złego słowa o tej agencji, ale nie czuje się pewnie nie wysyłając zaliczki :) Czy to norma?
pozdrawiam


Dziwne, my musieliśmy wpłacić zaliczkę...może jak się rezerwuje z tak dużym wyprzedzeniem to zaliczka nie jest wymagana?... a może będzie chciała, żebyś zapłaciła po zapoznaniu się z umową.
simonka
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) simonka » 18.09.2018 09:26

dzięki, nie pocieszyłaś mnie :-) tym bardziej, że napisałam do niej w niedzielę z prośbą o rezerwację następnego apartamenty w tym domu i cisza...
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 18.09.2018 09:30

simonka napisał(a):dzięki, nie pocieszyłaś mnie :-) tym bardziej, że napisałam do niej w niedzielę z prośbą o rezerwację następnego apartamenty w tym domu i cisza...

Ja bym się na Twoim miejscu jeszcze nie martwiła :) myślę, że Sarka kończy sezon 2018 i dopiero w listopadzie - tak, jak pisała - poda Ci więcej szczegółów dotyczących odległego przecież sezonu 2019. Ja wspominam ją i jej agencję jako jedną z najsolidniejszych i wiarygodnych.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 363
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone