Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.08.2018 14:15

bigredone
Dwa lata temu byłem konobie Antunovic i albo mieli zły dzień, albo miałem innego pecha. Rezerwowaliśmy 2 dni wcześniej zamawiając 3 różne platy mięs. Zaczęło się od znakomitych przekąsek i przyzwoitego wina, pysznego chleba, ale mięso to w większości kości. Ciężko było coś wyskubać. Fura ziemniaków jakoś nie zastąpiła tego na co przyjechaliśmy. Raczej już nie odwiedzę tej konoby.

Zdecydowanie miałeś pecha...Niedawno opisywałam w swojej relacji tę pekę u Antunovićiów. Było wręcz odwrotnie - samo mięsko bez tłuszczu i mało kości, jedliśmy kozinę. To druga po Panoramie konoba jaką znam, którą mogłabym z czystym sumieniem polecić.
Może nie doczytaliście co na tej placie miało być? :mrgreen: Oni serwują też szaszłyki z podrobów i flaki, więc może gdzieś się takie zaplątały na platerze :oczko_usmiech:
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 10.08.2018 10:10

Marsallah napisał(a):
Rich napisał(a):jagnięcina nie jest sama w sobie tłusta choć potrafi być poprzerastana myślę ze to zależny od rasy ale mogę się mylić :)


To zależy, czy jagnię prowadziło tryb siedzący (pifko+tv, biurko), czy też aktywny (pełny wypas na łące) :lol:


z tego co widziałem, hmmm łatwo nie maja :D ale tez crossfit nie uprawiaja :D pozdrawiam :hut:
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 10.08.2018 10:13

Katerina napisał(a):bigredone
Dwa lata temu byłem konobie Antunovic i albo mieli zły dzień, albo miałem innego pecha. Rezerwowaliśmy 2 dni wcześniej zamawiając 3 różne platy mięs. Zaczęło się od znakomitych przekąsek i przyzwoitego wina, pysznego chleba, ale mięso to w większości kości. Ciężko było coś wyskubać. Fura ziemniaków jakoś nie zastąpiła tego na co przyjechaliśmy. Raczej już nie odwiedzę tej konoby.

Zdecydowanie miałeś pecha...Niedawno opisywałam w swojej relacji tę pekę u Antunovićiów. Było wręcz odwrotnie - samo mięsko bez tłuszczu i mało kości, jedliśmy kozinę. To druga po Panoramie konoba jaką znam, którą mogłabym z czystym sumieniem polecić.
Może nie doczytaliście co na tej placie miało być? :mrgreen: Oni serwują też szaszłyki z podrobów i flaki, więc może gdzieś się takie zaplątały na platerze :oczko_usmiech:


Hej, o fajnie ze piszesz o panoramie, ciekawy jestem tej konoby, powiedz mi jak tam jest z dojazdem i co warto zjesc?
Słyszałem o jakiejś knajpce za orebiczem- chyba w nazwie było co z villa-choć duzo knajp ma to w nazwie :) -zaraz za orebiczem jak sie jedzie do viganj, opisywal ja Maklowicz-jak wartej odwiedzenia ale nie moge sobie przypomniec :)
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 10.08.2018 10:21

Ostatnio edytowano 10.08.2018 11:37 przez viltob08, łącznie edytowano 2 razy
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.08.2018 11:23

Rich napisał(a): Hej, o fajnie ze piszesz o panoramie, ciekawy jestem tej konoby, powiedz mi jak tam jest z dojazdem i co warto zjesc?

Wyręczę Kaśkę.

Dojazd jest banalny, przy hotelach skręcasz ostro (i stromo) w prawo za znakiem na punkt widokowy i samostan. Na górze mijasz cmentarz, samostan i punkt widokowy przy nim, ulegasz pokusie pozostawienia pojazdu na parkingu przy samostanie i jedziesz do końca drogi, gdzie stoi Panorama.

Koniecznie spróbuj tam jagnięciny - umów się na pekę, albo przynajmniej skosztuj grillowanej.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 10.08.2018 13:03

super, dzięki, czyli warta polecenia 8) na pewno za rok jak będę, a mam nadzieje ze będę, to tam podjadę, w tym roku jakoś zabrakło czasu a bardzo chciałem zobaczyć ten kościół co to wznosi się nad orebicem. Na pewno spróbuje, koźlina i jagnięcina to moje ulubione mięsa :D
A jest jeszcze twoim subiektywnym zdaniem jakaś fajna knajpka/miejsce warte odwiedzenia? :hut:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 10.08.2018 13:51

Rich Oprócz peki jagnięcej warto też spróbować ich startera - carpaccio z tuńczyka, lub białej ryby z truflami - oni twierdzą ,że trufle te pochodzą z okolicznych lasów, ale ja tam nie wiem...Jeśli lubicie ryby, to to jest petarda - z ich świeżym domowym chlebem smakuje wyśmienicie :)

Fajne jedzonko jest w konobie Ribar w Trpanju, u Gordana (konoba Barsa) w Lovište, oraz na szybką przekąskę - bar Čiringita w Viganj - dostaniesz tam pyszne bruschetty i kotleciki jagnięce z kostką. :) :P

Fajnym miejscem na niedrogą kolację, czy lunch może być też bar - restauracja hotelu na plaży w Mokalo.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 10.08.2018 15:58

U Gordona to jest klasa sama w sobie, raz az 2h czekalismy na stolik, ale bylo warto. Naprawde dobre miejsce do kosztowanai owocow morza :D
No to już widzę ze ta panoramę nawiedzę :D , bo mi się podoba to co piszecie :D w tym roku pierwszy raz jadłem tatara z tuńczyka i musze powiedzieć ze chyba najlepszy posiłek w cro w tym roku, (szczerze polecam w restauracji Arsenal w Dubrowniku 8) )wiec pewnie carpaccio tez mnie złapie za serce 8) Dzięki za miejsca które opisałaś, juz wpisane w kolejne do nawiedzenia, ja mogę tez polecić w dignacu konobe Braenowic a szczególnie potrawke z ośmiornicy z dodatkim sephi, baaardzo dobra :hut:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.08.2018 13:48

Rich
Dzięki za miejsca które opisałaś, juz wpisane w kolejne do nawiedzenia,

Sporo kulinarnych przygód z Pelješca opisałam w mojej relacji https://www.cro.pl/na-obcasach-przez-vis ... 53308.html na stronach 56 - 100 :oczko_usmiech: :papa: Serce mi się ściska, bo w tym roku po raz pierwszy od 6 lat nie będę na Półwyspie :( Ale będę w innych zacnych miejscach, może jakoś wytrzymam :wink: :papa:
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 11.08.2018 14:30

Rich napisał(a):super, dzięki, czyli warta polecenia 8) na pewno za rok jak będę, a mam nadzieje ze będę, to tam podjadę, w tym roku jakoś zabrakło czasu a bardzo chciałem zobaczyć ten kościół co to wznosi się nad orebicem. Na pewno spróbuje, koźlina i jagnięcina to moje ulubione mięsa :D
A jest jeszcze twoim subiektywnym zdaniem jakaś fajna knajpka/miejsce warte odwiedzenia? :hut:

Polecam w Panoramie pekę z ośmiornicy. Palce lizać. Ryby z grilla też wyśmienite. Wybierając się do Panoramy trzeba mieć na uwadze, że z marszu nie ma szans. Najlepiej podjechać, zamówić sobie konkretne danie i zarezerwować stolik. Naprawdę warto. :papa:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 11.08.2018 14:42

Rich napisał(a): raz az 2h czekalismy na stolik, ale bylo warto.


Jakbym miał czekać dwie godziny na stolik to nawet pierwsze miejsce we wszystkich rankingach, gwiazdki michelin i darmowe przekąski nie skłoniły by mnie do tego. Po pierwsze moja druga połowa by mnie rozstrzelała za to czekanie i pewnie by to było nasze ostatnie wyjście do knajpy :)

W tym roku na targu w Janine z rana jest taki wybór ryb i owoców morza, że robiłem już wszystko, kalmary, krewetki, małże, ośmiornice i z 5 rodzajów ryb. Kilka pytań do naszej gospodyni jak daną rzecz szybko i sprawnie po ichniemu przyrządzić i knajpę mam w domu. Moja zadowolona, że nie ciągam jej po knajpach w tym ukropie tylko opala się i kąpie i wpada na gotowe.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 11.08.2018 15:15

AdamBeata napisał(a):
Rich napisał(a): raz az 2h czekalismy na stolik, ale bylo warto.


Jakbym miał czekać dwie godziny na stolik to nawet pierwsze miejsce we wszystkich rankingach, gwiazdki michelin i darmowe przekąski nie skłoniły by mnie do tego. Po pierwsze moja druga połowa by mnie rozstrzelała za to czekanie i pewnie by to było nasze ostatnie wyjście do knajpy :)

W tym roku na targu w Janine z rana jest taki wybór ryb i owoców morza, że robiłem już wszystko, kalmary, krewetki, małże, ośmiornice i z 5 rodzajów ryb. Kilka pytań do naszej gospodyni jak daną rzecz szybko i sprawnie po ichniemu przyrządzić i knajpę mam w domu. Moja zadowolona, że nie ciągam jej po knajpach w tym ukropie tylko opala się i kąpie i wpada na gotowe.

Widzę fiata na zdjęciu profilowym,a więc rozejrzyj się za takim sprzętem tam na miejscu, ja swojego spod Peljesaca przytargałem.
Rich
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rich » 11.08.2018 15:49

AdamBeata napisał(a):
Rich napisał(a): raz az 2h czekalismy na stolik, ale bylo warto.


Jakbym miał czekać dwie godziny na stolik to nawet pierwsze miejsce we wszystkich rankingach, gwiazdki michelin i darmowe przekąski nie skłoniły by mnie do tego. Po pierwsze moja druga połowa by mnie rozstrzelała za to czekanie i pewnie by to było nasze ostatnie wyjście do knajpy :)

W tym roku na targu w Janine z rana jest taki wybór ryb i owoców morza, że robiłem już wszystko, kalmary, krewetki, małże, ośmiornice i z 5 rodzajów ryb. Kilka pytań do naszej gospodyni jak daną rzecz szybko i sprawnie po ichniemu przyrządzić i knajpę mam w domu. Moja zadowolona, że nie ciągam jej po knajpach w tym ukropie tylko opala się i kąpie i wpada na gotowe.


Jedni wolą fastfood, inni slowfood :D a jeszcze inni wolą w ukropie stać nad garami :D
czas oczekiwania spożytkowany był całkiem przyzwoicie, loviste jest może male ale dla chcącego jest co robić i nawet trochę się spóźniliśmy ale Goran trzymał stoliki dla nas 8)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 11.08.2018 16:25

Jak się ma klimatyzowaną kuchnię to gotowanie sprawia większą frajdę niż czekanie w dusznej knajpie :)

Tak poza tym to i tak w tą pogodę jedyny większy posiłek jemy mniej więcej o zachodzie słońca na domowym tarasie nad sama wodą a widok mamy taki, że mało która knajpa jest go w stanie pobić. Dodatkowo naszemu gospodarzowi tak udał się zeszłoroczny Dingac (barrique), że ten który piłem w kilku knajpkach w okolicy daleko ma do tego poziomu.

Ja nie neguję absolutnie jakości i sensowności jedzenia w knajpach ale jak ostatnio byłem ze znajomymi w Bieszczadach i w środku dnia nad Soliną kolega włączył jakąś aplikację w telefonie aby znaleźć najlepszą knajpę według jakiegoś Tripadvisora czy czegoś takiego i potem jeszcze odpalił nawigację aby do niej trafić to zbaraniałem i ze swoją panią poszliśmy do jakiejś pierwszej lepszej postkomunistycznej knajpki do "pani Jadzi" na grochówkę i wątróbkę i byłem szczęśliwy że nie jadłem tam gdzie kierowało mnie 100tyś użytkowników Tripadvisora.

No ale takie czasy - Tripadvisor i Booking to teraz główne wyznaczniki światowych trendów wakacyjnych...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.08.2018 17:01

Tak podczytując Was....PEKA to tłuste mięso, to nie mięso w ogóle. PEKA to naczynie w którym przygotowuje się potrawę. To może być mięso wszelakie, to może być kura, to mogą być ryby i warzywa oczywiście.

Polecam osobiście i Antunowicza i Panoramę.
I pozdrawiam gorąco z zalanego słońcem Peljecaca.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 362
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone