Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 17.06.2018 14:31

Niestety, ale tylko "moja" się ładuje... Pozostałe not found :?
Robert_em
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 17.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_em » 17.06.2018 21:12

Nie wiem czemu ale na macbooku te kamerki nie chcę działać :( Pojawia się obraz na chwilę i znika
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 17.06.2018 21:37

stachan napisał(a):Niestety, ale tylko "moja" się ładuje... Pozostałe not found :?

Dziwne, ja oglądam wszystkie.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.06.2018 09:37

Z uwagi na to że za kilka dni będę w Zuljanie to mus będzie kasę gdzieś wymienić.Pasowałoby gdzieś w Stonie,bo do Orebica chyba się nie będę wybierał,dwa lata temu wymieniałem w Stonie w takim domku po lewej stronie, lecz pamiętam że nieciekawy kurs tam mieli.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 19.06.2018 09:58

W Ston jest bank OTP przy Placa 4,

Kurs mają dobry. Na dole strony po prawej znajdziesz tabelę.

https://www.otpbanka.hr/en
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.06.2018 15:16

SingSing74 napisał(a):W Ston jest bank OTP przy Placa 4,

Kurs mają dobry. Na dole strony po prawej znajdziesz tabelę.

https://www.otpbanka.hr/en

Dziękuję,skorzystam.
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 20.06.2018 11:27

Z napisał(a):
SingSing74 napisał(a):W Ston jest bank OTP przy Placa 4,

Kurs mają dobry. Na dole strony po prawej znajdziesz tabelę.

https://www.otpbanka.hr/en

Dziękuję,skorzystam.


W Zuljanie na poczcie też wymienisz albo niedaleko w Drace w informacji turystycznej https://goo.gl/maps/yybyv6RiH8N2. Z tego co pamiętam to kursy były ok.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 20.06.2018 13:42

bezrobotny500 napisał(a):
Z napisał(a):
SingSing74 napisał(a):W Ston jest bank OTP przy Placa 4,

Kurs mają dobry. Na dole strony po prawej znajdziesz tabelę.

https://www.otpbanka.hr/en

Dziękuję,skorzystam.


W Zuljanie na poczcie też wymienisz albo niedaleko w Drace w informacji turystycznej https://goo.gl/maps/yybyv6RiH8N2. Z tego co pamiętam to kursy były ok.[/quot
Wiem,z tego co pamiętam to Dario tam pracował,syn Zdravka.Tylko w zeszłym roku słaby kurs tam był.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 20.06.2018 13:52

Ja od lat wymieniam złotówki na poczcie, w naszym wypadku albo w Trsteniku albo w Potomje i odkąd pamiętam kurs zawsze był bardzo dobry (lepszy niż kartą).
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 20.06.2018 15:11

Mam pytanie: czy wymieniacie złoty na kuny czy euro na kuny? - gotówka na gotówkę czy karta na gotówkę? Do tej pory wyplacałem zawsze z bankomatu.
marcin_dd
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_dd » 20.06.2018 17:04

Cześć. Ja z wkakacji na półwyspie Peljesac fajnie wspominam fishrestaurant o nazwie Estravaganca. Przewspaniałe miejsce, chociaż nie należało do tanich. A droga którą się dojeżdzało do tej restauracji bardzo podnośiła ciśnienie z uwagi na urwiska, które trzebabylo pokonać. Znacie ta knajpkę? Ja bym tam chętnie powrócił. Natomiast wino z Pelejesaca niestety nie przypadło nikomu do gustu. Urzekła mnie Zuliana i Loviste oraz Mljet. Teraz zastanawiam się, gdzie chciałbym wrócić w przyszłym roku i sam nie wiem. A jaki kemping byście polecili?
Ostatnio edytowano 20.06.2018 17:08 przez marcin_dd, łącznie edytowano 1 raz
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 20.06.2018 17:07

Ja od 6 lat oprócz euro na mieszkanie i wydatki w Austrii i Slo biorę tylko złotówki i zawsze wymieniam na poczcie bo mają zawsze dobre przeliczniki.

Poza tym o wszystkich sprawach walutowych masz wątek tutaj:
placenie-karta-platnicza-w-chorwacji-watpliwosci-t33127-1755.html
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2018 17:13

marcin_dd napisał(a):Cześć.
Urzekła mnie Zuliana i Loviste oraz Mljet. Teraz zastanawiam się, gdzie chciałbym wrócić w przyszłym roku i sam nie wiem. A jaki kemping byście polecili?

Cześć.
peljesac-lista-kempingow-opinie-t6488.html
marcin_dd
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_dd » 20.06.2018 17:36

wojstar napisał(a):Mam pytanie: czy wymieniacie złoty na kuny czy euro na kuny? - gotówka na gotówkę czy karta na gotówkę? Do tej pory wyplacałem zawsze z bankomatu.



Ja zawsze jechałem już z Kunami kupionymi w Polsce. Bo tak czuje się bezpieczniej i nie musze tracić cennego czasu na miejsciu na latanie do kantoru/poczty/baku. Kiedyś korzystałem z zapasu Euro i wymieniałem, bodajże na Pagu i raczej nie byłem stratny. Ostatnio jak przeliczałem wypłacanie Kun z konta w Euro to nie wychodziło to najgorzej. Z konta złotówkowego to już byłaby porażka.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 21.06.2018 09:35

Zgadza się. W wielu kantorach w Polsce kurs kuny znacznie się poprawił na przestrzeni kilku lat i w przypadku wyjazdu na totalne zapupie jest to jak najbardziej uzasadnione. Ja jednak nadal zabieram trochę kun na start + euro do wymiany na miejscu. To tyle o walutach, bo są inne wątki.

Jeśli chodzi o kempingi, to napisz co preferujesz. Czy stacjonarny odpoczynek, czy może intensywne zwiedzanie? Wtedy wybierasz odpowiednio kemping w Loviste lub np. Prapratno.

Poczytaj w relacjach, bo jest tego trochę, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Obserwuj wątek. W sierpniu zdam krótką relację z kempingu Prapratno. Wybrałem akurat ten jako cichy, spokojny będący jednocześnie dobrą bazą wypadową dla kilku wycieczek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 353
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone