Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2014 12:29

A co do pisania tak jak mówienia po chorwacku przez Chorwatów to przedstawiam próbkę :) Choć oczywiście wiem, że nie o tym była mowa. To list jaki dostałem z paczką wina od mojego przyjaciela z Borka :) I pamiętajmy, nie mylmy przyjaciół z kolegami tam u nich :)
Obrazek
Pismo techniczne :) Ivanek ma 11 lat :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.03.2014 13:08

ale słodziak :) a powiedz w takim razie ,jak to u nich jest z tą różnicą kolega-przyjaciel?
z listu zrozumiałam coś ,że uczy grać się na gitarze?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2014 14:43

andeo napisał(a):ale słodziak :) a powiedz w takim razie ,jak to u nich jest z tą różnicą kolega-przyjaciel?
z listu zrozumiałam coś ,że uczy grać się na gitarze?

Tak, to taki zdolniacha co to tańczy, gra i gotuje :) Nie uczy sie i rok szkolny zakończył z ocena 5 :)
W liście napisał , że gra na gitarze (dostał się na lekcje) i on będzie grał a ja będę śpiewał jak latem przyjedziemy :) Nie wa tyle wina w Borku :lol:
Obrazek
Obrazek
Z tego co nam Timea powiedziała, kolega to ktoś znajomy z pracy, ze szkoły (studiów). Dotyczy także dzieciaków i szkoły. Przyjaciel (prijatelj) to ktoś więcej niż znajomy (poznanik). Dlatego oni nas i my ich nazywamy prijatelji :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.03.2014 15:08

Fajny dzieciak.Dobrze jest mieć takiego przyjaciela :)
To mówisz,że będziesz śpiewał ,jak rozumiem po chorwacku i pewnie jakieś utwory Białego guzika ?czego słuchają tam młodzi?jakich zespołów ,ich rodzimych?wiesz coś na ten temat?
a kwestia przyjaciel-kolega,no to identycznie jak u nas...na przyjaciela trzeba sobie zasłużyć :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2014 15:22

To mój największy przyjaciel z Borka :) Jest kontaktowy, śmiały, świetnie pływa :) Dużo czasu spędzamy razem, jesteśmy mniej więcej na tym samym poziomie chorwackiego :lol: No i z tym śpiewaniem to nie przesadzajmy :) Ja mam głos do baletu ;) I jeśli coś śpiewamy to raczej coś z klapy. Ivo, dziadek Ivanka jeszcze kilka lat temu śpiewał w Klapie Dingač, jeździł z zespołem, był nawet w Polsce :)
Obrazek
Jak my jesteśmy to słuchają Thompsona :) :)
I co do kolega-przyjaciel to raczej określenie rodzaju znajomości, współpracownik- kolega (u nas).
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.03.2014 17:10

Jak Ty jesteś z chorwackim na poziomie 11 latka to jest bardzo dobrze! głos do baletu hłe hłe,dobre :)
Thompson,dobrze ,że piszesz,znalazłam,przesłucham,choć z tłumaczeniem pewnie będzie kiepsko,a może się zdziwię ? czy on śpiewał też w piosence Liepa li si?bo kurcze tak mi ten głos podchodzi....
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2014 17:20

andeo napisał(a):Jak Ty jesteś z chorwackim na poziomie 11 latka to jest bardzo dobrze! głos do baletu hłe hłe,dobre :)
Thompson,dobrze ,że piszesz,znalazłam,przesłucham,choć z tłumaczeniem pewnie będzie kiepsko,a może się zdziwię ? czy on śpiewał też w piosence Liepa li si?bo kurcze tak mi ten głos podchodzi....

Lijepa li si to oczywiście piosenka Marko i to jest hymn Cromaniaków :) Właśnie tę piosenkę zaśpiewali dla nas członkowie Klapy Dingač zaproszeni przez Ivo na wspólną z nami kolację :)
Obrazek
Na forum jest watek z tłumaczeniami piosenek Marko.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.03.2014 17:24

Kocham ten utwór! czyli już teraz na pewno wiem że jestem cromaniakiem :mrgreen:
a tak poważnie,to usłyszeliśmy tę piosenkę w autobusie na wycieczce i już nam została w głowie chyba na zawsze.Jak wrócilismy zrobiłam filmik ze zdjęciami i w podkładzie muzycznym m.in ta piosenka,zawsze się wzruszam jak ją słyszę.Matko ,ale my tu chyba "offtopujemy" strasznie,co?
ps,źle tytuł piosenki napisałam,sorrki :oops:
widzisz ile się można dowiedzieć,poszukam wątku z tłumaczeniami piosenek .dzięki wielkie
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2014 17:29

Myślę, że Aldonka nam wybaczy :) A i wątek trochę żyje przez to :)
Słyszałaś nowa płytę Marko? Ora et labora. Jak zwykle przy Marko, są tacy co chłoną a są tacy co odrzucają :) Mnie osobiście się podoba a od przyjaciół dostałem jeszcze koncert na dvd. Tłumaczę sobie teksty słuchając i tak jak sam tytuł stanowi, jest bardzo dużo odniesień do Boga. To akurat mnie mnie przekonuje za bardzo ale płyta dla mnie świetna.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.03.2014 17:33

Nie no co Ty,nie słyszałam!ja dziś dopiero dowiedziałam się,że on istnieje :lol: ,choć fanką piosenki jestem :)
ale notuję notuję i sprawdzę z czym to się je,bo ciekawie brzmi....
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2014 17:35

A co do muzyki to dla mnie Pelješac kojarzy się przede wszystkim z jedną, najpiękniejszą dla mnie piosenką.... Ribari. W wykonaniu Ivo, u nich na tarasie z kieliszkiem Plavca w dłoni. Z najbliższa mi osobą i przyjaciółmi wokół :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2014 17:36

andeo napisał(a):Nie no co Ty,nie słyszałam!ja dziś dopiero dowiedziałam się,że on istnieje :lol: ,choć fanką piosenki jestem :)
ale notuję notuję i sprawdzę z czym to się je,bo ciekawie brzmi....

Na zlocie jak leci Lijepa li si to zazwyczaj kilkadziesiąt osób to śpiewa :) Serce rośnie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2014 17:37

andeo napisał(a):Nie no co Ty,nie słyszałam!ja dziś dopiero dowiedziałam się,że on istnieje :lol: ,choć fanką piosenki jestem :)
ale notuję notuję i sprawdzę z czym to się je,bo ciekawie brzmi....

Na wątku croplowego radyjka często się pojawia jako MPT :) Myślałam że to jakaś muza grana w taksówkach :) Ten Thompson dla mnie nie urywa, ale ze dwa utwory ma niezłe :)
<została wyklęta z croplowej rodziny >
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2014 17:41

Marko Perković Thompson :) Stąd MPT. Przydomek uzyskany w czasie wojny w związku z używanym przez siebie rodzajem pistoletu maszynowego.
Marko wzbudza skrajne często emocje, od zachwytu do niechęci. Także swoimi tekstami. Ja tam wolę posłuchać jego , są tacy co słuchają czegoś takiego jak The Doors na ten przykład :) Dla mnie koszmar :)
No ale teraz to się robi pozapeljesacowy offtop :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2014 17:49

No to na zakończenie, zmarły niedawno niestety Vinko Coce ze swoimi Ribari...

i z najnowszej płyty MPT : SAMO JE LJUBAV TAJNA DVAJU SVJETOVA

Lecę na lekcję... :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone