Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.05.2018 08:43

Z napisał(a):Gdzieś widziałem ostatnio taki post gdzie niemka sadziła od polaczków. Ktoś wie gdzie to było?,były tam linki do Mljetu A ten mnie na tydzień interesuje.

Proszę, kto-wiadzial-kto-zna-t53879.html#p1974137
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 14.05.2018 11:27

walp napisał(a):
cosmocaro napisał(a):Pytanko - Czy do Orebić lepiej promem z Ploce czy lądem :?: :)

Jedź lądem, super wrażenia. :wink:


przejazd lądem to też okazja do zakupów na straganach w dolinie Neretwy. W zeszłym roku na koniec maja mieli tam już swoje brzoskwinie z sadu, jestem w stanie w to uwierzyć że nie były ze sklepu. Lepszych przez ostatnie 30 lat życia nie jadłem :)

Jadąc do Orebicza wybrałbym prom, zależy też jak bardzo zmęczona jest ekipa - dla mnie to odpoczynek płynąć, pod warunkiem, ze nie koczuję w knajpie czy porcie przez 1,5 godziny czekając na prom. Ja śmigam z przyczepą 8m i zaczynam od Prapratno, także już za 15 dni :) będę się tam przez BiH przebijał :)

W planach mamy wycieczkę na wizje lokalną i być może przeprowadzkę na campy w Kuciste jak się spodobają, więc nie wykluczam powrotu promem.
cosmocaro
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) cosmocaro » 14.05.2018 20:54

Dzięki wszystkim za - za i przeciw :D Łudzę się, że z początkiem czerwca może nie będzie takiej kolejki do promu, a byłaby to miła odskocznia po 14h jazdy ;)
Godlik
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Godlik » 14.05.2018 21:09

Raczej nie będzie, tłok zaczyna się robić w pierwszym tygodniu lipca. Poza tym teraz jest wielki prom, nie to co kilka lat temu przed wejściem do UE.
Jak się nazywał ten stary? Vladimir Nazor? Pamiętam, że zawsze kojarzył mi się z Matrixem i Nabuchodonozorem :)))))
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 14.05.2018 21:44

Taaaaak Vladimir Nazor......mój wróg. Kilka razy nie zabrał mnie na pokład, wrrr.

Teraz prom jest wielki, dwu-poziomowy.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 15.05.2018 08:16

No, wielkim to go nie nazywajmy - nie jest nawet duży, tylko średniej wielkości. Wielki to jest prom, który pływa na Vis :D
11.jpg
Prom w porcie w Ploče, rok 2016, koloryzowane
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.05.2018 23:05

W porównaniu do paskudnego Vladimira jest wielki. Dla mnie jest. Jeszcze ani razu nie zostawił mnie na brzegu :D
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 17.05.2018 21:50

Witajcie miłośnicy Półwyspu :-)
Jadę w Wasze magiczne rejony, dwa razy wybrałam się tam, będąc w Zivogośće Porat na mule... I w tym roku to już nie było zmiłuj. Rezerwację mamy od stycznia w Kučiste Perna ( w sumie to nie bardzo rozumiem czy to osobna wioska, czy dzielnica)
Ale nie o tym chciałam pisać... Mam prośbę :-) Ktoś o tym już pisał, wyczytałam w jakiejś relacji...ale tyle tego było, że nie mogę odnaleźć szczegółów...
Chodzi mi o nurkowanie...dla świerzaków. Moi przyjaciele za dwa tygodnie biorą ślub, taki spontan po 10 latach życia na kocią łapę :-) ja jestem świadkiem...i wymyśliłam aby im wykupić w ramach prezentu godzinkę pod wodą...dodam, że coś o tym wspominali...
Coś mi się kojarzy, że taka atrakcja jest właśnie w Pernie...
Ktoś, coś, i za ile??? Pomożecie?? :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.05.2018 22:08

JoannaMaxel napisał(a):Ale nie o tym chciałam pisać... Mam prośbę :-) Ktoś o tym już pisał, wyczytałam w jakiejś relacji...ale tyle tego było, że nie mogę odnaleźć szczegółów...
Chodzi mi o nurkowanie...dla świerzaków. Moi przyjaciele za dwa tygodnie biorą ślub, taki spontan po 10 latach życia na kocią łapę :-) ja jestem świadkiem...i wymyśliłam aby im wykupić w ramach prezentu godzinkę pod wodą...dodam, że coś o tym wspominali...
Coś mi się kojarzy, że taka atrakcja jest właśnie w Pernie...
Ktoś, coś, i za ile??? Pomożecie?? :-)

Link w PW :wink:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 17.05.2018 22:47

A gdzie w Ploce kupuje się bilet? Możecie mi ktoś pokazać na mapie budynek? I jak najlepiej się ustawić w kolejce?
Sory za głupie może pytania, ale to będzie moja pierwsza przeprawa promem w Chorwacji, a po kilkunastu godzinach jazdy nie chciałbym zaliczyć wtopy :)
Godlik
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Godlik » 17.05.2018 23:05

Są drogowskazy kierujące na prom. Ustaw się na końcu kolejki (sam zobaczysz gdzie), a potem idź po bilet. Kasa jest naprzeciwko portu po drugiej stronie ulicy, szukaj napisu Jadrolinia
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.05.2018 23:13

Koenig napisał(a):A gdzie w Ploce kupuje się bilet? Możecie mi ktoś pokazać na mapie budynek? I jak najlepiej się ustawić w kolejce?
Sory za głupie może pytania, ale to będzie moja pierwsza przeprawa promem w Chorwacji, a po kilkunastu godzinach jazdy nie chciałbym zaliczyć wtopy :)

https://www.google.com/maps/search/ploc ... 7236,16.5z
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.05.2018 07:22

W Ploce nie da się źle ustawić w kolejce, to nie Split, więc bez nerw ;) Kasy są tuż obok, tak jak Janusz podlinkował, są otwarte na okrągło (w ciągu dnia, dopóki pływa prom). Zaraz obok masz kafeje, gdzie możesz zwilżyć gardło...
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 18.05.2018 07:59

Fakt, w Splicie to jest sajgon, niemal całą dobę. Do promu odpływającego o 5.00 auta ustawiają się w kolejce już od godz. 3.00.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.05.2018 11:33

JoannaMaxel napisał(a):... wymyśliłam aby im wykupić w ramach prezentu godzinkę pod wodą...dodam, że coś o tym wspominali...
Coś mi się kojarzy, że taka atrakcja jest właśnie w Pernie...
Ktoś, coś, i za ile??? Pomożecie?? :-)
O takie sprawki wypytuj Roxi, chyba najlepiej się orientuje w tym temacie.
Z tego co sama kojarzę, baza nurkowa jest zdaje się w Mokalo na kempie Adriatic.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 348
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone