Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 12.05.2018 20:38

cosmocaro napisał(a):Pytanko - Czy do Orebić lepiej promem z Ploce czy lądem :?: :)


To zależy od dnia tygodnia... Przed weekendem szybciej drogą, w weekend z pewnością promem, jeśli uwzględnić korki przed oraz w samym Neum.
Godlik
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Godlik » 12.05.2018 22:11

Z mojego doświadczenia czasowo wychodzi podobnie. No chyba, że idealnie wstrzelisz się w czas kiedy odpływa prom.
Ale lądem oszczędzasz trochę $$$, prom trochę kosztuje.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.05.2018 22:15

cosmocaro napisał(a):Pytanko - Czy do Orebić lepiej promem z Ploce czy lądem :?: :)

Jedź lądem, super wrażenia. :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 12.05.2018 22:20

stachan napisał(a):
cosmocaro napisał(a):Pytanko - Czy do Orebić lepiej promem z Ploce czy lądem :?: :)


To zależy od dnia tygodnia... Przed weekendem szybciej drogą, w weekend z pewnością promem, jeśli uwzględnić korki przed oraz w samym Neum.


... :D fakt, prom trochę kosztuje, ale na pewno skrót uzależniony jest również od kondycji kierowcy.

Rozważając za i przeciw, wydaje mi się, że jednak warto promem, jest to również nie tylko dodatkowa atrakcja, ale i też co najmniej godzinny wypoczynek. Nie wspominam już o tym, że skracacie sobie wówczas dużą część drogi.

Odkąd zlikwidowany został prom z Drvenika na Korćulę, zawsze płynęliśmy promem z Ploće do Trpanij, później ok. 40 km krętymi drogami i meldowaliśmy się w Orebiću.
Kolejka samochodów na prom jest czasami imponująca, jednak prom Trpanij - Ploće jest dosyć duży, ma 2 pokłady, górny i dolny, wierz mi, na pewno się załapiecie.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 12.05.2018 23:47

cosmocaro napisał(a):Pytanko - Czy do Orebić lepiej promem z Ploce czy lądem :?: :)

Ja raczej w tym roku (30/06) postaram się promem. Postaram się być w Ploce około 10.30-11.30, może się uda załapać na 12.45. Jak stwierdzę, że się nie "zabiorę" to jadę lądem
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 13.05.2018 06:51

Tak też zrób bo ja tak zrobiłem. Nawet chyba koszty były mniejsze.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 13.05.2018 11:44

Jak policzy się czas oczekiwania na prom, godzinne płynięcie oraz potem zjazd z promu, to szybciej i taniej jest się lądem. Wrażenia z jazdy też są super, no i można zaopatrzyć się w dobre winko tudzież inne nalewki za dobre pieniążki :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.05.2018 11:49

Ja od kilku lat już tylko prom. Chyba, że się na ostatni nie załapiemy, ale ostatnio zawsze nam się udaje. Zwyczajnie po trasie już mi się nie chce jechać tych ostatnich, wcale nie lajtowych kilometrów.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.05.2018 12:10

A ja na kołach,ponieważ zakupy w Neum znacząco obniżają nam koszt pobytu.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 13.05.2018 15:12

Spryciarz z Ciebie Z. Taki Cwaniak Nowodworski :D :D :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.05.2018 19:20

Będąc w rejonach Peljesaca raz na tydzień odwiedzam Bośnię,sporo mi się koszty obniżają przy siedmiu osobach.W tym roku mam zamiar również w dwie strony przez Bośnię jechać,przy powrocie chcę jeszcze w Sarajewie i Serbii zatrzymać się na kilka dni.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 13.05.2018 21:27

Chcesz Zbyszek przez Bośnię jechać. Przecież jest dłużej i wolniej niżli przez Austrię. Jechałem z Czarnogóry przez Bośnię do kraju strasznie się dłużyło.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.05.2018 22:06

Ural napisał(a):Chcesz Zbyszek przez Bośnię jechać. Przecież jest dłużej i wolniej niżli przez Austrię. Jechałem z Czarnogóry przez Bośnię do kraju strasznie się dłużyło.

Mi się nigdzie nie śpieszy,w tamtą stronę chcę jechać przez Banja Lukę i Jajce oraz Mostar,dwa noclegi w Bośni.Właśnie nie wiem gdzie nocować,w Mostarze byłem kilka razy i nie muszę go odwiedzać, a z powrotem to nocleg w Sarajewie i ze dwie noce w Zlatiborze,może też jedną w Belgradzie.Jestem wolny jak dzika świnia, więc czas mnie nie goni.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 13.05.2018 22:54

Z napisał(a):
Ural napisał(a):Chcesz Zbyszek przez Bośnię jechać. Przecież jest dłużej i wolniej niżli przez Austrię. Jechałem z Czarnogóry przez Bośnię do kraju strasznie się dłużyło.

Mi się nigdzie nie śpieszy,w tamtą stronę chcę jechać przez Banja Lukę i Jajce oraz Mostar,dwa noclegi w Bośni.Właśnie nie wiem gdzie nocować,w Mostarze byłem kilka razy i nie muszę go odwiedzać, a z powrotem to nocleg w Sarajewie i ze dwie noce w Zlatiborze,może też jedną w Belgradzie.Jestem wolny jak dzika świnia, więc czas mnie nie goni.


nocuj w Medjugorie, można pojechac na wodospady Kravica.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 14.05.2018 07:44

I to nie jest głupi pomysł, miałem i tak je zaliczyć. Poszukam kwater przy samych wodospadach. Gdzieś widziałem ostatnio taki post gdzie niemka sadziła od polaczków. Ktoś wie gdzie to było?,były tam linki do Mljetu A ten mnie na tydzień interesuje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 347
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone