Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.04.2018 14:29

W Tamarisie jest kelnerka?,przez dwa lata widzę tam tylko braci.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.04.2018 14:32

wojstar napisał(a):
Z napisał(a):
wojstar napisał(a):Polecam Mljet, najbardziej zielona wyspa chorwacka z parkiem narodowym, wyspa Lastovo z jej wykutymi w skałach schronami dla okrętów podwodnych najpierw krigsmarine potem wojska jugosłowiańskiego - bardzo spokojna i malownicza wyspa.
Oczywiście Korcula - mały Dubrovnik, i na wyspie miejscowość Lastovo z piaszczystą plażą (nie taki piasek jak na plażach w Polsce).
Vela Luka - malownicze miasteczko.
Na Peljesac spokojne miasteczko Loviste, Kuciste i Viganj - mekka dla amatorów deski z żaglem.
Nakovanj - średniowieczna wioska.
To są miejsca tuż przy Orebic.
Oczywiście Dubrovnik - około 2 godziny jazdy samochodem. Po drodze arboretum Trsteno. No jest tych miejsc trochę do zwiedzania.


O Mljecie chętnie posłucham,chcę w tym roku przeskoczyć tam z Zuljany.


Jeżeli popłyniesz z Zuljany pewnie wyjdziesz na ląd w Polace. I tu jest wybór:
1. pojechać busem do Pristeniste Sv. Marija, potem stateczek na wysepkę gdzie jest kosciół św,. Maryji - tak zrobiłem trzy lata temu,
2. w tym roku mam zamiar objechać park narodowy rowerem dookoła jezior (Orebic-Korcula-Mljet-Korcula-Orebic).


Chyba wolę autem promem płynąć,muszę coś ogarnąć na wyspie na drugą część pobytu.Cały czas waham się między Mljet a Korculą.Klek powoli mnie też nachodzi.
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 25.04.2018 14:43

Z napisał(a):W Tamarisie jest kelnerka?,przez dwa lata widzę tam tylko braci.


Ostatni raz byłem w Tamarisie w październiku 2015 więc mogło się pozmieniać. Wtedy była i tak ją jakoś zapamiętałem bo wszystko wiedziała i rządziła połową wioski ;)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.04.2018 15:15

Ja byłem w 2016 i 2017,takich dwóch braci bliźniaków było,Tamaris to ta ostatnia?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 25.04.2018 15:55

Z napisał(a):
wojstar napisał(a):
Z napisał(a):
wojstar napisał(a):Polecam Mljet, najbardziej zielona wyspa chorwacka z parkiem narodowym, wyspa Lastovo z jej wykutymi w skałach schronami dla okrętów podwodnych najpierw krigsmarine potem wojska jugosłowiańskiego - bardzo spokojna i malownicza wyspa.
Oczywiście Korcula - mały Dubrovnik, i na wyspie miejscowość Lastovo z piaszczystą plażą (nie taki piasek jak na plażach w Polsce).
Vela Luka - malownicze miasteczko.
Na Peljesac spokojne miasteczko Loviste, Kuciste i Viganj - mekka dla amatorów deski z żaglem.
Nakovanj - średniowieczna wioska.
To są miejsca tuż przy Orebic.
Oczywiście Dubrovnik - około 2 godziny jazdy samochodem. Po drodze arboretum Trsteno. No jest tych miejsc trochę do zwiedzania.


O Mljecie chętnie posłucham,chcę w tym roku przeskoczyć tam z Zuljany.


Jeżeli popłyniesz z Zuljany pewnie wyjdziesz na ląd w Polace. I tu jest wybór:
1. pojechać busem do Pristeniste Sv. Marija, potem stateczek na wysepkę gdzie jest kosciół św,. Maryji - tak zrobiłem trzy lata temu,
2. w tym roku mam zamiar objechać park narodowy rowerem dookoła jezior (Orebic-Korcula-Mljet-Korcula-Orebic).


Chyba wolę autem promem płynąć,muszę coś ogarnąć na wyspie na drugą część pobytu.Cały czas waham się między Mljet a Korculą.Klek powoli mnie też nachodzi.


Jeżeli promem samochodowym to tylko z Prapratno do Sobra i potem przez wyspę pojechać do Polace. Jeszcze parę lat wstecz pływał drugi prom z Trstenika ale niestety już nie pływa.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 26.04.2018 09:07

Z napisał(a):Ja byłem w 2016 i 2017,takich dwóch braci bliźniaków było,Tamaris to ta ostatnia?


Tak, to tam Was widziałam, chociaż nie wiedziałam, że to Wy :lol:
Kojarzę panią kelnerkę, raz nas obsługiwała.
Swoją drogą ciekawe, czy w którejś z žuljańskich knajp będzie można obejrzeć mecze Mistrzostw Świata... ktoś kojarzy, czy w którejś jest telewizor? ( byłam tylko w Tamarisie).
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.04.2018 12:33

Magda O. napisał(a):
Z napisał(a):Ja byłem w 2016 i 2017,takich dwóch braci bliźniaków było,Tamaris to ta ostatnia?


Tak, to tam Was widziałam, chociaż nie wiedziałam, że to Wy :lol:
Kojarzę panią kelnerkę, raz nas obsługiwała.
Swoją drogą ciekawe, czy w którejś z žuljańskich knajp będzie można obejrzeć mecze Mistrzostw Świata... ktoś kojarzy, czy w którejś jest telewizor? ( byłam tylko w Tamarisie).

Na pewno jest telewizor w tej knajpie przy plaży, jest tam osobna sala z telewizorem. Oglądałem tam mecze, i w tym roku również trzeba będzie skorzystać.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 26.04.2018 15:23

My tez bedziemy w Zuljanie od 24 czerwca dobrze wiedziec gdzie moze byc telewizor i miejmy nadzieje ze nie bedzie to ostatni mecz naszych.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.04.2018 16:27

nenek napisał(a):My tez bedziemy w Zuljanie od 24 czerwca dobrze wiedziec gdzie moze byc telewizor i miejmy nadzieje ze nie bedzie to ostatni mecz naszych.


To Was impreza ominie.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 26.04.2018 20:28

Jaka to impreza? oprocz 24 bedzie jeszcze mecz 28 czerwca teraz sprawdziłem.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.04.2018 21:53

Z 23 na 24 jest impreza miejska na plaży.Co roku tak jest,rozstawiają taką małą scenę u Zdravka pod apartamentami i naprzód.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 26.04.2018 21:57

to jest rybarski wieczor? czy cos innego?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 27.04.2018 06:48

nenek napisał(a):to jest rybarski wieczor? czy cos innego?

Rybka,winko,mule.W zeszłym roku mnie ominęła bo właśnie przyjechałem o dzień za późno
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 27.04.2018 08:41

Z napisał(a):Z 23 na 24 jest impreza miejska na plaży.Co roku tak jest,rozstawiają taką małą scenę u Zdravka pod apartamentami i naprzód.


:D doskonale! Meldujemy się w Žuljanie dokładnie 23.06 :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.04.2018 08:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 345
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone