Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 17.04.2018 10:18

Ja polecam tradycyjnie Trpanj. Miasteczko dostatecznie duże, żeby było w czym wybierać jeśli chodzi o knajpki i dostatecznie małe, żeby nie trzeba było potykać się o ludzi ( centrum to inna bajka ;-) ). Mnóstwo małych zatoczek, prywatnych plażyczek, blisko do plaż typu Divna czy Duba...świetne miejsce wypadowe, żeby odwiedzić np.Extrawaganzę ;-)
Jeśli chodzi o ten paszport, to nie ma problemu, nie musisz go mieć (przerabialiśmy temat), można jechać przez Naum, przy okazji zatankować tanie paliwo, zrobić szybkie zakupy, a jadąc przez Ston zaopatrzyć się w świeże mule na kolację ;-)
cosmocaro
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 19.04.2018
Kierunek Peljesac, czerwiec, Orebic..?

Nieprzeczytany postnapisał(a) cosmocaro » 19.04.2018 18:31

Witajcie :) a więc...
Wstępem- jesteśmy tu nowi, ale od zeszłego roku obserwujemy forum. :hearts: Od roku jesteśmy zakochani w Chorwacji, gdzie spędziliśmy nasze poprzednie wakacje :hut:
W tamtym roku byliśmy w Kasteli, dużo zwiedzaliśmy, Plitwickie, Makarska, Trogir, Zadar, Krka, Split.. Trochę tego było :roll: :D

Czas na coś innego -duuuużo dobrego czytałam o Peljesacu na forum i na Niego padło w tym roku ostatecznie i definitywnie :lol:
Wyjazd 9.06 - chcemy jechać na niepełne dwa tyg i na Naszej liście do zwiedzania nr1 jest na pewno Dubrovnik, więc będzie blisko 8)

A więc pytania..

Szukałam miejscowości na Peljesacu, gdzie byśmy chcieli stacjonować, znajoma poleca Loviste, słyszałam że jest tam cisza spokój i w sumie tego Nam potrzeba, raczej nie lubimy imprezowych kurortów typu Makarska, jesteśmy nastawieni na odpoczynek i zwiedzanie :) co o tym sądzicie? Nie wiem czy tam znowu nie za spokojnie.

Naszym typem głównym jest też Orebic - czy nie byłby lepszy? Znalazłam apartament w dobrej cenie i kusi :D Trochę o Orebiciu już tutaj czytałam, opinie różne, zastanawiam się jak z plażą i ogólnie w czerwcu, czy jest już bardzo tłoczno?

Podróżujemy z Naszym kundelkiem i czy ktoś z Was wie może, czy jest zakaz wstępu na plaże dla psów w Orebiciu?
W ubiegłym roku nie mieliśmy raczej nigdzie problemu, ale nie wiem jak z Peljesacem.

Ostatnie pytanie (uff)- czy na trasy krótkie przez Bośnie typu właśnie Orebic i Dubrovnik wymagany jest paszport czy dowód i zielona karta wystarczy?

Z góry dzięki za pomoc! :papa:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 19.04.2018 19:03

Paszporty swoją drogą, ale dość istotne jest pamiętać o Zielonej Karcie i to już teraz. Wiele osób ma ją gratis, lecz... przy podpisywaniu polisy OC w Polsce. Potem, gdy nadejdzie czas wyjazdu można się nieźle naciąć - towarzystwa ubezpieczeniowe naliczają spore prowizje za jej wydanie (pomimo, że sama Zielona Karta jest bez opłat) oraz wysyłkę (w przypadku TU o internetowym profilu działalności).

anksma napisał(a):Może ktoś poleci jakąś fajną miejscowość.


My już kolejny raz jedziemy do Orebića i polecamy z czystym sumieniem, choć na deptaku wieczorami bywa tłoczno 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Kierunek Peljesac, czerwiec, Orebic..?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.04.2018 20:58

cosmocaro napisał(a):Witajcie :)
Ostatnie pytanie (uff)- czy na trasy krótkie przez Bośnie typu właśnie Orebic i Dubrovnik wymagany jest paszport czy dowód i zielona karta wystarczy?

Z góry dzięki za pomoc! :papa:

Witam.
W Bośni potrzebny albo dowód, albo paszport.
Zielona Karta obowiązkowa.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.04.2018 21:38

Z Loviste to już tak blisko do Dubrovnika nie będzie :mrgreen: i ogólnie na bazę wypadową to słabe miejsce bo niestety, wszędzie daleko. Początkiem czerwca to tam wrony mogą zawracać skoro w drugiej połowie lipca jest praktycznie pusto. Lokalizacja w samym Orebicu moim zdaniem lepsza bo i Korcula za miedzą :wink:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Kierunek Peljesac, czerwiec, Orebic..?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 20.04.2018 09:36

cosmocaro napisał(a):Szukałam miejscowości na Peljesacu, gdzie byśmy chcieli stacjonować, znajoma poleca Loviste, słyszałam że jest tam cisza spokój i w sumie tego Nam potrzeba, raczej nie lubimy imprezowych kurortów typu Makarska, jesteśmy nastawieni na odpoczynek i zwiedzanie :) co o tym sądzicie? Nie wiem czy tam znowu nie za spokojnie.

Za spokojnie, za daleko. Żeby dostać się z Lovište np. do Stonu (na pewno będziecie chcieli przejść się po słynnych murach) będziesz jechać półtorej godziny. Do Žuljany (słynna plaża) pewnie z godzinę.

cosmocaro napisał(a):Naszym typem głównym jest też Orebic - czy nie byłby lepszy? Znalazłam apartament w dobrej cenie i kusi :D Trochę o Orebiciu już tutaj czytałam, opinie różne, zastanawiam się jak z plażą i ogólnie w czerwcu, czy jest już bardzo tłoczno?

Bierz ten apartament i sięw ogóle nie zastanawiaj. Orebić ma swoje opinie, ale jest nienajgorszym punktem wypadowym i świetnym, jeśli chodzi o aprowizację (spory Konzum na wjeździe od wschodu). W czerwcu nie będzie zbyt tłoczno.

cosmocaro napisał(a):Podróżujemy z Naszym kundelkiem i czy ktoś z Was wie może, czy jest zakaz wstępu na plaże dla psów w Orebiciu?
Ja swojego psa do Chorwacji nie targam, więc nie wiem, ale znalazłem takie info. Na pewno nikt nie będzie Ci robił też problemów, jeśli zawędrujesz z psem późnym popołudniem na plażę FKK (wschodnia część miejskiej plaży Trstenica) - ja tam w sierpniu bywałem sam.

cosmocaro napisał(a):Ostatnie pytanie (uff)- czy na trasy krótkie przez Bośnie typu właśnie Orebic i Dubrovnik wymagany jest paszport czy dowód i zielona karta wystarczy?

Ani paszport, ani zielona karta nie będą Ci potrzebne, jeśli Bośnię będziesz przecinać jedynie przez korytarz Neum. Wiem, co Janusz napisał, ale swoje zdanie - poparte wieloletnim doświadczeniem - mam. Inna sprawa, że ZK jest wydawana bez dodatkowych opłat przez większość ubezpieczalni, więc co Ci szkodzi?
Godlik
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Godlik » 20.04.2018 09:46

ZK lepiej mieć. Wielokrotnie mnie o nią na tej granicy proszono. Gdybym nie miał, musiałbym kupić na granicy za 30 EUR.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Kierunek Peljesac, czerwiec, Orebic..?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.04.2018 12:23

Marsallah napisał(a):... Ani paszport, ani zielona karta nie będą Ci potrzebne, jeśli Bośnię będziesz przecinać jedynie przez korytarz Neum. Wiem, co Janusz napisał, ale swoje zdanie - poparte wieloletnim doświadczeniem - mam. Inna sprawa, że ZK jest wydawana bez dodatkowych opłat przez większość ubezpieczalni, więc co Ci szkodzi?
Co innego, że mogą nie sprawdzać a co innego jak na tych kilku km na terenie BiH dojdzie do kolizji z innym autem, mieć trzeba i już.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 20.04.2018 13:04

^^
Ależ oczywiście - lepiej mieć.
cosmocaro
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) cosmocaro » 20.04.2018 20:43

Jesteście jak zwykle niezawodni :)
Załatwimy zieloną kartę w takim razie, po co się mamy stresować :smo:
Obawiałam się tego paszportu bo zazwyczaj poruszamy się na dowód a paszportów brak, przeterminowały się :lol:

Z tym Orebic kilka opinii Mnie wystraszyło, że bardzo tłoczno, gwarno, ale myślę tak jak piszecie, że czerwiec będzie jeszcze przyzwoity, szczególnie że apartament jest ponoć w cichej okolicy :) A w Loviste jak mają wrony zawracać to ja dziękuję :D

No to Orebic!
:hearts:
cosmocaro
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) cosmocaro » 20.04.2018 20:52

Marsallah mega dzięki za podrzucenie linka do plaży! Będziemy jej szukać, Nasza psica to wakacyjna weteranka :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 20.04.2018 20:59

Żadne paszporty Ci nie potrzebne,na całych Bałkanach w okresie letnim można poruszać się na dowód https://www.esky.pl/porady-dla-podrozny ... -osobistym
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.04.2018 23:42

Z napisał(a):Żadne paszporty Ci nie potrzebne,na całych Bałkanach w okresie letnim można poruszać się na dowód https://www.esky.pl/porady-dla-podrozny ... -osobistym
Nie w okresie letnim tylko cały rok.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 20.04.2018 23:47

cosmocaro napisał(a):Z tym Orebic kilka opinii Mnie wystraszyło, że bardzo tłoczno, gwarno, ale myślę tak jak piszecie, że czerwiec będzie jeszcze przyzwoity,

U mnie również Orebic był pierwszy do odstrzału (dzięki opiniom z forum), a skończy się podobnie jak u Ciebie ;).
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.04.2018 08:49

Z Orebićem jest sytuacja specyficzna - trzeba go przeżyć. Potem albo wracasz co roku, albo szukasz dalej i... wracasz do Orebića :wink:

My stacjonujemy na końcu miasteczka i tam jest względna cisza. Dlaczego względna? Otóż w ciągu dnia raczej trudno znaleźć ciche i spokojne miejsce, które jest dostępne. Wieczorem życie z okolicznych plaż i mikrozatoczek przenosi się do city i wtedy wydaje się ono zaludnione - jednak każdy znajdzie dla siebie wolny stolik, natomiast dotychczas gwarne oazy kąpielowe pustoszeją a wokół zapada błoga cisza. Więc jeśli ktoś szuka pustelni, to z pewnością Orebić nie jest dla niego. Jeżeli jednak ktoś szuka optymalnego połączenia cywilizacji ze spokojem sielskiego zakątka, to zapisze Orebić na swojej urlopowej playliście w pierwszej trójce. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 342
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone