Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 13.02.2018 12:14

ewa_inga napisał(a):
Magda O. napisał(a):
Czy piszesz może o tej drodze między Trstenikiem a Žuljaną?


dokładnie tak


Rozumiem, że jest dość stroma? Myślałam o wycieczce rowerowej z Žuljany do Trstenika bo wydawało mi się, że ta droga może być dość łatwa dla kogoś, kto nie jeździ na rowerze regularnie.
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 13.02.2018 12:21

Magda O. napisał(a):
Rozumiem, że jest dość stroma? Myślałam o wycieczce rowerowej z Žuljany do Trstenika bo wydawało mi się, że ta droga może być dość łatwa dla kogoś, kto nie jeździ na rowerze regularnie.


nie jest stroma, jest super - cały odcinek od Trstenika do Zuljany to uważam najfajniejsza/najłatwiejsza droga rowerowa w obrębie 60 km - jest piękna widokowo, poza minimalną stromością w samym Trsteniku (można podprowadzić rower - to maks 200 m wzniesienia), a do tego bardzo rzadko jeżdżą samochody
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 13.02.2018 12:24

ewa_inga napisał(a):
Magda O. napisał(a):
Rozumiem, że jest dość stroma? Myślałam o wycieczce rowerowej z Žuljany do Trstenika bo wydawało mi się, że ta droga może być dość łatwa dla kogoś, kto nie jeździ na rowerze regularnie.


nie jest stroma, jest super - cały odcinek od Trstenika do Zuljany to uważam najfajniejsza/najłatwiejsza droga rowerowa w obrębie 60 km - jest piękna widokowo, poza minimalną stromością w samym Trsteniku (można podprowadzić rower - to maks 200 m wzniesienia), a do tego bardzo rzadko jeżdżą samochody


Super! Bardzo dziękuję :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.02.2018 17:37

Fajne skałki są poniżej tej drogi,tylko ciężko do nich dotrzeć
20170629_112427.jpg
20170629_113711.jpg
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 14.02.2018 08:58

Będę próbowała do nich dotrzeć. Bliżej Žuljany też są fajne małe zatoczki, w jednej z nich spędziliśmy całe zeszłoroczne wakacje :)
wojnar1990
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 26.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojnar1990 » 25.02.2018 15:59

Nocleg dla 2 osob w Podobuce ? Ma ktos ciekawy namiar ?
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 25.02.2018 21:26

wojnar1990 napisał(a):Nocleg dla 2 osob w Podobuce ? Ma ktos ciekawy namiar ?


poszło PW
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 15.03.2018 10:30

Drodzy miłośnicy, muszę się podzielić swoją rozterką. Wymyśliłem sobie ten Półwysep, gdyż musiało dojść do kompromisu, dlatego, że żona nie chce na wyspy (ja chcę), a ja chyba nie chcę na Riwierę Makarską (żona chce), a do tego nigdy nie byłem jeszcze w Bieszczadach ;).
Drogą dedukcji mój wybór padł na Trpanj, niestety miejscówki, które mnie interesowały są albo zajęte, albo za drogie, albo termin niekoniecznie mnie satysfakcjonujący. Jednym z wyjść jest 5-6 dniowy upatrzony przeze mnie pobyt w Trpanju, a potem przeprowadzka na 2-3 dni ale to chyba bez sensu. Podobające mi się Zuljana czy Trstenik niestety chyba nie wchodzą w grę, gdyż są zbyt małe, natomiast Orebic ma różne opinie tu na forum. Już sam nie wiem od czego zacząć ewentualne szukanie w Orebicu. Szukam czegoś z widokiem na morze i niedaleko od centrum i jednocześnie gdzieś na uboczu (jak wszyscy :)). Czekam na jakiś balsam na mój ból serca :).
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 15.03.2018 22:02

Trajgul napisał(a):Drodzy miłośnicy, muszę się podzielić swoją rozterką. Wymyśliłem sobie ten Półwysep, gdyż musiało dojść do kompromisu, dlatego, że żona nie chce na wyspy (ja chcę), a ja chyba nie chcę na Riwierę Makarską (żona chce), a do tego nigdy nie byłem jeszcze w Bieszczadach ;).
Drogą dedukcji mój wybór padł na Trpanj, niestety miejscówki, które mnie interesowały są albo zajęte, albo za drogie, albo termin niekoniecznie mnie satysfakcjonujący. Jednym z wyjść jest 5-6 dniowy upatrzony przeze mnie pobyt w Trpanju, a potem przeprowadzka na 2-3 dni ale to chyba bez sensu. Podobające mi się Zuljana czy Trstenik niestety chyba nie wchodzą w grę, gdyż są zbyt małe, natomiast Orebic ma różne opinie tu na forum. Już sam nie wiem od czego zacząć ewentualne szukanie w Orebicu. Szukam czegoś z widokiem na morze i niedaleko od centrum i jednocześnie gdzieś na uboczu (jak wszyscy :)). Czekam na jakiś balsam na mój ból serca :).


poszło na PW
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.03.2018 14:10

Trajgul napisał(a): Już sam nie wiem od czego zacząć ewentualne szukanie w Orebicu. Szukam czegoś z widokiem na morze i niedaleko od centrum i jednocześnie gdzieś na uboczu


Mam coś sprawdzonego z widokiem na morze (ale z daleka - tuż u stóp Sv. Ilji) i na uboczu, ale zdecydowanie daleko od centrum. Jakby co, daj znać.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.03.2018 14:43

Dzięki za odzew. Zacząłem żmudne szukanie. Sporo apartamentów jest w agencjach i mają turnusy sobota-sobota albo sobota-środa. Będę musiał coś wymyśleć, bo logistycznie ciężko ogarnąć, najszybciej będę tam w niedzielę. Nie miałem jeszcze czasu ale sprawdzałem 2-3 oferty, jedne z zachodniej i drugie ze wschodniej części miasteczka, próbuje sprawdzic gdzie lepsza lokalizacja. Nie bralem Orebica pod uwage ale chyba dam sie przekonać (czuję, ze moim dziewczynom będzie tam się podobalo).
P.S. Marsallah Twoje zdanie i tym miasteczku mniej więcej znam ;)
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 18.03.2018 00:28

Trajgul napisał(a):Drodzy miłośnicy, muszę się podzielić swoją rozterką. Wymyśliłem sobie ten Półwysep, gdyż musiało dojść do kompromisu, dlatego, że żona nie chce na wyspy (ja chcę), a ja chyba nie chcę na Riwierę Makarską (żona chce), a do tego nigdy nie byłem jeszcze w Bieszczadach ;).
Drogą dedukcji mój wybór padł na Trpanj, niestety miejscówki, które mnie interesowały są albo zajęte, albo za drogie, albo termin niekoniecznie mnie satysfakcjonujący. Jednym z wyjść jest 5-6 dniowy upatrzony przeze mnie pobyt w Trpanju, a potem przeprowadzka na 2-3 dni ale to chyba bez sensu. Podobające mi się Zuljana czy Trstenik niestety chyba nie wchodzą w grę, gdyż są zbyt małe, natomiast Orebic ma różne opinie tu na forum. Już sam nie wiem od czego zacząć ewentualne szukanie w Orebicu. Szukam czegoś z widokiem na morze i niedaleko od centrum i jednocześnie gdzieś na uboczu (jak wszyscy :)). Czekam na jakiś balsam na mój ból serca :).

Zobacz Villa Doris,fajni gospodarze,niedaleko do plaży koło campu Vrilla
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.03.2018 12:32

szery napisał(a):Zobacz Villa Doris,fajni gospodarze,niedaleko do plaży koło campu Vrilla

Trpanj juz odpadł, a Villa Doris była moim pierwszym celem, chciałem ją zaklepać ale niestety tylko 6 dni było wolne w moim terminie. Liczyłem raczej, że ktoś mi podpowie, w której części Orebica szukać miejscówki. Sam już jednak znalazłem miejscówkę, w zachodniej części, wydaje mi się, że lokalizacja optymalna (niestety tylko na 7 dni). Na miejscu postaram się coś znaleźć na kolejne 2-3 dni ale nie za wszelką cenę.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 22.03.2018 21:28

Wchodzę i widzę, że nie poprosiłam o dopisanie mojej relacji do Klubu, zatem nadrabiam zaległość :)

Proszę o dopisanie mojej relacji z 2015 roku do KMPP :wink:

:arrow: link: peljesac-2015-t49681.html?hilit=CROnika
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.03.2018 22:59

CROnikiCROpka napisał(a)::arrow: link: peljesac-2015-t49681.html?hilit=CROnika

Nawet kilka dni temu ją czytałem, relację Piekary również ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 338
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone