Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.01.2014 22:32

Tam wieczorami nie bywam ;) Tam jara ogarnia.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 30.01.2014 22:36

Bocian napisał(a):Tam wieczorami nie bywam ;) Tam jara ogarnia.

Ja myślę, że w Trpanj to clubing rządzi :wink:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 30.01.2014 22:37

ynka napisał(a):
Bocian napisał(a):Tam wieczorami nie bywam ;) Tam jara ogarnia.

Ja myślę, że w Trpanj to clubing rządzi :wink:


... i Guns & Roses :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.01.2014 22:55

Chyba rakijing i grilling :)
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 30.01.2014 22:59

a ja nigdzie nie bywałem , wieczorami czytam-dawniej to były czasopisma , a ostatnio głównie serię komiksów "Tytus , Romek i Atomek"
Ostatnio edytowano 30.01.2014 23:13 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 30.01.2014 23:03

baunty napisał(a):a ja nigdzie nie bywałem , wieczorami czytam-dawniej to były czasopisma , a ostatnio głównie serię komiksów "Tytus , Romek i Atomek"

A byłeś na Peljeszku?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.01.2014 23:10

Baunty, odpuść sobie. Pójdą kolejne mendziarskie zgłoszenia , tym razem na ten wątek i zamkną go ja przyczółki a byłaby szkoda. Aldona włożyła w niego wiele pracy.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 30.01.2014 23:18

A ja się pytam, dlaczego zamknęli Przyczółki?! Gdzie mamy teraz się spotykać?! :roll:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 31.01.2014 16:57

cześć Aldonko.dostałam cynk,że tu się pisze o Peljesacu :) widzę ,że czeka mnie ciekawa lektura.zbieram wszelkie informacje na wyjazd czerwiec-lipiec.widzę też super zdjęcia.zabieram się do czytania zatem.pozdrawiam
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 31.01.2014 21:41

I ja zapisuję się do klubu miłośników Pelješaca :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 01.02.2014 02:16

Zrobiłam spis treści :) Łatwiej będzie znaleźć to i owo :)

Postawiłam sobie za zadanie zgodnie z mapą przedstawić cały półwysep. Często i gęsto będę się posiłkowała zasobami internetu bo we wszystkich zakamarkach półwyspu nie byłam :) Wasza więc bytność w tych miejscach i zasoby zdjęciowe będą na miarę złota :)

Na pierwszy ogień idzie STON wszak to ona wita nas na Półwyspie.

Ston - z włoskiego Stagno, miasto leży w strategicznym miejscu w przesmyku łączącym ląd stały z pozostałą częścią półwyspu. Ston otoczony jest 890-metrowymi średniowiecznymi murami miejskimi z czasów Republiki Dubrownickiej, kiedy miasteczko było jej ważnym fortem. Dodatkowe zewnętrzne fortyfikacje obejmują także Mali Ston, mniejszą miejscowość leżącą nad brzegiem zatoki (Malostonski zaljev) oddzielającej półwysep od lądu stałego; w zatoce tej hodowane są ostrygi i małże. System fortyfikacji, utworzonych wokół Stonu skutecznie zapobiegał zdobyciu miasta przez Turków. Łączna długość murów wynosiła 5,5 km - na fortyfikacje składało się 40 wież i 7 twierdz, z których najważniejsze trzy to Veliki Kaštio (urządzono tu spichlerz i zbrojownię; twierdza ta pełniła także funkcje mieszkalne) w miasteczku Ston, Koruna (Mali Ston) oraz twierdza na wzgórzu Podzvizd. Twierdzę Koruna rozpoczęto budować w roku 1347; miała ona pięć wież i port, który służył przez stulecia do eksportu soli, pozyskiwanej w rejonie miasta. W czasach nowożytnych, kiedy militarna wartość fortyfikacji straciła znaczenie, mury zaczęto rozbierać, a pozyskane kamienne bloki sprzedawano jako budulec. Do dziś zachowały się ruiny trzech wież i fragmenty muru, czasem nazywanego "europejskim chińskim murem"
Odwiedzając Ston warto także obejrzeć renesansowy Pałac Rektorów (Knežev dvor), późnoromański kościół św. Mikołaja, gotycko-renesansowy Pałac Biskupi, wybudowany w miejscu zniszczonej przez trzęsienie ziemi kościół św. Błażeja oraz Klasztor Franciszkanów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiele zdjęć wstawiałam raptem niedawno, ale chciałam to teraz zebrać w konkret. Tamtych nie będę usuwać, chyba że będą kogoś razić :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 16.02.2014 22:20

ynka napisał(a):
Bocian napisał(a):Tam wieczorami nie bywam ;) Tam jara ogarnia.

Ja myślę, że w Trpanj to clubing rządzi :wink:


a gdzie tam! split-banana raczej :hut: Matkoooo, jak mi było po tym....niedobrze :? :roll: :lol:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 16.02.2014 22:40

CroAna napisał(a):
ynka napisał(a):
Bocian napisał(a):Tam wieczorami nie bywam ;) Tam jara ogarnia.

Ja myślę, że w Trpanj to clubing rządzi :wink:


a gdzie tam! split-banana raczej :hut: Matkoooo, jak mi było po tym....niedobrze :? :roll: :lol:


A to się chyba pije, bo nie znam 8O :smo:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 16.02.2014 23:02

jara napisał(a):
CroAna napisał(a):
ynka napisał(a):
Bocian napisał(a):Tam wieczorami nie bywam ;) Tam jara ogarnia.

Ja myślę, że w Trpanj to clubing rządzi :wink:


a gdzie tam! split-banana raczej :hut: Matkoooo, jak mi było po tym....niedobrze :? :roll: :lol:


A to się chyba pije, bo nie znam 8O :smo:


ja to akurat jadłam, bo było z wkładką 8O to może, cholera, dlatego...:mrgreen:
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 17.02.2014 21:04

CroAna napisał(a): split-banana raczej...


Aniu-a nie bylo to czasem takie cos? :

Obrazek

Banana split.... ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone