Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bercik91
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercik91 » 13.07.2017 09:38

Marsallah napisał(a):
Bercik91 napisał(a):Witam ,chciałbym zadać pytanie odnośnie promu Ploce -> Trpnaj , chodzi mi o zakup biletów na prom. W którym miejscu znajdują się punkty gdzie można je zakupić?

Z tego co wypatrzyłem ma Google Maps to w Ploce jakiś duzy napis JADROLINIA znajduje się zaraz za "mini" stacją INA po lewej stronie , naprzeciwko białej budki gdzie skreca się w prawo na prom ? Chyba że się mylę.


Punkt sprzedaży jest dokładnie tam gdzie piszesz. I - w przeciwieństwie do większości kas Jadroliniji - nie otwiera się tylko na pół godziny przed planowym kursem promu. Mówią tam po polsku :)


Bardzo dziekuje za pomoc ;)
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 13.07.2017 09:53

dodatkowo raczej nie ma sensu kupować biletów z wyprzedzeniem. Zawsze jest ryzyko, że z jakichś powodów (np pogoda) prom nie wypłynie a Ty zostaniesz z biletem w ręce. Zakup przed czasem też nie pozwoli Ci ominąć ewentualnej kolejki do promu. Jedź tak aby mieć zapas na prom z 20 min - wiem, w drodze z kraju nie wykonalne ale spokojnie, przeważnie jak jest miejsce to prom zaczeka te 2 minuty na zakup biletu.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.07.2017 12:27

Magda O. napisał(a):
Z napisał(a):Jedź na kalmary i mule do Tamarisu w Žuljanie


Popieram :D w tym roku zjedliśmy tam chyba wszystkie pozycje z karty ;) kalmary najlepsze, hobotnica była lekko przeciągnięta ale i tak bilans na plus.

To musieliśmy się gdzieś mijać bo my ostatni tydzień czerwca spędziliśmy w Zuljanie a koczowaliśmy w domu przy plaży.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Polwysep Pelješac - plaza dla dzieci.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.07.2017 12:42

Tylko w Zuljanie jest problem z parkowaniem aut.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 13.07.2017 22:42

maarec napisał(a):dodatkowo raczej nie ma sensu kupować biletów z wyprzedzeniem. Zawsze jest ryzyko, że z jakichś powodów (np pogoda) prom nie wypłynie a Ty zostaniesz z biletem w ręce. Zakup przed czasem też nie pozwoli Ci ominąć ewentualnej kolejki do promu. Jedź tak aby mieć zapas na prom z 20 min - wiem, w drodze z kraju nie wykonalne ale spokojnie, przeważnie jak jest miejsce to prom zaczeka te 2 minuty na zakup biletu.


Podjechałem w sobotę ( 8 lipca) o 14:45, na prom 15:15 nie było juz biletów, parking cały nabity. Następny prom 17:45, wiec pojechałem do Podobuc przez BiH ( zatankowałem ) i po zakupach w Konsumie o 18.40 byłem na miejscu. Nie warto czekać .
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Polwysep Pelješac - plaza dla dzieci.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.07.2017 07:39

Nie ma. Są dwa (co najmniej) parkingi w odległości 3-5 minut spaceru od plaży, gdzie za 20 Kn możesz stać cały dzień. To chyba nie wydatek?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 14.07.2017 08:57

Bosm@n napisał(a):
maarec napisał(a):dodatkowo raczej nie ma sensu kupować biletów z wyprzedzeniem. Zawsze jest ryzyko, że z jakichś powodów (np pogoda) prom nie wypłynie a Ty zostaniesz z biletem w ręce. Zakup przed czasem też nie pozwoli Ci ominąć ewentualnej kolejki do promu. Jedź tak aby mieć zapas na prom z 20 min - wiem, w drodze z kraju nie wykonalne ale spokojnie, przeważnie jak jest miejsce to prom zaczeka te 2 minuty na zakup biletu.


Podjechałem w sobotę ( 8 lipca) o 14:45, na prom 15:15 nie było juz biletów, parking cały nabity. Następny prom 17:45, wiec pojechałem do Podobuc przez BiH ( zatankowałem ) i po zakupach w Konsumie o 18.40 byłem na miejscu. Nie warto czekać .


Raz mnie pokusiło żeby jechać na prom - długo trzeba czekać (i tak nie popłynąłem), zawsze jadę przez BiH i cały Peljesac. Nie trwa to długo, a widoki momentami są wspaniałe, że wspomnę o zakupach wina, travaricy w Janinja :)
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.07.2017 08:58

My jeszcze kupujemy świeżutkie mule w Drace ;-)
Ostatnio edytowano 14.07.2017 09:28 przez viltob08, łącznie edytowano 1 raz
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 14.07.2017 09:27

Z napisał(a):
Magda O. napisał(a):
Z napisał(a):Jedź na kalmary i mule do Tamarisu w Žuljanie


Popieram :D w tym roku zjedliśmy tam chyba wszystkie pozycje z karty ;) kalmary najlepsze, hobotnica była lekko przeciągnięta ale i tak bilans na plus.

To musieliśmy się gdzieś mijać bo my ostatni tydzień czerwca spędziliśmy w Zuljanie a koczowaliśmy w domu przy plaży.


Byliśmy w Žuljanie od 26 czerwca do 4 lipca. Plażowaliśmy w małej zatoczce na prawo od boiska, praktycznie bywaliśmy tam sami. Mogliśmy się minąć w Tamarisie :)

viltob08 napisał(a):My jeszcze kupujemy świeżutkie mule w Darce ;-)


W tym roku mieliśmy miłą sytuację w Drače: pojechaliśmy po 2 kg muli, pan mówi, że 2 kg nie ma, więc mówimy, że bierzemy, co zostało. Pan wyciąga, waży ( ok.700 g) i mówi: to prezent :D protestowaliśmy, ale się uparł, to co było robić? Wzięliśmy :wink:
Jaralf
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaralf » 14.07.2017 11:21

Witajcie. Wczoraj kupowałem mule w Drace. 10 kun za 1 kg. Dziś je robię z czosneczkiem i pietruszką. Palce lizać.
Przy okazji.
Wpadłem też wczoraj do znajomych w Borje po drodze do Orebica z Podobuce i dowiedziałem się, że jakiś ruski nowobogacki chce tu wystawić hotel.
Podobno chodził po domach tubylców i oferował wysoką cenę za odkup nieruchomości. Czy ktoś coś słyszał na ten temat? To by oznaczało koniec spokoju w tym regionie i to dużo wcześniej niż zbudowanie mostu na Peljesac.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Polwysep Pelješac - plaza dla dzieci.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 14.07.2017 15:59

Byłem dwukrotnie i nie miałem pojęcia że są tam jakieś płatne parkingi.
Bercik91
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercik91 » 14.07.2017 17:32

wojstar napisał(a):
Bosm@n napisał(a):
maarec napisał(a):dodatkowo raczej nie ma sensu kupować biletów z wyprzedzeniem. Zawsze jest ryzyko, że z jakichś powodów (np pogoda) prom nie wypłynie a Ty zostaniesz z biletem w ręce. Zakup przed czasem też nie pozwoli Ci ominąć ewentualnej kolejki do promu. Jedź tak aby mieć zapas na prom z 20 min - wiem, w drodze z kraju nie wykonalne ale spokojnie, przeważnie jak jest miejsce to prom zaczeka te 2 minuty na zakup biletu.


Podjechałem w sobotę ( 8 lipca) o 14:45, na prom 15:15 nie było juz biletów, parking cały nabity. Następny prom 17:45, wiec pojechałem do Podobuc przez BiH ( zatankowałem ) i po zakupach w Konsumie o 18.40 byłem na miejscu. Nie warto czekać .


Raz mnie pokusiło żeby jechać na prom - długo trzeba czekać (i tak nie popłynąłem), zawsze jadę przez BiH i cały Peljesac. Nie trwa to długo, a widoki momentami są wspaniałe, że wspomnę o zakupach wina, travaricy w Janinja :)


My będziemy tam raczej z samego rana więc chyba nie powinno być problemu z dostępnością miejsc na promie :P ? Zobaczymy na miejscu jak będzie wyglądała sytuacja :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 14.07.2017 22:06

Jaralf napisał(a):Wpadłem też wczoraj do znajomych w Borje po drodze do Orebica z Podobuce i dowiedziałem się, że jakiś ruski nowobogacki chce tu wystawić hotel.
Podobno chodził po domach tubylców i oferował wysoką cenę za odkup nieruchomości. Czy ktoś coś słyszał na ten temat? To by oznaczało koniec spokoju w tym regionie i to dużo wcześniej niż zbudowanie mostu na Peljesac.

W niedzielę będę w Borje. Dowiem się od samych tubylców czy albo ile w tym prawdy.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.07.2017 06:02

Magda O. napisał(a):
Z napisał(a):
Magda O. napisał(a):
Z napisał(a):Jedź na kalmary i mule do Tamarisu w Žuljanie


Popieram :D w tym roku zjedliśmy tam chyba wszystkie pozycje z karty ;) kalmary najlepsze, hobotnica była lekko przeciągnięta ale i tak bilans na plus.

To musieliśmy się gdzieś mijać bo my ostatni tydzień czerwca spędziliśmy w Zuljanie a koczowaliśmy w domu przy plaży.


Byliśmy w Žuljanie od 26 czerwca do 4 lipca. Plażowaliśmy w małej zatoczce na prawo od boiska, praktycznie bywaliśmy tam sami. Mogliśmy się minąć w Tamarisie :)

viltob08 napisał(a):My jeszcze kupujemy świeżutkie mule w Darce ;-)


W tym roku mieliśmy miłą sytuację w Drače: pojechaliśmy po 2 kg muli, pan mówi, że 2 kg nie ma, więc mówimy, że bierzemy, co zostało. Pan wyciąga, waży ( ok.700 g) i mówi: to prezent :D protestowaliśmy, ale się uparł, to co było robić? Wzięliśmy :wink:

Też się tam kręciliśmy,było nas parę osób,jeden z dużym tatuażem na plecach.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 15.07.2017 08:16

Ostrzeżenie dla jadących do Dubrownika autem.
Zawsze parkowaniem na parkingu wielopoziomowym przy starym mieście i spacerkiem na starówkę (5min). Cena nie była nigdy warta odnotowania - po prostu drożej niż wszędzie bo to Dubrownik.

Wczoraj zapłaciłem 160 kun na 3,5h.
Nie ma nigdzie podanej ceny parkowania wiec śmiało zaparkowałem i się zdziwiłem :-)

Jeśli możecie wybrać inny parking to warto zaoszczędzić pare groszy:-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 320
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone