Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 30.04.2017 10:58

MeggiW napisał(a):Tak trochę z innej beczki. Będziemy w Orebiću w sierpniu i marzy mi się wycieczka nad Zatokę Kotorską, co mój szanowny pan małżonek uznaje za głupotę - kilka godzin w samochodzie, mało czasu zostaje do zwiedzania. Mam pytanie czy faktycznie jest to bezsensowne wybierać się na 1 dzień czy jednak zaryzykować.


W mojej ocenie małżonek ma rację - nam w sezonie sama podróż do Dubrovnika zajęła ponad 4 godziny a niech się zdarzy po drodze jakiś wypadek lub awaria i korek wręcz zamyka drogę. Nie jest to co prawda daleko, bo około 200 km, lecz nie ma autostrady i podróż jadranką jest mniej komfortowa.
Owszem, można spróbować wyjechać wcześnie około 4 rano w środku tygodnia - to pozwoli na zaryzykowanie wczesnego przyjazdu do celu, ale... trzeba jeszcze wrócić :?

MeggiW napisał(a):Niestety nastąpił przesyt i w tym roku konieczna była diametralna zmiana. Czy słusznie? Mam nadzieję, że tak.


Słusznie :D

MeggiW napisał(a):I jeszcze drugie pytanie. Czy z Orebića są organizowane wycieczki do Dubrownika (coś w rodzaju fishpicników tylko w innym kierunku).


Od początku przygody z Chorwacją jeździmy do Orebica i nie spotkałem się z widoczną ofertą takiego rejsu - myślę, że najszybciej z Korculi - zerknij tutaj :idea:
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 30.04.2017 13:26

W tym roku jedziemy po raz ósmy do Orebica i nigdy nam się nie nudzi, zawsze znajdziemy coś do zwiedzania.
Z Orebica nie ma organizowanych wycieczek do Dubrownika. Z tego co wiem to jak uzbiera się ekipa to można załatwić rejs w biurze Dalmatino (mają "siedzibę" koło mariny).
W zeszłym roku pływał katamaran, ale z Koculi - wypływał rano około 9:00, wracał około 18:00
Osobiście jechałem zawsze samochodem do Dubrownika.
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 04.05.2017 20:10

Już to kiedyś wklejałem (wyjazd 2015), ale aktualne Korcula - Dubrownik 120 kn za osobę 10.00 wypływa z Korculi powrót 16.30 z Dubrownika
Obrazek
Carlito_1981
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Carlito_1981 » 04.05.2017 21:33

witam, jadę do Orebica 13/06 na 10 dni, kilka dni na plaży, trochę objazdu po okolicy, winnice, Korcula naturalnie, może Mljet. Mam nadzieję, że nie zmarznę ;-) Villa Leona 45 eur/pokój 2-os.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 04.05.2017 21:52

Potwierdzam. sprawdziłem zdjęcia z zeszłego roku i pływa Krilo.
Płynie pewnie około półtorej godziny, to jest się w Dubrowniku około 11:30 - no to trochę czasu na zwiedzanie zostanie.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 04.05.2017 23:31

Dobry pomysł na spędzenie dnia:-) zanotowałem. Promikiem/Taxi na Korcule i dawaj! Ciekawe czy bilety trzeba wcześniej rezrwowac...
https://www.krilo.hr/images/Sailing_sch ... ROVNIK.png
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2017 07:45

Opcja Krilo wydawała mi się fajna, ale ten statek nie dobija do brzegu przy starym mieście, ale w głównym porcie. I na zwiedzanie zostaje 3,5-4 godziny.
Z noclegiem w Dubrowniku jest to ciekawsze, ale podnosi mocno koszty.
Ktoś pisał o wycieczce z Orebić do Kotoru. Średnia prędkość na tej trasie w sezonie to 30-40 km/h . Dla zdesperowanych.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 05.05.2017 13:21

Faktycznie 4 godzinki na Dubrownik to stanowczo za mało czasu. Jak wyżej pisałem ja jeździłem samochodem - dwie godzinki i jest się na parkingu przy starym mieście.
Polecam zwiedzenie Parku Narodowego Mljet. Czasu wystarczy, a naprawdę warto.
Ostatnio edytowano 07.05.2017 09:41 przez wojstar, łącznie edytowano 1 raz
lillylive
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lillylive » 06.05.2017 23:45

Witam serdecznie:) Czy w terminie 24.06-09.07 ktoś z cromaniaków będzie wypoczywał a Podobuce? Ja w tym terminie u Mikruta może ktoś był i podpowie czy apartamenty i właściciele są ok? Pozdrawiam:)
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 07.05.2017 08:01

U Mikruta nie byłem, ja będę w domu Viktorija, tym na płazy z tarasem. Byłem juz kiedyś U Pslmy, w Niksa, i teraz paru latach powrót do Podobuc - na nicnierobienie:-) 7 będę zaczynał nicnierobienie
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 07.05.2017 08:33

wojstar napisał(a):Faktycznie 4 godzinki na Dubrownik to stanowczo za mało czasu. Jak wyżej pisałem ja jeździłem samochodem - dwie godzinki i jest się na parkingu przy starym mieście.
Polecam zwiedzenie Parku Narodowego Mljet. Czasu wystarczy, a jest naprawdę warto.



Dla mnie może być Ok, bo samochodem już byłem a promem jeszcze nie:-).
Wyplywakem tylko kiedyś z Dubrownika do Bari ( polecam) i faktycznie port jest daleko od starówki , ale nie ma dramatu
lillylive
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lillylive » 07.05.2017 19:40

Bosm@n napisał(a):U Mikruta nie byłem, ja będę w domu Viktorija, tym na płazy z tarasem. Byłem juz kiedyś U Pslmy, w Niksa, i teraz paru latach powrót do Podobuc - na nicnierobienie:-) 7 będę zaczynał nicnierobienie

Do zobaczenia w Podobuce:-))))
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 07.05.2017 23:40

lillylive napisał(a):Witam serdecznie:) Czy w terminie 24.06-09.07 ktoś z cromaniaków będzie wypoczywał a Podobuce? Ja w tym terminie u Mikruta może ktoś był i podpowie czy apartamenty i właściciele są ok? Pozdrawiam:)

Witam! My będziemy od niedzieli 25 czerwca na 10 dni u Sandry. W zeszłym roku znajoma Natko była u Mikruta i bardzo zadowolona. Właściciel przyjeżdżał tylko na weekendy, bardzo sympatyczny. Pozdrawiam! Może Natko napisze coś więcej :D
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 07.05.2017 23:58

Bosm@n napisał(a):U Mikruta nie byłem, ja będę w domu Viktorija, tym na płazy z tarasem. Byłem juz kiedyś U Pslmy, w Niksa, i teraz paru latach powrót do Podobuc - na nicnierobienie:-) 7 będę zaczynał nicnierobienie

Witam! W zeszłym roku byliśmy w Niksie, niestety apartament i właściciel nie przypadł nam do gustu, był to chyba najgorszy nasz nocleg w Chorwacji ale za to najlepsza miejscówka :lol:
W tym roku wybraliśmy apartament koło Sandry, mam nadzieję że będzie lepszy :)
Dom Viktorija super, tylko niestety dla nas (jedziemy 2+2 dzieci) trochę za duży i drogi. Ten tarasik z grilem prawie na plaży - marzenie!
Pozdrawiam i życzę udanego nic nie robienia :papa: lol
Missiakkuss
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 08.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Missiakkuss » 08.05.2017 11:15

W tym roku chciałbym wrócić na Peljesac. Ostatnim razem byliśmy w Orebicu, ale to była ładnych kilka lat temu więc myślę, że w "dzisiejszych czasach" może tam być wyjątkowo ciasno. Sprawdziłem na mapce tą wioskę, a raczej zatoczke Podobuce - WOW! Szukam dwóch apartamentów:
1) 2 osobne sypialnie: 2dorosłych + 2dorosłych i dziecko - Total 4dorosłe + 1dziecko(2latka)
2) 2 osobne sypialnie: 2dorosłych + 2dorosłych i dziecko - Total 4dorosłe + 1dziecko(4latka)

Czy kojarzycie żeby w którymś z powyższych domów były dostępne takie apartamenty?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 302
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone