Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.04.2017 15:22

Kolego, to nie jest czat tylko forum, weź wysil swoją mózgownicę i zbierz wszystkie swoje uwagi konkretne pytania i wrzuć tutaj w punktach. Wtedy może ktoś ci odpowie, nie bądź arogancki, bank kwater to oddzielny dział widoczny na kilometry na liście głównej tematów forum!!
Tak naprawdę wszystkie twoje pytania mają tu odpowiedz na forum, wiadomo trzeba poszukać ale kurde masz coś takiego jak wyszukiwarka wpisujesz hasła i masz odpowiedzi... to takie trudne ?. Jedziecie w 10 osób i nikt nie potrafi nic poszukać pokombinować ?, jak ja byłem na Peljesac to masę kwaterek znajdywałem wpisując proste hasła w google. Poświęć te kilka godzin i zrób coś sam, jeżeli ci się nie chce to jedz na jakiegoś all inc. z biura bo właśnie ich oferty są zaadresowane do ciebie :)
To są tylko dobre rady a nie złośliwości, jak tak dalej będziesz się zachowywał to na pewno nikt tobie nie pomoże.

P.S
Tak w Kuciste wieje praktycznie cały czas, nie wiało tylko rano o 6 no i pod wieczór ale to dosłownie było na chwilę.
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 17.04.2017 21:54

poludnica napisał(a):A kto w tym roku wybiera się do Podobuče? Szczególnie interesuje mnie 5-12 sierpnia, ale chętnie zerknę, kto będzie tutaj i w innym terminie niż ja:)


Jedziemy w 4 rodzinki, ale we wrześniu :smo:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.04.2017 10:41

yzedef napisał(a):(...) ale kurde masz coś takiego jak wyszukiwarka wpisujesz hasła i masz odpowiedzi...

To nie zawsze takie proste.
Jeśli piszą o apartamętach, łudkach i innych legastenicznyh pszedmiotah,
to za cholerę nie znajdziesz: apartament, łódka itp.
MeggiW
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 18.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MeggiW » 27.04.2017 17:02

Tak trochę z innej beczki. Będziemy w Orebiću w sierpniu i marzy mi się wycieczka nad Zatokę Kotorską, co mój szanowny pan małżonek uznaje za głupotę - kilka godzin w samochodzie, mało czasu zostaje do zwiedzania. Mam pytanie czy faktycznie jest to bezsensowne wybierać się na 1 dzień czy jednak zaryzykować.
I jeszcze drugie pytanie. Czy z Orebića są organizowane wycieczki do Dubrownika (coś w rodzaju fishpicników tylko w innym kierunku). Będę wdzięczna za podpowiedź, bo Pelijesac jest dla mnie zupełną nowością, gdyż do tej pory stacjonowaliśmy w różnych miejscach Riwiery Makarskiej. Niestety nastąpił przesyt i w tym roku konieczna była diametralna zmiana. Czy słusznie? Mam nadzieję, że tak.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 27.04.2017 17:41

MeggiW napisał(a):Tak trochę z innej beczki. Będziemy w Orebiću w sierpniu i marzy mi się wycieczka nad Zatokę Kotorską, co mój szanowny pan małżonek uznaje za głupotę - kilka godzin w samochodzie, mało czasu zostaje do zwiedzania. Mam pytanie czy faktycznie jest to bezsensowne wybierać się na 1 dzień czy jednak zaryzykować.


mam w planie atak na Kotor z Živogošće...według google maps ja mam 243 km, Ty 200...i jakoś nie mam wątpliwości :mrgreen: wiem, że są wakacje, ale wyjeżdżając o 5 masz cały dzień na zwiedzanie 8) coś za coś :papa:

P.S.
Witam klubowiczów, bo to chyba mój pierwszy post tutaj :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.04.2017 17:54

MeggiW napisał(a):Czy z Orebića są organizowane wycieczki do Dubrownika (coś w rodzaju fishpicników tylko w innym kierunku).
Nie kojarzę takiej atrakcji. Chyba był jakiś statek rejsowy, ale cena musiała być mało opłacalna, bo nie skorzystaliśmy. Ale do Dubrovnika spokojnie autem skoczycie. Zobacz u mnie
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 27.04.2017 18:08

Pierwsze pytanie: w tym roku też chcę pojechać nad zatokę Kotor i pojechać do Budwy - około 4 godziny jazdy.
Drugie pytanie: z Orebic do Dubrovnik jest 2 godziny jazdy. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej wyjechać o godzinie 6:00. Wtedy jest sie o 8:00 w Dubrovnik - jest mniej ludzi, można bez problemu obejść całe stare miasto po murach - cena w zeszłym roku 170 kun na osobę, a potem zwiedzić miasto wewnątrz (mniej doskwiera upał).
Z Orebic nie płynie żaden statek do Dubrovnik.
W zeszłym roku pływał katamaran z Korculi. Rano około 9:00 wypływał, a powrót był około 18:00.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 27.04.2017 19:29

MeggiW napisał(a):Tak trochę z innej beczki. Będziemy w Orebiću w sierpniu i marzy mi się wycieczka nad Zatokę Kotorską, co mój szanowny pan małżonek uznaje za głupotę - kilka godzin w samochodzie, mało czasu zostaje do zwiedzania. Mam pytanie czy faktycznie jest to bezsensowne wybierać się na 1 dzień czy jednak zaryzykować.


Chociaż Czarnogórę kiedyś zwiedziłem wzdłuż i wszerz, to w tym roku też mam zamiar zabrać moja piękniejszą połowę aby sobie zwiedziła kolejny kraj. Prawdopodobnie jak jej powiem że spędzimy jakieś 7-8h w aucie aby kilka godzin pozwiedzać Kotor i okolice to też uzna mnie za głupka. Więc postanowiłem że jej nie powiem ile tam się jedzie i co kolejną godzinę będę mówił, że już dojeżdżamy :D

Ja bym nie traktował tego w kategoriach przeliczeniowych ile pobyt, a ile podróż tylko wsiadał w auto i jechał. Sama podróż to fajne widoki i miejsca po drodze.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.04.2017 19:42

AdamBeata napisał(a): Prawdopodobnie jak jej powiem że spędzimy jakieś 7-8h w aucie aby kilka godzin pozwiedzać Kotor i okolice to też uzna mnie za głupka. Więc postanowiłem że jej nie powiem ile tam się jedzie i co kolejną godzinę będę mówił, że już dojeżdżamy :D

A żona to na takie gadanie da się nabrać???? Nie sprawdza przed wyjazdem takich rzeczy??? A głos navi nie da jej do myślenia??? Tak z ciekawości, bo nie wyobrażam sobie, że moja połówka nie sprawdza, gdzie jedziemy, co zwiedzamy i ile trwa podróż....
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 27.04.2017 23:27

Jakbym jej powiedział, że przekraczamy granicę nie Czarnogóry tylko Sierra Leone i zaraz wjeżdżamy do parku Yellowstone to by pewnie kiwnęła głową, że fajnie, nawigacji nie używam na wakacjach więc z tym też nie ma problemu.
Poza tym jak wsiada do auta to zasypia po 10 min i budzi się tak raz na 500km czyli jakieś dwa trzy razy na cała podróż :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.04.2017 23:32

AdamBeata napisał(a):Poza tym jak wsiada do auta to zasypia po 10 min i budzi się tak raz na 500km:)

Zdradź co łyka :wink: może się przyda :lol:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 27.04.2017 23:56

Najlepsze jest to, że pije tylko kawę w czasie podróży :) Po prostu tak płynnie prowadzę :) W zeszłym roku jak jechaliśmy z Borka do Mostaru to mapę przed wyjazdem zostawiłem na dachu i w połowie Bośni zorientowałem się że jej nie ma. Zatrzymałem się aby sprawdzić i ona tam ciągle była :)
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 28.04.2017 11:12

Po prostu zamulasz;) hehe

Żart, ja też jak wsiadam jako pasażer to zaraz śpię. "Kierowniczka" jak to widzi, to jeszcze bardziej płynnie jedzie - żeby nie budzić.

Dołączam do klubu, 4 x była Riwiera Makarska (Tucepi, Baśka Voda ,Podgora,Tucepi), teraz czas na odmianę.
We wrześniu Pelješac.

Po przeczytaniu wszystkich postów tego wątku, wybór padł na Trpanj (chociaż nie powiem, Borak kusi).
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 28.04.2017 11:16

arni87 napisał(a):Po prostu zamulasz;) hehe

Żart, ja też jak wsiadam jako pasażer to zaraz śpię. "Kierowniczka" jak to widzi, to jeszcze bardziej płynnie jedzie - żeby nie budzić.

Dołączam do klubu, 4 x była Riwiera Makarska (Tucepi, Baśka Voda ,Podgora,Tucepi), teraz czas na odmianę.
We wrześniu Pelješac.

Po przeczytaniu wszystkich postów tego wątku, wybór padł na Trpanj (chociaż nie powiem, Borak kusi).

Bardzo dobry wybór ;-) Byliśmy i z pewnością wrócimy. Do Borka (Boraka) zawsze można podjechać ...
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 28.04.2017 12:26

Trpanj - fajne, spokojne miasteczko. Dobre jedzonko serwują w konobach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 301
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone