Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 26.01.2014 20:33

Jest zgoda 8)
Też tak mam, tylko, że ja mam 30 :)
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 26.01.2014 21:53

już to wcześniej pisałem, ale w tym przypadku się powtórzę już nie dołujcie ludzi dodawaniem tych fotek, bo do urlopu jeszcze baaardzo daleko Aldonka zlituj się kobieto-choć z drugiej strony chwiałoby się widzieć jak najwięcej nim się tam pojedzie, a do lipca tak daleko :mrgreen:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.01.2014 01:06

Ha, ale pomyśl, moje ostanie zdjęcia to relikty przeszłości, teraz zobaczysz to wszystko w innej odsłonie :D
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 27.01.2014 11:21

Aldonka napisał(a):Ha, ale pomyśl, moje ostanie zdjęcia to relikty przeszłości, teraz zobaczysz to wszystko w innej odsłonie :D

Sądzisz, że te kamienie co leżą tam od jakiegoś miliona lat, teraz nabiorą innego znaczenia? :oczko_usmiech:
Czyli już teraz nic nie będzie takie jak kiedyś... :roll: :lol:
To i legendę o trzech braciach trzeba zweryfikować :lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.01.2014 13:31

Oj tam, oj tam...będą starsze...
A z kamieniami byś się zdziwił, jednego roku jedna z małych plażyczek w Borje była, a w kolejnym już nie :) Osunęły się kamienie i po fajnej małej plaży.
Nie zastaniesz też w Orebicu takiego spokoju jak kiedyś, teraz najprawdopodobniej (oczywiście mówimy o sezonie) będziesz się przebijał przez tłum turystów słysząc co drugie słowo po Polsku :) Po lody do braciszków postoisz w kolejce, do Borka już nie zjedziesz szutrem, a asfaltem, nie nalejesz wina u Indjanina prosto z beczki...ale i tak będzie cudownie i będziecie zadowoleni z pobytu.
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 27.01.2014 13:49

Aldonka napisał(a):Oj tam, oj tam...będą starsze...
A z kamieniami byś się zdziwił, jednego roku jedna z małych plażyczek w Borje była, a w kolejnym już nie :) Osunęły się kamienie i po fajnej małej plaży.
Nie zastaniesz też w Orebicu takiego spokoju jak kiedyś, teraz najprawdopodobniej (oczywiście mówimy o sezonie) będziesz się przebijał przez tłum turystów słysząc co drugie słowo po Polsku :) Po lody do braciszków postoisz w kolejce, do Borka już nie zjedziesz szutrem, a asfaltem, nie nalejesz wina u Indjanina prosto z beczki...ale i tak będzie cudownie i będziecie zadowoleni z pobytu.

Bo to był rok milion jeden i na plażyczke przyszedł czas :) Ładne osuwisko jest jak się Borak kończy... Widać jak cała duża część lądu kiedyś sie tam zsunęła do morza. Od zawsze w Orebiću w sezonie były tłumy i po polsku gadali :) Tyle, że teraz stoisk z chińszczyzną jest mniej bo hotel knajpę tam zrobił. I potnicy nie mam gdzie kupić ;) Do blizanców też były kiedyś kolejki, szkoda tylko, że to patio po prawej stronie zamknięte i stolików tam nie ma...
Jak chcę do Borka szutrem to jadę górną drogą :)
A co do wina, to praktycznie tylko u Bobo kupujemy :) A wiesz, że teraz w Unii można od nich paczkę z takim towarem jak wino i oliwa ściągnąć?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.01.2014 14:00

No nie wiedziałam :) Istotna to wiadomość.

Ja tam pamiętam mniejsze obłożenie "deptaka" w Orebicu. A przecież raptem raz byłam we wrześniu, tak zawsze w szczycie sezonu.
Patio u bliźniaków faktycznie szkoda.

Fakt jest faktem, wszystko się zmienia, w mniejszym lub większym stopniu, mniej lub bardziej odczuwalnym. Kiedyś w moim Borje byłam na plaży tylko ja i moja rodzina, teraz....nie ma gdzie nogi wcisnąć. W przeciągu tylko 2 lat powstały dwa nowe domy z apartamentami na wynajem. Zmienia się, czy się nam to podoba czy nie, taki live. Ja tam nie narzekam, choć spokoju i ciszy w Borje mi żal.
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 27.01.2014 14:13

Dlatego ja chwalę sobie to co mam w Borku :) Dom nie jest z gumy, ludzi na plaży nie przybędzie :) Bobo coś majaczy o budowie nowego domu ale to za jakieś 10 lat :) Podczas ostatniej naszej z Ivo wycieczki, okazało się, że pobliskie krzaki nad droga kryją kilkanaście starych domów w ruinie... Jeden został już zakupiony przez Niemca, przyjaciela Daničićów i gość sobie tam przyjeżdża ze dwa razy w roku :)
Obrazek
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 27.01.2014 16:05

A w lewym górnym rogu zdjęcia Villa Gloria się załapała.
Ach.......miło powspominać, gdy za oknem śnieg sypie. :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.01.2014 02:47

po brzebrnięciu przez te wszystkie strony, może mi ktoś napisać więcej informacji o samym Orebiciu. Jakiego typu jest to miejscowość czy pomimo swojej wielkości jest tam spokojnie czy bardziej przypomina Makarską?
Wybieram się pierwszy raz na półwysep w tym roku i szukam czegoś pomiędzy imprezowym centrum a spokojem na plaży. I żeby było blisko do niej w rozsądnych cenach w zeszłym roku odwiedziłem Promajne pod Makarską i byłem zachwycony i do czegoś takiego bym chciał dążyć w tym roku
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.01.2014 08:52

rocker napisał(a):po brzebrnięciu przez te wszystkie strony, może mi ktoś napisać więcej informacji o samym Orebiciu. Jakiego typu jest to miejscowość czy pomimo swojej wielkości jest tam spokojnie czy bardziej przypomina Makarską?
Wybieram się pierwszy raz na półwysep w tym roku i szukam czegoś pomiędzy imprezowym centrum a spokojem na plaży. I żeby było blisko do niej w rozsądnych cenach w zeszłym roku odwiedziłem Promajne pod Makarską i byłem zachwycony i do czegoś takiego bym chciał dążyć w tym roku


lokalizacja-t43922-15.html#p1332628
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 28.01.2014 09:25

rocker napisał(a):po brzebrnięciu przez te wszystkie strony, może mi ktoś napisać więcej informacji o samym Orebiciu. Jakiego typu jest to miejscowość czy pomimo swojej wielkości jest tam spokojnie czy bardziej przypomina Makarską?
Wybieram się pierwszy raz na półwysep w tym roku i szukam czegoś pomiędzy imprezowym centrum a spokojem na plaży. I żeby było blisko do niej w rozsądnych cenach w zeszłym roku odwiedziłem Promajne pod Makarską i byłem zachwycony i do czegoś takiego bym chciał dążyć w tym roku


Wg. mnie przypomina Makarską. Spokojniej jest w Trpanj.
sam_fischer
Croentuzjasta
Posty: 214
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sam_fischer » 28.01.2014 10:17

Dla pokrzepienia serc w ten smutny jak pi..a dzień (;

kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 28.01.2014 11:45

To i ja się zapisuje w oczekiwaniu na tegoroczne wakacje. A w darze przynoszę zdjęcia ze swojej relacji moje-cro-umilowanie-czyli-lastovo-i-peljesac-2012-t40075-90.html
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.01.2014 13:00

czy Orebic to druga Makarska? Chyba nie aż tak :) Taka pół Makarska :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone