Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ASIA75
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.02.2017
Zuliajana co z tym summer party?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIA75 » 27.02.2017 17:52

Witam wszystkich, w tym roku w połowie czerwca mamy zamiar wybrać się do Zulijany do apartamentów obok plaży Vucine (na kempingu) , i teraz mam duże wątpliwości. Na tej plaży jest teraz bar? i co z tym summer party? w jakim terminie się to odbywa? bo zamówię pokój, a tu się okaże, że mam nieustająca imprezę pod oknem. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 28.02.2017 16:31

poludnica napisał(a):A kto w tym roku wybiera się do Podobuče? Szczególnie interesuje mnie 5-12 sierpnia, ale chętnie zerknę, kto będzie tutaj i w innym terminie niż ja:)

Witaj! My będziemy ale msc. wcześniej. Ostatecznie który apartament wybraliście?
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 28.02.2017 16:57

poludnica napisał(a):
z_byszek napisał(a):Witam.
Czy był ktoś w Borku w domku TAMARIS ?


Nie byłam, ale bardzo mi się podoba ten domek, wiele miesięcy temu serioźnie przymierzałam się (sezon 2017), więc szukałam informacji. Jeśli chodzi o samo miejsce, to znajdziesz sporo wypowiedzi mieszkańców domów Hanija i Santica. O samym Tamarisie znalazłam bardzo pozytywne opinie na czeskim forum (niestety nie pamiętam adresu forum, ale jak wpiszesz "Tamaris" plus "Borak", to powinno Ci to wyskoczyć. (w gratisie znajdziesz masę wypowiedzi Czechów, że Polacy kolonizują im Pelješac i wkrótce przez nas miejsca zabraknie na "plażiczkach" :D).

p.s. ja w końcu wybrałam Podobuče, ale z innych powodów, bardziej mi się miejscowość spodobała (głównie ze względu na zakaz ruchu kołowego), niemniej Tamaris mam w życzliwej pamięci.

Dzięki za odpowiedź.
Wypowiedzi Czechów czytałem.Miałem nadzieję, że ktoś z
forumowiczów mieszkał w Tamarisie, ale nikt się nie odezwał.
Zostawiam sobie Tamaris i Borak na następny rok, albo jeszcze później.
W tym roku będzie kamping Vala, albo ponownie Vrila.
aGusiaaa
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) aGusiaaa » 21.03.2017 10:51

Kochani uderzam do Was czyli do znawców! Podrzuccie proszę namiar na apartmani w Zuljanie albo Trsteniku. Błagam. Na portalach rezerwacyjnych oczywiście apartamenty są dostepne, ale to pośrednicy a Wy na pewno macie namiary bezpośrednio do gospodarzy :-) Jest to moja pierwsza wizyta na Peljesacu wiec liczę na Was :-)
Neuromancer
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Neuromancer » 21.03.2017 13:12

Witam wszystkich. W tym roku wybieram się pierwszy raz na półwysep Peljesac (do Boraka). Udało mi się przeczytać 299 stron KMPP.
Półtora tygodnia (dobrze, że w pracy mało roboty :mrgreen: )
Nasuwa mi się pytanie odnośnie konob w Boraku.
Polecana Konoba Dalmatinska Kuca - to opisana na google maps jako Braenović (patrząc na mapę po prawej) czy ta prowadzona przez rodzinę Matusko (po lewej)?
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 21.03.2017 13:37

Neuromancer napisał(a):Witam wszystkich. W tym roku wybieram się pierwszy raz na półwysep Peljesac (do Boraka). Udało mi się przeczytać 299 stron KMPP.
Półtora tygodnia (dobrze, że w pracy mało roboty :mrgreen: )
Nasuwa mi się pytanie odnośnie konob w Boraku.
Polecana Konoba Dalmatinska Kuca - to opisana na google maps jako Braenović (patrząc na mapę po prawej) czy ta prowadzona przez rodzinę Matusko (po lewej)?


To ta prowadzona przez Braenović :)
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 23.03.2017 22:59

Witam
Czy ktoś może wie czy da się wejść na sveti Ilija od strony Nakovanj? Chciałbym jak najdalej dojechać samochodem...

Na mapach widać polną drogę z małym placem na końcu i ścieżką z tego miejsca na górę. Może próbował ktoś taką trasę?

Pozdrawiam
Dracro
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 24.03.2017 09:06

Można dojść tą drogą, nie jest za trudno, w tym roku tamtędy chcę wejść na Iliję (około 7 km). Samochód można zostawić poniżej na punkcie widokowym lub najlepiej żeby ktoś podwiózł i potem wracać do Orebica (zależy gdzie będziesz nocował).
Zrzut ekranu 2017-03-24 09.02.39.png
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 24.03.2017 16:55

Nocuję w Pernie więc mam niedaleko. Ale nie sądzę, żeby komuś chciało się o 6:00 rano mnie podwieźć.
W sumie to niezły pomysł mógłbym zejść do Perny szlakiem...

A może ktoś wchodził na szczyt ścieżką porwadzącą z Perny?
Załączniki:
Prena - sv Ilja.jpg
Ostatnio edytowano 24.03.2017 23:54 przez Dracro, łącznie edytowano 1 raz
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 24.03.2017 19:23

Cześć , ja w zeszłym roku wychodziłem z Perny i szedłem jakieś 3,5 h , wyszedłem ok 6 rano i szło się całkiem fajnie. Pozdrawiam.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 25.03.2017 09:56

też dobre wejście, początek trochę stromy i z małymi kamyszkami, potem idzie sie całkiem przyjemnie (to jest to wejście od kościoła fraciszkańskiego)
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 13.04.2017 17:39

Witam ktoś ma jakiś fajny namiar na nocleg ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.04.2017 19:02

Znajdziesz moją miejscówkę w Banku Kwater - Orebić. W zeszłym roku był z forum 2 inne osoby i rozm. na priv były także zadowolone.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 13.04.2017 19:08

Wszystko zależy gdzie chcesz mieszkać, ile osób, jakie warunki interesują Ciebie.
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 13.04.2017 21:17

Myślę o kwocie 20euro lub taniej hehe najlepiej miejscówka przy porcie (porcik mały kameralny )bo jadę z łódeczką
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 299
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone