Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kubica
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubica » 23.12.2016 12:41

Dzięki pasażer za informacje, jestem już zdecydowany na Borak!!! Od 15 do 29 lipca półwysep Peljesac będę dość mocno penetrował!!
Mam nadzieje że bedzie nie gorzej niż na Bracu
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 23.12.2016 13:47

na pewno nie będzie gorzej, w razie pytań odnośnie Peljesac, Mljet, Korcula, Lastovo służe informacjami.
Składam serdeczne życzenia dla wszystkich Cro-maniaków z okazji świąt i Nowego Roku :)
kubica
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubica » 23.12.2016 15:50

wojstar napisał(a):na pewno nie będzie gorzej, w razie pytań odnośnie Peljesac, Mljet, Korcula, Lastovo służe informacjami.
Składam serdeczne życzenia dla wszystkich Cro-maniaków z okazji świąt i Nowego Roku :)

Chcielibyśmy też popłynąć właśnie na Mljet do tego parku i ktoś tutaj pisał że jest połączenie z Trstenika? Jak oni wygląda? Czy warto tam popłynąć?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 23.12.2016 17:18

z Trstenika nie pływają promy o paru lat. Można dojechać do przeprawy w Prapratno lub z nabrzeża Korculi. Minionego lata pływał katamaran z Korculi do Polace około godziny 10:00 i z powrotem był około 18:00.
Ja z małżonką trzy lata temu zrobiłem tak: jako że miałem nie w pełni sprawne autko dojechaliśmy do Prapratno, przepłyneliśmy do Sobre, na brzegu wsiedliśmy w busa, który zawiózł nas do parku narodowego i potem po nas przyjechał i dowiózł na prom powrotny z Sobre do Prapratno. Bus kosztował 150,00 kun w obie strony dla dwóch osób.
Czy warto popłynąć? Uważam że tak. Park narodowy jest bardzo urokliwy.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.12.2016 14:04

kubica napisał(a):Chcielibyśmy też popłynąć właśnie na Mljet do tego parku i ktoś tutaj pisał że jest połączenie z Trstenika? Jak oni wygląda? Czy warto tam popłynąć?

Jak miałeś 126p to to Ci się spodoba> http://www.rent-a-car-scooter-mljet.hr/
Opinie o pozostawieniu auta w Prapratno i wypożyczeniu cabrio masz tu > sierpniowy-peljesac-2016-z-posmakiem-kor-uli-i-mljetu-t51375-90.html
Jak w trakcie "penetracji" zgłodniejesz to polecam:
W Kučište - Perna - restauracja Vrgorac http://www.villa-vrgorac.com/pl/restaur ... gorac.html Często Robert Makłowicz spotyka się tu z fanami.
Na Korculi dla mnie nr 1 to Pizzeria Tedeschi. W Orebiczu, w oczekiwaniu na prom na Korculę, idź na lody do Oazy > https://www.facebook.com/pages/Slastica ... 3618200845
Na pewno pojedziesz na punkt widokowy nad Orebiczem przy Franjevački samostan i crkva Gospe od Anđela. Droga w prawo przy hotelu Julija > https://goo.gl/maps/7EyKSofogJT2 Dalej będzie Konoba Panorama. Tej > http://hrid-orebic.com/index.html już podobno nie ma. Samostan najlepiej zaliczyć na początku - wybrać się wcześnie rano, później widok się rozmywa. Ja byłem w samo południe i dużo czasu tam nie spędziłem.
pozdrav
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.12.2016 14:14

p.
Załączniki:
DSCF8558.jpg
DSCF8545.jpg
DSCF8541.jpg
DSCF8544.jpg
DSCF8575.jpg
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 30.12.2016 22:42

Miłośnicy Półwyspu Pelješac z racji nachodzącego Nowego Roku życzę Wam niesłabnącej fascynacji Chorwacją, możliwości jej poznawania i spełniania marzeń.
Sretna Nova godina!! :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 30.12.2016 23:40

Bardzo dziękuję za życzenia :!: Ja także życzę wszystkim Miłośnikom Półwyspu, ale i każdemu Cromaniakowi, szczęśliwego Nowego Roku i wielu okazji, aby odwiedzać ukochane miejsca w Cro (Półwysep, i nie tylko :wink: ) .
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 07.01.2017 23:15

A my w 2017 w Podobuce - tak wiem, wioska zabita dechami, bez sklepu, bankomatu i ruchu ulicznego. Ale o to nam chodziło :)
pzdr
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 08.01.2017 23:19

artbas napisał(a):A my w 2017 w Podobuce - tak wiem, wioska zabita dechami, bez sklepu, bankomatu i ruchu ulicznego. Ale o to nam chodziło :)
pzdr

Gratuluję wyboru! My w tym roku też (po raz drugi) ta sama wioska. Dodam jeszcze że bez zasięgu, internetu i tv. Zamrażarka z lodami stoi przy plaży można kupić lody :lol:
Pozdrawiam!
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 08.01.2017 23:22

Aldonka napisał(a):Miłośnicy Półwyspu Pelješac z racji nachodzącego Nowego Roku życzę Wam niesłabnącej fascynacji Chorwacją, możliwości jej poznawania i spełniania marzeń.
Sretna Nova godina!! :D

Hvala! :papa:
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 08.01.2017 23:55

travel napisał(a):Mam pytanie dot. Sv.Iliji.

Czy ktoś wchodził na szczyt tą trasą?
Jaka jest jej długość i czy jest oznaczona ?

Bez tytułu.png


Trasa zaczyna się w Orebicu .

Witam! Wraz z mężem 30. 06.2016 o godz 3:50 wyruszyliśmy tą trasą. Jest bardzo dobrze oznaczona.Ja nie zdobyłam Iljii, gdyż trochę przeceniłam swoje możliwości i gdzieś po przebiciu 2/3 tego szlaku zrezygnowałam. Mąż chciał zejść ze mną i później sam iść,ale go przekonałam żeby jednak szedł, a ja sobie spokojnie zejdę.Ja w Orebiču na kwaterze byłam o 7. Mąż zdobył szczyt i wrócił o 9. Na szlaku jest kilka stromych podejść, mnie one trochę powaliły. Denerwowałam się też coraz bardziej palącym słońcem i że mamy za mało wody (mieliśmy 2 litry, ale to na dwie osoby za mało)
Widoki, kiedy minie się granice lasu są przepiękne w dole Orebić jak na dłoni i Korcula. Z samego szczytu nie widać już Orebića,jest widok na drugą stronę Półwyspu, fajnie widać Dube.Na trasie można spotkać dzikie konie. Jak mi się uda to wstawię zdjęcia męża które robił na szlaku. Kiedy wpisywał się na szczycie do zeszytu był tego dnia już piąty.
Schodząc obiecałam sobie, że jak Bóg pozwoli to kiedyś spróbuję jeszcze raz.Może w tym roku :lol:
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 09.01.2017 19:33

asscro napisał(a):
artbas napisał(a):A my w 2017 w Podobuce - tak wiem, wioska zabita dechami, bez sklepu, bankomatu i ruchu ulicznego. Ale o to nam chodziło :)
pzdr

Gratuluję wyboru! My w tym roku też (po raz drugi) ta sama wioska. Dodam jeszcze że bez zasięgu, internetu i tv. Zamrażarka z lodami stoi przy plaży można kupić lody :lol:
Pozdrawiam!


Jaki termin i który z apartamentów ( oczywiście jeśli można wiedzieć) :wink:
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 09.01.2017 22:16

artbas napisał(a):
asscro napisał(a):
artbas napisał(a):A my w 2017 w Podobuce - tak wiem, wioska zabita dechami, bez sklepu, bankomatu i ruchu ulicznego. Ale o to nam chodziło :)
pzdr

Gratuluję wyboru! My w tym roku też (po raz drugi) ta sama wioska. Dodam jeszcze że bez zasięgu, internetu i tv. Zamrażarka z lodami stoi przy plaży można kupić lody :lol:
Pozdrawiam!


Jaki termin i który z apartamentów ( oczywiście jeśli można wiedzieć) :wink:

My od 26.06 -10 dni. A apartament jak popatrzysz na zatoczkę to mniej więcej na środku taki z brązowymi okiennicami, jest to druga połowa domu Sandra,który jest w ofercie czeskiej agencji tzw. Sarki, my rezerwowaliśmy przez bookinga.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 09.01.2017 22:22

można wiedzieć w jakiej cenie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 296
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone