Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.08.2013 21:33

Sylwetka&Gienuś napisał(a):
zork napisał(a):
Czy z Korculi jest bezpośredni prom do miejscowości Perna?
Łukasz


Z Korčuli prom pływa do Orebica.
Z Orebica do Perny jest jakieś 4 km.


Dodam również, że prom z Korčuli do Orebica wypływa mniej więcej o pełnych godzinach, co godzinę. Oczywiście wyłączając rejsy nocne :D
davidz
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) davidz » 13.09.2013 19:13

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie wierzą, że na Peljesacu można się dobrze bawić:



:)
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 06.10.2013 11:51

Witam !

Powoli już zaczynam planować urlop 2014 na Peljeszcu i chyba skorzystam z pośrednictwa Sarki. Napisałem do niej maila z pytaniem w jakim terminie zamyka się sezon (w wielu ofertach podana jest cena w sezonie i poza sezonem) i czekam już prawie tydzień na odpowiedź. Proszę o opinię na temat tego biura, bo brak odpowiedzi jest dla mnie zastanawiający. A może ktoś mi odpowie jak to jest z tym sezonem. Urlop planuję od 21.06 i po cichu liczę, żę załapię się na pare dni "przedsezonu".


Pozdrav :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.10.2013 12:13

davidz napisał(a):Dla wszystkich, którzy jeszcze nie wierzą, że na Peljesacu można się dobrze bawić:



:)


łoj tam, takie zabawy to wszędzie można w HR zapodawać (no może skoki do wody nie wszędzie), myślałem że będzie coś odjazdowego: naprawdę dobra klubowa dyska lub jakiś extreme sports :roll: efekt może tylko podkręca GoPro
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.10.2013 12:16

skee napisał(a):Na wkupne wklejam kilka tegorocznych zdjęć z nadzieją, że mnie do Klubu przyjmiecie


nie jestem klubowiczem, ale foty zapodałeś efektowne, szczególnie ta mała zatoczka, jeszcze napisałbyś, gdzie to po kolei...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.10.2013 12:24

Koziorożec napisał(a):Witam !

Powoli już zaczynam planować urlop 2014 na Peljeszcu i chyba skorzystam z pośrednictwa Sarki. Napisałem do niej maila z pytaniem w jakim terminie zamyka się sezon (w wielu ofertach podana jest cena w sezonie i poza sezonem) i czekam już prawie tydzień na odpowiedź. Proszę o opinię na temat tego biura, bo brak odpowiedzi jest dla mnie zastanawiający. A może ktoś mi odpowie jak to jest z tym sezonem. Urlop planuję od 21.06 i po cichu liczę, żę załapię się na pare dni "przedsezonu".


Pozdrav :D

Moim zdaniem sezon może być liczony już od 20go czerwca, szczególnie, że coraz więcej osób przyjeżdża i jest to sposób na większy zarobek. Co do Sarki to nie wiem, nie znam się , zarobiony jestem ale wydaje mi się tak, że ci co byli w 2013 a chcą być jeszcze raz w tym samym miejscu to maja zarezerwowane przy wyjeździe a następne rezerwacje mogą być przyjmowane po Nowym Roku.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 06.10.2013 12:30

Bocian napisał(a):
Koziorożec napisał(a):Witam !

Powoli już zaczynam planować urlop 2014 na Peljeszcu i chyba skorzystam z pośrednictwa Sarki. Napisałem do niej maila z pytaniem w jakim terminie zamyka się sezon (w wielu ofertach podana jest cena w sezonie i poza sezonem) i czekam już prawie tydzień na odpowiedź. Proszę o opinię na temat tego biura, bo brak odpowiedzi jest dla mnie zastanawiający. A może ktoś mi odpowie jak to jest z tym sezonem. Urlop planuję od 21.06 i po cichu liczę, żę załapię się na pare dni "przedsezonu".


Pozdrav :D

Moim zdaniem sezon może być liczony już od 20go czerwca, szczególnie, że coraz więcej osób przyjeżdża i jest to sposób na większy zarobek. Co do Sarki to nie wiem, nie znam się , zarobiony jestem ale wydaje mi się tak, że ci co byli w 2013 a chcą być jeszcze raz w tym samym miejscu to maja zarezerwowane przy wyjeździe a następne rezerwacje mogą być przyjmowane po Nowym Roku.


Na razie nie pisałem do Sarki, że chcę rezerwować, tylko zapytałem się w jakim okresie zawiera się sezon. Poza tym czytałem wcześniej w niektórych postach z poprzednich lat, że niektórzy rezerwowali u Sarki apartmany już w listopadzie.

Pozdrav
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.10.2013 12:41

Koziorożec napisał(a):Na razie nie pisałem do Sarki, że chcę rezerwować, tylko zapytałem się w jakim okresie zawiera się sezon. Poza tym czytałem wcześniej w niektórych postach z poprzednich lat, że niektórzy rezerwowali u Sarki apartmany już w listopadzie.

Pozdrav

Teraz bardzo dużo osób rezerwuje już przy wyjeździe. Tak jest w miejscu do którego ja jeżdżę. Wiele osób jeździ co roku w różne miejsca ale moim zdaniem zwiększa się także liczba rodzin jeżdżących do "swojego miejsca w Cro" szczególnie wśród tych co byli już w Cro wiele razy i już coś tam zobaczyli. Komercjalizacja, droższe apartmany przekonują do jazdy do "naszego" miejsca gdzie ceny są do zaakceptowania i l gospodarze ok. Jak ktoś znajdzie takie miejsce, zaczyna się go trzymać... Dlatego moim zdaniem pisanie we wrześniu, październiku pozostaje często bez echa, bo część apartmanów już zajęta a gospodarze maja odpoczynek.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 06.10.2013 16:15

Bocian napisał(a):
Koziorożec napisał(a):Na razie nie pisałem do Sarki, że chcę rezerwować, tylko zapytałem się w jakim okresie zawiera się sezon. Poza tym czytałem wcześniej w niektórych postach z poprzednich lat, że niektórzy rezerwowali u Sarki apartmany już w listopadzie.

Pozdrav

Teraz bardzo dużo osób rezerwuje już przy wyjeździe. Tak jest w miejscu do którego ja jeżdżę. Wiele osób jeździ co roku w różne miejsca ale moim zdaniem zwiększa się także liczba rodzin jeżdżących do "swojego miejsca w Cro" szczególnie wśród tych co byli już w Cro wiele razy i już coś tam zobaczyli. Komercjalizacja, droższe apartmany przekonują do jazdy do "naszego" miejsca gdzie ceny są do zaakceptowania i l gospodarze ok. Jak ktoś znajdzie takie miejsce, zaczyna się go trzymać... Dlatego moim zdaniem pisanie we wrześniu, październiku pozostaje często bez echa, bo część apartmanów już zajęta a gospodarze maja odpoczynek.


Mam wrażenie, że nie wiesz, że Sarka to jest czeskie biuro turystyczne a nie jakiś ok gospodarz i mają w swojej ofercie co najmniej kilkadziesiąt apartmanów i domków na Peljeszcu. Nie jest możliwe aby wszystkie były już na całe przyszłe wakacje wynajęte.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.10.2013 16:20

Koziorożec napisał(a):Mam wrażenie, że nie wiesz, że Sarka to jest czeskie biuro turystyczne a nie jakiś ok gospodarz i mają w swojej ofercie co najmniej kilkadziesiąt apartmanów i domków na Peljeszcu. Nie jest możliwe aby wszystkie były już na całe przyszłe wakacje wynajęte.

Wiem kim jest Sarka bo to najczęściej polecana osoba na forum jeśli chodzi o półwysep.
Nie są wynajęte już wszystkie ale na pewno część już ma rezerwacje od osób będących tam w tym roku. Nie pali im się.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 08.10.2013 12:35

Koziorożec napisał(a):Na razie nie pisałem do Sarki, że chcę rezerwować, tylko zapytałem się w jakim okresie zawiera się sezon. Poza tym czytałem wcześniej w niektórych postach z poprzednich lat, że niektórzy rezerwowali u Sarki apartmany już w listopadzie.
Pozdrav


Witaj

W 2012 roku rezerwowałam za pośrednictwem Sarki. Polecam, nie miałam żadnych problemów. Na odpowiedź na "meila", musisz uzbroić się w cierpliwość bo z tego co kojarzę to Sarka w październiku ma "wakacje", domyka miniony sezon a i zapewne nie ma pełnej oferty na przyszły rok, biuro zaczyna przyjmować rezerwacje itp. od listopada (ktoś w zeszłym roku o tym pisał).

Ja rezerwowałam w marcu i miałam szczęście bo trafiłam na ostatni apartament w miejscowości jakiej chciałam i terminie mi odpowiadającym. Wszystko zależy od tego do jakiej miejscowości chcesz jechać!


Sezon "zazwyczaj" zaczyna się w Cro od 1 lipca ale to jest indywidualna sprawa każdego gospodarza a Sarka jest tylko pośrednikiem więc pewnie bez podania konkretu nie odpowie Ci na pytanie.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 08.10.2013 13:01

Serdeczne dzięki za odpowiedź. Więc uzbrajam się w cierpliwość i czekam. Planuję w przyszłym roku jechać do Potočine. Różnice w cenie poza sezonem i w sezonie są spore i mam cichą nadzieję, że może faktycznie do końca czerwca jest ta niższa cena. Tak było w tym roku w Suhej Puncie na Rabie. Ale z drugiej strony, przejrzałem oferty Sarki z innych miejscowości i na wielu była cena niższa tylko do 15 czerwca i chyba trzeba będzie trochę więcej kasy naszykować. Ale nic mnie nie zniechęci, nawet kurs Euro po 5 zł.

Pozdrav :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.10.2013 13:38

Właśnie przeczytałam cały wątek na raz :D bo półwysep w planach na 2014.

I tu prośba/pytanie do Aldonki-autorki wątku: kiedy kolejne wycieczki i garść pożytecznych informacji :?:
Tak fajnie się zaczęło i już miałam nadzieję, że będzie to encyklopedia półwyspu: opisy wycieczek, plaż, miejscowości i miast. :D Wiem, że to dość pracochłonne, ale może uda się Autorce kontynuować swoją opowieść o swoim miejscu w Cro?
Studiuję relacje, ale wiadomości w jednym miejscu to zawsze w jednym miejscu :D

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejne wycieczki :papa: :papa:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.10.2013 09:46

Obiecuję w weekend coś zapodać :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.10.2013 20:55

Aldonka napisał(a):Obiecuję w weekend coś zapodać :D

Dzięki. Velika hvala :) Łikendowa opowieść była kapitalna... A jaka interesująca :mrgreen: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone