Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.02.2013 13:54

Fajna plaża jest w bardzo wczesnym Orebicu od strony lądu; w zasadzie początek mieściny i później w Viganj.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.02.2013 15:38

Sylwetka&Gienuś napisał(a):...to zależy co kto lubi :wink: do tej "osławionej" Trstenica będzie kawałek, ale ja w Orebicu byłam tylko "w odwiedzinach" więc mogę się mylić :?


Poza tym ta "osławiona" Trstenica nie jest wcale taka super, moim skromnym zdaniem, a w sezonie, w ciągu dnia mocno zagęszczona. :wink:
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 26.02.2013 15:53

walp napisał(a):
Sylwetka&Gienuś napisał(a):...to zależy co kto lubi :wink: do tej "osławionej" Trstenica będzie kawałek, ale ja w Orebicu byłam tylko "w odwiedzinach" więc mogę się mylić :?


Poza tym ta "osławiona" Trstenica nie jest wcale taka super, moim skromnym zdaniem, a w sezonie, w ciągu dnia mocno zagęszczona. :wink:


Toż to dlatego napisałam zależy co kto lubi :oczko_usmiech:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.02.2013 16:13

Moim zdaniem, Orebić nie ma ładnych plaż. Trstenica ładnie i miło wygląda na zdjęciach w folderach. Podobnie jak plaża w Trstenicu.
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 28.02.2013 21:53

malgosia 76 napisał(a):Prosze o podpowiedz w temacie plaż.


Malgosiu - wiele odpowiedzi znajdziesz u Roberta :)

Bocian napisał(a):Moim zdaniem, Orebić nie ma ładnych plaż. Trstenica ładnie i miło wygląda na zdjęciach w folderach. Podobnie jak plaża w Trstenicu.


Zgadzam sie calkowicie. Na ladne plaze trzeba podjechac samochodem.
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 28.02.2013 22:08

Moje wpisowe. :D



Ta stara chorwacka pieśń juz zawsze będzie mi przywracała wspomnienia z półwyspu.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 28.02.2013 22:28

cchhee napisał(a):Moje wpisowe. :D



Ta stara chorwacka pieśń juz zawsze będzie mi przywracała wspomnienia z półwyspu.

Piękne wpisowe, muzyka a przede wszystkim zdjęcia Peljesaca. Aż się łezka w oku kręci.
GAJUS
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2013 22:45

Mój namber łan, bezapelacyjnie...
kamarud
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 28.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamarud » 13.03.2013 12:55

Witam

Dopisuje się do Klubu mimo, że jeszcze tam nie byłam :lol: , ale juz baardzo mi sie tam podoba 8) . Dzięki wielu godzinom poświęconym na czytaniu forum, mimo, że będzie to nasz pierwszy raz w Chorwacji, od razu jedziemy na Peljesac. 8) 02-16.08.2013 Trpanj, dom Mate za pośrednictwem agentury Pani Sarki :) Na google maps to apartman Bukovac 8) . Jak ktos coś wie na temat tego apartmanu, chętnie poczytam, inne info równiez mile widziane. Pewnie jeszcze nie raz będę pytać, byc może o oczywiste dla Was sprawy, wybaczcie :oops:
Pozdrawiam
grga
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grga » 17.03.2013 19:48

Witam

Mam pytanie do bywalców i pasjonatów Pelješca.
Czy ktoś z Was był w jaskiniach Nakovana koło Kućište.
Jak wygląda dostęp do nich (jeżeli jest możliwy).

Pozdrav
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.03.2013 20:20

grga napisał(a):Witam

Mam pytanie do bywalców i pasjonatów Pelješca.
Czy ktoś z Was był w jaskiniach Nakovana koło Kućište.
Jak wygląda dostęp do nich (jeżeli jest możliwy).

Pozdrav

To jaskinia Spila.
http://www.korcula.net/grad/press3/nakovana.htm
Nie jestem pewien czy jest dostępna do zwiedzania. To jedyna jaskinia odkryta przez archeologów a nie przez przypadkowych ludzi. Znaleziono tam wiele artefaktów w tym najstarszą płytę astrologiczną sprzed 2200 lat. Przedmioty znajdują się w muzeum w Dubrowniku.
grga
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grga » 17.03.2013 21:12

Właśnie o tą jaskinię mi chodzi. Można na jej temat znaleźć parę notek w internecie,
ale nigdzie nie ma opisanych możliwości zwiedzania.
Myślę ze warto tam zaglądnąć na chwilę, tylko czy ktoś tam był?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.03.2013 21:26

grga napisał(a):Właśnie o tą jaskinię mi chodzi. Można na jej temat znaleźć parę notek w internecie,
ale nigdzie nie ma opisanych możliwości zwiedzania.
Myślę ze warto tam zaglądnąć na chwilę, tylko czy ktoś tam był?

Jeśli jest zamknięta dla zwiedzających, a taką informacje wyczytałem, to pewnie nikt nie był. Jeśli otwarta, to pewnie ktoś się znajdzie.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 17.03.2013 21:49

W przewodniku bezdroży "Chorwacja. W kraju lawendy i wina" z 2010 r jest informacja: badania w jaskini zakończono w 2000r., aktualnie trwają przygotowania do udostępnienia jej turystom .....
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.03.2013 22:11

I być może trwają do dziś.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone