Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub miłośników Mostaru

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 12.09.2018 10:02

jakubk napisał(a):
bigredone napisał(a):
ale potem droga na południe do Neum (nie przez Cro tylko R426 i M17.3) to dramat i szkoda mi zdrowia wracać tamtędy (na Blagaj/Mostar) za parę dni! Proszę o alternatywę :P




A dlaczego nie E73 na Metkovic ?


Tak google poprowadził. Dopóki samemu się nie poprowadzi ścieżki przez granice to on się trzyma kraju.

Teraz już wiem, że z Neum do Mostaru pojadę właśnie 8-mką w Chorwacji i do Metkovic. Czas podróży niby kilkanaście minut mniejszy ale to się pewnie wytraci na przejściu. Choć na pewno lepsza droga!

Dzięki za utwierdzenie mnie w tej tezie.



Droga jak najbardziej ok. Na przejściu staliśmy 1,5 tygodnia temu jakies 15-20 minut.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 12.09.2018 19:32

corrina napisał(a):
jakubk napisał(a):
bigredone napisał(a):
ale potem droga na południe do Neum (nie przez Cro tylko R426 i M17.3) to dramat i szkoda mi zdrowia wracać tamtędy (na Blagaj/Mostar) za parę dni! Proszę o alternatywę :P




A dlaczego nie E73 na Metkovic ?


Tak google poprowadził. Dopóki samemu się nie poprowadzi ścieżki przez granice to on się trzyma kraju.

Teraz już wiem, że z Neum do Mostaru pojadę właśnie 8-mką w Chorwacji i do Metkovic. Czas podróży niby kilkanaście minut mniejszy ale to się pewnie wytraci na przejściu. Choć na pewno lepsza droga!

Dzięki za utwierdzenie mnie w tej tezie.



Droga jak najbardziej ok. Na przejściu staliśmy 1,5 tygodnia temu jakies 15-20 minut.


Wg mnie najlepsza opcja przez Crveni Grm , (Ljubuški) bez problemów i szybko :) a przekraczałem kilka razy w zeszłym tygodniu ostatnio dzisiaj... a i trasa ładna
jakubk
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubk » 12.09.2018 20:55

benito5 napisał(a):
corrina napisał(a):
jakubk napisał(a):
bigredone napisał(a):
ale potem droga na południe do Neum (nie przez Cro tylko R426 i M17.3) to dramat i szkoda mi zdrowia wracać tamtędy (na Blagaj/Mostar) za parę dni! Proszę o alternatywę :P




A dlaczego nie E73 na Metkovic ?


Tak google poprowadził. Dopóki samemu się nie poprowadzi ścieżki przez granice to on się trzyma kraju.

Teraz już wiem, że z Neum do Mostaru pojadę właśnie 8-mką w Chorwacji i do Metkovic. Czas podróży niby kilkanaście minut mniejszy ale to się pewnie wytraci na przejściu. Choć na pewno lepsza droga!

Dzięki za utwierdzenie mnie w tej tezie.



Droga jak najbardziej ok. Na przejściu staliśmy 1,5 tygodnia temu jakies 15-20 minut.


Wg mnie najlepsza opcja przez Crveni Grm , (Ljubuški) bez problemów i szybko :) a przekraczałem kilka razy w zeszłym tygodniu ostatnio dzisiaj... a i trasa ładna


A to w sumie ja też tak jechałem - z Tucepi do Wodospadów Kravica. Co chwile drogowskazy na Madjugorie upewniające o dobrym kierunku jazdy.

No ale teraz z Neum to miałbym na około :P
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 14.09.2018 20:39

Opcja przez Crveni Grm , (Ljubuški) to dla tych co obierają Metkovic .

Polecę jeszcze - dla tych co lubią zjeść trochę - Restoran Kruševo , przetestowana Plata "Kruševo" za 2 osobe Cijena: 30.00 KM - 2 osoby naprawdę mają co robić 8) dodam jeszcze - płatność kartą bez problema :hut:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Parking Mostar

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.03.2019 12:25

Macie jakiś sprawdzony parking w Mostarze? Nie musi być darmowy, ważne aby był pewny i bezpieczny.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Parking Mostar

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.03.2019 12:46

Użyj wyszukiwarki, są takie informacje z dokładnymi namiarami. :papa:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.05.2019 11:33

Widzę, że nie za wiele się pojawiło wątków od mojej ostatniej wizyty w KMM :roll:
Ale zaryzykuję zapytanie tutaj, zamiast w wątku o Drodze przez Bośnię, może ktoś akurat wie ;)

Z którego miejsca jest najfajniejsza panorama Mostaru, najlepiej, żeby miejsce to było dostępne samochodem podczas przejazdu. Raz kiedyś przez przypadek widziałam chyba takie miejsce na google maps (aż się dziwiłam, że jest street view), gdzieś z gór się zjeżdżało do miasta i widok był po prostu przedni :coool: :coool: :coool: Ale teraz nie potrafię tego znaleźć :(
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010
Re: Parking Mostar

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 23.05.2019 11:42

toomas napisał(a):Macie jakiś sprawdzony parking w Mostarze? Nie musi być darmowy, ważne aby był pewny i bezpieczny.


Koło kościoła , parking dla autobusów i osobówek :)
https://tiny.pl/t96mz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.05.2019 13:42

corrina napisał(a):Widzę, że nie za wiele się pojawiło wątków od mojej ostatniej wizyty w KMM :roll:
Ale zaryzykuję zapytanie tutaj, zamiast w wątku o Drodze przez Bośnię, może ktoś akurat wie ;)

Z którego miejsca jest najfajniejsza panorama Mostaru, najlepiej, żeby miejsce to było dostępne samochodem podczas przejazdu. Raz kiedyś przez przypadek widziałam chyba takie miejsce na google maps (aż się dziwiłam, że jest street view), gdzieś z gór się zjeżdżało do miasta i widok był po prostu przedni :coool: :coool: :coool: Ale teraz nie potrafię tego znaleźć :(


Może o to Ci chodzi:
https://www.google.com/maps/@43.3420498 ... 240!8i5120
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.05.2019 14:12

corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.05.2019 14:39

te kiero napisał(a):Może o to Ci chodzi:
https://www.google.com/maps/@43.3420498 ... 240!8i5120


No cóż, niewykluczone, aczkolwiek nie wiem, czy to bardziej nie był widok zbliżony do tego o którym pisze Wiola, czyli z Forticy.
Tak czy inaczej, nie będę raczej jechać tą drogą, tylko "w dół" R424, mam nadzieję że z niej też się znajdzie coś miłego dla oka... ;)
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 24.05.2019 08:22

corrina napisał(a):
te kiero napisał(a):Może o to Ci chodzi:
https://www.google.com/maps/@43.3420498 ... 240!8i5120


No cóż, niewykluczone, aczkolwiek nie wiem, czy to bardziej nie był widok zbliżony do tego o którym pisze Wiola, czyli z Forticy.
Tak czy inaczej, nie będę raczej jechać tą drogą, tylko "w dół" R424, mam nadzieję że z niej też się znajdzie coś miłego dla oka... ;)


Fajne widoczki na Mostar plus restauracja Restoran Kruševo (o której wcześniej pisałem) - to droga R424 , NIE MNIEJ jednak polecam drogę R425 https://tiny.pl/t9v13 (widoków na Mostar brak , ale na pewno nie będziemy zawiedzeni :) )
Dodam jeszcze że - jak dla mnie przynajmniej - tylko zjazd tak na mnie działa - droga w drugą stronę niestety nie 8O

ScreenShot.jpg
printscreen z filmu z drogi R425
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 04.07.2019 08:55

Drodzy, nietypowe pytanie - czy gdzieś w Mostarze znajdę sklepik/stoisko, gdzie sprzedają prażone (na słono) orzeszki (różne rodzaje) ?
W zeszłym roku kupowaliśmy prażone fistaszki u jakiegoś dziadka na ulicy przy Lučkim moście. Ale on miał tylko fistaszki.
edzia217
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 30.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia217 » 05.08.2019 18:52

Parking koło kościoła franciszkanów w tamtym roku bezpłatny, a w tym roku już pobierają opłatę 2 euro za cały dzień.
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 05.08.2019 19:30

To ja musiałem trafić na dłuższą przerwę w pracy. Budka jakaś stała ale nikogo nie było, przy powrocie też nie. Nic nie płaciłem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Klub miłośników Mostaru - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone