Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub miłośników Mostaru

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 06.11.2008 12:21

Do takiego klubu nie można nie należeć. Lepiej późno, niż wcale...
W Mostarze po raz pierwszy byłem (kilka godzin) w tym roku wraz z żoną i dwójką naszych włoskich przyjaciół. Przy pożegnaniu padło pytanie, co na każdym z nas zrobiło największe wrażenie. Odpowiedź była jednobrzmiąca:
Mostar. Tajemniczy fenomen, który tak trudno zdefiniować.Jan.
Obrazek
gosku24
Croentuzjasta
Posty: 234
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosku24 » 06.11.2008 16:42

O Mostarze wiedziałam tyle co każdy przeciętny.
Widziałam, że straszne rzeczy się tam działy.
Nie myślałam,że tak na mnie podziałają Wasze zdięcia i relacje.
Dziękuje wszystkim za zaczarowanie mnie.
Mam nadzieję,że na przyszły rok uda mi się zobaczyć Mostar.
J oczywiście zapisuje się.

Pozdrawiam :D
Zeluu
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zeluu » 12.11.2008 16:13

Oczywiście też się zapisuje. Niestety w Mostarze nie byłem, ale właśnie dzisiaj w nocy wróciłem z Bośni i Hercegowiny. Pojechałem tam razem z ze znajomymi z clubu Rotaract. Zawoziliśmy tam, do jednej z bośniackich wsi o nazwie Ozimica, 16 komputerów, żeby umożliwić im dostęp do internetu. Oczywiście za internet zapłaciliśmy za cały rok z góry. Wrażenia z podróży niesamowite, ta mieszanka kultur, coś niespotykanego. Lecące w radiu kawałki typowe dla krajów arabskich, a śpiewane w języku słowiańskim, no i jedzenie... Tak jak pisałem nie byłem w Mostarze ale zwiedziłem Sarajevo. Piękne miasto, ci co tam byli na pewno wiedzą o co mi chodzi. Bośniacy mówią, ze jeżeli ktoś nie jadł cavepi na Baščaršija to nie był w tym mieście, tak więc polecam tez specjał. Już planuje podróż do Bośni i wtedy napewno zobacze Mostar.
Pozdrav
kasia72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 27.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia72 » 12.11.2008 17:26

Jeśli pozwolicie ja też się zapisze. Byliśmy w Mostarze w tym roku. Miasto przepiękne. Zachwycone nim były również nasze dzieci. Wędrując uliczkami,pomiędzy straganami czuliśmy się momentami jak w bajce z tysiąca i jednej nocy. Były też inne oblicza miasta już nie tak kolorowe i wesołe. Miejsca te do dziś przypominają o tragedii jaka się tam wydarzyła.
Jednym słowem miasto które warto zobaczyć. Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.11.2008 17:41

Miło widzieć, że wątek nam ożył :D
Dzięki za to, Kasiu, Zelu, Gosku i Janie :)

W Starówce Mostaru nie można się nie zakochać. W pełni zasługuje na obecność na Liście Dziedzictwa Światowego UNESCO :!:

Obrazek
Ostatnio edytowano 13.03.2014 18:46 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 12.11.2008 19:41

kasia72 napisał(a):Jeśli pozwolicie ja też się zapisze. Byliśmy w Mostarze w tym roku. Miasto przepiękne. Zachwycone nim były również nasze dzieci. Wędrując uliczkami,pomiędzy straganami czuliśmy się momentami jak w bajce z tysiąca i jednej nocy. Były też inne oblicza miasta już nie tak kolorowe i wesołe. Miejsca te do dziś przypominają o tragedii jaka się tam wydarzyła.
Jednym słowem miasto które warto zobaczyć. Pozdrawiam.


Właśnie tragedia jaka wydarzyła się w Mostarze , to przestroga dla przyszłych pokoleń . Dzisiaj '' Nowy Stary Most '' znowu symbolicznie łączy dwie kultury . Miejmy nadzieję , że w zgodzie i poszanowaniu , tak jak było przed wojną , kiedy to Muzułmanin , Chorwat i Serb siedzieli razem przy jednym stoliku i pili kawę :)
ZAJEC
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5420
Dołączył(a): 11.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAJEC » 12.11.2008 20:31

Pozwólcie ,że ja się też wpiszę ,tylko w tym roku w Mostarze byłem 3 razy.
Jeżeli ktoś z członkow klubu bedzie na spotkaniu w Krakowie to będę miał ze sobą kamere z nagranym skokiem z mostu oraz pełną wersją "śpiewu muezina o 13.00"Czy ktoś z Was wie jak nazywa się mały mostek wyglądający jak młodszy brat mostu Hajrudina.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 12.11.2008 22:06

Też nie wiem, ale wiem który to:

Obrazek


Obrazek
ZAJEC
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5420
Dołączył(a): 11.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAJEC » 12.11.2008 22:23

Ńie napisałem ,ze nie wiem jestem ciekaw czy tylko jeździmy i zwiedzamy oraz robimy fotki czy również poznajemy i zapamiętujemy szczegóły.I jeszcze jedno pytanie ,czy wchodziliscie do haremów w Mostarze a jest ich kilka.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.11.2008 22:42

ZAJEC napisał(a): I jeszcze jedno pytanie ,czy wchodziliscie do haremów w Mostarze a jest ich kilka.

8O Coś bliżej????
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 12.11.2008 23:08

MWN napisał(a):Też nie wiem, ale wiem który to:

Obrazek


Obrazek


Ten most , to po prostu Mali Most :)
Za fajne fotki nagroda - 8)
ZAJEC
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5420
Dołączył(a): 11.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAJEC » 12.11.2008 23:24

Pytanie jest trochę podchwytliwe bo po bośniacku harem znaczy cmentarz :wink:
Mostek o który pytałem to Kriva Cuprija.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 12.11.2008 23:55

ZAJEC napisał(a):Pytanie jest trochę podchwytliwe bo po bośniacku harem znaczy cmentarz :wink:
Mostek o który pytałem to Kriva Cuprija.


Jest tych mostków trochę :wink: Tak, Kriva Cuprija to miniatura Starego Mostu , zwana potocznie Małym Mostem :)
ZAJEC
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5420
Dołączył(a): 11.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAJEC » 13.11.2008 00:11

Tak mkm ti si prav obecnie jest w granicach administracyjnych Mostaru dużo bo 12 mostow ale trzeba zaznaczyć rownież to ,ze wojna bałkańska pochłonęła w latach 92-95 dwanaście mostów(piszę tylko o mostach kamiennych)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 13.11.2008 09:58

dzięki za nagrodę; Bjielo Dugme jest OK, ale knajpę wolę bez dymu - mam astmę. Mimo wszystko:
THX!!!

MWN
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Klub miłośników Mostaru - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone