Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub miłośników Mostaru

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2018 10:22

A tak przy okazji czy warto po drodze z Mostaru do Baśki vody zachaczyc o Neum ? Myślałem o jakimś obiedzie czy strata czasu ?
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 28.06.2018 10:33

Sadeczanin78 napisał(a):Ze śniadaniem i kawa w Mostarze nie było problemu od rana z tego co pamiętam to koło 9 były już pootwierane kawiarnie a piekarnie to o 6 już serwowały pyszności różne :)
Na Blagaj wystarcza ci spokojnie 2 godziny z przerwą na drugą kawę w którejś z restauracji niedaleko klasztoru ( przy samej rzece z widokiem którego długo nie da się zapomnieć )


Dwie kawy zawsze lepiej niż jedna ;) Z przyjemnością jedna w Mostarze przed wyjazdem, druga w Blagaju ;)

Ale doradźcie proszę, co z tą Jablanicą począć.. :( :roll: Uparłam się na obiad tam, ale jechać specjalnie 45 km i tyle samo wracać do Mostaru, nie licząc wcześniejszej drogi z Hvaru...
Gdyby dało się wyjechać na następny dzień z Mostaru trochę później, tak koło 14:00 chociaż, to tam byśmy już lunch zjedli i pojechali dalej. Ale biorąc pod uwagę, że podobno na przejazd przez samą Bośnię potrzebujemy ok. 8 godzin, to nie wiem, na którą byśmy dojechali w okolice Budapesztu... :/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2018 12:56

My na 100% zatrzymamy się na obiad w Jablanicy tylko że ja będę jechał właśnie od strony Budapesztu więc będzie to po drodze
Mogę ci tylko powiedzieć że jak czasem mnie coś najdzie to będąc w domu potrafię zapakować rodzinkę w auto i jechać do Krakowa 100 km żeby zjeść coś w ulubionej knajpce albo pędzić na Słowację żeby zjeść haluszki z bryndza więc 45 km pojechałbym na jagnięcinę będąc w Bośni :):)
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 28.06.2018 13:12

Sadeczanin78 napisał(a):My na 100% zatrzymamy się na obiad w Jablanicy tylko że ja będę jechał właśnie od strony Budapesztu więc będzie to po drodze
Mogę ci tylko powiedzieć że jak czasem mnie coś najdzie to będąc w domu potrafię zapakować rodzinkę w auto i jechać do Krakowa 100 km żeby zjeść coś w ulubionej knajpce albo pędzić na Słowację żeby zjeść haluszki z bryndza więc 45 km pojechałbym na jagnięcinę będąc w Bośni :):)


Wiem, też tak kiedyś miewałam ;)
Ale my będziemy jechać z Jelsy na Hvarze, po drodze robiąc kilka przystanków, więc dodatkowe w sumie 90 km trochę może już wkurzyć kierowcę ;)
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 28.06.2018 15:19

Sadeczanin78 napisał(a):A tak przy okazji czy warto po drodze z Mostaru do Baśki vody zachaczyc o Neum ? Myślałem o jakimś obiedzie czy strata czasu ?


Już nie chcesz jeść w Mostarze? :(
W Neum też byłem na obiadku :mrgreen: :mrgreen: ale to w innym dniu, przy powrocie z Dubrownika. Całkiem smacznie zjadłem w restauracji Laguna :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2018 16:15

Chcę :) w Mostarze obiadokolacja a na drugi dzień w Neum obiad w drodze do Baśki vody
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2018 16:16

Chcę w Neum poszukać dobrych owoców morza podobno ostrogi stosunkowo tanio można zjesc
pablonet8
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablonet8 » 28.06.2018 16:59

Możecie polecić jakieś jakieś jedzenie na trasie Sama - Doboj - Zenica ? Ewentualnie fajne parkingi, ciekawe miejsca na tym odcinku ?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 29.06.2018 09:45

Sadeczanin78 napisał(a):Chcę w Neum poszukać dobrych owoców morza podobno ostrogi stosunkowo tanio można zjesc


Proszę, menu:

http://www.restoran-laguna.ba/meni-menu/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2018 11:40

Dziękuję Ci bardzo. Powiedz mi czy wogole warto jechać do Neum ?
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 29.06.2018 12:08

Czy taki dojazd do Mostaru z Krvavicy przejdzie bez większych niespodzianek ? Droga jest kręta ?

https://tinyurl.com/yb5h3ssn
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 29.06.2018 12:10

Sadeczanin78 napisał(a):Dziękuję Ci bardzo. Powiedz mi czy wogole warto jechać do Neum ?


Ja wpadłem tam tylko na obiad, także dużo nie widziałem. Tak tylko pobieżnie mogę stwierdzić, że to miasteczko głównie noclegowe, same hotele, pensjonaty i kwatery. W maju przetaczało się tam sporo autobusów turystycznych. Także chyba nic specjalnego, jedynie jako baza wypadowa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2018 12:19

To może poszukam jakiegoś innego miejsca....czytałem że sporo w Bośni hodowli muli i ostryg a że wybrzeże nie jest zbyt długie to napewno coś znajdę z jedzeniem 'prosto z wody ' ;)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 29.06.2018 12:34

dar37@wp.pl napisał(a):Czy taki dojazd do Mostaru z Krvavicy przejdzie bez większych niespodzianek ? Droga jest kręta ?

https://tinyurl.com/yb5h3ssn

Jechałem tą drogą. Przejazd dobry.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 28.07.2018 14:57

Sadeczanin78 napisał(a):Zeszłoroczny przejazd przez Bośnię i Hercegowine był delikatnie mówiąc haotyczny ale w tym roku jedziemy na początku lipca i dzięki naszemu forum już trochę lepiej zamierzam się przygotować :)
Napewno
obiad w Jablanicy
Nocleg kolacja i winko w mostarze
Na drugi dzień
Wodospady
Obiad w Neum i.....Baśka voda
Pozdrawiam i polecam jeszcze pyszne winogrona melony arbuzy i brzoskwinie sprzedawane przy drogach przez miejscowych :)


Śniadanko (lub obiadzik) proponuję w Ribnjak Semešnica (wg. mojej "zeszłorocznej wizyty " Jablanica trochę przereklamowana) - ale kto nie był - to powinien tego doświadczyć
IMG_20170830_100203.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Klub miłośników Mostaru - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone