Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klek

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 07.07.2016 15:12

Wczoraj w Klek zatrzymała nas policja :-) poprosili o dowody osobiste , powiedzieli Polacy ? i życzyli miłego dnia :-) Tak mi się będzie kojarzyło Klek :-)
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 07.07.2016 15:25

No proszę jak miło :)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 07.07.2016 22:26

Rzuci ktoś jakieś świeże info z Klek? :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2016 06:12

alechandro napisał(a):W 2009 roku uciekłem z Klek po 2 dniach...hałas i bardzo zimna woda...woda jeśli już jest znośna to i tak zimniejsza aniżeli w innych miejscach...powodem jest rzeka - Naretva, która niedaleko Kleku wpływa do Jadranu.
Co do wody - żar z nieba się lał ale chętnych w wodzie brakowało, chlupały się tylko dzieci...sytuacja to dla mnie niespotykana.

rzeka Neretva wpływa sporo dalej od Kleku.Pomiędzy Blace a Ploce.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2016 08:44

Wiem gdzie ona wpływa ale taką informację uzyskałem od właścicielki apartamentu...
raulpwnz
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) raulpwnz » 11.07.2016 06:18

Polecam pod koniec sierpnia. W zeszlym roku byla bardzo ciepla woda.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 11.12.2016 16:57

Przed tegorocznymi wakacjami pytałem na forum o Klek, niestety jako, że miejsce to nie było zbyt popularne wśród forumowiczów, zebrałem niewiele informacji. Aby pomóc osobom, które w przyszłości zainteresują się Klekiem postanowiłem krótko Klek wypunktować i zilustrować to garścią fotek.

No to punktujemy:

- urokliwe położony z fajną wysepką z kościółkiem w tle
- na miejscu kawiarnia, kilka knajpek (raczej przeciętnych)
- piekarnia
- 3 sklepy (w jednym z nich można bez problemu wymienić euro)
- stoiska z zacnymi trunkami / owocami / specjałami ulokowane w podwórzach u niektórych gospodarzy
- poczta
- naprawdę świetny fish piknik organizowany na łajbie "Lipa Moja" z biesiadą na wysepce Otok Života
- Klek jest położony bezpośrednio przy przejściu granicznym z BiH (które można oglądać w oddali podczas plażowania), w nocy widać światła oddalonego o kilka km Neum
- bliskość Neum to bez wątpienia wielki atut, jeździliśmy tam co 1-2 dni - ogrom świetnych knajp, dużo taniej w sklepach i zupełny brak problemu z kupnem alkoholi własnej roboty (nie muszą się z tym (jeszcze) chować, tak jak Chorwaci).

Jeśli chodzi o minusy. Słabo z poruszaniem się autem, słabo z miejscami parkingowymi (choć to problem całej prawie nadmorskiej Chorwacji), nie jest tam też tak sterylnie czysto jak np. w Breli. Klek otacza również magistrala, co może niektórym przeszkadzać, ale dla nas nie było problemem (a nawet fajnie się obserwowało wieczorami, siedząc na tarasie, światła aut jadące do / z BiH, co ilustruje ostatnie zdjęcie).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 25.02.2017 13:35 przez sneer, łącznie edytowano 4 razy
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 11.12.2016 17:14

Piękne fotki! Proszę o więcej :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 11.12.2016 18:09

Trzecia fotka od końca zarąbista 8O :wink:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 11.12.2016 22:22

Dzięki ;) Może coś jeszcze wrzucę, choć Klek jest tak malutki, że na powyższych fotkach pokazałem go już prawie w pełnej krasie ;)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 11.12.2016 22:33

No to jeszcze mały suplement:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
eliza851
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza851 » 15.12.2016 21:46

Możesz napisać w jakim okresie tam byłeś? Szukam miejsca na koniec czerwca i zastanawiam się czy mogę liczyć na względny spokój i niezatłoczoną plaże.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 15.12.2016 22:56

eliza851 napisał(a):Możesz napisać w jakim okresie tam byłeś? Szukam miejsca na koniec czerwca i zastanawiam się czy mogę liczyć na względny spokój i niezatłoczoną plaże.


Byłem w połowie sierpnia, miejsce na plaży znalazło się zawsze. W czerwcu myślę, że będzie jeszcze spokojniej.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 16.01.2017 10:42

Po majówkach w Pagu znajomy podsunął mi pomysł na Klek. Widzę, że to mało popularna miejscowość wśród forumowiczów. Pojechałbym na długi weekend majowy, jest niżej od Pagu więc może temperatury będą wyższe w tym okresie. Pasowałby dobrze obfotografować ten kurort i zrobić live.

Proszę ludzi dobrej woli o namiary na fajne kwatery w pierwszej linii.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.01.2017 10:52

namo napisał(a):Po majówkach w Pagu znajomy podsunął mi pomysł na Klek. Widzę, że to mało popularna miejscowość wśród forumowiczów. Pojechałbym na długi weekend majowy, jest niżej od Pagu więc może temperatury będą wyższe w tym okresie.
Proszę ludzi dobrej woli o namiary na fajne kwatery w pierwszej linii.


Pogoda >>> pogoda-w-klek-na-weekend-majowy-t40233.html

Kwatery >>> w maju sam sobie znajdziesz w pierwszej linii :wink:

http://www.klek.info/pl/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone