Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kitesurfing, windsurfing,nurkowanie - kurs

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lvi
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.09.2012
Kitesurfing, windsurfing,nurkowanie - kurs

Nieprzeczytany postnapisał(a) lvi » 07.09.2012 12:11

Witam

Chciałabym się dowiedzieć czy w okolicach Istrii znajduje się jakaś polska szkoła kitesurfingu, windsurfingu bądź nurkowania. Stacjonować będziemy w Poreć, natomiast na kurs mogę dojeżdżać - tylko nie do Orebic bo to troszkę daleko :)
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 06.11.2012 10:06

Co do nurkowania. Jak chcesz kurs - zrób w Polsce.
Dostaniesz materiały, dużo teorii , praktykę basenową i wody otwarte. Wbrew co mówią ten sport nie jest do końca bezpieczny - musisz sie wiele nauczyć - zachowań itp. Za granicą zarobisz 3 stówy a wiedzy nie będziesz miała za grosz. Nie polecam tych kursów.
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 08.11.2012 09:09

Program kursu nurkowania (np. PADI ) jest identyczny w polsce, chorwacji, egipcie. Książki też są identyczne. Jedynym problemem czasami jest dostępność w języku polskim. Testy też są identyczne
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 08.11.2012 13:59

W Chorwacji jak prowadzi polska baza nurkowa na Hvarze - być może.
Co do Egiptu - mam wątpliwości a nawet ich nie mam - czy poświęca Ci tyle samo czasu co u nas w kraju.
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 08.11.2012 14:21

I tu się możesz mylić. Robiłem OWD w polsce - 8 osób, 1 instruktor, 4 nurkowania po 45 minut na zakrzówku. Znajomy robił w egipcie. Pierwsze 2 nurkownia w grupie 4 osobowej ( 3 osoby robiły scuba diver) 2 następne sam na sam z instruktorem. Oczywiście możesz mieć w polsce szkolenie w grupie 1, 2 osobowej ale kosztuje to dodatkowo.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 08.11.2012 18:40

Zatem wygląda to tak, że wszystko zależy od instruktora i jego podejścia - czy robią masówkę czy podchodza indywidualnie. My mieliśmy szczęści - 4 osoby.
Poz
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.11.2012 10:23

janek.pl napisał(a): Znajomy robił w egipcie. Pierwsze 2 nurkownia w grupie 4 osobowej ( 3 osoby robiły scuba diver) 2 następne sam na sam z instruktorem.


A co z teorią? Co z wykładami?
"Nie gadamy nurkujemy, tu mamy maskę, tu butle i oddychamy"... czy było coś więcej?

Odpowiedzialne i bezpieczne nurkowanie to nie tylko umiejętność zejścia pod wodę i pociągania powietrza przez automat :!:

Nie chce tutaj rozpisywać się o różnicach w szkoleniu, zależy na czym komu zależy.
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 20.11.2012 10:44

Z tego co wiem to teoria trwała cały dzień. Po angielsku. Dodatkowo filmy po polsku. Książka po polsku, testy na koniec po polsku. Nie twierdzę że jest lepiej, uważam że nie powinniśmy demonizować kursów poza granicami polski, prowadzonych przez inne nacje. Parę miesięcy później byłem w tym hotelu, nurkowałem z tym centrum. Było małżeństwo które chciało zanurkować. Pokazali logbooka, okazało się że mieli roczną przerwę. Instruktor zrobił z nimi scuba review i dopiero wtedy sami mogli nurkować. Było tak jak mnie w polsce nauczyli
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 20.11.2012 11:14

Z nurkowaniem jak jest zobaczysz dopiero wtedy jak zejdziesz pod wode. Teoria jest prosta - praktyka nie do końca. Musisz to poczuć. Sa ludzie , którzy łapią od strzału , są tez i tacy , którzy potrzebują dłuższej praktyki.
Prawda jest taka, że praktyka jest najważniejsza-jak wszędzie zresztą.
Musisz sie nauczyć kilku podstawowych spraw do perfekcji.
Inaczej lipa. Pamiętaj, ze z 18 metrów jak zabraknie Ci powietrza z powodu Twojego błędu czy niewiedzy lub zachłyśniesz sie wodą nie będziesz miała czasu na szybkie wyjście. W tym sporcie nie ma mowy o rutynie - nigdy.
Statystyki ( jest firma nurkowa bodaj USA, która je prowadzi) pokazują, że najwięcej jest wypadków wśród zawodowców i tych mocno zaawansowanych. Nowi i amatorzy raczej sie bardzo pilnują.
Reasumując - proponuje się przyłożyć do tego i nie bać sie pytać instruktora i jak napisałem na początku - ćwiczyć i powtarzać aż do opanowanie danej sekcji. Gdzie to zrobisz - wybór jest Twój. Jak znasz angielski - to do dzieła i rób za granicą.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.11.2012 11:29

Venom555 napisał(a):Z nurkowaniem jak jest zobaczysz dopiero wtedy jak zejdziesz pod wode. Teoria jest prosta - praktyka nie do końca.

Pamiętaj, ze z 18 metrów jak zabraknie Ci powietrza z powodu Twojego błędu czy niewiedzy lub zachłyśniesz sie wodą nie będziesz miała czasu na szybkie wyjście. W tym sporcie nie ma mowy o rutynie - nigdy.


Jeżeli to było kierowane do mnie, to zapraszam tutaj: niezatapialny-sen-nurkowanie-od-a-do-z-t33672.html

Oczywiście zgadzam się z Tobą, że praktyka i ćwiczenia pod wodą to podstawa, ale zawsze możemy podyskutować ;)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.11.2012 14:55

To chyba do koleżanki pisał kolega Venom. Cytat kolegi ...najwięcej jest wypadków wśród zawodowców i tych mocno zaawansowanych...... Niech koleżanka Roxi uważa na siebie. Szkoda by było takiej fajnej kolezanki żeby nie wypłyneła z 18 m. Niech koleżanka uważa na tych pseudoinstruktorów. Nie dosyć, że niewiele co wiedzą to jeszcze mogą koleżankę przytopić w otchłaniach wody w bliżej niewiadomym celu. Niech kolezanka nie rozstaje się z harpunem albo kuszą. Pozdrawiam

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Kitesurfing, windsurfing,nurkowanie - kurs
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone