Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kierunek Krk - wariant przez SLO zamiast autostrad CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mefjuu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.06.2015
Kierunek Krk - wariant przez SLO zamiast autostrad CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) mefjuu » 13.06.2015 01:00

Witam,
Pierwszy raz piszę na forum, pierwszy raz też jadę do CRO. W najbliższy czwartek z płd. Polski ruszamy na wyspę Krk.

Wertując wątki na forum i analizując warianty dojazdu, zastanawiam się:
czy jest sens omijać autostradę na SLO by potem płacić na bramkach w CRO, skoro można pocisnąć autostradami na SLO ile się da i wjechać do CRO np. w miejscowości Rupa.

Np. taka trasa przez Lublanę: tiny.cc/yb5bzx

Proszę o uwagi i sugestie co do tego słoweńskiego wariantu. Z góry piękne dzięki!

(dodam, że wyjeżdżamy w czwartek ok. godz. 21.00, z rocznym dzieckiem, więc płynność jazdy ma znaczenie :) )
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.06.2015 07:47

Jest ok.
Końcówkę będziesz miał bez autostrady. Dojdzie zmęczenie.
Uważajcie.
Myślę, że piękne widoki nie pozwolą zasnąć. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2015 07:50

Trasa przez Słowenię to najlepsze wyjście, tak jak sobie wyznaczyłeś :!:
wojtastar
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 22.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtastar » 13.06.2015 08:14

Potwierdzam, byłem w 2014 jadę i w tym roku. Autostrada prawie do samego końca, kończy się 2 km przed wyspą, brak autostrady pomiędzy Rupą a miastem Postojna, droga dosyć kręta i brak poboczy. Na granicy Austriackiej można kupić winiety Słoweńskie. Jeżeli jedziesz na LPG to sporo stacji w Słowenii i Chorwacji.
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 13.06.2015 20:56

Ciekawa propozycja .Wtrące się trochę w dyskusje.
Sam myśle nad tym jak urozmaicić sobie podróż na Hvar.Nocleg mam od niedzieli 26.07 i planujemy wyjechać w piątek rano i coś zwiedzić po drodze wraz z noclegami.
Może macie jakieś pomysły..
Wybierając się Twoją drogą muszę wykupić tylko winietki na Czech i Austrię?Czy Słowienie jadę już omijając płatne drogi?
W Cro już chyba najlepiej jechać wybrzeżem na Hvar także omijając bramki i opłaty?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.06.2015 21:11

suprnowa napisał(a):Ciekawa propozycja .Wtrące się trochę w dyskusje.
Sam myśle nad tym jak urozmaicić sobie podróż na Hvar.Nocleg mam od niedzieli 26.07 i planujemy wyjechać w piątek rano i coś zwiedzić po drodze wraz z noclegami.
Może macie jakieś pomysły..
Wybierając się Twoją drogą muszę wykupić tylko winietki na Czech i Austrię?Czy Słowienie jadę już omijając płatne drogi?
W Cro już chyba najlepiej jechać wybrzeżem na Hvar także omijając bramki i opłaty?

wskazana przez mefjuu trasa prowadzi w Słowenii autostradami więc winieta konieczna, na Cz i A oczywiście też;
najczęściej bez winiety w Słowenii można obyć się jadąc do Chorwacji przez skrót Mureck-Lenart-Ptuj;
można oczywiście pojechać jak mefjuu wykupując winietę Słoweńską i na Hvar dotrzeć Jadranką, oczywiście koniecznie z noclegiem po drodze
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 13.06.2015 21:19

Mureck -Ptuj juz jechałem.Chciałbym coś teraz zmienić.Czy warto jechać Jadranką?Widoki i odwiedzone miejsca wynagrodzą Nam wolniejszą drogę?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.06.2015 21:33

oczywiście, że widoki rewelacja, mz powiedziałbym w 75% trasy; w Rupie wjeżdżasz na 8kę i ciągniesz, aż do promu (nie wiem skąd wypływasz); po drodze wiele miejsc do odwiedzenia, nie wiem gdzie już byłeś, więc trudno proponować, ale sam przejazd będzie długi, a ze zwiedzaniem to już w ogóle
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 13.06.2015 21:43

Wypływamy ze Splitu.
Co polecasz zwiedzic po drodze?Zawsze to jakas odmiana niż autostrady.Ile godzin trzeba liczyć  na samą drogę w Cro?granicę chcielibyśmy przekroczyć w Sentilj omijając płatne drogi w Słowenii
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2015 21:52

Jak chcesz jechać tak jak autor wątku przez Słowenię, to omijanie autostrad jest bez sensu :!: :roll:
Straci się 3 godziny, trasa wąskimi drogami wzdłuż autostrady da wam w kość,
zaoszczędzenie 15 euro nie jest tego warte

https://www.google.pl/maps/dir/49.81539 ... 0?hl=pl-PL

Przemyśl to na spokojnie :wink:

Może po prostu zatrzymać się w Splicie i zwiedzić miasto przed odpłynięciem promu :roll:
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 13.06.2015 21:58

Lepiej zwiedzić Słowenie po drodze czy górę Cro?Jeżeli pojadę drogą proponowaną przez autora wątku to jadąc Jadranką autostrady w Cro już żadnych opłat drogowych nie ponoszę?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2015 22:06

No ale jak ty cały czas piszesz o zwiedzaniu, a jednocześnie chcesz zaoszczędzić na winiecie słoweńskiej i jechać kilkaset kilometrów zwykłymi drogami,
to mnie to nie przekonuje :roll:
Zwiedzanie kosztuje: wstępy, parkingi, jedzenie, pamiątki, dodatkowe kilometry nabite trasą krajoznawczą :roll:

Jadąc od Rijeki do Splitu można zwykłymi drogami i są też odcinki autostrad
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 13.06.2015 22:24

Źle mnie zrozumiałeś :)
Kupie sobie winietkę na 7 dni w Słowenii i pojadę tam autostradami a w Cro pojadę wspomnianą przez Ciebie Jadranką.Nie szukam oszczędności tam gdzie nie powinienem :)
Z Hvar mamy zamiar jechać jeszcze na pare dni do Albanii zwiedzając po drodze Czarnogórę.A stamtąd do domu to już chyba najlepiej Serbię ,Węgry .Akurat ta trasę mam już opanowaną bo w zeszłym roku wracałem z Grecji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2015 22:38

A ha :D

Wzdłuż Jadranki jest co zwiedzać przez wiele dni,
ja na twoim miejscu bym jednak wybrał zwiedzanie Splitu i okolicy, np. miasta Trogir :roll:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.06.2015 08:32

suprnowa napisał(a):Wypływamy ze Splitu.
Co polecasz zwiedzic po drodze?Zawsze to jakas odmiana niż autostrady.Ile godzin trzeba liczyć  na samą drogę w Cro? granicę chcielibyśmy przekroczyć w Sentilj omijając płatne drogi w Słowenii

sorrki, w jednym poście piszesz, że chcesz jak autor wątku autostradami w Słowenii, teraz że z Sentilj chcesz omijać płatne jej drogi... :?
jadąc jak autor wątku do granicy w Rupie, można w Słowenii po drodze zobaczyć Jaskinię Postojną lub Skocjanską i Zamek przy Postojnej, potem wjechać na 8kę i dalej jadąc w Senj zwiedzić twierdzę Nehaj, potem przemieścić się do Zadaru lub bardziej Trogiru/Splitu;
jednak sama Jadranka na tym odcinku to wg Googlea dobre ~6, 7g, a gdzie tam zwiedzanie, więc tylko z nocle-giem(gami)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kierunek Krk - wariant przez SLO zamiast autostrad CRO
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone