Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kiedy najcieplej??

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agunia33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 22.03.2013
Kiedy najcieplej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) agunia33 » 23.03.2013 19:10

Witam serdecznie !!
Chciałam zapytać , doświadczonych cromaniaków, kiedy najlepiej wybrać się na wczasy do Chorwacji?? Jedziemy w okolice Vodic, dokładnie do Tribunj,my i 2 dzieciaków ( 4 i 14) . Apartamenty mają jeszcze wolne terminy w okresie od 28 czerwiec do 8 lipiec , potem od 13 do 23 lipiec i od 12 do 18 sierpień . Poradźcie ,który termin wybrać?? :cry:
Zależy mi żeby nie trafić na Bore, żeby było ciepełko i woda cieplutka :lol: Z góry bardzo dziekuje za odpowiedzi :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.03.2013 21:10

agunia33 napisał(a):Witam serdecznie !!
od 12 do 18 sierpień
:papa:


wg mnie ten termin :roll: , ale ja nie meteorolog, miłego :papa:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.03.2013 21:13

agunia33 napisał(a): 12 do 18 sierpień .

Ten. :D
agunia33 napisał(a):Zależy mi , żeby było ciepełko i woda cieplutka :

To nie Kałtyk.. :oczko_usmiech:
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 23.03.2013 22:17

od 13 do 23 lipiec
temperatury podobne, obłożenie turystami różne...
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 23.03.2013 23:48

Zapewniam Cię, że nie chciałabyś spędzić wczasów w Chorwacji w okresie (jak w temacie) kiedy jest najcieplej.

W lipcu 2011 będąc w Crikvenicy doświadczyliśmy takich upałów, że nigdy więcej.
10 dni totalnej lampy, brak ochoty na jakąkolwiek wycieczkę, między 12-tą a 15-tą nawet Jadran nie dawał ukojenia.
Naprawdę kochamy ciepełko, w końcu po to się jedzie taki kawał drogi, ale wierz mi, momentami było to bardzo męczące.
agunia33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 22.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agunia33 » 24.03.2013 00:48

Kurcze.. to już sama nie wiem kiedy klepać ... musze sie zdecydować najpózniej do końca marca ze względu na inne rezerwacje :( faktycznie , jak jade z dzieckiem to może ten sierpień co?? Dzieki za dotychczasowa pomoc, fajnie ,że są ludzie ,którym sie chce odpisać :-)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.03.2013 01:55

Myślisz że w sierpniu będzie chłodniej??? :D

Poniżej fotka wykonana 09.08. tuż przed godziną 19, w porcie - jakieś 10 m od brzegu Jadranu, kiedy słońce już chyliło się ku zachodowi. Wyobraź sobie teraz temp. w ciągu dnia kiedy słońce wysoko na niebie :)

P8090107.JPG
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.03.2013 07:48

czyli ogólnie, powinno być określone co koleżanka agunia33 miała na myśli pod pojęciem ciepełka i wody cieplutkiej :?: ;
potwierdzam w pełni spostrzeżenia krispinusa; z zastrzeżeniem, że mi osobiście nie przeszkadzało :lol:
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 24.03.2013 08:13

agunia33 napisał(a):Kurcze.. to już sama nie wiem kiedy klepać ... musze sie zdecydować najpózniej do końca marca ze względu na inne rezerwacje :( faktycznie , jak jade z dzieckiem to może ten sierpień co?? Dzieki za dotychczasowa pomoc, fajnie ,że są ludzie ,którym sie chce odpisać :-)


Ja w swoim poście nie sugerowałem "nie jedź w lipcu", ani też "lepiej jedź w sierpniu"...
Trochę chciałem, pośrednio, podważyć sens :wink: zadanego pytania, czy też bardziej sens wyboru terminu wczasów pod kątem właśnie takich priorytetów.

Twoje dylematy mogły by dotyczyć faktycznie Bałtyku, a nie Adriatyku.

Ogólnie rzecz ujmując (bo chyba niepotrzebnie Cię przestraszyłem), kiedy byś nie pojechała będzie super.

Z upałami można sobie poradzić, zachowując elementarne zasady ochrony ciała czy po prostu ograniczać (szczególnie dzieci) czas przebywania na słońcu w godzinach 12-16.
Szukać na plaży cienia. Najlepiej wyszukiwać miejsca na plaży z drzewami, jeśli ich nie jest za dużo (będzie o nie "walka") "rezerwować" wcześniej.
Zaopatrzyć się w jakiś namiocik plażowy, swój parasol (te wynajmowane,choć większe, tanie nie są), koniecznie zabrać lodówkę- chłodna woda, piwko, arbuz, brzoskwinie i co tam kto lubi plus częste moczenie się w Jadranie i żaden upał nie straszny.

Oczywiście nikt Ci nie doradzi konkretnego terminu, kierując się "wiedzą pogodową", bo takiej wiedzy nikt nie posiada. Do pogody bardziej pasuje słowo prognoza, a te, jak sama wiesz, prawie nigdy się nie sprawdzają. :(

Ja raczej, w kontekście Twojego pytania, podałem taką bardziej ekstremalną sytuację.
Możesz co prawda trafić na parę dni upałów czy parę dni pochmurnych (deszczowych), ale w Chorwacji to nie jest żaden dramat. 8)
Woda już od maja często ma temp. powyżej 20 stopni.

Planując wczasy skupcie się na innych kryteriach.
Pogodowych nie brał bym pod uwagę.
Planujcie,jedźcie i wypoczywajcie. :D
Miłego urlopu :papa:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.03.2013 08:40

agunia33 napisał(a): Apartamenty mają jeszcze wolne terminy w okresie od 28 czerwiec do 8 lipiec , potem od 13 do 23 lipiec i od 12 do 18 sierpień . Poradźcie ,który termin wybrać?? :cry:
Zależy mi żeby nie trafić na Bore, żeby było ciepełko i woda cieplutka :lol: Z góry bardzo dziekuje za odpowiedzi :papa:

W każdej wymienionej porze byłem i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z wymienionych terminów jest dobry. Oczywiście najbardziej już nagrzana woda jest w terminie trzecim ale to nie oznacza, że nie będzie w tym czasie załamania pogody. Woda będzie ciepła ale chmury, wiatr może skutecznie popsuć wypoczynek.
Jeżeli dla Ciebie jest wszystko jedno w jakim terminie ( nie musisz nic przestawiać, naginać, prosić o urlop...) wybierz sierpień. Generalnie cobyś nie wybrała - jest dobre.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 24.03.2013 09:11

Nie wiem czy to pomyłka, czy ten sierpniowy jest krótszy? :(
Jeżeli tak, to wybierz z dwóch pozostałych :D
agunia33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 22.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agunia33 » 24.03.2013 09:52

Witam wszystkich :-)
Krispinus - tak, sierpniowy pobyt jest krótszy,reszta dni jest zajęty apartament niestety.. Macie racje , ja cały czas porównuje Bałtyk, to dlatego ,że nigdy nie byłam nad Adriatykiem i nie umiem sobie wyobrazić ,ze woda może mieć więcej niż 15st , i w dodatku lazurowy kolor a nie żółto brązowy :-) w zeszłym roku nad naszym morzem mieliśmy na 10 dni 7 deszczu z temperaturą 13-15 st ( powietrze) i max 15 st ( woda) to była maskara, kolejny raz wróciliśmy z wczasów nie opaleni a fioletowi z zimna :-)

Mnóstwo znajomych polecało nam Chorwację już wcześniej ,ale mnie zawsze przerażała cena i dojazd , w tym roku trochę przysiadłam przed św. monitorem :-) i to dzięki temu forum właśnie znalazłam noclegi za 2000zł a nie za 4500 zł, jak miałam wcześniej !!! :-) a porównując czas przejazdu to z przerwami myślę ,że w 12-14 godzin będziemy na miejscu , gdzie nad morze maiłam 530 km i jechaliśmy zawsze 8-9 godzin :-(

jeśli chodzi o fajne temperatury dla mnie to jest idealnie gdy powietrze ma ok 30st a woda od 15 st w wzwyż :-)

Gusia-s - jak zobaczyłam to zdjęcie to padłam :-) i to o tej godzinie !!!!! umre tam :-) ale umre szczśliwa i opalona ;-)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 24.03.2013 10:01

agunia33 napisał(a):Witam serdecznie !!
Chciałam zapytać , doświadczonych cromaniaków, kiedy najlepiej wybrać się na wczasy do Chorwacji?? Jedziemy w okolice Vodic, dokładnie do Tribunj,my i 2 dzieciaków ( 4 i 14) . Apartamenty mają jeszcze wolne terminy w okresie od 28 czerwiec do 8 lipiec , potem od 13 do 23 lipiec i od 12 do 18 sierpień . Poradźcie ,który termin wybrać?? :cry:
Zależy mi żeby nie trafić na Bore, żeby było ciepełko i woda cieplutka :lol: Z góry bardzo dziekuje za odpowiedzi :papa:


My byliśmy od 6 czerwca nad Jadranem i woda miała 20 stopni ,temperatura powietrza 26 C
jak wyjeżdżaliśmy 15 czerwca woda miała 21 stopni ,temperatura powietrza 31 C
..a apartamenty w czerwcu są chyba tańsze :wink:
....ale to twój wybór :wink:
Ostatnio edytowano 24.03.2013 10:06 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.03.2013 10:03

woka napisał(a): Oczywiście najbardziej już nagrzana woda jest w terminie trzecim ale to nie oznacza, że nie będzie w tym czasie załamania pogody.

Nie do końca tak jest, bo na przykład tam gdzie bywam, woda w ciągu dnia potrafi dwa, trzy razy , zmienić diametralnie temperaturę. Rano, ok 9 jak pływam po bieganiu, woda potrafi mieć 20 stopni, jak przychodzimy po śniadaniu, ma 24. Wszystko zależy od tego gdzie jesteśmy i czy to jest morze czy "morze" Zatoka zazwyczaj będzie cieplejsza.
Co do temperatury to czasem w lipcu jest bardzo gorąco, czasem w sierpniu, nie ma reguły. Bardziej bym się kierował dojrzałością owoców :) choć ja najbardziej lubię termin przełomu lipca i sierpnia.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.03.2013 10:05

I do tych Vodic w 14 h to skąd?
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Kiedy najcieplej??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone