Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kiedy najcieplej??

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 27.03.2013 20:07

W 2012 ostatnim tygodniu sierpnia bez szału tzn po upałach przeszła burza i zrobiło się nieco chłodniej a do tego zamieszało wodą i tu spadek temperatury był bardzo odczuwalny.Zawsze jadę do Cro w połowie sierpnia, i z podobną sytuacją spotkałem się trzy razy. :x
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.03.2013 22:51

pawelh napisał(a):W 2012 ostatnim tygodniu sierpnia bez szału tzn po upałach przeszła burza i zrobiło się nieco chłodniej a do tego zamieszało wodą i tu spadek temperatury był bardzo odczuwalny.Zawsze jadę do Cro w połowie sierpnia, i z podobną sytuacją spotkałem się trzy razy. :x

ajajaj ..... nie strasz nowicjuszki. :wink:
Może się to nie powtórzy.



Mam takie same spostrzeżenia, tzn. doświadczenia. Raz nawet grube polary trzeba było ubierać.
Ale było, że grzało tak, że dostałem poparzenia słonecznego, temperatura 36 C (dobrze pamiętam to zdarzenie)
WojtekW
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekW » 28.03.2013 08:11

Ciekawe, czy 22 czerwca (termin mojego przyjazdu) będzie bardzo gorąco i, co najważniejsze, czy woda będzie miała powyżej 20 'C. Widok za oknem nie napawa optymizmem, choć Chorwacja to inny klimat... :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.03.2013 09:19

woka napisał(a):
pawelh napisał(a):W 2012 ostatnim tygodniu sierpnia bez szału tzn po upałach przeszła burza i zrobiło się nieco chłodniej a do tego zamieszało wodą i tu spadek temperatury był bardzo odczuwalny.Zawsze jadę do Cro w połowie sierpnia, i z podobną sytuacją spotkałem się trzy razy. :x

ajajaj ..... nie strasz nowicjuszki. :wink:
Może się to nie powtórzy.



Mam takie same spostrzeżenia, tzn. doświadczenia. Raz nawet grube polary trzeba było ubierać.
Ale było, że grzało tak, że dostałem poparzenia słonecznego, temperatura 36 C (dobrze pamiętam to zdarzenie)


Miałem podobnie (szczególnie na przełomie miesiąca i dalej) - poranki i wieczory już chłodnawe ale może dlatego, że to Istria była.
;)
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 28.03.2013 09:37

WojtekW napisał(a):Ciekawe, czy 22 czerwca (termin mojego przyjazdu) będzie bardzo gorąco i, co najważniejsze, czy woda będzie miała powyżej 20 'C. Widok za oknem nie napawa optymizmem, choć Chorwacja to inny klimat... :)


Woda pewnie się nagrzeje.
Z pogodą bywa różnie.
Moi znajomi, któregoś roku(08 ? 09?) końcem czerwca mieli w Igrane na 9 dni tylko 4 słoneczne.
Niektórzy trafili na mocne ochłodzenie końcem lipca... :cry:
Nie ma na to rady.
Na szczęście są to bardzo rzadkie anomalia.

Tutaj trochę czerwcowych doświadczeń cromaniaków:

morze-chorwackie-w-czerwcu-t31674.html

Pod wątkiem w "Podobne tematy" też trochę cennych spostrzeżeń.
Do potraktowana jako ciekawostki, bez wyciągania niepotrzebnie niepokojących wniosków na przyszłość.
Bo jak to z prognozami bywa... :|
agunia33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 22.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agunia33 » 28.03.2013 12:42

Jezu nie straszcie mnie ... :-(
Znając moje szczęście właśnie trafie na chwilowe ochłodzenie trwające raptem kilka dni czyli 8 czyli całe moje wczasy ... :-( zaliczkę mam już wysłaną, zaraz napisze emaila do właściciela ( znanego zresztą na tym forum ;-) już po samych meilach wiem,że to super człowiek :-) ) I może wymyślimy inny termin :-)
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 28.03.2013 13:17

agunia33 napisał(a):Jezu nie straszcie mnie ... :-(
Znając moje szczęście właśnie trafie na chwilowe ochłodzenie trwające raptem kilka dni czyli 8 czyli całe moje wczasy ... :-( zaliczkę mam już wysłaną, zaraz napisze emaila do właściciela ( znanego zresztą na tym forum ;-) już po samych meilach wiem,że to super człowiek :-) ) I może wymyślimy inny termin :-)


Agunia, nie bój żaby, nie jesteś sama...zobacz ile ludzi jedzie w czerwcu ;) sami zresztą też wtedy jedziemy, pierwsza połowa czerwca. Mam nadzieje że pogoda w Breli dopisze a i woda będzie "da się polubić" ;)
agunia33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 22.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agunia33 » 28.03.2013 13:36

Lukasz22i - my jedziemy w sierpniu od 23 do 01 września... i teraz dumam czy nie zmienić znowu na czerwiec :-) mój chłop mnie ubije hihi aleście mi klina zadali ... :-)
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 28.03.2013 13:51

agunia33 napisał(a):Lukasz22i - my jedziemy w sierpniu od 23 do 01 września... i teraz dumam czy nie zmienić znowu na czerwiec :-) mój chłop mnie ubije hihi aleście mi klina zadali ... :-)


aaa to coś pokręciłem bo myślałem że w czerwcu...ale wrzesień też jest ok, my byliśmy 3 lata wstecz w lipcu to było piekło na ziemi, upał nie do zniesienia ;) w kolejnym roku byliśmy we wrześniu i było pięknie, na 12dni przez 11 non stop słoneczko (1 dzień ledwie widoczne chmurki, deszczu brak) i znośne temperatury (25-30st.C), woda gorąca :lol: , żyć nie umierać!
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 28.03.2013 15:07

Gdyby nie to, że syn kończy gimnazjum, a córka w lipcu ma praktyki na Majorce ( jak były w Polsce to szło sobie wybrać miesiąc), to chętnie bym pojechał znowu w czerwcu zahaczając o lipiec.
W zeszłym roku Brela od 20-tego czerwca.
Woda miodzio, nie męczące (może chwilami trochę) słoneczko non stop.
Brak tłumów.
Opalenizna na resztę lata.

Moja żonka wychodzi z tego założenia(ja popieram), że opalić się trzeba w miarę wcześnie, żeby się trochę tą opalenizną pochwalić i nacieszyć wtedy kiedy się ubiera letnie ciuchy.
Bladym być całe lato, potem na koniec sierpnia się opalić i nie podzielić się ze światem tym szczęściem... grzech. We wrześniu to już często polarek, kurteczka i długie spodnie...brrr

Na rozgrzewkę słoneczko i luzik:

Obrazek

"Nasza" plaża w czerwcu... większość manatków naszej ekipy :D
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 28.03.2013 15:44

Właśnie do 2009r jeżdziłem w czerwcu czyli w dniu rozdania świadecw no i właśnie tego nieszczęsnego 2009r.lało i było zimno.Kolega pisze wyżej o Igrane a ja byłem w Pisaku i też była tragedia-uciekliśmy wówczas do Grecji :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.03.2013 15:56

Ludzie, o czym wy w ogóle piszecie? To nie jest Bałtyk, żeby się obawiać, czy będzie pogoda. To jest klimat śródziemnomorski!

W Chorwacji latem są tylko 2 rodzaje pogody: albo będzie upał, albo będzie gorąco.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 28.03.2013 16:00

Ja też tak myślałem do 2009 :(
wcilor
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 18.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wcilor » 28.03.2013 17:37

Słuchajcie, ja tez byłem w czerwcu w Breli (18-27) tyle, że 2011r. Był gorąc do 34 st. a temp mora na termometrze - rybce 24st. Więc w porównaniu z Bałtykiem to prawie jak wrzątek. Jesli ktoś chce sobie powróżyć z fusów na podstawie statystyk to na stronce http://polish.wunderground.com/history/ ... .html?MR=1
można to zrobić. Faktycznie 2009r. był słaby ale poprzedni porównywalnie "zimny" czerwiec był w 1999r.!!! Więc statystycznie mamy przed sobą jeszcze 6 lat ciepłych czerwców :oczko_usmiech:
PS. Obecna pogoda w Chorwacji może wprowadzać pewną nutkę zaniepokojenia ( w perspektywie czerwcowych wakacji) ale to w końcu dopiero marzec.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 28.03.2013 17:54

Chorwaci byli wówczas sami zdziwieni taką pogodą i gospodarz twierdził,że takiej aury nie pamięta od 50 lat :( Oczywistym jest,że porównywanie ich załamania pogody do naszego to tak jak by porównywać osiołka do konia :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Kiedy najcieplej?? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone