Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kempingi które warto polecić ....

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 08.07.2018 08:29

SingSing74 napisał(a):Jeżeli na wyspie, to kemping Strasko na Pagu, albo Krk Camping Resort, na wyspie Krk.
Poza Istrią, ale na lądzie, to oczywiście Zaton i ewentualnie Solaris.


Dzięki! Nie wyobrażam sobie wakacji bez pobytu w Zatonie :)
Zwykle obozujemy w 3 miejscach dość odległych od siebie (Lanterna, Solitudo, Zaton) i chcielibyśmy odkryć coś nowego. Baseny i fitnessy mogę sobie darować, sanitariatów nie ;) Muszą być zatonowej jakości.
Marzy mi sie np. Hvar...

Pozdrawiam,
Havena
CISIU
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) CISIU » 08.07.2018 18:29

Może dziwne pytanie ale chcemy wyskoczyć po tygodniu do Czarnogóry na jakiś Kamp blisko morza. Czy ktoś coś może polecić ?


Janusz Bajcer napisał(a):
hektor napisał(a):witam
Byliśmy w zeszłym roku na wyspie Pag na campingu Straśko.Camping bardzo czysty i zadbany, nie można było tam się nudzić ,baseny przy plaży,siłownia i inne atrakcjie,bary , sklepy ,mini ZOO ,bardzo dużo cienia.Szukamy jakiegoś campu na innej wyspie o podobnym standardzie.Oprócz Zablacie w Baśce i Cikat na Mali Losinij bo tam już byliśmy a chcemy zobaczyć wyspę.Proszę o poradę.

Kempingi na wyspach

http://www.avtokampi.si/kampi.asp?drzav ... =1&otok=10

http://www.avtokampi.si/kampi.asp?drzav ... r=1&otok=4

http://www.avtokampi.si/kampi.asp?drzav ... r=1&otok=1

Tylko na tych wyspach kempingu podobnego do Straško nie znajdziecie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2018 19:12

CISIU napisał(a):Może dziwne pytanie ale chcemy wyskoczyć po tygodniu do Czarnogóry na jakiś Kamp blisko morza. Czy ktoś coś może polecić ?


http://www.avtokampi.si/mobilne-hisice. ... ava=4&s3=1

Czarnogóra ma krótkie wybrzeże - kempingów mało.
koneffka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 03.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) koneffka » 08.07.2018 20:07

Czy do Zaton można jechać w ciemno w 2 połowie lipca? Jaka jest szansa na wolne miejsce na namiot?
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 09.07.2018 06:35

CISIU napisał(a):Może dziwne pytanie ale chcemy wyskoczyć po tygodniu do Czarnogóry na jakiś Kamp blisko morza. Czy ktoś coś może polecić ?


W Czarnogórze jest niewiele sensownych campingów. "Maslina" koło Buljaricy (kawałek od morza), dwa małe campingi w Utjecha i dwa na Wielkiej Plaży "Miami" i "Safari". Nie licz jednak na standard porównywalny z campingami włoskimi czy chorwackim.
koneffka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 03.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) koneffka » 13.07.2018 22:09

Ponawiam temat. Obieramy kierunek na Istrię ze względziku na odległość.

Skład 2 os. dorosłe + 3 latek. Prośba o polecenie kampingu. Co do wymagań:
- namiot blisko morza,
- pole zacienione,
- atrakcje dla dzieci,
- w miarę spokojny, nieduży.
- nietłoczny.

W jakim kierunku szukać? Prywatne, duże?

Wojtek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.07.2018 22:46

koneffka napisał(a):Ponawiam temat. Obieramy kierunek na Istrię ze względziku na odległość.

Skład 2 os. dorosłe + 3 latek. Prośba o polecenie kampingu. Co do wymagań:
- namiot blisko morza,
- pole zacienione,
- atrakcje dla dzieci,
- w miarę spokojny, nieduży.
- nietłoczny.

W jakim kierunku szukać? Prywatne, duże?

Wojtek

Na Istrii prywatnych kempingów jak na lekarstwo.
A jak mają być atrakcje - to raczej te duże np. Valkanela, Lanterna, Bjela Uvala.

Tu masz więcej >>> http://www.avtokampi.si/kampi.asp?drzav ... obmocje=21
Są zdjęcia, filmiki, cenniki - wybieraj jaki pasuje.
koneffka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 03.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) koneffka » 14.07.2018 11:44

Dziekuje za odpowiedz.

Z drugiej strony... jakis spokony, niezatloczony, kameralny. Lecimy bez noclegu z polnocy Polski i chcialbym uniknac trodow podrozy dla dziecka, dlatego gdzies niedaleko. Atrakcje dla dzieci mozemy pominac. Kawalek plazy wystarczy.

Wojtek
koneffka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 03.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) koneffka » 14.07.2018 12:00

Oczywiscie blisko plazy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2018 16:26

Szukaj tych mniejszych w podanym linku.
QuicksilveR
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) QuicksilveR » 20.07.2018 12:27

Cześć cromaniacy!

Po 10 latach przerwy wybieram się znowu do Chorwacji - tym razem pod namiot, w drugiej połowie sierpnia.
Plan jest taki, żeby pojechać za Dubrownik, a po zwiedzeniu Perły Adriatyku, małymi skokami przenosić się powoli na północ :)
Wypad jest 2+1, namiot duży, ale auto o małym prześwicie, więc miejsca trudno dostępne raczej odpadają.

Wstępnie, po dłuższych lekturach na forum i opiniach z google'a, wytypowałem sobie kilka kempingów na start - pytanie, czy warto i czy jest szansa na miejsca "w ciemno" w tym terminie?

1. Kemping Kate - jako baza na zwiedzanie Dubrownika
2. Kemping Prapratno - kilkudniowy odpoczynek przy plaży
3. Może jakieś kempingi w głębi półwyspu Peljesac, jako wypadówka na Korculę (chyba, że polecacie coś na samej Korculi)
4. Droga na Omis - tu nic konkretnego nie wybrałem, może jakieś podpowiedzi?
5. Omis - kemping Liscina lub kemping Miroslav - pytanie, czy pod koniec sierpnia nie będzie problemów z miejscem?
6. Split - właściwie, oprócz kempingu Seget w Trogirze (obok którego mieszkałem 10 lat temu), nic mi nie przychodzi do głowy jako baza wypadowa na Split. Może polecicie coś?

Z góry dziękuję za rady, ostrzeżenia, czy inne sugestie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.07.2018 16:22

QuicksilveR napisał(a): 3. Może jakieś kempingi w głębi półwyspu Peljesac, jako wypadówka na Korculę (chyba, że polecacie coś na samej Korculi)
Może w samym Orebicu mały przydomowy Kemp. Mario lokalizacja - https://goo.gl/maps/eeZZbNh2nmq lub Glavna Plaza https://goo.gl/maps/pD2SyRycLRT2 też przydomowy pod palmami. Blisko do przystani skąd odpływa taxi do Korculi oraz przy samej plaży, może nie najlepszej na półwyspie ale jeśli i tak na chwilę tylko to wystarczy. W mieście ale sąsiedztwo nie uciążliwe. Ciut przed Orebic są sympatyczne 3 kemp. jeden obok drugiego np. Ponta w Mokalo lecz z niego na taxi do Korculi trzeba dojechać autem, na prom oczywiście również jeśli chcecie z autem się przeprawić na wyspę. Bez auta lepiej z taxi korzystać bo wpływa do samego miasteczka a prom nie. Na samej Korculi nie mam rozeznania zbytnio co do kemp. W Orebicu mogę jeszcze polecić kemp. Nevio - https://goo.gl/maps/j6nE9xcwQTs wyższy standard od tych przydomowych, ma nieduży basen tak jak i Ponta w Mokalo, oba kemp. na klifie i do plaży trzeba zejść chodniczkiem w dół oczywiście bezpośrednio z kempingu, jest knajpka i bar przy plaży, ceny umiarkowane nie drożej niż na mieście.

QuicksilveR napisał(a): 4. Droga na Omis - tu nic konkretnego nie wybrałem, może jakieś podpowiedzi?
Ciste, Male Ciste? między Drvenikiem a Zivogosce odludne, lub w Zivogosce Blato Boban albo Dole sąsiadują ze sobą - sympatyczna nie bardzo zaludniona plaża, korzystają tylko goście kemp. na terenie Dole jest sklep, ze 2 knajpki, lody, stragan z upominkami, warzywami, przekąski jakieś typu naleśniki, pieczywo, słodkie pączki - bułki, bankomat. Na granicy tych kemp. jest wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowerki wodne, parasailing, skuter)

QuicksilveR napisał(a): 6. Split - właściwie, oprócz kempingu Seget w Trogirze (obok którego mieszkałem 10 lat temu), nic mi nie przychodzi do głowy jako baza wypadowa na Split. Może polecicie coś?
Jeszcze masz w samym Splicie w zasadzie https://www.campingsplit.com/ nie byłam jednak na nim to się nie wypowiem. Moją bazą wypadową do zwiedzania Splitu był kemping na Bracu :mrgreen:
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 23.07.2018 13:43

koneffka napisał(a):Czy do Zaton można jechać w ciemno w 2 połowie lipca? Jaka jest szansa na wolne miejsce na namiot?


Podłączę się do tematu
Czy na takim campie jak Zaton, Strasko, Poljana w Losinj pod duży namiot trzeba rezerwować Parcelkę, czy jedzie się w ciemno i zawsze gdzieś znajdzie się miejsce w cieniu i z niedużą odległością od plaży na namiot?
termin od 19.08.18, ale chyba bardziej prawdopodobny od 25.08.18
Ondrasza
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.07.2018
Różnice w cenie rezerwacji i opłaty dodatkowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ondrasza » 23.07.2018 15:20

Dzień dobry wszystkim,
w tym roku pierwsze wakacje od długiego czasu i pierwsze tak długie za granicą. Do Chorwacji pierwszy raz :D Jedziemy swoim samochodem, we dwoje, pod namiot, dwa noclegi w drodze (Budapeszt i okolice Zagrzebia) i z powrotem też na dwa razy (jakaś fajna miejscówka w Chorwacji lub nad Balatonem, a druga na Słowacji). Wyjazd z PL 12.08, powrót 28.08. Kierunek Istria i budżet dość ograniczony (4000-4500 PLN na całość).
Myśleliśmy o Kazeli, albo czymś podobnym, bez ogromu dzieciaków i nastolatków (dyskoteki) z jakąś cywilizacją dookoła, fajną, czystą plażą. Na spokojnie, na sportowo.

Mam jednak zagwozdkę z rezerwacją parceli namiotowej w Chorwacji - ceny bardzo się różnią. Między Vacansoleil a stronami chorwackimi czy innymi pośrednikami różnice wynoszą nawet 500-800 zł w zależności od tego jaki camping wybieram 8O . Możecie mi to wytłumaczyć? Gdzie najbezpieczniej i najtaniej dokonać rezerwacji? Wiem już o dodatkowych kosztach (opłata rezerwacyjna) które przepada i wiadomo - ubezpieczeniach. Ale te 500-800 zeta robi nam różnicę.

Link do opłaty: 19.3E za jednostkę (czyli parcelę, namiot???) i do tego 2 x po 9,10 za osobę?
Ostatnio edytowano 23.07.2018 15:56 przez Ondrasza, łącznie edytowano 1 raz
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 23.07.2018 15:25

Jakie stronki rezerwacyjne oprócz selektcamp, vacansoleil, homair, polecacie do ogarnięcia dużych campów w chr i it?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kempingi które warto polecić .... - strona 67
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone