Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kempingi które warto polecić ....

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewka_s
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.03.2018
Kemping dla wymagających

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewka_s » 19.03.2018 10:09

Witam,

W tym roku wybieram się z rodziną do Chorwacji pod namioty (po raz pierwszy)
Wyjazd planujemy na początek czerwca. Mój mąż choruje na stwardnienie rozsiane, mam 2 córki w wieku: 1,5 i 3 lata, dlatego też szukam kempingu:
- blisko morza, sanitariatów, sklepów (dla męża odległość 500 m to wyzwanie)
- na którym jest spokój
- mogą, ale nie muszą być atrakcje dla dzieci
- z plażą przystosowaną dla małych dzieci, z łagodnym zejściem (mąż ma problemy z równowagą, no i wiadomo dzieci, plaza skalista odpada)
- NIE na Isrtii, wolałabym na południe od Zadaru, bo na początku czerwca jednak jeszcze nie ma takich upałów,

Polecano mi Rab, ale nie wiem, czy na początek czerwca nie będzie za zimno pod namiot

pozdrawiam,
Ewa
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Kemping dla wymagających

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 19.03.2018 10:19

Rab jest super dla małych dzieci.
Ale czy namiot w takim zestawie plus chorujący mąż, to nie jest zbyt duże wyzwanie?
Nie lepiej wybrać jakieś bungalow z własną łazienką i kuchnią?
Byłam pod namiotem z małymi dziećmi na Loparze w lipcu i trzy dni spędzone w warunkach monsunowych i z wiatrem .... wystarczą.
ewka_s
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.03.2018
Re: Kemping dla wymagających

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewka_s » 20.03.2018 12:02

Tak, jest to wyzwanie.
Nie po raz pierwszy jedziemy pod namiot (choć dopiero po raz drugi z dziećmi)
Nie ukrywam, że finanse są dla nas ważne: bungalowy czy apartamenty są jednak duuużo droższe niż namiot.
Poza tym, owszem, mąż jest chory, ale staramy się żyć normalnie na tyle na ile jest to możliwe. Z takim podejściem nic tylko zamknąć się w domu....
Proszę o radę dot. kempingu a nie wyboru namiot vs apartament czy bungalow
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Kemping dla wymagających

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.03.2018 13:16

Kemping Zaton ma wszystko o czym piszesz. Pierwsza linia parcel praktycznie przy samej plaży. Sanitariaty też blisko. Plaża dla dzieci jak najbardziej. Place zabaw, baseny dla dzieci i nie tylko. Nie wiem jednak jak z obłożeniem, ale na początku czerwca nie powinno być tragedii. Warunkiem jest wcześniejsze zarezerwowanie interesującej was parceli. Jednak jest dosyć drogi.

Ewentualnie Prapratno na Peljesacu z tym, że tam atrakcji dla dzieci nie ma, ale płasko i łagodne zejście do wody. W czerwcu pewnie bez problemu będziecie mogli rozbić się niedaleko sanitariatów. W zeszłym roku byłem na pierwszym z nich, a w tym wybieram się na drugi.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Kemping dla wymagających

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.03.2018 13:36

ewka_s napisał(a):Witam,

W tym roku wybieram się z rodziną do Chorwacji pod namioty (po raz pierwszy)
Wyjazd planujemy na początek czerwca. Mój mąż choruje na stwardnienie rozsiane, mam 2 córki w wieku: 1,5 i 3 lata, dlatego też szukam kempingu:
- blisko morza, sanitariatów, sklepów (dla męża odległość 500 m to wyzwanie)
- na którym jest spokój
- mogą, ale nie muszą być atrakcje dla dzieci
- z plażą przystosowaną dla małych dzieci, z łagodnym zejściem (mąż ma problemy z równowagą, no i wiadomo dzieci, plaza skalista odpada)
- NIE na Isrtii, wolałabym na południe od Zadaru, bo na początku czerwca jednak jeszcze nie ma takich upałów, Ewa

Witaj Ewka :papa:
Proszę poczytać kilka stron tego wątku.

Natomiast jeśli mam coś polecić, ta kawałeczek za Zadarem jest Sveti Petar na Moru i kilka małych prywatnych i tanich kempingów.
Animacji nie ma, ale jest spokój. Stron internetowych nie mają, w czerwcu miejsce się znajdzie.

Trochę dalej za Zadarem polecam kemping Kozarica >>> http://adria-more.hr/camping-kozarica

Wycieczka wirtualna >>> http://adria-more.hr/virtual-kamp/
ewka_s
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewka_s » 20.03.2018 14:35

Zapomniałam wspomnieć, że w tamtym roku byliśmy w Pakostane, a kilka lat temu w Vodice, więc chciałabym jechać gdzieś indziej.
Zaton fatycznie jest drogi.

Może jeszcze coś się znajdzie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.03.2018 14:53

ewka_s napisał(a):Zapomniałam wspomnieć, że w tamtym roku byliśmy w Pakostane, a kilka lat temu w Vodice, więc chciałabym jechać gdzieś indziej.
Zaton fatycznie jest drogi.

Może jeszcze coś się znajdzie?

Wybór jest spory - od tanich do drogich.

http://www.avtokampi.si/kampi.asp?drzav ... obmocje=24

Może coś na Murter >>> http://www.avtokampi.si/kampi.asp?drzav ... =1&otok=10
Np. >>> http://www.jezeravillage.com/
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 20.03.2018 16:37

Początek czerwca to dobry termin, mało ludzi i niskie ceny. Myślę, że rada kolegi SingSing74 o wyborze campu Prapratno jest warta rozważenia. Z tymi cenami to jak dla Was, na szybko z cennika 2016 r obliczyłem 17 euro za dobę, nie licząc dzieci ( do 3 lat za darmo i pewnie do 3,5 nie będzie problemu) Niestety jest to bez ceny prądu ( 3 euro, wg mnie można się bez tego obyć), oraz ceny za lodówkę ( 2,15 tu już raczej koszty nieuniknione). Na campie tym byłem wielokrotnie, nieskromnie powiem, że znam wszystkie campy w CRO na południe od Istrii i ten wydaje mi biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania najlepszy dla sympatycznej rodzinki. Gdybyś miała pytania o inny konkretny camp to proszę napisz na piriva, na pewno coś podpowiem.
GAJUS
ewka_s
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewka_s » 21.03.2018 17:02

Prapratno faktycznie jest warta rozważenia. A może jest jeszcze coś ciekawego troszkę bliżej?
Jeśli chodzi o prąd i lodówkę to raczej się obejdziemy.
A co myślicie o Rab-ie na początku czerwca (raczej pierwsze 2 tygodnie)? Nie będzie za zimno? Ja byłam na Istrii (Porec) w drugiej połowie czerwca i dla mnie było idealnie, nie za ciepło nie za zimno, no ale wtedy to było bez dzieci. No i nigdy nie byłam na wyspie, zawsze jakoś wybieraliśmy ląd.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.03.2018 18:25

Z tym Prapratno to nie wiem czy taki świetny pomysł. Wbrew pozorom do plaży z miejsc kempingowych kawałek jest. Kemping jest ogrodzony i nie stoi się tuż przy plaży, z każdej parceli trzeba dotrzeć do wyjścia i nim dopiero na plażę. Raczej bym szukała takiego kempingu, gdzie z namiotu wychodzi się wprost na plażę.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 22.03.2018 10:08

Z mapki wynika, że z najbliższej parceli rzeczywiście będzie około 70m. Czy to dużo, to już musi ocenić ewka.
Ze względu na to, że szukam kempingów jadąc z małym dzieckiem, moje preferencje są podobne dlatego zerknij jeszcze na
Vrila w Trpanj albo Viter w Zaostrog.

Jeszcze mi się przypomniało, że właśnie gusia-s w zeszłym roku była na kempingu Waterman Beach Village na wyspie Brac. Jak pisze, w pobliżu placu pod namioty stawiają nowy pawilon z toaletami. Jeżeli zdążą do czerwca, to też jest ciekawa propozycja, ale najlepiej gdyby gusia oceniła odległość do plaży i budowanych sanitariatów. Ja w każdym bądź razie wpisałem ten kemping na listę do odwiedzenia. Oczywiście w tym wypadku dochodzi prom.

Pozwolę sobie wrzucić tu link do relacji i opisu kempingu:
hifi-supe-rs-tar-super-hit-gusia-s-i-banda-na-otoku-bra-t53464-165.html
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.03.2018 13:22

SingSing74 napisał(a): Jeszcze mi się przypomniało, że właśnie gusia-s w zeszłym roku była na kempingu Waterman Beach Village na wyspie Brac. Jak pisze, w pobliżu placu pod namioty stawiają nowy pawilon z toaletami...
Od ulicy do linii wody przez cały kemp. jest niecałe 400 m. z czego pole namiotowe jest najbliżej plaży
Wypośrodkowana odległość od pola namiotowego, tak żeby było mniej więcej równo do plaży i do sanitariatów to będzie 100 m.

Mniej więcej tak to wygląda...
Cały teren kempingu zaznaczyłam na czerwono. Obszar namiotowy oddzielony i literka N., na żółto - mniej więcej nowe sanitariaty (trzeba by się upewnić, że już są), zielone dojście do plaży po płaskim.
Odległość będzie zależała od ustawienia namioty, w tym terminie podejrzewam całe pole będzie puste.
Bez tytułu.jpg


Do miasteczka ... sklepów, dla męża raczej za daleko pieszo, ok. 1 km ale zawsze można podjechać autem, wysadzić k. portu, zaparkować i przejść choć kawałeczek wzdłuż portu pieszo. W porcie/ na promenadzie jest dużo miejsc gdzie można usiąść i odpocząć.

Jednak nie wiem, czy mimo wszystko to nie zbyt duże odległości.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 22.03.2018 16:01

Gajus.ems napisał(a): nieskromnie powiem, że znam wszystkie campy w CRO na południe od Istrii
GAJUS

Musze zacytować i sprostować sam siebie, ponieważ mój post mógłby wprowadzić w błąd.
Wyraziłem się bardzo nieprecyzyjnie , miałem na myśli, że oglądałem wszystkie, oczywiście nocowałem tylko na niektórych. Przez moje ponad 20 wizyt turystycznych w CRO, najczęściej poruszam się na piechotę z plecakiem ( często co noc inny camp), wcześniej pojazdem i mam "manię" zaglądanią na każdy camp po drodze i w pobliżu. Jeśli chodzi o ląd od campu RACA w Senju wzdłuż wybrzeża do samego Molunatu widziałem wszystkie biorąc pod uwagę wybrzeże. Nie byłem nigdy na Istrii. Jeśli chodzi o wyspy to nie byłem na wyspach Kvaneru i na Dugim Otoku, ale już od Pagu widziałem wszystkie campy jakie są na pozostałych wyspach. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Przyznaję się do błędu i przepraszam zainteresowanych, nieskromność nie popłaca.
Pozdrawiam wszystkich campingowców !
GAJUS
BartKat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 01.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartKat » 22.03.2018 16:36

gusia-s napisał(a):Z tym Prapratno to nie wiem czy taki świetny pomysł. Wbrew pozorom do plaży z miejsc kempingowych kawałek jest. Kemping jest ogrodzony i nie stoi się tuż przy plaży, z każdej parceli trzeba dotrzeć do wyjścia i nim dopiero na plażę. Raczej bym szukała takiego kempingu, gdzie z namiotu wychodzi się wprost na plażę.


A możesz polecić coś podobnego jak Prapratno tylko z bezpośrednim dostępem do plaży? Zastanawiałem się na Kamp Ujca ale nasz zestaw jest chyba troche przewymiarowany na ten kamping.

Nie lubię molochów typu Solaris. Nie potrzebujemy parku wodnego, zjeżdżalni czy basenów. Ważna jest cisza i bliskość morza.
Prąd, woda i czyste sanitariaty to podstawa :)

Z góry dzięki za namiary:)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.03.2018 16:43

Może nadal nie wszystkie a większość ;)
Kempingów przybywa z roku na rok. Tak z pamięci strzelam, że np. w ostatnim czasie doszły nowe kempingi na Peljesacu, Pagu, Krku, przed Makarską coś mi świta, że też - no i przed Male Ciste po sąsiedzku jest nowy.
Jednak i tak zapewne znajomością kempingów bijesz tu wszystkich na głowę :)

Tak myślę cały czas o zapytaniu ewka_s ... czy nie najlepiej by było jednak rozejrzeć się w okolicy od Sv. Petar do Drage.
Tam jest najwięcej kempingów na płaskim terenie, z bezpośrednim wyjściem na plażę, zacienionych, małych (więc blisko do toalet i plaży) ... z bliskością sklepów może być tu różnie.

Duże kempingi to zazwyczaj jednak spore odległości i albo się jest blisko plaży albo WC ... blisko do obu raczej się nie da.
Ja bym jeszcze poleciła fajny, kameralny kemping, do morza i wc w promieniu 20-30m od miejsca rozbicia, Kemping Mali Dubrovnik na Pagu w Povljanie ale okolica nie ta, o którą koleżanka pyta :(

BartKat napisał(a): A możesz polecić coś podobnego jak Prapratno tylko z bezpośrednim dostępem do plaży? Zastanawiałem się na Kamp Ujca ale nasz zestaw jest chyba troche przewymiarowany na ten kamping...
A wyżej własnie polecam ;)
Jak duży zestaw? Na Ujca nie byłam ale kolega był z budką.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kempingi które warto polecić .... - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone