Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kempingi które należy omijać z daleka

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arkadiusz N
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2009
Racja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arkadiusz N » 12.06.2009 12:55

slazdu napisał(a):Witam
A ja chciałem polecić bardzo fajny Kamp na Istrii pod Pulą - Puntizela. Byłem tam z rodziną na przełomie lipca i sierpnia.
Czyste sanitariaty, zacienione pola, blisko do morza. W samej Puli, oddalonej ok. 2km, znajduje się rzymskie Koloseum, w dość dobrym stanie. Uliczki i zabudowa we włoskim stylu.
Kamping z restauracją, sklepem, straganami.
Myślę, że kiedyś tam wrócimy.
Pozdr.
:!:

To prawda, byłem tam na początku czerwca 2009r i jak najbardziej mogę go polecić. Wszędzie czysto, miejsca dostępne zarówno w cieniu, jak i na słońcu. Sanitariaty oddzielnie na mycie naczyć, pranie i kąpiel zwierząt. Sklep, restauracja, plac zabaw, boisko do koszykówki, siatkówki i stoły tenisowe.
Dokładnie miejscowośc ta nazywa się Fazana, a camp Puntizela. Koszt pobytu 2 osoby dorosłe, dziecko 4 lata, samochód, namiot, opłata klimatyczna około 65zł/doba

Pozdrawiam
mkielkowski
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkielkowski » 17.06.2009 19:45

A propos Puntizeli, to chcemy tam pojechac w lipcu z namiotem. Wybierzemy opcje najtansza, ta gdzie dzialka jest nienumerowana. Wiesz moze gdzie sa polozone takie dzialki? Czy aby nie gdzies kolo smietnikow :P Gdzie zostawia sie samochod? Kiedy otwarta jest rejestracja i takie tam inne spostrzezenia :)
Arkadiusz N
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arkadiusz N » 17.06.2009 22:51

mkielkowski napisał(a):A propos Puntizeli, to chcemy tam pojechac w lipcu z namiotem. Wybierzemy opcje najtansza, ta gdzie dzialka jest nienumerowana. Wiesz moze gdzie sa polozone takie dzialki? Czy aby nie gdzies kolo smietnikow :P Gdzie zostawia sie samochod? Kiedy otwarta jest rejestracja i takie tam inne spostrzezenia :)


Działki nienumerowane znajdują się zbyt daleko, aby mogło czasem na nie spojrzeć, któreś z sąsiadenich oczu. Nie ma takiej potrzeby rozbijać się tak daleko. Ja miałem działkę nr 317. Na niej stał namiot wraz z samochodem. Miałem blisko do toalety i pryszniców. Miejsce gdzie nie tylko można korzystać ze słońca, ale również schować się w cieniu. Do śmietników blisko, aczkolwiek w bezpiecznej odległości. Kolejny plus to 2 słupki wkopane w ziemię tuż obok. Kilka metrów sznurka, spinacze i gacie lub ręczniki się suszą :)
mkielkowski
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkielkowski » 18.06.2009 07:07

Jakbys mogl to spojrz tutaj http://www.puntizela.hr/en_cjenik.html i powiedz mi jaki typ dzialki miales? W sezonie roznice sa spore. Miedzy 21 a 6,3 euro, ale Ty bedac wczesniej miales na pewno taniej.

Wjazd na kamping jest przez jakis szlaban, dostaje sie kluczyk magnetyczny czy jak to wyglada? Kamping ma jakas wlasna plaze, baseny, trawniki pod drzewami? :P
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.06.2009 08:39

Panowie to jest temat "kempingi które należy omijać z daleka"
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.06.2009 08:44

Może pomoże przetłumaczona wersja cennika

21 euro to cena parceli numerowanej nad samym morzem
(parcele takie są przeważnie zajęte na stałe przez karawany Włochów, Niemców, Austriaków.)
6.30 euro to cena parceli nienumerowanej bez prądu na poboczach parcel numerowanych.

Są to ceny w pełnym sezonie, jak widać z tabelki - są okresy kiedy jest taniej.

Dodatkowo płaci się za każdą osobę + taksę klimatyczną oraz jednokrotną rejestrację/meldunek 1.5 euro od osoby.

Nie wiem jak jest ze szlabanem na Puntiżeli, ale na innych kempingach na Istrii przy szlabanach siedzi obsługa i podnosi go za okazaniem karty pobytu, wystarczy ją umieścić za szybą.
Arkadiusz N
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arkadiusz N » 18.06.2009 16:20

No i Pan Janusz mnie wyręczył. Jedyne co powinienem dodać fo fakt, iż w Puntizeli jest odsuwana brama. Jak Ciebie widzą to od razu otwierają pilotem. Nic nie trzeba okazywać.
mkielkowski
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkielkowski » 18.06.2009 16:50

Swietnie! :) Zatem nie moge sie doczekac wyjazdu do Puntizeli skoro sa pozytywne opinie. Dziekuje serdecznie za informacje i pozdrawiam!
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 06.09.2009 21:13

Moja ocena może być mocno subiektywna, ale bardzo ale to bardzo nie podobał mi się kemping Stella Maris w Umagu (czy też koło Umagu).

Nocowałam tam tylko jedną noc, ale przede wszystkim nie spodobało mi się to, że jest cholernie drogi - fakt, że za tę jedną noc liczą sobie więcej - zapłaciliśmy 200 kun (2 osoby dorosłe) za miejsce nieparcelowane bez prądu - podobno te miejsca mają prąd - ale my deklarowaliśmy że prądu nie bierzemy i tak nam przy wjeździe nawet zapowiedziano, że miejsce będzie bez prądu, a na wyjeździe się okazało że płącimy jednak za prąd. Jak bym wiedziała, to byśmy sobie chociaż lodówkę podłączyli :twisted:

Kemping ma 4 gwiazdki a sanitariaty są po prostu syfiaste - nie wiem, może w innym miejscu były lepsze, te przy naszych namiotach były okropne.

No i plaża po przejściu na ulicę.

Nie wiem, jak dla mnie te 4 gwiazdki mocno przesadzone.

No i te miejsca nieparcelowane przy ulicy, nawet żywopłotu nie posadzili żeby trochę hałas ograniczyć.
We Włoszech mieliśmy miejsce 10 m od ulicy, żywopłot na 4 m i nic nie było słychać. A kemping 3-gwiazdkowy.
[/b]
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 21.10.2009 13:17

Prośba do Moderatorów

Może warto zrobić osobny temat campingu które polecacie ?

Bo w obecnym jest misz masz. Albo zmienić nazwę tematu na polecane i nie polecane . Chciałbym polecić camping gdzie my spędzaliśmy tegoroczne wakacje ,ale nie wiem gdzie to wstawić ? chyba ze zrobię osobny temat ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2009 17:49

filip122 vel Darek napisał(a):.....chyba ze zrobię osobny temat ?

Odpowiedziałeś sobie na pytanie :lol:
To nie mody zakładają tematy a userzy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2009 17:50

filip122 vel Darek napisał(a): Chciałbym polecić camping gdzie my spędzaliśmy tegoroczne wakacje ,ale nie wiem gdzie to wstawić ? chyba ze zrobię osobny temat ?


Jeśli nie ma takiego tematu, możesz śmiało założyć, nie musi to robi moderator :D

Pozdrav
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 22.10.2009 01:38

Janusz Bajcer napisał(a):
filip122 vel Darek napisał(a): Chciałbym polecić camping gdzie my spędzaliśmy tegoroczne wakacje ,ale nie wiem gdzie to wstawić ? chyba ze zrobię osobny temat ?


Jeśli nie ma takiego tematu, możesz śmiało założyć, nie musi to robi moderator :D

Pozdrav


Ok to zakładam temat , tylko proszę moderatora o przyklejenie go na początek działu, i ew jeśli jest to możliwe przerzucenie wypowiedzi z tematu kempingi które należy omijać do nowego

Kempingi które warto polecić ....


:D :D :D


.
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 22.03.2010 16:42

Panie Januszu- a coś na temat Lantercamp? jadę pierwszy raz do Chorwacji i tak padło na ten camp...będę wdzięczna za rady:)

ps. z opcji "szukaj" też korzystam;) ale co fachowiec- to fachowiec:)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.03.2010 17:05

Piotrek_B napisał(a):...To nie mody zakładają tematy a userzy.

Mody też zakładają tematy :devil: .... tylko jako userzy :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kempingi które należy omijać z daleka - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone