Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kemping "Kanegra" Umag

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Kemping "Kanegra" Umag

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 23.01.2013 18:36

Czy był ktoś może na tym kempingu ?? jeżeli tak, to proszę o jakiś opis i zdjęcia :)
Nie interesują mnie linki, opisy i zdjęcia z netu :)
sesa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sesa » 09.05.2013 22:07

Puk,puk podpinam się....
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.06.2014 20:29

Nieśmiało się przypominam :papa:
macbas
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 21.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) macbas » 07.08.2019 06:59

Cześć.
bluesman napisał(a):Czy był ktoś może na tym kempingu ?? jeżeli tak, to proszę o jakiś opis i zdjęcia :)
Nie interesują mnie linki, opisy i zdjęcia z netu :)

W tym roku w drodze do Uliki odwiedziliśmy Kanegrę. Oba kempingi należą do tej samej firmy Plava Laguna. O samym kempingu na polskich forach jest niewiele wzmianek więc postanowiliśmy sami zobaczyć to cudo...
Na początek link: jakie-kempingi-fkk-polecacie-t13683.html?hilit=kanegra
Wklejam, bo tam jest adres i info w pigułce. Ale nie za bardzo aktualne. Poprawiam: plaża nie jest płatna :D
Jeżeli chodzi o zdjęcia nie z netu to wkleję jak tylko się nauczę.

Dojazd: oznakowany już dość daleko od kempingu, od samej granicy słoweńskiej można nie używać gps, ale warto...

Recepcja: miła, fachowa obsługa. Na dzień dobry dostajemy mapkę, na której ktoś nam zaznacza, które parcele są wolne. Niby proste, ale jak wspaniale ułatwia szukanie miejsca do rozbicia (bo tam są tylko parcele, nie ma namiotowiska) namiotu.

Wyszukanie miejsca: z mapką jedziemy samochodem do granicy strefy tekstylnej i fkk. Tam jest parking obok marketu. Zostawiamy samochód i nogami zasuwamy przez szlaban na część naturystyczną. Nie jest wielka a nawet powiedziałbym niewielka więc zwiedzania nie ma wiele. Parcele doskonale oznakowane i bardzo zróżnicowane. Jest w czym wybierać.

Zakwaterowanie: jak już znajdziemy odpowiednie miejsce wracamy do recepcji, w której dostajemy elektroniczny kluczyk do szlabanu między częścią tekstylną a fkk, wsiadamy do samochodu i bezstresowo dojeżdżamy do parceli (samochód oczywiście stoi przy namiocie).

Ciekawostka: część fkk jest podzielona na dwie części. To z powodu ukształtowania terenu. Część pierwsza chyba większa i z większą plażą i chyba bardziej obłożona dziećmi i druga wielce spokojna (aż do zdziwienia...). W ogóle kemping cichy, rozleniwiony, odpoczywający. :)

Pozdrawiam. :papa:
Muszę kończyć. Jak znajdę chwilę to wkleję zdjęcia, bo dają lepszy obraz kempingu.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.08.2019 21:50

Trochę długo to trwało ale ważne, że już co nieco informacji jest :) :papa:
macbas
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 21.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) macbas » 08.08.2019 09:14

Cześć.
bluesman napisał(a):Trochę długo to trwało ale ważne, że już co nieco informacji jest :) :papa:

My wybieraliśmy się do Kanegry już 7 lat, ale zawsze coś przeszkodziło.

Teraz w pigułce:
Sanitariaty lepsze niż w Ulice. Czystsze i mniej obłożone. Są chyba dwa budynki więc niektórzy mają nieco daleko.

Sklep identyczny jak sklepy na innych kempingach. Knajpa na plaży też.

Pływanie. Ogromny akwen, ale z nurkowaniem kiepsko, bo nie ma nic ciekawego do oglądania w porównaniu z na przykład Kamjenakiem.

Pozdrawiam. :papa:
macbas
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 21.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) macbas » 08.08.2019 13:13

Cześć.
Teraz próbuję wstawić zdjęcia. Pierwsze to droga a właściwie ostatni zakręt do Kanegry. Po lewej stronie widać dróżkę dla rowerów i pieszych. Ten szlak wiedzie dokładnie na klif, z którego widać w dole cały kemping. Ale to będzie następne zdjęcie.
IMG_8319 kopia.jpg
Końcówka drogi do Kanegry

Tą kamienną dróżką można również dotrzeć do bramy ewakuacyjnej na stronie fkk. Jest niestrzeżona i właściwie to tylko szlaban. Większość naszych spacerów właśnie tam zaczynaliśmy. To najkrótsza droga na urwisko z części fkk.
Pozdrawiam. :papa:
macbas
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 21.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) macbas » 08.08.2019 13:27

Cześć.
Jak widzę wstawianie zdjęć jest łatwe więc następne
IMG_8342 kopia.jpg
Widok z urwiska na kawałek części fkk w Kanegrze

Czerwony dach przy morzu to knajpa, czerwony dach u stóp urwiska to toalety. Zaraz za lewym brzegiem zdjęcia koniec kempingu a za prawym większa część fkk i dalej tekstylna.

IMG_8321 kopia.jpg
Widok z Kanegry na słoweński brzeg

Taki widok jest z kempingu. Ale jeśli jest odpowiednia pogoda widać w oddali włoski brzeg, góry i podobno Wenecję.
Pozdrawiam. Na koniec napiszę podsumowanie, ale nie mam teraz czasu. :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.08.2019 14:11

Super :) pamiętasz od której do której kemp jest w pełnym słońcu ?
macbas
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 21.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) macbas » 08.08.2019 18:24

bluesman napisał(a):Super :) pamiętasz od której do której kemp jest w pełnym słońcu ?

Cześć.
Prawdę mówiąc cały dzień jest tam słońce. Są parcele ukryte pod drzewami albo pod urwiskiem, ale ogólnie słońca nie brakuje.

Mam chwilę więc podsumuję nasze obserwacje kempingu Kanegra:

MINUSY: może trochę daleko do sanitariatów (ale nie dalej niż w Ulice). Może trochę za dużo tekstylnych na plaży (ale jakoś nie przeszkadzali). Słabe dno, nic ciekawego do nurkowania.

PLUSY: czyste sanitariaty i na wysokim poziomie. Luźno na plaży (kamienistej). A jak się chciało opalać na trawie to ponad brzegiem był właśnie trawnik dla wygodnych. Spokój i cisza. Możliwość wyjścia "od tyłu" albo drogą ewakuacyjną na spacer na urwisko i dalej. A jest gdzie spacerować i co oglądać. Sesje zdjęciowe dla amatorów zapewnione i na wschód i na zachód słońca.
I jeszcze ta informacja w recepcji gdzie patrzeć żeby wiedzieć, które parcele są wolne.

PODSUMOWANIE: Bardzo fajny kemping dla spokojnego wypoczynku bez fajerwerków. Spacery po górach, szlaki rowerowe, opalanie, pływanie a może wypady do Umagu albo na Słowenię i do Włoch. Jednym słowem SPOKÓJ I CISZA...

Pozdrawiam. A jeśli jeszcze mogę odpowiedzieć na jakieś pytania to zapraszam. :papa:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 08.09.2019 16:22

Witam, ja mam pytanie zwiazane własnie z tym kempingiem. Wybieramy sie do niego w przyszłym roku, dzieci nie chcą juz jechać na Hvar- męcząca podróż.
Pytanie pierwsze, czy toalet nie ma w zadnym z tych domków? i jak cenowo się przedstawia pobyt, szukam na kazdej możliwej stronie i nie znalazłem ceny pobyty 2 + 2 (4 i 8 l )
macbas
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 21.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) macbas » 08.09.2019 17:30

Cześć.
madziaimaciek napisał(a):Witam, ja mam pytanie zwiazane własnie z tym kempingiem. Wybieramy sie do niego w przyszłym roku, dzieci nie chcą juz jechać na Hvar- męcząca podróż.
Pytanie pierwsze, czy toalet nie ma w zadnym z tych domków? i jak cenowo się przedstawia pobyt, szukam na kazdej możliwej stronie i nie znalazłem ceny pobyty 2 + 2 (4 i 8 l )

Domki są po stronie tekstylnej. Więc nie pomogę. Wyglądały tak jakoś niespecjalnie, ale nie interesowaliśmy się nimi.
Nie wiem dlaczego wybraliście ten kemping? My wyjeżdżając z dziećmi chyba wybralibyśmy Ulikę, Solaris, Valaltę. Zasadniczo niewiele dalej a dla dzieciaków raj... Mam nieodparte wrażenie, że maluchy po stronie fkk w Kanegrze mogą się nieco nudzić.
Ale się nie narzucam z poradami, widzieliśmy place zabaw w Kanegrze więc na pewno jakaś oferta jest. Zależy czego oczekujecie...
Pozdrawiam. :papa:

PS: namiot wychodzi cenowo tak jak Ulika. Mniej więcej...
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 09.09.2019 08:11

A to serdecznie przepraszam za brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem, chodzilo mi oczywiscie o tekstylny kemping.. ale kazda informacja od naocznego swiadka jest bezcenna :) pozdrawiam
macbas
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 21.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) macbas » 09.09.2019 18:49

Cześć.
madziaimaciek napisał(a):A to serdecznie przepraszam za brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem, chodzilo mi oczywiscie o tekstylny kemping.. ale kazda informacja od naocznego swiadka jest bezcenna :) pozdrawiam

Nie ma sprawy. Na koniec dodam, że po stronie tekstylnej chyba są tylko domki. Nie widzieliśmy tam namiotów.
Pozdrawiam. :papa:

Powrót do Naturystyczna Chorwacja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kemping "Kanegra" Umag
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone