Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2017

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 28.02.2018 08:50

Jest taka piękna - ta Korsyka. W ogóle nie chcę jechać na stały ląd - a my musimy jechać jutro po południu. Ale co można zrobić ... Nie mam sfotografowano wielu miejsc gdzie byliśmy - po prostu zapadły tylko w pamięć i duszę - i chciałam tylko patrzeć i patrzeć...



Ostatni kąpiele...

Tutaj - w okolicy Porto-Vecchio - jest tu teraz wiele osób - polecają odwiedzić w drugą połowę października i początek listopada - wtedy mówi się, że jest "karaibska" - bez ludzi - podobnie jak inne plaże w tym regionie...


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek

I tutaj... Roccapina jest popularna jako jedna z najpiękniejszych plaż na południu Korsyki; drobny, drobny piasek i przezroczyste płytkie turkusowe morze, chronione kamieniami na obu końcach. Morze jest szczególnie szerokie i płaskie, dzięki czemu idealnie nadaje się do gier na plażę, a ponieważ morze jest płytkie, jest bardzo popularne wśród małych dzieci. Nad morzem znajduje się "Lew Roccapiny", geologiczna rzeźba skalna z lwowatą skałą dramatyczną i wieżą genueńską.

Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek :papa:
Ostatnio edytowano 16.03.2018 07:57 przez Rero, łącznie edytowano 1 raz
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 02.03.2018 21:45

Po porannym sprzątaniu apartmanu i wreszcie porannej kąpieli w basenie ... idziemy na prom - mamy na to prawie cały dzień - prom odchodzi - 14.00 /Bastia - Livorno/...

Obrazek





Po drodze zatrzymujemy się w korsycko - greckim mieście - Cargese
. Grecy - uciekając przed okupacją Turcji/1676/ - pochodzą z półwyspy Mani - na południe od Peloponezu ...
Każda wspólnota - grecka i korsykańska - ma swój własny kościół...i domach wiszą greckie flagi - i wszyscy żyją razem w pokoju...


https://www.youtube.com/watch?v=QUWRUvR187Y

Obrazek Obrazek



Duża gorska wioska Vico - i tu była najtrudniejsza społeczność - od stuleci protestując i walcząc przeciwko greckiej imigracji w Cargese...Teraz nie walczą już z Grekami, teraz Korsykanie ogólnie obawiają się zupełnie innej imigracji...


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek :papa:
Ostatnio edytowano 16.03.2018 07:58 przez Rero, łącznie edytowano 1 raz
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 03.03.2018 08:39

Mapa: Obrazek

https://mapy.cz/s/2rbEH





W drodze...

Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek :papa:
Ostatnio edytowano 16.03.2018 07:59 przez Rero, łącznie edytowano 1 raz
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 03.03.2018 11:57

Hej!

Pominęliście Corte?
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 04.03.2018 09:27

Interseal. napisał(a):Hej!

Pominęliście Corte?


Interseal - czy masz na myśli imponujący widok Corte?
Tak, pominęliśmy, ale mieszkaliśmy tam 2 noce 10 lat temu. I bardzo mi się podobało - miasto na skałach.
Ale odpuściliśmy Corte, ponieważ biegła właśnie
w tym czasie dezynfekcja całego miasta - kilka przypadków gorączki Dengue. I ja tak bardzo chciałam spojrzeć na "stare śmieci". I musieliśmy zmienić trasę w ostatniej chwili...

Porto Vecchio - nie fotografowałam - była szalona kolejka samochodów - a w ogóle nie było miejsca parkingowego. Staliśmy w kolejce przez 1,5 godziny - i nic z tego...

Ajaccio - byliśmy 2 razy - było to blisko naszego zakwaterowania - ale po prostu - nie fotografowałam - chyba byłam leniwa...



Ale inna sprawa mnie niepokoi...
W jakiś sposób - nie działa jpeg.cz.
Nie wiem dlaczego.
Więc nie widzę zdjęć - które już tu dałam -
ani nie mogę przesłać nowych. Mam nadzieję, że to nie jest stałe zaburzenie. W przeciwnym razie będę musiała dowiedzieć się
od kogoś - gdzie i jak inaczej załadować zdjęcia.

Tymczasem przerwa - korsykańskie kozy były już - tak teraz korsykańskie świnki... :D https://www.youtube.com/watch?v=unHlF1q7FL8 :papa:
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 04.03.2018 10:13

Ja też nie widzę Twoich zdjęć, tylko ikonkę "obrazek".
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 04.03.2018 10:23

Rero napisał(a): Interseal - czy masz na myśli imponujący widok Corte?


Taki albo podobny jak poniżej. Trochę po macoszemu potraktowaliśmy interior, ale wszystkiego się nie da.
Załączniki:
Korsyka MMG (211).jpg
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.03.2018 11:01

Rero napisał(a):Mam nadzieję, że to nie jest stałe zaburzenie.

Rzeczywiście, strona jpeg.cz jest niedostępna. Mam nadzieję, że wkrótce ruszy i nie stracisz swoich zdjęć. :wink:
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 05.03.2018 09:36

Interseal. napisał(a):
Rero napisał(a): Interseal - czy masz na myśli imponujący widok Corte?


Taki albo podobny jak poniżej. Trochę po macoszemu potraktowaliśmy interior, ale wszystkiego się nie da.


Interseal - jeśli masz tak super ładne zdjęcia - proszę - daj trochę więcej - może pozostaną tylko Twoje zdjęcia ... :D

walp napisał(a):
Rero napisał(a):Mam nadzieję, że to nie jest stałe zaburzenie.



Rzeczywiście, strona jpeg.cz jest niedostępna. Mam nadzieję, że wkrótce ruszy i nie stracisz swoich zdjęć. :wink:


Walp - dziękuję. Już myślałam, że to we mnie - ten błąd :D - dziś idzie, zobaczymy ...




Dziś lub jutro dam kilka ostatnich zdjęć - a potem czterodniową Toskanię...


Ale brakowały mi te 4 dni na Korsyce - na relaksujący wypoczynek
i kolejne oglądanie pięknych miejsc - ale plan jest planem - a te 4 dni będą w Toskanii...
Ale nie chcę wyjeżdżać - Korsyka to taki wielki i rozległy Peljesac. I ja uwielbiam mieć górę za sobą - lub przede mną
nad morzem..
.
:papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.03.2018 09:47

Rero napisał(a):Walp - dziękuję. Już myślałam, że to we mnie - ten błąd :D - dziś idzie, zobaczymy ...

Serwis działa, zdjęcia są widoczne, możemy jechać dalej. :wink:
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 05.03.2018 13:22

Col de Vergio - to siodło na wysokości 1477 m we wnętrzu śródziemnomorskiej Korsyki. Biegnie przez drogę D84, która dociera do najwyższego punktu utwardzonej drogi na Korsyce.

Na siodle stoi potężny posąg Chrystusa Króla. Monolit z korsykańskiego granitu o masie 25 ton i wysokości 6 metrów został stworzony przez miejscowego rzeźbiarza Noël Bonardi w 1984 roku.



https://www.youtube.com/watch?v=llAcH9w8CEE




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek :papa:
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 05.03.2018 20:09

Rero napisał(a):Interseal - jeśli masz tak super ładne zdjęcia - proszę - daj trochę więcej - może pozostaną tylko Twoje zdjęcia ... :D


Niewiele mam ponad to co pokazałaś.
Na szczęście wszystko już dobrze z Twoimi zdjęciami.

Pozdrawiam.
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 06.03.2018 14:17

I schodzimy... i prawdopodobnie jakieś UFO widzimy :D ... https://www.youtube.com/watch?v=nuDkjxTy2To


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



I jesteśmy na miejscu - Bastia...już tylko 30 - 35 stopni w cieniu - super.


Obrazek :papa:










¨
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.03.2018 14:26

Ja z Corte pamiętam, że mając do wyboru zjazd po schodach lub złamanie zakazu wjazdu, wybraliśmy tę drugą opcję.

Pozdrawiam,
Wojtek
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009
Re: Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 07.03.2018 09:49

Interseal - pozdrawiam :)


Franz - pozdrawiam. Zawsze kiedy patrzę gdzieś wysoko na niektóre góry albo na miasto wysoko w górach - powiem sobie - nie muszę tam - "nasz" Franz /lub Kulka , Tony Montana itd./ z pewnością już jest lub był " tam" - i z pewnością robi super zdjęcia i nam pokażę na cro.pl.
I tak nie muszę ja już tam iść i wspiąć się tam - i mogę usiąść w dolinie...w spokoju - u filiżanki kawy... :D :D :D

A druga prawda jest taka, że doświadczyliśmy podobnej choroby w najbliższej rodzinie - na szczęście z dobrym końcem - i nie życzyłabym tego nikomu...więc nie próbujemy losu...



Płyniemy z powrotem do Livorna. I ten sam prom jak nasz - z Sardynii - wyprzedza nas ... :)
https://www.youtube.com/watch?v=sxGEkJS2AGQ


Obrazek :papa:
 
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Kawałek Korsyki i Toskanii na słonecznych zdjęciach 6/2017 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone