Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005
czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kartą???

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 28.08.2008 20:18

Czy orientujecie się czy na bramkach w Chorwacji mozna płacic kartą? Chodzi mi przede wszystkim o bramki w Zagrzebiu i Zadarze.
haweja
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haweja » 28.08.2008 20:21

można bez problemu wczoraj płaciłem pozdro
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.08.2008 21:38

Musisz się ustawić na odpowiedniej bramce, bez żadnego problemu zapłacisz kartą. To w zasadzie bardzo wygodne, w Cro o ile będzie można również polecam płacenie kartą. Super wygoda... :lol:
heza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 222
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) heza » 28.08.2008 21:59

Majeczka, a dlaczego mam się ustawić w odpowiedniej bramce?
Stoję do tej, w której płacę gotówką i daje gościowi w okienku kartę i żaden problem z zapłaceniem. Tak wracałem dwa dni temu.
Pozdrówko
Pałasz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pałasz » 28.08.2008 22:05

Teoretycznie można. Są bramki do automatycznego płacenia (bez obługi) i normalne gdzie mozna płacić gotówką i kartą.
Piszę teoretycznie bo wracając z CRO 16.08.08 na ostatniej bramce odmówiono mi przyjęcia karty podobno (w co nie wieżę) z powodu awari terminali.
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 28.08.2008 22:19

Witam. Kilkakrotnie płaciłem na bramkach różnymi kartami (kwoty od 29 do 171 kun) i na żadnej bramce nie miałem problemów. Pozdrawiam
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 28.08.2008 22:41

heza napisał(a):Majeczka, a dlaczego mam się ustawić w odpowiedniej bramce?
Stoję do tej, w której płacę gotówką i daje gościowi w okienku kartę i żaden problem z zapłaceniem. Tak wracałem dwa dni temu.
Pozdrówko


W tych samoobslugowych nie ma kolejek w czasie sezonu, no i nikt nie orznie nas na kasie ;).
Użytkownik usunięty
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2008 23:09

aga79 napisał(a):Czy orientujecie się czy na bramkach w Chorwacji mozna płacic kartą? Chodzi mi przede wszystkim o bramki w Zagrzebiu i Zadarze.

aga79
Globtroter
Dołączył: 20 Aug 2005
Posty: 57


Trzy lata na forum-podziwiam :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.08.2008 08:47

hepik napisał(a):
aga79 napisał(a):Czy orientujecie się czy na bramkach w Chorwacji mozna płacic kartą? Chodzi mi przede wszystkim o bramki w Zagrzebiu i Zadarze.

aga79
Globtroter
Dołączył: 20 Aug 2005
Posty: 57


Trzy lata na forum-podziwiam :wink:


aga79 napisał(a):jechałam trasa przez Bośnie kilkakrotnie (przez Sarajevo-Mostar) jest to najkrótsza droga Lublin - Dubrovnik...niestety nie najszybsza :cry: na początku lipca byliśmy w Dubrovniku...
w jedną stronę jechalśmy trasą Lublin-Budapeszt-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik 1400km w 21h (w Bośni dużo patroli z radarem :cry: )
w drugą stronę trasą Dubrovnik-Makarska i dalej autostradą przez Zagrzeb i Budapeszt 1560km 17h

Trasa przez Bośnię jest bardzo malownicza i przynajmniej raz warto ją zaliczyć, ale jesli chcesz zaoszczędfzic czas polecam droge autostradą.

Bezpieczeństwo 100%


W Chorwacji kilka razy Aga była , w tym roku jechała autostradą :lol:

Też podziwiam, ze o to pyta 8O :wink:
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 02.09.2008 08:13

czy te bramki automatyczne, to te z oznaczeniem ENC? (czy coś podobnego?)
andu-10
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andu-10 » 03.09.2008 12:52

Witam możesz płacić bez żadnego problemu, i nawet lepiej bo płacąc gotówką niekiedy są problemy z wydawaniem reszty oczywiście na niekorzyść kierowcy. Jeśli chodzi przy której bramce się ustawić to stawaj tam gdzie jest mało samochodów wszędzie obsługują karty.
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 03.09.2008 13:38

sysgone napisał(a):czy te bramki automatyczne, to te z oznaczeniem ENC? (czy coś podobnego?)



ENC są dla specjalnych kart autostradowych. kieruj sie na bramkę "z ludzikiem" na wyswietlaczu.
Płatność kartą jest najkorzystniejsza. W PKO BP za 128 kun obciążyli nmie kwota 60 złociszy :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2008 13:54

Witold P. napisał(a):ENC są dla specjalnych kart autostradowych.


Zgadza się :lol:
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 09.09.2008 11:25

Janusz Bajcer napisał(a):
hepik napisał(a):
aga79 napisał(a):Czy orientujecie się czy na bramkach w Chorwacji mozna płacic kartą? Chodzi mi przede wszystkim o bramki w Zagrzebiu i Zadarze.

aga79
Globtroter
Dołączył: 20 Aug 2005
Posty: 57


Trzy lata na forum-podziwiam :wink:


aga79 napisał(a):jechałam trasa przez Bośnie kilkakrotnie (przez Sarajevo-Mostar) jest to najkrótsza droga Lublin - Dubrovnik...niestety nie najszybsza :cry: na początku lipca byliśmy w Dubrovniku...
w jedną stronę jechalśmy trasą Lublin-Budapeszt-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik 1400km w 21h (w Bośni dużo patroli z radarem :cry: )
w drugą stronę trasą Dubrovnik-Makarska i dalej autostradą przez Zagrzeb i Budapeszt 1560km 17h

Trasa przez Bośnię jest bardzo malownicza i przynajmniej raz warto ją zaliczyć, ale jesli chcesz zaoszczędfzic czas polecam droge autostradą.

Bezpieczeństwo 100%


W Chorwacji kilka razy Aga była , w tym roku jechała autostradą :lol:

Też podziwiam, ze o to pyta 8O :wink:


W Chorwacji Aga była 7 razy autostradą jechała pierwszy raz 2002 i 2003 na wybrzeże więc wiele mogło się zmienić
w 2008 jechałam drogą powrotną
Pozostałe 5 razy jeździłam trasą przez Bośnię:)

Pytanie do uzytkowników było jasno postawione i nie udało mi się uzyskać informacji :( tak to niestety zwykle bywa na forum.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 09.09.2008 11:36

Witajcie czy na każdym punkcie poboru opłat jest bramka bezobsługowa? jakoś tego nie przyuważyłem. Były normalne do płatności kartą i gotówką, ECN - ostatnia i to chyba tyle. Bramki typowo do płatności kartą nie widziałem :cry: Jakie ma oznaczenie? Może jakaś fotka :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone