Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.07.2015 15:41

Janusz Bajcer napisał(a):Ale który to kilometr - nie wiem :roll:


Gdzieś ktoś napisał, że jakieś 4 km. przed.:smo: . Ale można obliczyć na GM. No i być czujnym.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2015 15:58

nowy100 napisał(a):EDIT, w sumie co za problem przelecieć sobie "strit wiu" ;)

No właśnie :oczko_usmiech:

https://www.google.pl/maps/@45.716791,1 ... 312!8i6656
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 06.07.2015 19:43

Podpowiedzcie proszę jadąc od strony Węgier w kierunku Splitu ile razy będę musiał pobierać bilecik? Pierwszy w Gorican a co dalej? Jadę aż do miejsca docelowego czy po drodze gdzieś muszę płacić i pobrać kolejny bilet?
Rozumiem, że do pobrania bileciku jest jedna kolejka?
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 06.07.2015 19:47

Ja pojechalem wczoraj na zwykle bramki i tez mozna placic karta. Pozdrawiam
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.07.2015 19:50

mac30 napisał(a):Podpowiedzcie proszę jadąc od strony Węgier w kierunku Splitu ile razy będę musiał pobierać bilecik? Pierwszy w Gorican a co dalej? Jadę aż do miejsca docelowego czy po drodze gdzieś muszę płacić i pobrać kolejny bilet?
Rozumiem, że do pobrania bileciku jest jedna kolejka?

Dwa razy.
Kolejek jest tyle ile otwartych bramek.

PS:
To chyba nie ten wątek.
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 06.07.2015 19:52

mac30 napisał(a):Podpowiedzcie proszę jadąc od strony Węgier w kierunku Splitu ile razy będę musiał pobierać bilecik? Pierwszy w Gorican a co dalej? Jadę aż do miejsca docelowego czy po drodze gdzieś muszę płacić i pobrać kolejny bilet?
Rozumiem, że do pobrania bileciku jest jedna kolejka?

Pobierasz w Gorican - płacisz przed Zagrzebiem, potem pobierasz w Lućko - płacisz przy zjeździe do Splitu.
Do pobrania bilecików nie ma oddzielnych kolejek :lol:
slawekkg napisał(a):Ja pojechalem wczoraj na zwykle bramki i tez mozna placic karta. Pozdrawiam

Może i można ale na tych tylko dla płatności kartą są mniejsze kolejki.
Ostatnio edytowano 06.07.2015 19:54 przez Nicolae, łącznie edytowano 1 raz
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 06.07.2015 20:23

Nicolae napisał(a):
mac30 napisał(a):Podpowiedzcie proszę jadąc od strony Węgier w kierunku Splitu ile razy będę musiał pobierać bilecik? Pierwszy w Gorican a co dalej? Jadę aż do miejsca docelowego czy po drodze gdzieś muszę płacić i pobrać kolejny bilet?
Rozumiem, że do pobrania bileciku jest jedna kolejka?

Pobierasz w Gorican - płacisz przed Zagrzebiem, potem pobierasz w Lućko - płacisz przy zjeździe do Splitu.
Do pobrania bilecików nie ma oddzielnych kolejek :lol:

Dzięki z info. Jak zapłacę w Sv Helenie to jadę dalej do Lucko gdzie pobieram bilet i później płacę aż przy zjeździe z autostrady. Z tego co patrzyłem na GM to w Sv. Helenie chyba nie ma wcześniejszego zjazdu na pas do płacenia kartą. A w Lucko mam się normalnie ustawić do kolejki po bilet bez żadnych wcześniejszych zjazdów, tak?
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 06.07.2015 21:06

Pomiędzy Sv. Helena a Lucko trasa jest bezpłatna.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 06.07.2015 21:40

Ja pojechalem wczoraj na zwykle bramki i tez mozna placic karta. Pozdrawiam
Zgadza sie ale pomyłki tez sie zdarzaja i mimo stania tez zapłaciłem karta
tommy199
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.06.2011
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommy199 » 07.07.2015 14:37

witam a jaka waluta placicie jaka karta?

bo ja mam karte euro i nie wiem czy placic zlotowkową czy euro sobie wczesniej wplacic w polsce na karte walutową?
tomek340
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 13.01.2005
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek340 » 19.08.2015 09:12

ja lecę przez Austrię, i jadę do Splitu, ile razy i gdzie będę pobierał opłaty za autostradę i jaki będzie
koszt tej zabawy ?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 19.08.2015 09:37

tommy199 napisał(a):witam a jaka waluta placicie jaka karta?

bo ja mam karte euro i nie wiem czy placic zlotowkową czy euro sobie wczesniej wplacic w polsce na karte walutową?

Ja miałem kartę "wielowalutową". Było dobrze po północy z soboty na niedzielę.
Na bramkach automat nie przyjął mi karty (na 4 czytnikach odrzucał, nawet pan z obsługi się zainteresował co się dzieje i sprawdził, rozłożył ręce i wysłał na płatną bramkę). Na płatnej się zrobił "cyrk" bo nie miałem Kun a tylko Ojro. Panią to nie "urządzało", chciała/ żądała ichniejszej waluty. W końcu jak widziała, że nie ma widoków na rozwiązanie problemu a kolejka za mną robiła się coraz dłuższa postanowiła - przyjęła Ojro, przeliczyła po "dobrym kursie" (7,54) i wydała resztę w Kuna. Potem już płaciłem gotówką (bo miałem :mrgreen:).
Przy powrocie nie było żadnych problemów z płaceniem kartą. Pani w naszym banku wytłumaczyła, że często w nocy z soboty na niedzielę informatycy robią jakieś konserwacje czy inne prace podczas których blokują dostęp do kont. Średnio to tłumaczenie na mnie działa ale cóż... życie :papa:
orson
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 572
Dołączył(a): 27.01.2013
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) orson » 19.08.2015 09:38

tomek340 napisał(a):ja lecę przez Austrię, i jadę do Splitu, ile razy i gdzie będę pobierał opłaty za autostradę i jaki będzie
koszt tej zabawy ?


A2 - 48 Kn
A1 - 174 Kn

Pozdrawiam :)
cyganteria
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 04.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyganteria » 25.07.2016 20:30

Karta, karta, karta. Oszczędność czasu na bramkach.
marchwi74
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marchwi74 » 27.07.2016 22:14

A ja miałem dwa tygodnie temu problemy z płaceniem kartą na bramkach na Istrii. Karta debetowa Visa z ING
Na bramkach koło Puli podjechałem pod tę bezobsługową daje bilet potem kartę - i kartę odrzuca, nie miałem kun i był problem.
Na szczęście Pani z obsługi bramki obok podeszła widząc jak się męczę próbując z dwoma kartami (swoją i żony) na wszystkie sposoby i sama próbując też nie dała rady. Powiedziała że nie wie dlaczego?
Poszła więc z moja kartą do swojego terminala i zapłaciła już bezproblemowo. Przyniosła mi paragon i przekazała przez mikrofon do obsługi by otworzyli mi szlaban. Z powrotem jadąc na Buzet też bramka bezobsługowa i to samo - odrzuca karte. Na szczęście miałem kuny i zapłaciłem gotówka. I nie wiem do dziś dlaczego moich kart nie czytało na bramkach
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone