Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kartą na bramkach W Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 02.08.2013 12:40

Tak mozna płacić.
aquavita
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 20.06.2010
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 06.08.2013 00:30

Witam
czy ktoś kupił to ustrojstwo ENC, dostałem niedawno takie coś od znajomego Czecha , zostało ponad 100 kun i nie wiem gdzie mogę doładować konto , no i czy jeśli on to kupił może mi przekazać ,czy zakup jest rejestrowany np. na nr. rej. ??
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 06.08.2013 05:54

Podejrzewam że mało kto to ma.mało opłacalne by raz w roku z tego korzystać.zapytaj znajomego jak to doladowywal .
aquavita
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 20.06.2010
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 06.08.2013 08:37

On to kupił za 544 kuny ,czyli tyle jest na opłaty, a nadajnik gratis , ta cena uwzględnia rabat 21% od ceny płaconej gotówką !!, czyli zakładając przejazd od granicy do np. Zadaru to chyba właśnie zostanie ok. 140 kun ,(przynajmniej jemu tyle zostało, podczas przejazdu wyświetla ile jeszcze mamy na koncie) czyli i tak się opłaca ,bo zapłacimy jak gotówką ,a dodatkowo przez bramki ENC przejazd bez korków . Kupił na stacji paliw , i zakładam że tam mógłbym doładować konto , bardziej interesuje mnie czy można sobie taki nadajnik przekazywać ?. Może gra nie warta świeczki ,ale ,,, jak tu czytam, czy taniej w restauracji zapłacić kartą ,czy gotówką , czy INA czy inne stacje ,czy kupić bilet w Plitvicach czy oszukać i bez "bo nie sprawdzają" ,to myślałem że temat zainteresuje "oszczędnych" , generalnie widzę że chyba nikt tu nie używał ENC. (przypomnijcie sobie jednak jak zazdrościliście 8O :? patrząc na prawy pas :papa: na bramkach stojąc w korku.....)
Bloszek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2013
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bloszek » 06.08.2013 08:56

Wystarczy że będziesz płacił kartą i też zjeżdżasz na prawy pas ... bez kolejki przejeżdżasz i zastanawiasz się czy ci wszyscy co stoją nie mają żadnych kart.
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 06.08.2013 09:10

Na tych brankach ENC można płacic kartą?
Bloszek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2013
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bloszek » 06.08.2013 09:37

W Lućko jest zjazd prawym pasem na ENC a zarazem na karty.
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 06.08.2013 10:02

aquavita napisał(a):(przypomnijcie sobie jednak jak zazdrościliście 8O :? patrząc na prawy pas :papa: na bramkach stojąc w korku.....)

Jeśli korek ma więcej jak 5 km (a często tak ma )na bramkach w Lucko to i tak Twoje magiczne pudełeczko musi swoje odstać do zjazdu na ENC a ty razem z nim :). Lepsze rozwiązanie w takim przypadku omijać Lucko, a jak - to już było wiele razy wałkowane.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 06.08.2013 15:19

aquavita napisał(a):..., bardziej interesuje mnie czy można sobie taki nadajnik przekazywać ?. ....)


Jeżeli on tego nie zarejestrował to ty masz na to czas do 30 września br. Więcej na hac.hr
andu-10
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 09.01.2008
Re: czy na bramkach chorwackiej autostrady można płacić kart

Nieprzeczytany postnapisał(a) andu-10 » 02.09.2013 13:57

Właśnie wróciłem z Ciovo i odpowiadam, TAK MOŻNA A NAWET NALEŻY PŁACIĆ KARTĄ ZA PRZEJAZD, a dlatego że się opłaca. Na pierwszych bramkach koszt przejazdu 48 kun, na drugich 168 kun jadąc w stronę Splitu
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 06.07.2015 08:06

Kamas napisał(a):podłączę sie do tematu. Kupować w Polsce euro i zamieniać na miejscu na kuny? ( co z płatnością na autostradzie w takim przypadku?) czy kupić w Polsce kuny czy kupić tylko tyle żeby miec na autostradę? :)
I jeszcze jedno: masz jeszcze do dopłaty 200 euro za apartament - lepiej mi dać euro czy w kunach? logicznym chyba w euro ale się upewniam ;)

Na autostradach to podobno najlepiej plastikiem płacić bo... nie ma kolejek.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.07.2015 11:37

KarKoz napisał(a):... Na autostradach to podobno najlepiej plastikiem płacić bo... nie ma kolejek.

Nie ma kolejek ale na wyjeździe z Cro -węzeł Lucko, na wjeździe nie ma oddzielnych bramek do płatności kartą więc jak jest kolejka to bez znaczenia wtedy czym płacisz.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.07.2015 12:10

Że jak ?
Od tego roku zmienili w Lućko ?
Zawsze tam stały 2-3 bramki ENC
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.07.2015 12:14

kaeres napisał(a):Że jak ?
Od tego roku zmienili w Lućko ?
Zawsze tam stały 2-3 bramki ENC


ENC jest dla specjalnych kart autostradowych. Nie do płatniczych. Taki ichniejszy viatoll.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.07.2015 12:17

No tak ale wjeżdża się właśnie w te oznakowania do płatności kartą ?
Ja tak przynajmniej zawsze robiłem i unikałem kolejek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kartą na bramkach W Cro - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone